Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Емануеле Бирарели

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Емануеле Бирарели Empty
ПисанеЗаглавие: Емануеле Бирарели   Емануеле Бирарели EmptyПон Май 25, 2009 2:29 pm

Емануеле Бирарели

1) Име: Емануеле Бирарели
2) Рождена дата: 23.07.1977
3) Ръст: 200 cm
4) Тегло: 95 кг
5) Позиция: централен блокировач
6) Отскок в атака: 332 cm
7) Отскок на блокада: 316 cm
8) Отбор: Itas Diatec Trento
9) Национален отбор: Италия
Върнете се в началото Go down
The Punisher
"Никога не се предавай!"
Емануеле Бирарели Default4
The Punisher


Брой мнения : 1907
Age : 41
Registration date : 30.11.2008

Емануеле Бирарели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Емануеле Бирарели   Емануеле Бирарели EmptyНед Сеп 06, 2009 10:43 pm

Емануеле Бирарели: Всички в Тренто обичат Матей

Централният блокировач на адзурите Емануеле Бирарели, който е съотборник на Матей Казийски и Цветан Соколов в ИТАС Диатек (Тренто), сподели впечетленията си от Евро 2009. Той говори за обстановката в Тренто и отношенията си с Казийски и треньора си в Италия Радостин Стойчев.

- Кой според вас е фаворит за титлата на Евро 2009?

- Русия! Те имат много силни, атлетични играчи. Тренират много добре, а и са много опитни. Според мен Сърбия и България могат да се намесят и надявам се Италия.

- Вие сте съотборник с Цветан Соколов и Матей Казийски в Тренто. Добре ли е за вашия отбор да има толкова национали?

- Не знам. Матей е много добър играч, той е звезда на Тренто и всички в града го обичат. Ние сме добри приятели. Сега обаче сме от двете страни на мрежата и всеки се опитва да даде максимума за своя отбор. Матей игра много силно срещу нас.

- Познавате ли се с Цветан Соколов, който от новия сезон ще играе в Тренто?

- Той беше при нас за 1 седмица през зимата. Тренира с нас, опозна града. Тогава все още му бе забранено да играе в Тренто. Познавам го, той е добро момче. Матей ми каза, че е много добър играч.

- Вие сте започнали по-късно с волейбола, очаквахте ли някой ден да играете за Италия?

- Не, абсолютно не. Тогава отборът беше много силен и въобще не съм си помислял за подобна възможност. Радвам се, че Радо Стойчев ме забеляза и ме извика в Тренто. Започнах да играя в титулярния състав, спечелихме Скудето и Шампионска лига, а сега вече съм национал.

- На него ли дължите това?

- Радо е много важен човек за мен и за кариерата ми. Той е много добър треньор, води перфектно отбора и ни направи шампиони. Ние вярваме в него, а от нас се иска просто да играем волейбол.

- Каква е разликата между него и останалите треньори, с които сте работили?

- Той е българин, а другите са италианци - това е основната разлика. Стилът му е съвсем различен. Той е строг, а италианските треньори след Веласко не работят така. Трудно е да изпълняваме всички желания на Стойчев, но пък за сметка на това показваме резултати. След 2-3 месеца с Радо стана по-лесно, защото разбрахме какво иска.

- А какви са италианските треньори след Хулио Веласко?

- Връзката е по-различна. При италианците няма толкова строга дисциплина.

- В Тренто има много българи. Вие научихте ли малко от езика ни?

- Радо говори с Матей, преди това и със Смилен Мляков, с Васил Стоянов на български. Волейболните неща ги понаучих. Как беше? Права линия. Не, първа линия. Освен това знам и "висока топка".


Източник: http://7sport.net/7sport/sp_voleibol/d5504_5.htm

bg
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Емануеле Бирарели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Емануеле Бирарели   Емануеле Бирарели EmptyПон Сеп 07, 2009 5:40 am

Много хубаво интервю на Бирарели.Страхотни думи и за Матей,и за Радо!Няма как всички да не обичат Матей...звучи като виц Very Happy
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Емануеле Бирарели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Емануеле Бирарели   Емануеле Бирарели EmptyПон Сеп 07, 2009 6:11 am

ех.. чудесен е и той Very Happy права топка Very Happy
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
videto
Just meee
Just meee
videto


Брой мнения : 3707
Age : 29
Registration date : 19.08.2008

Емануеле Бирарели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Емануеле Бирарели   Емануеле Бирарели EmptyПон Сеп 07, 2009 10:56 am

Very Happy Щом и играчите са научили български не е зле Very Happy
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Емануеле Бирарели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Емануеле Бирарели   Емануеле Бирарели Empty

Върнете се в началото Go down
 
Емануеле Бирарели
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: ОСТАНАЛИТЕ НАЦИОНАЛНИ ОТБОРИ :: ИТАЛИЯ-
Идете на: