ПисанеЗаглавие: Новини   Новини EmptyПон Май 25, 2009 1:13 pm

Age : 30
Registration date : 20.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyСъб Юни 20, 2009 6:36 am

Олимпийският шампион САЩ надхитри Италия с 3:1 във Флоренция

Олимпийският шампион от Пекин по волейбол - САЩ, постигна много ценна победа в Световната лига. Янките успяха да победят като гости осемкратния победител в турнира - Италия, с 3:1 (25:21, 30:28, 21:25, 25:21) в първи мач от 2-ия кръг в Група "А", игран пред близо 5500 зрители в зала "Нелсън Мандела Форум" във Флоренция тази вечер.
След загубата от Китай с 0:3 във Верона миналата седмица "адзурите" започнаха много притеснени и под голямо напрежение срещата срещу олимпийските шампиони. Въпреки това мачът бе равностоен до средата на първия гейм, след което САЩ успя да дръпне с 16:14 след две грешки на италианците в посрещане. Италианските волейболисти се опитаха да изравнят резултата чрез атаките на Кристиан Савани, но възпитаниците на Алън Найп успешно затвориха първия гейм при 25:21 в своя полза и поведоха с 1:0.
Втората част на двубоя започна както първата и "Скуадра адзура" допусна няколко грешки в защита. Италия успя да намали изоставането си след успешни атаки на Мауро Гавото и Матео Мартино, но първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за янките. След това италианците веднага съумяха да изравнят при 8:8 и играта продължи точка за точка до втората техническа пауза, която дойде при резултат 16:15 за САЩ. Последва ас на Скот Тузински и 17:15, след което наставникът на домакините Андреа Анастази реши да смени Матео Матео и на негово място да пусне Симоне Пароди. Независимо от това американските волейболисти увеличиха преднината си на 19:15 след две мощни атаки на Шон Рууни, което принуди Анастази да поиска тайм-аут. Това явно имаше ефект, Италия заигра по-добре и изравни при 19:19 след блокади на разпределителя Драган Травица и Мауро Гавото. Двата отбора се "хванаха за гушите" и заиграха точка за точка, но в крайна сметка олимпийските шампионни надделяха драматично с 30:28 след успешни атаки на Шон Рууни и капитана Дейвид Лий, с което поведоха с 2:0 гейма.

Волейболистите на Италия започнаха много по-уверено третия гейм и първата техническа пауза дойде при 8:7 в тяхна полза. Кристиан Савани се опита да увеличи преднината на "Скуадра адзура", но янките не му позволиха и разликата се запази до 16:15. Последва серия от три успешни атаки на Мауро Гавото и 19:15 за сомакините. Домакините продължиха да играят по същия начин докато САЩ направи няколко грешки, след което момчетата на Андреа Анастази спокойно затвориха гейма при 25:21 след атака на Савани. Олимпийските шампиони тръгнаха много добре в четвъртата част и бързо поведоха в резултата с 8:5. Възпитаниците на Алън Найп заиграха по-спокойно, поддържаха разликата и закономерно спечелиха гейма при 25:21, а с това и мача с 3:1.

Най-резултатен за победителите бе Шон Рууни с 19 точки (1 блок, 56% ефективност в атака и 28% перфектно посрещане), а Евън Пейтък добави 17 точки (2 аса и 56% ефективност в атака) за успеха на САЩ. За "Скуадра адзура" Кристиан Савани реализира 19 точки (1 блок, 50% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане), а Мауро Гавото завърши с 18 точки. По този начин отборът на САЩ излезе временно начело в Група "А" на Световната лига с 5 точки пред втория Холандия, който е с 4 точки, но и мач по-малко. Втората среща между "адзурите" и американците е в неделя (21 юни) от 19:00 часа българско време в Катания. Този двубой е определен от Международната волейболна федерация (FIVB) за "Мач на седмицата" и ще бъде даван пряко по БНТ Сат.

