ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Новини за французите Empty
ПисанеЗаглавие: Новини за французите   Новини за французите EmptyСря Май 27, 2009 12:52 pm

Registration date : 20.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за французите   Новини за французите EmptyСъб Юни 20, 2009 6:48 am

Аржентина обърна Франция с 3:2 след драма в Световната лига

Волейболистите на Аржентина записаха изключително драматична победа в тазгодишната Световна лига. Гаучосите обърнаха като гости Франция с 3:2 (25:19, 19:25, 22:25, 25:20, 15:9) в първи мач от 2-ия кръг в Група "В", игран пред 5000 зрители в зала "Палас дес Спортс де Жерланд" в Лион.

Двата отбора започнаха много равностойно срещата и първото техническо прекъсване дойде при минимално предимство за Франция - 8:7. След това играта продължи да бъде напълно равностойна и равенството се запази до 14:14, но втората техническа пауза дойде при резултат 16:14 за гостите от Аржентина. Последваха нови три точки за гаучосите и 19:14. Успешна атака на Николас Марешал прекъсна серията на аржентинските волейболисти. Въпреки опитите на френския наставник Филип Блан да обърне резултата със смени и прекъсвания Аржентина затвори гейма при 25:19 и поведе с 1:0.

По време на почивката между двата гейма селекционерът на "петлите" Филип Блан каза на своите възпитаниците да бъдат по-агресивни. Те го послушаха и дръпнаха с 5:2. Двата състава си размениха серии от по три точки и така дойде първото техническо прекъсване при 8:5 за французите. Аржентинските волейболисти съумяха да запазят изоставането си до 16:13, след което Франция постепенно увеличи разликата на 18:14 и 20:15 след ас на Ромен Ваделюкс. Домакините продължиха да поддържат предимството си благодарение на атаките на Николас Марешал и Антонен Рузие и без проблеми спечелиха гейма при 25:19 след перфектна блокада на Лоик Гейлер.

Подкрепяни мощно от своите фенове французите тръгнаха много мотивирано в третия гейм и постепенно поведоха с 6:3 и 8:5. Волейболистите на Аржентина леко притесниха домакините, след като постепенно обърнаха резултата до 14:13 в своя полза, но Франция веднага си върна преднината при 16:14. Антонен Рузие увеличи преднината на "петлите" на 18:14 след две мощни атаки, а след ас на Ромен Ваделюкс тя стана 21:16. Възпитаниците на Филип Блан запазиха преднината си до края и спечелиха гейма с 25:22, с което дръпнаха с 2:1.

В началото на четвъртата част аржентинският наставник Хавиер Вебер реши да смени либерото и на мястото на Пабло Меана пусна Алексис Гонзалес. Това явно бе от полза и гаучосите поведоха с 8:6 до първото техническо прекъсване. Разликата се запази до 14:12, след което Франция успя да изравни при 15:15. Николас Марешал изпусна възможността да изведе Франция напред в резултата, след като сбърка сервиса си. След това аржентинците намериха сили да претиснат съперника си и увеличиха предимството си на 19:16. Въпреки опитите на френския разпределител Пиер Пуйол и влезлите като резерви за Франция Мариен Моро и Яник Базен южноамериканците затвориха гейма при 25:20, с което вкара мача в тай-брейк.

Петият решителен гейм започна с леко предимство за аржентинците, които дръпнаха с 3:1, но Франция моментално изравни при 3:3. След това гаучосите отново поведоха при 7:5, но пак допуснаха изравняване при 7:7. Гостите от Южна Америка за трети пореден път дръпнаха в резултата при 9:7, но този път за окончателно. Аржентина спечели тай-брейка с 15:9 след няколко грешки в посрещане на Лоик Гейлер, а с това и мача с 3:2.

Завърналият се в отбора на Аржентина ветеран Алехандро Спайич бе най-резултатен с 18 точки (4 блок), а Родриго Кирога добави 17 точки (2 блока и 1 ас) за успеха. За състава на "петлите" Антонен Рузие завърши с 23 точки (1 блок и 1 ас). Така Аржентина излезе начело във временното класиране на Група "В" с 5 точки. Втората среща между двата отбора е в неделя (21 юни) от 20:00 часа българско време в Ница.

