ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyПет Юни 04, 2010 7:48 pm

Age : 30
Registration date : 20.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyВто Юни 08, 2010 7:23 am

Сърбия с втори успех над Китай в Световната лига

Националният волейболен отбор на Сърбия записа втора поредна победа в тазгодишната Световна лига. "Плавите" надиграха Китай с 3:1 (25:18, 25:21, 22:25, 25:14) в последен мач от 1-ия кръг в Група "В", игран късно снощи пред 3300 зрители в зала "Пионир" в Белград.
Най-резултатен за сърбите бе Саша Старович с 25 точки (4 блока, 3 аса и 72% ефективност в атака), а Никола Ковачевич добави 16 точки (3 блока и 52% ефективност в атака) за успеха. За тима на Китай Пин Чен завърши с 18 точки (1 блок и 44% ефективност в атака).
Така момчетата на треньора Игор Колакович излязоха еднолично начело в групата с 6 точки след две победи от два мача следвани от Италия с 5 точки, докато китайците останаха на последното 4-то място без спечелена точка. Тази седмица Сърбия ще гостува на Франция, а Китай е гост на "Скуадра адзура".

СЪРБИЯ - КИТАЙ 3:1 (25:18, 25:21, 22:25, 25:14)

СЪРБИЯ:
Никола Ковачевич 16, Владо Петкович 2, Милош Терзич 8, Драган Станкович 8, Саша Старович 25, Марко Подрасчанин 12 - Марко Самарджич-либеро (Урош Ковачевич 3, Александър Атанасийевич 2, Милош Никич, Борислав Петкович, Никола Йовович)
Старши-треньор: Игор Колакович (Черна гора)
КИТАЙ: Хонгмин Бян 7, Чунлон Лян 12, Вейджун Жон 2, Джянджун Цуи, Шуай Джяо 2, Пин Чен 18 - Ки Рен-либеро (Чен Жан 10, Кион Шен 3, Рунмин Ли 1, Кун Жян 1)
Старши-треньор: Джянан Жу.
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyСъб Юни 12, 2010 12:48 pm

Сърбия надигра Франция с 3:0 в Световната лига

Волейболистите на Сърбия надиграха като гости Франция с 3:0 (25:21, 25:23, 25:23) в първи мач от 2-ия кръг в Група "В" на Световната лига, игран късно снощи пред близо 5000 зрители в зала "Палас дьо Спортс де Жерлан" в Лион.

Първият гейм започна много равностойно като Франция на няколко пъти повеждаше, но Сърбия възстановяваше равенството, за да се стигне до 21:21. В крайна сметка сърбите спечелиха с 25:21 след серия от четири последователни точки.

В началото на втората част "плавите" постепенно дръпнаха с 13:7 благодарение на добрите си блокади срещу френските атаки. Разпределителят Бенджамин Тонюти, който влезе като резерва, успя да помогна малко на домакините, които намалиха изоставането си до 12:16. Изглеждаше, че възпитаниците на Игор Колакович спокойно ще спечелят гейма, но чрез успешни атаки на Ървин Нгапет и Гийом Самика разликата се стопи драстично и развръзката стана много драматична. Все пак сръбските волейболисти затвориха част с 25:23 и поведоха с 2:0.

В третия гейм Сърбия бързо поведоха благодарение на Саша Старович и Никола Ковачевич, но Франция продължи да се бори и успя да изравни при 13:13, а след това при 16:16 след блокада и ас на капитана Оливер Киефер. Двата отбора продължиха да играят равностойно преди Старович да поеми инициативата в свои ръце и Сърбия да спечели с 25:23 и 3:0.

Най-резултатен за сърбите бе Саша Старович с 19 точки (1 блок и 51% ефективност в атака), а Никола Ковачевич добави 12 точки (1 блок, 1 ас, 38% ефективност в атака и 63% перфектно посрещане) за успеха. За тима на домакините Ървин Нгапет реализира 14 точки (1 блок, 57% ефективност в атака и 68% перфектно посрещане). Втората среща между двата отбора е утре (12 юни) от 21:30 часа българско време в Гренобъл.

ФРАНЦИЯ - СЪРБИЯ 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)
ФРАНЦИЯ: Яник Базен 2, Ромейн Вадельо 4, Ървин Нгапет 14, Гийом Самика 10, Николас Марешал 8, Оливер Киефер 6 - Юбер Ено-либеро (Едуард Роулъндсън, Бенджамин Тонюти)
Старши-треньор: Филип Блан
СЪРБИЯ: Никола Ковачевич 12, Боян Янич 8, Владо Петкович 2, Драган Станкович 7, Саша Старович 19, Марко Подрасчанин 4 - Никола Росич-либеро (Милош Терзич, Михайло Митич, Борислав Петрович 4, Александър Атанасийевич)
Старши-треньор: Игор Колакович (Черна гора).
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyНед Юни 13, 2010 6:47 am

Сърбия с втора победа над Франция с 3:0 в Световната лига

Волейболистите на Сърбия надиграха за втори път като гости Франция с 3:0 (25:20, 25:21, 25:21) в среща от 2-ия кръг в Група "В" на Световната лига, играна тази вечер пед близо 4300 зрители в зала "Палас дьо Спортс" в Гренобъл.

Най-резултатен за сърбите бе центърът Драган Станкович с 15 точки (5 блока, 2 аса и 67% ефективност в атака), а Никола Ковачевич добави 13 точки (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака) за успеха. За тима на домакините капитанът Оливер Киефер реализира 12 точки (3 блока, 1 ас и 80% ефективност в атака).

Така "плавите" продължават да са еднолични лидери във временното класиране с 12 точки след 4 победи от 4 мача, докато французите останаха на 3-то място без победа до сега, но с 1 точка. Днес е последния мач от 2-ия кръг в тази група между Италия и Китай. Следващата седмица Сърбия гостува на "Скуадра адзура", а Франция приема китайците.

ФРАНЦИЯ - СЪРБИЯ 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)

ФРАНЦИЯ: Ромейн Вадельо 10, Бенджамин Тонюти 3, Ървин Нгапет 8, Жан-Филип Сол 4, Оливер Киефер 12, Баптист Гейлер 4 - Юбер Ено-либеро (Едуард Роулъндсън, Яник Базен, Жан-Стефан Толар 4, Николас Марешал 3)
СЪРБИЯ: Никола Ковачевич 13, Боян Янич 6, Владо Петкович, Драган Станкович 15, Саша Старович 12, Марко Подрасчанин 5 - Никола Росич-либеро (Милош Терзич 4, Михайло Митич)

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyСъб Юли 24, 2010 9:55 pm

Драган Станкович: Трябва да поддържаме нивото си, ако искаме да победим Русия на полуфинала

Сръбският волейболист Драган Станкович, който бе един от основните играчи на "плавите" при победата над Аржентина с 3:0 на финалите на Световната лига, бе много лаконичен след срещата.
"Много сме щастливи, но трябва да поддържаме това ниво, ако искаме да победим Русия на полуфинала", заяви Станкович.
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyПон Сеп 27, 2010 7:43 am

Изненада №1! Канада удари Сърбия с 3:1 в Триест

Изненада №1 сътвориха волейболистите на Канада на световното първенство по волейбол в Италия, след като победиха Сърбия с 3:1 (25:20, 25:22, 17:25, 25:23) за 1,45 часа игра в Триест в мач от 2-ия кръг на Група F.

Наставникът на „плавите” Игор Колакович донякъде подцени двубоя и не пусна в стартовия състава суперзвездите си – олимпийските шампиони от Сидни 2000 Никола Гърбич и Иван Милкович. Без тях двамата Сърбия загуби първата част с 20:25. Във втората част предимството отново бе на страната на канадците и те успяха да я спечелят, въпреки че игра за Сърбия си появиха Гърбич и Милкович. Сърбите взеха категорично 3-ия гейм с 25:17, но играта им отново забуксува в 4-ата част. В крайна сметка момчетата на Глен Хоуг успяха да се преборят за успех с 25:23 в нея, а с това и в мача с 3:1 гейма.

Фредерик Уинтърс заби 14 точки за победата на Канада, а Танте Ван Ланквелт добави още 11.
За Сърбия се отличи Никола Ковачевич със 17 точки, а Иван Милкович и Милош Никич записаха по 16 точки.

Победата бе първа за Канада, след вчерашната загуба от Полша с 0:3. Поражението бе първо за Сърбия след вчерашната категорична победа над Германия с 3:0.

КАНАДА - СЪРБИЯ 3:1 3:1 (25:20, 25:22, 17:25, 25:23)

КАНАДА: Луис-Пиер Менвил 9, Адам Саймък 3, Дъстин Шнаедер 1, Фредерик Уинтърс 14, Танте Ван Ланквелт 11, Гевин Шмит 10 - Дейниъл Люис-либеро (Никлъс Кънди, Джошуа Хаутсън, Джустин Дъф 7, Дейлъс Сууниъс 6, Джон Пирайн)
Старши-треньор: Глен Хоуг
СЪРБИЯ: Никола Ковачевич 17, Милош Никич 16, Владо Петкович 1, Драган Станкович 7, Саша Старович 8, Марко Подрасчанин 8 - Марко Самарджич-либеро (Боян Янич, Милош Терзич, Никола Гърбич 4, Иван Милкович 16)
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyЧет Сеп 30, 2010 10:37 pm

Сърбия обърна Куба с 3:1

Волейболистите на Сърбия записаха първа победа във втория кръг на световното първенство в Италия. "Плавите" успяха да обърнат коравия тим на Куба с 3:1 (16:25, 25:19, 25:22, 25:19) в първи мач в Група "Н", игран тази вечер пред над 2000 зрители в зала "Медиоланум Форум" в Милано.

Звездата на сърбите Иван Милкович бе най-полезен с 19 точки (59% ефективност в атака), а Никола Ковачевич добави 17 точки (1 блок, 2 аса, 47% ефективност в атака и 56% перфектно посрещане) за успеха. За отбора на Куба капитанът Робертланди Симон завърши със 17 точки (6 блока, 1 ас и 67% ефективност в атака), но това се оказа недостатъчно.

