Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Новини за финландците Empty
ПисанеЗаглавие: Новини за финландците   Новини за финландците EmptyСря Май 27, 2009 12:57 pm

Registration date : 20.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за финландците   Новини за финландците EmptyСъб Юни 27, 2009 5:00 pm

Финландия надхитри Венецуела с 3:2 след невероятен тай-брейк

Волейболистите на Финландия записаха едва втора победа в тазгодишната Световна лига. Момчетата на италианеца Мауро Беруто надиграха Венецуела с 3:2 (19:25, 26:24, 24:26, 25:13, 27:25) след невероятен пети гейм, в първи мач от 3-ия кръг в Група "D" на турнира, игран пред близо 3500 зрители в хокейната зала в Тампере.

Като цяло играта на двата отбора беше много нервна на моменти и допускаха много елементарни грешки, а на моменти играеха на много високо ниво. За финландците липсваше капитанът Туомас Самелвуо, който се е контузил на сутришната тренировка на отбора.

В началото на първия гейм двата състава започнаха много добре в нападение и първото техническо прекъсване дойде при минимално предимство за Венецуела - 8:7. След това финландските волейболисти допуснаха няколко грешки и южноамериканците увеличиха преднината си до 16:13, въпреки няколкото сгрешени сервиса. Проблемите на "Суоми" в атака продължиха до края на гейма и венецуелците спокойно го спечелиха с 25:19. Волейболистите на Финландия изглеждаха като съвсем нов отбор във втората част и бързо дръпнаха с 4:0. Въпреки прекъсването, което взема венецуелския наставник Хосе Гутиерес разликата се увеличи на 8:2, 14:6 и 18:12. Постепенно гостите заиграха по-добре и благодарение на отличните сервиси на Иван Маркес и Луис Диас успяха да изравнят при 20:20. В крайна сметка финландците се наложиха много трудно с 26:24 и изравниха на 1:1.

Битката продължи по същия начин и в третия гейм. Венецуела поведе с 8:7 до първото техническо прекъсване, а след това с 16:13 след две блокади. Венецуелските волейболисти напълно контролираха играта, но в последния момент Финландия успя да изравни при 24:24, но все пак южноамериканците го спечелиха с 26:24. Благодарение на отличните си сервиси и атаки възпитаниците на италианеца Мауро Беруто успяха да натрупат комфортна преднина от седем точки - 10:3. Скандинавците продължиха в същия дух и разликата постепенно набъбна на 16:7 и 20:10. Венецуелците видимо загубиха борбеността си и Финландия затвори гейма с разгромна разлика - 25:13. Тай-брейка се превърна в истински трилър. Двата отбора се "захапаха" от самото начало и резултатът се движише точка за точка до 25:25. След това последваха две блокади на Юка Лехтонен - 27:25 и 3:2 за Финландия.

Мико Ойванен бе най-резултатен за "Суоми" с 22 точки (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака). Оли Кунари добави 19 точки (2 блока, 50% ефективност в атака и 65% перфектно посрещане) за победата на Финландия. За отбора на Венецуела Луис Диас реализира 20 точки (3 блока и 45% ефективност в атака), а звездата на тима Иван Маркес и Томас Ереу завършиха с по 17 точки, но и те не бяха достатъчни за победа. По този начин финландците излязоха временно на второ място в Група "D" на Световната лига с 6 точки, а южноамериканците заемат последното 4-то място с 5 точки. Вторият мач между двата отбора е днес (27 юни) от 18:30 часа българско време отново в Тампере.

ФИНЛАНДИЯ - ВЕНЕЦУЕЛА 3:2 (19:25, 26:24, 24:26, 25:13, 27:25)
ФИНЛАНДИЯ: Мико Еско 6, Оли Кунари 19, Мико Ойванен 22, Мати Ойванен 14, Урпо Сивула 3, Юка Лехтонен 11 - Паси Хиверинен-либеро (Оли-Пека Оянсиву 1, Мати Хиетанен 11, Анси Весанен, Йони Маркула, Константин Шумов)
Старши-треньор: Мауро Беруто (Италия)
ВЕНЕЦУЕЛА: Анди Рохас 12, Луис Диас 20, Иван Маркес 17, Томас Ереу 17, Хуан Карлос Бланко 3, Фреди Седено 14 - Хоел Силва-либеро (Карлос Луна)
Старши-треньор: Хосе Гутиерес.