ИТАЛИЯ - САЩ 1:3 (21:25, 28:30, 25:21, 21:25)
ИТАЛИЯ: Мауро Гавото 18, Матео Мартино 6, Джакомо Синтини 2, Кристиян Савани 19, Емануеле Бирарели 5, Андреа Сала 2 - Андреа Бари-либеро (Симоне Пароди 7, Франческо Фортунато 5, Драган Травица 3)
Старши-треньор: Андреа Анастази
САЩ: Матю Андресън 9, Шон Рууни 19, Евън Пейтък 17, Дейвид Лий 12, Донълд Съкчо 3, Андрю Хайн 10 - Ричърд Ламбърн-либеро (Скот Тузински 1, Дейвид Смит, Джейсън Яблонски 5, Кевин Хансън)
Старши-треньор: Алън Найп.

Лично мен,точно този резултат не ме изненадва..Италианците са технични,много добри,но...американците пък трябваше да победят този мач,след ''излагацията'' с Холандия!

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyСъб Юни 20, 2009 12:20 pm

И мен не ме изненадва,но въпреки всичко стават много преврати нищо чудно после италианците да си го върнат на САЩ ppp

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyНед Юни 21, 2009 8:00 am

мм явно и при тях има смяна на поколенията....не ми се мисли какво ще става в Лондон след 3 години :#
matei_fenka
matei_fenka

Age : 28

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyНед Юни 21, 2009 7:29 pm

Тогава ще е сблъсъкът на титанитеVery HappyВсички отбори са подмладени и то с много силни играчи..просто искаам да минават тези 3 годинии lol

Е, днес по бнт сат даваха мача САЩ- Италия 3:1
Аз хванах края, но въпреки това видях само Лий от олимпийшите, а всичко друго-млади играчи.
matei_fenka
matei_fenka

Age : 28

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyНед Юни 21, 2009 8:04 pm

Те и Куба са млади,ама виж какво правят..
videto
Just meee
Just meee
videto

Age : 29

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyНед Юни 21, 2009 8:32 pm

Е да ама Куба не са се събрали тази година,вярно че са млади ама тоя Леон от 14 годишен е там.
Силвия*
Силвия*

Age : 33

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyПон Юни 22, 2009 9:04 am

То Куба си е заложено- всичките могат да надскачат и най-добрите.
matei_fenka
matei_fenka

Age : 28

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyПон Юни 22, 2009 3:09 pm

Абе то само с физика не става..Момчетата си играха на ниво,всички елементи на игра им бяха перфектни.Сигурна съм,че ще намерят място във финалната тройка smile
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyСъб Юни 27, 2009 4:31 pm

САЩ с лесна победа над Китай в Световната лига

Олимпийският шампион по волейбол при мъжете - САЩ, постигна трета поредна и общо четвърта победа в тазгодишното издание на Световната лига. Янките победиха без проблеми Китай с 3:0 (25:20, 25:19, 25:21) в първи мач от 3-ия кръг в Група "А" на турнира, игран пред близо 4300 зрители в зала "Сан Хосе Стейт Юнивърсъти" в Сан Хосе, Калифорния.

Китай спечели първата точка в първия гейм, но след това волейболистите на САЩ дръпнаха с 8:4. Китайците стопиха разликата до две точки - 7:9, но последва серия от мощни атаки на Дейвид Лий и олимпийските шампиони поведоха с 16:11 до втората техническа пауза. Въпреки опитите на китайските волейболисти да намалят грешките си разликата се запази до края на гейма и янките го спечелиха с 25:20.
Китайските волейболисти бързо поведоха с 4:2 и 8:6 в началото на втората част след блокади на Бян Хонгмин и Лян Чунлонг и грешка от сервис на САЩ. Разликата се запази до 9:7, след което американците обърнаха резултата до 13:9 в своя полза благодарение на серията от пет сервиса на разпределителя Донълд Съкчо. Възпитаниците на треньора Алън Найп запазиха преднината си до 16:12, след което я увеличиха на 18:12 след два аса на звездата Клейтън Стенли. Китайският наставник Жу Джянан поиска тайм-аут, но това не повлия върху играта на янките и разликата набъбна на 21:13 след успешна атака на Шон Рууни и нов ас на Стенли. Гостите от Китай не се предадоха докрая, но американските волейболисти спокойно спечелиха гейма с 25:19, с което поведоха с 2:0.
Волейболистите на САЩ поведоха безпроблемно с 8:5 и 16:11 в последния гейм. Въпреки това Китай не се отказа, но олимпийските шампиони се оказаха прекалено силни. Домакините затвориха гейма с 25:21 след мощна атака с лявата ръка на Шон Рууни, а с това и мача с 3:0.