ФРАНЦИЯ - АРЖЕНТИНА 2:3 (19:25, 25:19, 25:22, 20:25, 9:15)
ФРАНЦИЯ: Жералд Арди-Десурс 3, Антонен Рузие 23, Ромен Ваделюкс 11, Николас Марешал 15, Пиер Пуйол 2, Лоик Гейлер 12 - Жан-Франсоа Екзига-либеро (Жан-Филип Сол 9, Баптист Гейлер, Яник Базен 1, Мариен Моро 1)
Старши-треньор: Филип Блан
АРЖЕНТИНА: Габриел Аройо 10, Густаво Шолтис 4, Родриго Кирога 17, Алехандро Спайич 18, Факундо Конте 9, Лучиано Де Чеко - Пабло Меана-либеро (Хавиер Филарду, Лукас Чавес 9, Николас Уриарте, Гилермо Гарсия 7, Лукас Окампо 3, Алексис Гонзалес-либеро)
Старши-треньор: Хавиер Вебер.

е..явно е че тази Световна Лига ще е Лигата на изненадите...Мисля че е имало подценяване при французите ии това е довело до тази загуба da
matei_fenka
Вечната фенка на Матей
matei_fenka

Брой мнения : 1764
Age : 28
Registration date : 01.08.2008

Оо наистина юбилеъната година е пълна с изненади.Може да е имало подценяване и отпускане при французите,но може пък това да е бил денят на аржентинците и те да са показали на какво са способни
Love_Volley
Don't stop believin'...
Love_Volley

Брой мнения : 893
Age : 31
Registration date : 09.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за французите   Новини за французите EmptyСъб Юни 20, 2009 3:45 pm

Французите никакви ги няма откакто ги обърнахме на световното в Япония, а преди ги слагаха измежду фаворитите на повечето състезания... Наистина бяха добър отбор, със страхотна защита...
Но виждам също, че много известни имена липсват, може би заради това не се представят по най-добрия начин :/

Последната промяна е направена от Love_Volley на Пон Сеп 07, 2009 8:21 am; мнението е било променяно общо 1 път
scorpio
scorpio

Age : 30

не е осъществена смяната на поколенията при французите и има спад определено,мисля обаче че в Лондон 2012,французите ще са отново сред фаворитите!
matei_fenka
matei_fenka

Age : 28

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за французите   Новини за французите EmptyНед Юни 21, 2009 8:11 pm

мм не знам защо не се показват на ниво французите,но предполагам,че през 2012 не само те ще са много стегнати..сега стават такива смени в играчитеркои от кои по-силни,че тогава ще е нещо изумително
scorpio
scorpio

Age : 30

Франция поведе в Група "В"

Волейболистите на Франция поведоха в Група "В" на Световната лига, след като победиха Република Корея с 3:1 (25:18, 25:19, 16:25, 25:21) в първи мач от 3-ия кръг на груповата фаза, игран снощи пред 2500 зрители в зала "Палас де Спортс Пиер де Кубертен" в Монтпелие.

Корейците поведоха в началото на първия гейм с 8:7, но момчетата на Филип Блейн обърнаха резултата до 14:10 в своя полза благодарение на отличната си блокада. "Петлите" продължиха да бъдат по-агресивни и спечелиха гейма с 25:18 след ас и пет поредни успешни атаки на Антонен Рузие. Възпитаниците на Хо-Чул Ким направиха всичко възможно да бъдат равностойни във втората част, но успяха само до 16:16, след което Франция взе предимство и спокойно затвори гейма при 25:19.

За разлика от втория гейм корейските волейболисти започнаха по-добре в третия и бързо дръпнаха с 4:1 и 7:3. Република Корея запази преднината си до 11:8, след което допусна стопяване на разликата до 12:13 след ас на френския разпределител Пиер Пуйол. Това не притесни по никакъв азиатците и те си върнаха преднината и постепенно я увеличаваха благодарение на добрата си игра на блокада срещу Лоик Гейлер и Антонен Резие до 25:16. Домакините бързо взеха преднина в четвъртата част при 7:4, но също толкова я загубиха. Капитанът на "петлите" възстанови предимството при 11:8, а след перфектна блокада на Ромен Ваделюкс разликата нарастна на 14:9. Франция без проблеми запази преднината си до 20:15, след което спокойно затвори гейма при 25:21 след грешка от сервис на Юн-Сук Шин.