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за финландците   Новини за финландците EmptyНед Юни 28, 2009 3:26 pm

Финландия разби Венецуела с 3:0

Волейболистите на Финландия отнесоха Венецуела с 3:0 (25:21, 25:23, 25:19) във втората среща от Група ”Д” на Световната лига, която се игра в Тампере.

4-тите от Евро 2007 постигнаха убедителна победа във втората среща срещу южноамериканците, които победиха едва с 3:2 в първата среща.

Скандинавците показаха малко по-добра игра на блокада и това им донесе успеха, който е 3-ти в първите 6 мача.

Мико Ойванен бе най-резултатен за ”Суоми” с 21 точки (1 ас, 3 блока), а Мати Хиетатен добави още 11 точки за победата.
Луис Диас записа 18 точки за Венецуела.

ФИНЛАНДИЯ – ВЕНЕЦУЕЛА 3:0 (25:21, 25:23, 25:19)
ФИНЛАНДИЯ: Мико Еско 4, Мати Хиетанен 11, Оли Кунари 7, Мико Ойванен 21, Мати Ойванен 7, Юка Лехтонен 10 – Паси Хиверинен-либеро (Оли-Пека Ойансиву)
ВЕНЕЦУЕЛА: Анди Рохас 3, Луис Диас 18, Иван Маркес 3, Томас Ереу 12, Хуан Карлос Бланко 2, Фреди Седено 3 – Хоел Силва-либеро (Карлос Луна 5, Роналд Мендес 1)

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за финландците   Новини за финландците EmptyПон Юли 06, 2009 6:22 am

Финландия с изненадващ обрат срещу Бразилия с 3:2

Волейболистите на Финландия успяха да направят невероятен обрат срещу олимпийския вицешампион Бразилия в Световната лига. Възпитаниците на италианеца Мауро Беруто малко изненадващо победиха "Селесао" с 3:2 (22:25, 23:25, 25:22, 25:22, 17:15) във втори мач помежду им от 4-ия кръг в Група "D" на турнира, игран пред близо 6300 зрители в хокейната зала в Тампере.

Финландските волейболисти започнаха много силно мача и видимо бяха забравили за слабото си прядставяне в петък. Скандинавците поведоха с 8:7, но след това постепенно Бразилия успя да обърне резултата до 16:14 в своя полза. Въпреки опитите на финладците да изравнят "Селесао" запази преднината си и спечели гейма с 25:22. Момчетата на Мауро Беруто продължиха с добрата си игра и в началото на втората част като набързо дръпнаха с 10:6 след няколко отлични атаки. Кариоките изравниха при 14:14, но Финландия излезе отново напред в резултата при 16:14. Двата отбора продължиха да играят много добре в атака, но все пак Жиба и компания успяха да изравнят за пореден път при 19:19, а след това дори да спечелят гейма с 25:23 след две грешки на домакините.

Както в началото на втория гейм така и в третия "Суоми" поведе с 10:6, което накара бразилския наставник Бернардо Резенде да вземе тайм-аут. Въпреки това финландците продължиха с отличната си игра и увеличиха преднината си до 16:9. Южноамериканците стопиха разликата до 13:17, но силите им стигнаха до тук. Финландия затвори гейма при 25:22 след няколко грешки на бразилските волейболисти. Блокадата на "Селесао" заработи и бразилците дръпнаха с 8:6 на старта на четвъртата част. Домакините постепенно изравниха при 10:10, а след това поведоха с 16:15 и 18:15. Бразилците се върнаха в гейма при 19:19, но в крайна сметка волейболистите на Мауро Беруто го спечелиха с 25:22 благодарение на брилянтния си сервис.

Тай-брейкът започна точка за точка и размяната на игралните полета дойде при минимално предимство за Финландия - 8:7. След ас на Мати Ойванен домакините увеличиха преднината на 11:9, а след това на 13:10. Бразилските волейболисти реагираха мигновенно и веднага изравниха при 13:13. Равенството се запази до 15:15, след което "Суоми" успя да затвори гейма при 17:15 след поредна успешна атака на Мико Ойванен и мощна контраатака на разпределителя Мико Еско.

Мико Ойванен бе най-резултатен за "Суоми" с невероятните 28 точки (1 блок и 50% ефективност в атака), а Анти Силтала добави 17 точки (3 блока и 42% ефективност в атака). Съотборникът на Матей Казийски в БГ Тренто Леандро Висото Невеш бе най-полезен за кариоките с 18 точки (2 блока, 1 ас и 54% ефективност в атака), а Мурило Ендрес реализира 17 точки (2 блока, 42% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане). Мегазвездата на "Селесао" Жиба завърши с 14 точки (1 блок, 1 ас, 31% ефективност в атака и 48% перфектно посрещане), но и неговите усилия се оказаха недостатъчни за победата.