Дебютантът в Световната лига Матю Андерсън бе най-резултатен за САЩ с 11 точки (2 блока, 36% ефективност в атака и 69% перфектно посрещане), а с по 8 точки се отчетоха Шон Рууни (44% ефективност в атака и 65% перфектно посрещане), капитанът Дейвид Лий (3 блока и 1 ас) и влезлият като резерва Клейтън Стенли (3 аса). За китайския отбор влезлият като резерва Чен Пин завърши с 10 точки (1 ас и 53% ефективност в атака). Така янките излязоха временно начело в Група "А" с 11 точки, с 1 повече от отбора на Холандия, който играе по-късно тази вечер с Италия. Китай е на последното 4-то място с 3 точки. Вторият двубой между олимпийските шампиони и китайците е утре (28 юни) от 5:00 часа българско време в Сан Хосе.

САЩ - КИТАЙ 3:0 (25:20, 25:19, 25:21)
САЩ: Матю Андерсън 11, Шон Рууни 8, Евън Пейтък 3, Дейвид Лий 8, Донълд Съкчо 4, Андрю Хайн 7 - Ричърд Ламбърн-либеро (Клейтън Стенли 8, Скот Тузински, Дейвид Смит)
Старши-треньор: Алън Найп
КИТАЙ: Бян Хонгмин 7, Лян Чунлонг 8, Цуй Джянджун 3, Джяо Шуай, Шен Кионг 6, Джян Кун 1 - Рен Ки-либеро (Чен Пин 10, Жон Вейджун 6, Ли Рунминг 1)

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyСъб Юни 27, 2009 4:53 pm

Друго не се у очакваше,интересно ми е защо Скот Тузински не играе много ме кефи Very Happy
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyНед Юни 28, 2009 3:47 pm

Американците с 5-та победа, отнесоха Китай с 3:0 в Сан Хосе

Олимпийските шампиони от САЩ продължават с успешното си представяне в тазгодишното издание на Световната волейболна лига. ”Янките” постигнаха 5-та победа в Група ”А”, след като се наложиха над Китай с 3:0 (25:20, 25:23, 25:22) в Сан Хосе.
Новият селекционер на САЩ Алън Найп върна в състава звездата Клейтън Стенли, който започна като титуляр срещу азиатците, но не се представи много добре и за гейм и половина записа само 5 точки. На висота за САЩ обаче играха Шон Рууни, който бе най-резултатен със 16 точки, а Матю Андерсън добави още 12 точки за чистия успех на победителите в Световната лига през 2008 година. Центърът Дейвид Лий, пък съсипа китайските нападатели като им заби 7 чисти блока (б.а. от общо 12 за САЩ).
За Китай резервата Пин Чен се отличи с 15 точки, но и те на помогнаха на гостите да стигнат до успех.
С тази 5-та поредна победа САЩ излезе еднолично начело в класирането на Група ”А”.

САЩ – КИТАЙ 3:0 (25:20, 25:23, 25:22)
САЩ: Матю Андерсън 12, Шон Рууни 16, Дейвид Лий 9 (7 блока), Ендрю Хейн 5, Клейтън Стенли 5, Кевин Хенсън 2 – Ричърд Ламбърн-либеро (Брук Билингс 6, Скот Тузински)
КИТАЙ: Хонмин Биан 8, Чунлон Лиан 1, Жианжун

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyНед Юни 28, 2009 3:56 pm

Много хубав отбор са направили американците и от сега мога да кажа,
че в Лондон ще са направо... страшни..това им е тактиката на тях.