По този начин Западните ни съседи почти сигурност ще се класират за третата фаза на Мондиала. Утре Сърбия почива, а Куба играе с Мексико от 22:00 часа българско време. Срещата между сърбите и мексиканците пък е в събота (2 октомври) от 18:00 часа българско време.

КУБА - СЪРБИЯ 1:3 (25:16, 19:25, 22:25, 19:25)
КУБА: Вилфредо Леон 10, Йоандри Леал 10, Османи Камехо 7, Робертланди Симон 17, Райдел Йерезуело 4, Фернандо Ернандес 11 - Кейбир Гутиерес-либеро (Роландо Сепеда 6, Йоандри Диас, Хенри Бел)
Старши-треньор: Орландо Блекууд
СЪРБИЯ: Никола Ковачевич 17, Боян Янич 12, Драган Станкович 5, Никола Гърбич 3, Иван Милкович 19, Марко Подрасчанин 6 - Никола Росич-либеро (Милош Терзич, Владо Петкович, Милан Рашич 1)
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyСря Окт 06, 2010 10:57 am

Сърбите: Много сме горди, че сме на полуфинал

Капитанът на националния отбор на Сърбия по волейбол Никола Гърбич смята, че единствено огромното желание е изпратило неговия тим на полуфиналите на Световното първенство в Италия. „Плавите” намериха място в следващия етап, след като победиха Русия с 3:1 гейма. „Играхме добре, поздравявам всички мои съотборници за големите сърца. Много съм горд, ако искаш златото, трябва да побеждаваш във всеки мач. Мисля, че Русия е силен отбор, но бях изненадан от загубата им от Испания”, сподели лидерът на Сърбия. От своя страна треньорът на тима Игор Колакович каза: „Тази вечер съм най-щастливият човек на света. Призагубата на Русия от Испания мислех, че има нещо странно в това, но най-важното е, че ние сме на полуфинал. Световното първенство е велик турнир и съм горд, че участвам в него.” С поражението Русия загуби правото да се бори за медалите на шампионата. Това е втори пореден провал на Световно първенство за отбора, след като на миналия шампионат „сборная” остана на седмо място. През 2002 година Русия спечели среброто.

При евентуален успех на България в групата, на полуфиналите тимът ни ще срещне съставът на Сърбия.
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyСъб Окт 09, 2010 7:29 pm

Куба излъга Сърбия с 3:2 в трилър и е на финал на Мондиал 2010

Волейболистите на Куба се класираха на финала на световното първенство по волейбол за мъже в Италия, след като днес победиха Сърбия с 3:2 (22:25, 25:17, 31:29, 22:25, 16:14) в мач продължил почти 2 часа в „Пала Лотоматика” в Рим.

Сърбия започна мача много силно и след отлична игра в атака на Никола Ковачевич и Иван Милкович спечели първата част с 25:22. Кубинците не се предадоха и заложиха на силния сервис и отличната блокада. Така Роберланди Симон и съотборниците му спечелиха следващите два гейма и поведоха с 2:1 гейма. Третата част бе спечелена изключително драматично от Куба с 31:29, след като троен блок спря атака на Николай Ковачевич. Сърбия изравни до 2:2 гейма след като Никола Гърбич пусна като за учебник топката в полето на Куба.

Сърбия поведе в решителния тайбрек с 5:3 след отлична атака на Иван Милкович. Куба изравни до 7:7 след великолепна тройна блокада. Нова блокада даде преднина от 1 точка на кубинците при техническото прекъсване – 8:7. Спорно отсъждане на унгарския съдия Бела Хобор изведе Куба напред с 10:8, което принуди Игора Колакович да вземе прекъсване. Последваха 3 поредни точки за „плавите” водени от Милкович и Ковачевич и Сърбия поведе с 11:10. Орландо Блекууд взе прекъсване за Куба. Сръбската блокада хвана Йондри Леал и „репрезентацията” дръпна с 13:11. Куба обаче изравни до 13:13 след блок на Райдел Йересуело. Куба стигна до мач-бол при 14:13, но Сърбия изравни – 14:14. Последваха два двойни блока за Куба и момчетата от Карибите спечелиха гейма с 16:14, а с това и мача с 3:2 гейма.

Така Куба се класира за финала на Мондиал 2010, където ще срещне победителя от втория полуфинал – Италия – Бразилия.

СЪРБИЯ - КУБА 2:3 2:3 (25:22, 17:25, 29:31, 25:22, 14:16)
СЪРБИЯ: Никола Ковачевич 21, Боян Янич 6, Драган Станкович 10, Никола Гърбич 5, Иван Милкович 30, Марко Подрасчанин 7 - Никола Росич-либеро (Владо Петкович, Милош Терзич)
КУБА: Райдел Йерезуело 4 (3 блока), Фернандо Ернандес 13, Вилфредо Леон 23, Йоандри Леал 22, Османи Камехо11, Роберланди Симон 17 (5 блока, 1 ас) - Кейбир Гутиерес-либеро (Йоандри Диас, Хенри Бел)
Старши-треньор: Орландо Блекууд.