Въпреки победата Финландия се смъкна на 3-то място в Група "D" на Световната лига с 11 точки колкото има и 2-ия Полша, която е с по-добри показатели. Едноличен лидер продължава да е отборът на Бразилия с 21 точки, на който му трябва една победа с 3:0 или 3:1, за да бъде сигурен участник на финалите в Белград. Следващата седмица финландците приемат у дома "Дружина полска", а "Селесао" е гост на Венецуела.

ФИНЛАНДИЯ - БРАЗИЛИЯ 3:2 (22:25, 23:25, 25:22, 25:22, 17:15)
ФИНЛАНДИЯ: Мико Еско 6, Анти Силтала 17, Оли Кунари 16, Мико Ойванен 28, Константин Шумов 10, Мати Ойванен 6 - Паси Хиверинен-либеро (Оли-Пека Оянсиву, Урпо Сивула, Юка Лехтонен)
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 2, Леандро Висото Невеш 18, Жиба 14, Мурило Ендрес 17, Родригао 13, Лукаш Сааткамп 6 - Серджо-либеро (Ривалдо 13, Марлон Яред 1, Едер Карбонера 2)
Старши-треньор: Бернардо Резенде.

мм..това ми прилича малко като на нашия мач с Япония..

Age : 32

ето, че се случват и такива неща и с най-добрите отбори, а те са със същия треньор
само, че сега в Бразилия няма да се излее помията, която ще видим тук...

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за финландците   Новини за финландците EmptyСъб Юли 11, 2009 2:14 pm

Финландия излезе втора в Група "D" на Световната лига

Волейболистите на Финландия излязоха на второ място в Група "D" на Световната лига, след като надиграха Полша с 3:1 (25:21, 25:18, 22:25, 28:26) в първи мач от 5-ия кръг, игран пред близо 4000 зрители в хокейната зала в Тампере.
Финландия започна малко по-добре мача от Полша и поведе с 8:7 до първото техническо прекъсване. Двата отбора видимо бяха нервни и допускаха лесни грешки, но въпреки това "Дружина полска" обърна резултата в своя полза при 13:10 след няколко добри блокади. Волейболистите на "Суоми" успяха да изравнят при 14:14, след което равенството се запази до 18:18. Скандинавците съумяха да дръпнат в резултата при 21:18 и да запазят преднината си до края на гейма - 25:21 и 1:0.Втората част на мача тръгна с лека доминация на финландците, които поведоха с 8:4. Разликата се запази до 16:14, след което последваха няколко мощни сервиса и отлични блокади на възпитаниците на Мауро Беруто и преднината на Финландия набъбна на 20:15. В крайна сметка домакините спечелиха спокойно гейма с 25:18 и поведоха с 2:0.
За разлика от първите два гейма полските волейболисти стартираха по-добре в третия като поведоха с 8:6. Финландия започна да прави грешки от начален удар, докато Полша заигра мощно на сервис и след няколко отлични блокади разликата нарастна на 14:8. Постепенно финландците успяха да изравнят при 19:19, но в крайна сметка момчетата на аржентинеца Даниел Кастелани запазиха спокойствие и спечелиха гейма с 25:22. В началото на последната част "Суоми" поведе с 8:6, но Полша много бързо изравни при 12:12. Двата отбора продължиха да играят много равностойно, но в края Финландия се наложи трудно с 28:26 след мощен ас на Мико Ойванен и 3:1.
Мико Ойванен бе най-резултатен за "Суоми" с 26 точки (5 блока, 1 ас и 47% ефективност в атака). За отбора на Полша 22-годишният Якуб Ярош завърши с 18 точки (1 блок, 2 аса и 50% ефективност в атака), но те се оказаха недостатъчни. Така Финландия излезе на 2-ро място във временното класиране на Група "D" на Световната лига с 14 точки, докати "Дружина полска" остана на 3-то място с 11 точки. Втората среща между двата състава е утре (11 юли) от 18:30 часа българско време отново в Тампере.