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyНед Юни 28, 2009 7:22 pm

Тактика? Не мисля, че става въпрос за тактика.
Та те вътрешно първенство нямат, даже не знам от къде ги изкопават тези играчи Very Happy
Вижда се, че играят с много настроение обаче и просто се наслаждават на мачовете,
но и показват една много стегната игра, което е и ключът към победите da

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyНед Юни 28, 2009 7:27 pm

ами това им е системата.. след игри правят пълно обновление на състава.
само млади момчета, които за 4 години.. ще видите как ще израстнат.
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyПон Юли 06, 2009 6:17 am

САЩ взе реванш на Китай с 3:1

Олимпийските шампиони по волейбол от САЩ взеха реванш за вчерашната изненадваща загуба от китай с 2:3 гейма в Световната лига. Янките показаха шампионски дух и спечелиха с 3:1 (25:18, 20:25, 25:21, 25:12) във втори мач помежду им от 4-ия кръг в Група "А" на турнира, игран пред близо 3800 зрители в гимнастическата зала на "Джянгнинг Спортс Сентър" в Нанкин.

През първия гейм волейболистите на САЩ играеха много добре на блокада, докато китайският отбор не доминираше толкова много на сервис както вчера. Въпреки това Китай поведе с 8:6 до първото техническо прекъсване, но след това янките обърнаха резултата и спечелиха гейм с убедителното 25:18. Втората част на мача се разви по коренно различен начин в сравнение с първата. Китайците подобриха значително играта си на сервис и атака и излязоха напред в резултата при 8:5 и 16:11. От друга страна олимпийските шампиони показаха разсеяна игра след лесно спечеления първи гейм и в крайна сметка Китай затвори втория при 25:20 и 1:1.

В началото на третия гейм азиатците дръпнаха с три точки и запазиха тази си преднина до 16:13. Последваха поредица от техни грешки и САЩ успя да изравни при 20:20. Благодарение на мощните сервиси на Евън Пейтък волейболистите на Алън Найп спечелиха гейма с 25:21. Янките продължиха с мощните си сервиси и атаки и в четвъртата част, докато подмладеният китайски отбор допускаше груби грешки и САЩ без проблеми затвори гейма с 25:12, а с това и мача с 3:1.

Евън Пейтък стана най-резултатен за САЩ със 17 точки (1 блок, 4 аса и 55% ефективност в атака), а Шон Рууни добави 12 точки (2 блока и 45% ефективност в атака) за победата. За тима на Китай Чен Пин реализира 15 точки (3 аса и 46% ефективност в атака). По този начин САЩ запази еднолично първото място в Група "А" на Световната лига с 18 точки и е все по-близо до финалите в Белград, докато Китай е на последното 4-то място с 5 точки. Следващите двубои в групата са САЩ-Италия и Китай-Холандия.

КИТАЙ - САЩ 1:3 (18:25, 25:20, 21:25, 12:25)
КИТАЙ: Бян Хонгмин 9, Лян Чунлонг 1, Цуй Джянджун 11, Джяо Шуай, Чен Пин 15, Шен Кионг 1 - Рен Ки-либеро (Жон Вейджун 13, Ю Давей 8, Ли Рунминг, Джян Кун 1)
Старши-треньор: Жу Джянан
САЩ: Шон Рууни 12, Евън Пейтък 17, Дейвид Лий 11, Андрю Хайн 10, Кевин Хансън 2, Скот Тузински 11 - Ричърд Ламбърн-либеро (Клейтън Стенли 2, Ръсел Хоулмс, Джейсън Яблонски 1)
Love_Volley
Love_Volley

Age : 31

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyНед Юли 12, 2009 12:35 pm

САЩ близко до финалите след 3:1 над Италия в "Мача на седмицата"

Олимпийският шампион по волейбол - САЩ, е все по-близко до класиране на финалите в тазгодишната Световна лига в Белград, след като победи у дома Италия с 3:1 (25:19, 18:25, 25:22, 25:21) във втория им помежду им от 5-ия кръг на Група "А", игран пред близо 4200 зрители в зала "Сиърс Сентър Арена" в чикагското предградие Хофмън Естейтс.

