Брой мнения : 1915
Age : 31
Registration date : 15.07.2008

Европейската лига за жени 2009 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Европейската лига за жени 2009   Европейската лига за жени 2009 - Page 4 EmptyНед Юли 12, 2009 6:47 pm

Честита победа!!! for you hug Браво за играта днес! bravo Много се радвам, че взехме медал dance

Registration date : 20.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Европейската лига за жени 2009   Европейската лига за жени 2009 - Page 4 EmptyПон Юли 13, 2009 5:10 am

Волейболистките срещат булки преди мача

Два сватбени ескорта срещнаха българските волейболистки на път към залата в Кайзери преди мача с Франция. Момичетата приеха това като знак от небето. И познаха.
Домакините изненадаха отбора малко преди края на срещата за бронза. При 22:18 в третия гейм треньорът на Франция Виал поиска почивка и в залата зазвуча хитът на фолк певицата Андреа "Избирам да съм с теб!". Веднага след това французойките сгрешиха сервис и съвсем улесниха работата на нашите.

доста интересно Very Happy
scorpio
scorpio

Age : 30

Мария Филипова либеро №1 на Европейската лига

След като женският ни национален отбор по волейбол спечели бронзовите медали от първата Европейска лига, българските момичета прибраха и една от индивидуалните награди на финалния турнир в Кайзери.
Мария Филипова бе определена за най-добро либеро на финалната четворка. Въпреки че домакините от Турция загубиха изключително драматично финала от Сърбия с 2:3 гейма за най-полезен играч (MVP) на "Файнъл Фор" бе определена суперзвездата им Неслихан Дарнел. Неслихан прибра също така и приза за топреализатор на турнира.

Индивидуални награди на финалния турнир на Европейската лига за жени:
Най-полезен играч (MVP): Неслихан Дарнел (Турция)
Топреализатор: Неслихан Дарнел (Турция)
Най-добър изпълнител на начален удар: Мириам Клостер (Франция)
Най-добър нападател: Александра Петрович (Сърбия)
Най-добър блокировач: Надя Нинкович (Сърбия)
Най-добър разпределител: Пелин Челик (Турция)
Най-добро либеро: МАРИЯ ФИЛИПОВА (БЪЛГАРИЯ)

Браво на Мария!Заслужава я тази награда!Невероятни мачове направи!
scorpio
scorpio

Age : 30

Сърбия спечели Европейската лига

Женският национален отбор по волейбол на Сърбия спечели първото издание на Европейската лига. Пред погледите на президента на Европейската волейболна конфедерация (CEV) Андре Майер и президента на Турската волейболна федерация Ерол Юнал, сръбкините победиха домакините от Турция в епичен финал с 3:2 (32:34, 17:25, 25:20, 25:23, 17:15), игран пред 8000 турски фенове в зала "Кадър Хас Спор Салону" в Кайзери.

Волейболистките на Сърбия започнаха много уверено срещу туркините, които сервираха отлично и успешно атакуваха, но след две блокади на Надя Нинкович Западните ни съседки поведоха с 8:6. Поскрепяни мощно от зрителите в залата Турция обърна резултата до 10:9 в своя полза, но сръбкините си върнаха преднината при 13:11 след ас ба Александра Петрович. Постепенно домакинките успяха да изравнят при 20:20, след което двата отбора заиграха точка за точка до 32:32 като показаха невероятни волейболни умения. В крайна сметка Турция затвори гейма при 34:32 в своя полза след мощна атака на Есра Гюмюш и контраатака на суперзвездата Неслихан Дарнел.

Въпреки загубената първа част сръбкините бяха по-мотивирани в началото на втората и поведоха с 8:7. Благодарение на отличните отигравания на Неслихан и Есра турските волейболистки наложиха играта си и обърнаха резултата до 16:14 в своя полза. Последваха три последователни блокади на Еда Ердем и 19:14 за Турция. Видимо беше, че "плавите" не могат да намерят противодействие на турската доминация и домакинките без проблеми спечелиха гейма с убедителното 25:17.

След подновяването на играта Тияна Малешевич даде преднина на сръбкините при 8:6, но турската капитанка Есра Гюмюш отговори с няколко мощни атаки и изравни резултата при 10:10. Въпреки, че Сърбия играеше предимно с девическия си състав намери по-добрата тактика и дръпна отново в резултата при 16:13. Туркините изпуснаха момента да стопят разликата и дори да изравнят от 22:20 на 22:22, след което момичетата на треньора Зоран Ковачич спечелиха гейма с 25:20 след блокада на Надя Нинкович и намалиха на 1:2.