Антонен Рузие се превърна в най-резултатния волейболист за Франция с 18 точки (2 блока, 1 ас и 52% ефективност в атака). Ромен Ваделюкс добави 13 точки (6 блока и 2 аса) за победата на "петлите". За отбора на Република Корея влезлият резерва във втория гейм Сун-Мин Мун реализира 12 точки (1 ас и 44% ефективност в атака). След тази победа Франция излезе временно начело в Група "В" на Световната лига с 9 точки, с една по-малко от Аржентина. Корейците са на последното място с 6 точки. Втората срещу между двата състава е утре (28 юни) от 20:30 часа българско време в Тулуза.

ФРАНЦИЯ - РЕПУБЛИКА КОРЕЯ 3:1 (25:18, 25:19, 16:25, 25:21)
ФРАНЦИЯ: Антонен Рузие 18, Ромен Ваделюкс 13, Жан-Филип Сол 9, Николас Марешал 11, Пиер Пуйол 3, Лоик Гейлер - Едуърд Роулъндсън-либеро (Лудовик Кастард 1, Мариен Моро, Лоик Льо Марек)
Старши-треньор: Филип Блейн
РЕПУБЛИКА КОРЕЯ: Си-Хюн Лим 6, Чул-Ву Парк 2, Юн-Мин Квон, Йо-Хан Ким 7, Кюн-Мин Ха 2, Юн-Сук Шин 9 - О-Хюн Йео-либеро (Сун-Су Хан 1, Хак-Мин Ким 5, Сун-Мин Мун 12, Хюн-Джонг Ха 2, Кан-Джу Ли)
Старши-треньор: Хо-Чул Ким.
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за французите   Новини за французите EmptyПон Юли 13, 2009 5:12 am

Четвърта победа на Франция над Република Корея в Световната лига

Волейболистите на Франция записаха четвърта победа над Република Корея, след като победиха като гости с 3:1 (25:21, 21:25, 31:29, 25:23) във втория им мач помежду от 5-ия кръг в Група "В" на турнира, игран пред близо 5300 зрители в зала "Югвансун гимнезиъм" в Чеонан.

Френските волейболисти надиграха корейците благодарение на височината си и бързите и мощни атаки. Двата отбора показаха впечатляващ волейбол особено в третия гейм, който "петлите" спечелиха много трудно и драматично с 31:29. В четвъртата част азиатците демонстрираха силните си оръжия, но все пак Франция надделя с 25:23 и 3:1.

Най-резултатен за Франция за пореден път бе Антонен Рузие с 22 точки (1 блок и 57% ефективност в атака), а Лоик Гейлер добави 16 точки (2 блока, 1 ас, 48% ефективност в атака) за успеха на "петлите". За отбора на Република Корея звездата на отбора Сун-Мин Мун завърши с 21 точки (57% ефективност в атака), но те се оказаха недостатъчни. По този начин Франция излезе на 2-ро място във временното класиране на Група "В" на Световната лига с 17 точки, с една по-малко лидера Сърбия, докато корейците са на последното 4-то място с 9 точки. В последния уикенд от груповата фаза Франция гостува на Аржентина, а Република Корея ще бъде гост на "плавите".

РЕПУБЛИКА КОРЕЯ - ФРАНЦИЯ 1:3 (21:25, 25:21, 29:31, 23:25)
РЕПУБЛИКА КОРЕЯ: Си-Хюн Лим 10, Сун-Мин Мун 21, Сун-Су Хан 1, Хак-Мин Ким 5, Кюн-Мин Ха 8, Юн-Сук Шин 16 - О-Хюн Йео-либеро (Чул-Ву Парк 5, Юн-Мин Квон, Йо Хан Ким 1, Кан-джу Ли, Юн-Су Шин 1)
Старши-треньор: Хо-Чул Ким
ФРАНЦИЯ: Антонен Рузие 22, Ромен Ваделюкс 5, Стефан Антига 14, Пиер Пуйол 1, Лоик Гейлер 16, Оливер Киефер 11 - Жан-Франсоа Екзига-либеро (Емануел Рагондет, Баптист Гейлер, Жан-Филип Сол 6, Лоик Льо Марек)
Старши-треньор: Филип Блейн.
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за французите   Новини за французите EmptyСъб Сеп 05, 2009 3:20 pm