В началото на първия гейм Италия поведе с минималното 8:7, но американците успяха да обърнат резултата в своя полза при 11:10 след мощна атака на Скот Тузински. Последваха блокада на Шон Рууни и ас на Тузински, което принуди италианския селекционер Андреа Анастази да вземе тайм-аут. Въпреки това разликата се запази до 16:12. След това в игра за "Скуадра адзура" се появи Драган Травица на мястото на започналия като титуляр опитен разределител Валерио Вермилио и италианците стопиха разликата до 17:19. Благодарение на успешна атака на Евън Пейтък и два негови отлични сервиса олимпийските шампиони дръпнаха с 23:18, след което спокойно спечелиха и гейма с 25:19.

Втората част на мача изглеждаше като първата, но бе в полза на "адзурите". Гостите от Апенините отново поведоха с 8:7, но янките изравниха при 13:13. Италианските волейболисти дръпнаха за пореден път в резултата с 18:13 след грешка в атака на домакините и серия от четири отлични сервиса на Михал Лашко. Независимо от опитите на Пейтък и съотборниците му да изравнят резултата и Италия затвори частта при 25:18. Възпитаниците на Андреа Анастази поведоха и в третия гейм с 8:7, но както и във втория допуснаха изравняване при 14:14. Волейболистите на САЩ излязоха напред в резултата при 17:14 след поредна успешна атака на Шон Рууни и атака и блокада на Дейвид Лий. Американците увеличиха преднината си до 24:18, но Италия стопи разликата до 22:24 след атаки на Андреа Сала и Михал Лашко. В крайна сметка САЩ спечели гейма с 25:22 след грешка от сервис на Емануеле Бирарели. Момчетата на Алън Найп поведоха с 8:6 и 16:11 в четвъртата част, след което без проблеми я затвориха при 25:21, а с това и мача с 3:1.

Най-резултатен за победителите бе Шон Рууни, който направи много силен мач и завърши с 22 точки (1 блок, 2 аса и 49% ефективност в атака). За "Скуадра адзура" полякът с италиански паспорт Михал Лашко реализира 16 точки (2 блока, 1 ас и 46% ефективност в атака), а влезлият като резерва Симоне Пароди добави 15 точки (2 блока, 1 ас и 67% ефективност в атака), но и те се оказаха недостатъчни за победата. Така САЩ остана лидер във временното класиране на Група "А" на Световната лига с 21 точки и е все по-близко до финали в Белград, докато Италия остана на 2-ро място със 17 точки. В мачовете от последния уикенд янките приемат у дома Холандия, а италианците са гости на Китай.

САЩ - ИТАЛИЯ 3:1 (25:19, 18:25, 25:22, 25:21)
САЩ: Шон Рууни 22, Евън Пейтък 11, Дейвид Лий 10, Донълд Съкчо 1, Андрю Хайн 5, Скот Тузински 11 - Ричърд Ламбърн-либеро (Дейвид Смит 5, Клейтън Стенли 10, Пол Лотмън, Кевин Хансън, Ръсел Хоулмс)
ИТАЛИЯ: Валерио Вермилио, Михал Лашко 16, Кристиан Савани 4, Емануеле Бирарели 7, Андреа Сала 10, Матей Чернич 10 - Лорис Мания-либеро (Симоне Пароди 15, Мауро Гавото, Драган Травица 1, Марко Пископо Козимо, Андреа Бари-либеро)
Старши-треньор: Андреа Анастази.

Sportal.bg
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyНед Юли 12, 2009 5:58 pm

наистина толкова обновен състав и да поддържат едно високо ниво след олимпийската титла...Браво!Успех на финалите da
videto
Just meee
Just meee
videto

Age : 29

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyНед Юли 12, 2009 6:59 pm

Еми наистина е така,но явно и те си имат таланти.
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyПон Мар 29, 2010 5:35 pm

Лой Бол издаде книга
Новини Moz-screenshot-7 Новини 00229484
Звездата на американския и световния волейбол Лой Бол издаде книга. Тя е озаглавена "Най-голямата грешка, която никога не направих". Книгата е биографична и разказва за живота и кариерата на Бол. Американският разпределител е 4 пъти олимпийски шампион. Спечелил е и почти всички възможни клубни отличия с тима си "Зенит" (Казан).
Новини Lloy_ball_libro_400
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyСъб Юни 12, 2010 12:41 pm

Олимпийските шампиони от САЩ с първа победа в Световната лига

Олимпийският волейболен шампион САЩ записа първа победа в тазгодишното издание на Световната лига. Янките надиграха като гости Финландия с 3:1 (25:27, 25:18, 27:25, 25:18) в първия мач помежду им от 2-ия кръг в Група "С", игран тази вечер пред близо 4000 зрители в зала "Тампере Айс Арена" в Тампере.

Американците напълно контролираха играта в първия гейм, но все пак домакините от Финландия успя да изравни при 22:22. В крайна сметка "Суоми" успя да вземе частта трудно с 27:25 след два аса на Анти Силтала. Въпреки загубения първи гейм, олимпийските шампиони от САЩ продължиха със силната си игра и чрез по-добрата си блокада успяха да спечелят убедително гейма с 25:18 и да изравнят на 1:1.
Двата отбора се "захапаха" здраво в третия гейм, което се хареса на зрителите в залата, но крайния резултат не бе в полза на домакините - 27:25 и 2:1 за янките. Възпитаниците на треньора Алън Найп запазиха темпото си на игра и в четвъртата част, докато финландците видимо загубиха ритъма си. Волейболистите на САЩ затвориха гейма при 25:18 в своя полза, а с това и мача с 3:1.

Най-резултатен за американците стана Шон Рууни с 22 точки (1 блок, 57% ефективност в атака и 71% перфектно посрещане), а Матю Андерсън добави 16 точки (1 блок, 2 аса и 37% ефективност в атака) за успеха. За финландците Анти Силтала реализира 20 точки (2 аса и 60% ефективност в атака). Така САЩ вече има 3 точки и се изкачи на 3-то място във временното класиране, докато Финландия продължава да е 2-ра с 4 точки. Втората среща между двата отбора е утре (12 юни) отново от 18:30 часа българско време в Тампере.

ФИНЛАНДИЯ - САЩ 1:3 (27:25, 18:25, 25:27, 18:25)
ФИНЛАНДИЯ: Еми Тервапорти 2, Анти Силтала 20, Мико Ойванен 8, Мати Ойванен 8, Урпо Сивула 16, Юка Лехтонен 7 - Паси Хиваринен-либеро (Йесе Мантила 1, Оли-Пека Оянсиву 4, Симо-Пека Оли, Мати Хиетанен 2)
Старши-треньор: Мауро Беруто (Италия)
САЩ: Матю Андерсън 16, Шон Рууни 22, Дейвид Лий 12, Донълд Съксо, Райън Милър 13, Райли Селмън 10 - Ричърд Ламбърн-либеро (Евън Пейтък)
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyНед Юни 13, 2010 6:48 am

САЩ спечели "Мача на седмицата" в Световната лига

Олимпийските волейболни шампиони от САЩ записаха втора победа в тазгодишното издание на Световната лига. Американците успяха да победят като гости Финландия с 3:1 (18:25, 25:23, 25:21, 28:26) във втория мач помежду им от 2-ия кръг в Група "С", игран тази вечер пред около 4500 зрители в зала "Тампере Айс Арена" в Тампере. Тази среща предварително бе определена от Международната федерация по волейбол (FIVB) за "Мач на седмицата" в лигата и бе предавана по цял свят.

Волейболистите на Финландия тръгнаха отлично като бързо поведоха с 11:2. Капитанът на "Суоми" Юка Лехтонен продължи да затруднява янките със сервиса си и финландците запазиха комфортната си преднина до края на първия гейм - 25:18 и 1:0. Втората част тръгна равностойно до 9:9, след което американците взеха инициативата в свои ръце и поведоха в резултата. Разпределителят Донълд Съксо организираше отлично атаките на олимпийските шампиони, а от друга страна блокадата на САЩ бе видимо по-добра от първия гейм. Момчетата на треньора Алън Найп спечелиха с минималното 25:23 и изравниха на 1:1.
Третият гейм се разви по подобен начин както и втория. Двата отбора играха равностойно до 16:16, след което янките дръпнаха чрез Пол Лотмън и влезлия като резерва Евън Пейтък - 25:21 и 2:1 за САЩ. Скандинавците поведоха с 20:15 в последния четвърти гейм, но американските волейболисти продължиха да се борят до края. Олимпийските шампиони от Пекин'2008 показаха железни нервни и обърнаха трудно резултата до 28:26 в своя полза, с което спечелиха и мача с 3:1.
Най-резултатен за победителите отново стана Шон Рууни с 18 точки (2 блока, 1 ас, 52% ефективност в атака и 30% перфектно посрещане), а влезлият като резерва Евън Пейтък добави 13 точки (2 блока, 1 ас и 40% ефективност в атака) за успеха. За домакините от Финландия Анти Силтала за пореден път бе най-полезен с 22 точки (2 блока, 1 ас, 48% ефективност в атака и 30% перфектно посрещане), но това се оказа твърде недостатъчно.
Така отборът на САЩ се изкачи на второ място във временното класиране на Група "С" с 6 точки след 2 победи и 2 загуби, докато Финландия остана 3-та с 4 точки. Едноличен лидер продължава да бъде Русия с 11 точки след 4 победи от 4 мача, а Египет е на последно 4-то място с 3 точки. Следващата седмица янките приемат у дома египтяните, а "Суоми" гостува на "Сборная".

ФИНЛАНДИЯ - САЩ 1:3 (25:18, 23:25, 21:25, 26:28)
ФИНЛАНДИЯ:
Еми Тервапорти 4, Анти Силтала 22, Мико Ойванен 18, Мати Ойванен 9, Урпо Сивула 17, Юка Лехтонен 11 - Паси Хиваринен-либеро (Симо-Пека Оли, Оли-Пека Оянсиву, Мати Хиетанен, Йесе Мантила)
САЩ: Матю Андерсън 2, Шон Рууни 18, Дейвид Лий 12, Донълд Съксо 4, Райън Милър 10, Райли Селмън - Ричърд Ламбърн-либеро (Евън Пейтък 13, Пол Лотмън 12, Максуъл Холт 1)
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини EmptyСъб Юни 19, 2010 7:44 pm

Олимпийският шампион САЩ с нова победа в Световната лига

Олимпийският волейболен шампион САЩ записа трета поредна победа в тазгодишната Световна лига, след като надигра у дома Египет с 3:1 (25:19, 25:15, 14:25, 25:21) в първа среща помежду им от 3-ия кръг в Група "С", играна тази нощ пред близо 3000 зрители в зала "Карабъс Арена" в град Конкорд.

След като загуби първите два гейма с 19:25 и 15:25, Египет спечели третия с 25:14 заради контузия на американския разпределител Донълд Съксо, който бе заменен от Кевин Хансън. Янките отново заиграха страхотно в четвъртата част и благодарение на невероятните атаки на Мат Андерсън и Клейтън Стенли както и на силните сервиси на Кевин Хансън спечелиха с 25:21 и 3:1.

Най-резултатен за олимпийските шампиони стана звездата на отбора Клейтън Стенли, който изигра първия си мач за годината в Световната лига с фланелката на САЩ, с 15 точки (1 блок и 56% ефективност в атака), а капитанът Уилям Приди добави 11 точки (1 блок, 1 ас и 64% ефективност в атака), въпреки че игра само в първите два гейма. За "фараоните" Мохамед Бадави се отчете с 14 точки (1 блок, 43% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане).

Така момчетата на треньора Алън Найп се затвърдиха на 2-ро място във временното класиране на Група "С" с 9 точки, докато Египет остана 4-ти с 3 точки. Едноличен лидер продължава да бъде тима на Русия с 14 точки след 5 победи от 5 мача. Втората среща между американците и египтяните е утре през нощта от 2:00 часа българско време.

САЩ - ЕГИПЕТ с 3:1 (25:19, 25:15, 14:25, 25:21)