"Плавите" бързо дръпнаха с 3:0, след което продължиха да играят по-спокойно, концентрирано и благодарение на перфектно организираната си защита увеличиха преднината си до 16:9. Италианският селекционер на Турция Алесандро Киапини реши да пусне в игра младата разпределителка Наз Айдемир, а всички атаки да минават през звездата Неслихан. Това явно даде резултат и туркините постепенно стопиха разликата до 21:22. В крайна сметка Сърбия спечели гейма с минималното 25:23 след няколко отлични отигравания на Анджелка Пантович и вкара мача в тай-брейк.

Волейболистките на Зоран Ковачич бързо поведоха в петия решителен гейм с 4:0, но също толкова бързо допуснаха изравняване при 5:5 след няколко успешни атаки на Неслихан. Сърбия отново дръпна в резултата с 8:5 след две контраатаки, но Турция за пореден път изравни при 8:8. двата състава продължиха да играят много равностойно, на няколко пъти си разменяха водачеството в резултата, за да се стигне до 15:15. След две фантастични блокади на Александра Петрович Сърбия спечели тай-брейка с 17:15, мача с 3:2, а с това и първата Европейска лига.

Най-резултатна за победителките бе Александра Петрович с 16 точки (4 блока, 1 ас и 61% ефективност в атака), а Надя Нинкович добави 15 точки (5 блока и 62% ефективност в атака) за титлата. За отбора на Турция мегазвездата Неслихан Дарнел завърши с невероятните 29 точки (3 блока, 1 ас и 37% ефективност в атака), но те се оказаха недостатъчни за победата. Това е пореден голям успех за сръбкия отбор, който вицешампион от последното европейско първенство и бронзов медалист от последния шампионат на планетата.

ТУРЦИЯ - СЪРБИЯ 2:3 (34:32, 25:17, 20:25, 23:25, 15:17)
ТУРЦИЯ: Пелин Челик 1, Дениз Хакъемез 17, Есра Гюмюш 18, Еда Ердем 20. Ипек Сороглу 7, Неслихан Дарнел 29 - Гюлден Кузабашиоглу-либеро (Нихан Йелдън, Наз Айдемир 1, Седа Токатлиоглу, Гьозде Кирдар)
Старши-треньор: Алесандро Киапини (Италия)
СЪРБИЯ: Бояна Живкович 6, Александра Петрович 16, Надя Нинкович 15, Анджелка Пантович 13, Наташа Шеварика 6, Тияна Малешевич 11 - Нина Рошич-либеро (Оливера Медич 11, Бризитка Молнар)

Registration date : 01.08.2008

Яд ме е единствено,че нашите не отидоха на финал,защото можеха и го заслужаваха,но здраве да е!Да им е честит бронза и само победи за напред bg

Registration date : 19.07.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Европейската лига за жени 2009   Европейската лига за жени 2009 - Page 4 EmptyЧет Авг 06, 2009 12:39 pm

Волейболистките започват подготовка за Евро 2009 утре

Женският национален отбор на България по волейбол започва подготовка утре за европейското първенство в Полша, което ще се проведе от 25 септември до 4 октомври, съобщава официалният интернет сайт на Българската волейболна федерация. Селекционерът Драган Нешич ще събере седемнадесет волейболистки на лагер в Боровец и Самоков.

В състава личат три нови имена. Това са разпределителката и капитанката на девическия национален отбор Цветелина Николова и либерото на девойките Кристин Колчагова, които се представиха отлично на завършилото преди десетина дни световно първенство в Мексико, на което България завърши на историческото 4-то място. Третото ново име в тима е Ивелина Монова от Марица (Пловдив). Останалите волейболистки са добре познати от тазгодишната Европейска лига, в която българките спечелиха бронзовите медали. Единствената отсъстваща ще бъде Добриана Рабаджиева, която ще претърпи операция на коляното в понеделник, но ще се възстанови за 20 дена и ще се включи в подготовката.

Националките ще бъдат настанени в хотел "Свети Георги" в Боровец, собственост на волейболната легенда Димо Тонев, а ще тренират в модерната зала "Арена Самоков" в едноименния град.