Второ поражение за Германия на европейското в Турция

Волейболистите на Германия записаха втора загуба на европейското първенство в Турция, но все пак запазиха шансове за продължаване напред. Възпитаниците на аржентинския наставник Раул Лозано бяха победени от Франция с 1:3 (25:21, 14:25, 20:25, 23:25) в мач от Група "А" на шампионата, игран пред близо 300 зрители в зала "Халкапинар" в Измир.
Бундестимът взе първия гейм с 25:21, но след това "петлите" наложиха играта си и спечелиха следващите три части съответно на 14, 20 и 23 точки, а с това и мача с 3:1. Най-резултатен за французите за пореден път Антонин Рузие с 21 точки (3 блока и 51% ефективност в атака), а Жилом Самика добави 19 точки (3 блока, 1 ас, 65% ефективност в атака и 71% перфектно посрещане). За тима на Германия звездата на отбора Йохен Шьопс завърши с 16 точки (1 блок, 1 ас и 40% ефективност в атака), но се оказаха недостатъчни.
Това бе първа победа за момчетата на Филип Блейн на първенство, с което запазиха шансовете за класиране в следващата фаза. От друга страна това бе последен мач за германците, но въпреки двете загуби имат все още шанс да продължат напред, ако домакините от Турция загубят по-късно тази вечер от Полша и утре от Франция.

ФРАНЦИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:1 (21:25, 25:14, 25:20, 25:23)
ФРАНЦИЯ: Яник Базин 2, Антонин Рузие 21, Ромен Ваделюкс 13, Стефан Антига 13, Жилом Самика 19, Оливер Киефер 7 - Юбер Ено-либеро (Едуард Роулъндсън, Жан-Филип Сол)
ГЕРМАНИЯ: Себастиян Шварц 10, Бьорн Андрае 15, Гьорг Вибер 5, Йохен Шьопс 16, Макс Гюнтьор 6, Патрик Щоервалд 1 - Фердинанд Тиле-либеро (Зимон Тишер 1, Гьорг Гроцер 1, Роберт Кром)
Старши-треньор: Раул Лозано (Аржентина).
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за французите   Новини за французите EmptyПон Сеп 07, 2009 5:36 am

Франция размаза Турция

Домакините на европейското първенство по волейбол - Турция, приключиха със загуба участието си на шампионата. Волейболистите на италианеца Фаусто Полидори паднаха от Франция с 0:3 (16:25, 21:25, 23:25) в последния мач от Група "А", игран пред близо 3200 зрители в зала "Халкапинар" в Измир.
Пред над 3000 ентусиазирани фенове домакините от Турция се опитаха да направят чудото и да победат Франция, но не успяха. Надеждите на турците и италианският им наставник Фаусто Полидори се изпариха, след като мощните атаки на Самуел Туя пречупиха блокадата им и "петлите" поведоха с 2:0 след 25:16 и 25:21. Възпитаниците на Филип Блейн спокойно затвориха и третия гейм при 25:23, а с това и мача с 3:0.

Така "петлите" заеха 2-то място в крайното класиране на Група "А" с 2 победи и 1 загуба и 5 точки след световните вицешампиони от Полша, които са с три победи. Домакините останаха на 4-то място без нито една победа и отпадат от по-нататъшно участие в първенство. Франция, Полша и 3-ия в класирането отбор на Германия продължават напред в следващата фаза на шампионата, където ще се съберат в Група "Е" със първите три състава в Група "С" - изненадващият победител Гърция, настоящият европейски първенец Испания и Словакия. Резултатите между тимовете до сега се зачитат като се махат само срещите съответно с Словения и Турция, които останаха на последните места в групите. В първите мачове французите ще се
изправят срещу Словакия, а Испания среща "Дружина полска".

Франция излъга Чехия с 3:2

Европейският вицешампион по волейбол Франция започна с много трудна и драматична победа участието си на световното първенство в Италия. Французите надиграха Чехия с 3:2 (25:19, 22:25, 25:21, 24:26, 15:10) в първи мач от Група "Е", където също така са отборите на България и Китай, игран тази вечер в зала "Пала Руфини" в Торино.

Най-полезен за "петлите" бе Антонен Рузие с 28 точки (2 блока и 1 ас), а Николас Марешал завърши с 16 точки (1 блок) за победата. За отбора на Чехия новото попълнение на БГ Тренто Ян Щокър реализира 26 точки (2 блока и 3 аса), но и това не помогна.

От 22:00 часа българско време е втората среща в групата между възпитаниците на Силвано Пранди и китайците. Утре Франция играе с българските момчета от 22:00 часа българско време, а преди това чехите се изправят срещу Китай от 18:00 часа българско време.

ФРАНЦИЯ - ЧЕХИЯ 3:2 (25:19, 22:25, 25:21, 24:26, 15:10)
ФРАНЦИЯ: Жералд Арди-Десурс 10, Антонен Рузие 28, Стефан Антига 6, Николас Марешал 16, Пиер Пужол 6, Оливер Киефер 6 - Юбер Ено-либеро (Ромейн Вадельо, Бенджамин Тонюи, Едуард Роулъндсън, Кевин Льо Ру, Ървин Нгапет 1)
ЧЕХИЯ: Петър Конечни 10, Ондрей Худечек 3, Якуб Весели 13, Ян Щокър 25, Петер Платеник 15, Лукаш Тихачек - Мартин Кристоф-либеро (Давид Конечни, Иржи Попелка 11, Иржи Бенце)
Старши-треньор: Ян Свобода.
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за французите   Новини за французите EmptyНед Сеп 26, 2010 11:36 pm

Пиер Пужол: Беше много труден мач с България

Разпределителят на Франция Пиер Пухол бе доволен, но и много уморен от победата над България с 3:2.
”Беше много труден мач. Българите са физически по-силни от нас. Имахме добро посрещане, но направихме твърде много грешки особено в четвъртия гейм. В последния пък имахме малко късмет. Казийски е много добър играч. Утре имаме важен мач с Китай и ще играем за победа, въпреки че сме много уморени. Все още е рано да се каже кой ще е победител в групата, защото има още два мача. С новата формула първенството става много дълго и изморително”, заяви Пиер Пужол.

Оливие Киефер: Мачът можеше да завърши по много по-различен начин

Капитанът на френския национален отбор Оливие Киефер каза след драматичния успех над България с 3:2, че мачът е можел да завърши по много по-различен начин след невероятната битка в петия гейм.
"Много съм щастлив от спечеления мача. България е много силен физически и технически отбор. Мачът можеше да завърши по много по-различен начин след битката в петия гейм", каза Оливиер Киефер.
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за французите   Новини за французите EmptyСъб Окт 09, 2010 7:11 pm

“Петлите” изгониха волейболен Анелка

ФЛОРЕНЦИЯ - Френският волейбол тръгна уверено по пътя на футбола в страната с грандиозен скандал. Федерацията изхвърли от отбора Ервин Нгапе в стил “Никола Анелка”.

Волейболистът се сбил със съотборници в съблекалнята след мача с Япония. И федерацията взе мерки.

“Заради спречкване и поведение, несъвместимо с порядките в отбора, Нгапе е отстранен от световното първенство”, гласи официалното обяснение от волейболната централа в Париж.

Треньорът на “петлите”, които ни победиха в първата група на мондиала, също потвърди за скандала. “Нгапе си тръгна преди мача с Италия”, обяви Филип Блан. Французите паднаха с 1:3.

За санкция на волейболиста ще се мисли след завръщането на отбора у дома. На световното през лятото в ЮАР Анелка бе изгонен заради обиди към треньора Реймон Доменек в съблекалнята. Съотборниците му бойкотираха решението, а сега четири от звездите на футболните “петли” изтърпяват наказания от федерацията.