ФИНЛАНДИЯ - ПОЛША 3:1 (25:21, 25:18, 22:25, 28:26)
ФИНЛАНДИЯ: Мико Еско 2, Анти Силтала 12, Оли Кунари 15, Мико Ойванен 26, Константин Шумов 8, Мати Ойванен 10 - Паси Хиверинен-либеро (Анси Весанен, Мати Хиетанен 1, Оли-Пека Оянсиву)
ПОЛША: Пьотър Новаковски 8, Гжегош Ломач 2, Якуб Ярош 18, Бартош Курек 6, Михал Ручиак 9, Марчин Мозджонек 8 - Кжиштоф Игначак-либеро (Збигнев Бартман 9, Марчел Громадовски 2, Павел Войцки, Карол Клош, Войчех Гжиб)
Старши-треньор: Даниел Кастелани (Аржентина).
Love_Volley
Don't stop believin'...
Love_Volley

Брой мнения : 893
Age : 31
Registration date : 09.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за финландците   Новини за финландците EmptyНед Юли 12, 2009 12:53 pm

Финландия надигра Полша с 3:0

Волейболистите на Финландия записаха втора победа над Полша, след като ги победиха у дома с 3:0 (25:18, 25:22, 25:22) във втория им мач помежду от 5-ия кръг, игран пред близо 5000 зрители в хокейната зала в Тампере.

Първият гейм започна добре и за двата отбора, но въпреки това първото техническо прекъсване дойде при минимално предимство за Полша - 8:7. Последва серия от пет точки за финландците благодарение на отличния флот сервис на Мико Еско и добрата им блокада и 12:8. Скандинавците леко увеличиха преднината си до 16:11, след което без проблеми запази предимството си и спечели гейма с 25:18 с помощта на невероятните атаки на Мико Ойванен. Възпитаниците на италианеца Мауро Беруто продължиха да играят спокойно и във втората част като поведоха с 8:5 и 16:12. Постепенно волейболистите на "Дружина полска" успяха да изравнят при 20:20, но в крайна сметка Финландия спечели гейма с 25:22. Домакините тръгнаха добре и в третия гейм като дръпнаха в резултата с 8:5. Поляците съумяха да изравнят при 10:10, но благодарение на по-добрия си начален удар "Суоми" поведе отново при 16:13. Момчетата на аржентинския треньор Даниел Кастелани се опитаха да изравнят, но успяха да стопят разликата до 20:21 и 22:23. В крайна сметка Финландия спечели гейма с 25:22, а с това и мача с 3:0.

Мико Ойванен бе отново най-резултатен за "Суоми" с 20 точки (1 ас и 58% ефективност в атака). За отбора на Полша Якуб Ярош завърши с 15 точки (1 блок, 3 аса и 52% ефективност в атака), но те се оказаха недостатъчни. След тази победа Финландия запази 2-то си място във временното класиране на Група "D" на Световната лига с 17 точки, докати "Дружина полска" остана на 3-то място с 11 точки. В последния уикенд на груповата фаза финландците ще върнат гостуването на поляците.

ФИНЛАНДИЯ - ПОЛША 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

ФИНЛАНДИЯ: Мико Еско 5, Анти Силтала 7, Оли Кунари 10, Мико Ойванен 20, Константин Шумов 10, Мати Ойванен 8 - Паси Хиверинен-либеро (Мати Хиетанен)
ПОЛША: Пьотър Новаковски 2, Гжегош Ломач, Якуб Ярош 15, Бартош Курек 3, Михал Ручиак 3, Марчин Мозджонек 6 - Кжиштоф Игначак-либеро (Войчех Гжиб, Збигнев Бартман 8, Карол Клош 2)

Sportal.bg
scorpio
scorpio

Age : 30

честита победа на финландците..поляците не ме очудват,без най-основни състезатели са da
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за финландците   Новини за финландците EmptyЧет Юли 16, 2009 7:47 am

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за финландците   Новини за финландците EmptyЧет Сеп 03, 2009 6:39 pm

Кoнтузен треньор води Финландия

На инвалиден стол води мача на Финландия срещу Холандия от волейболното европейско първенство в Турция селекционерът Мауро Беруто. Италианецът е претърпял инцидент преди няколко дни и в момента е със счупен крак. За щастие опасност за здравето на специалиста няма.
Колоритните фенове на Финландия, които заедно с тези на Естония са най-гласовити в първия ден на шампионата, дори развеселиха Беруто с интересен транспарант. На него е изобразен италианецът в инвалидния стол, който държейки патерица и папка, казва на родния си език: Аз ли трябва да играя? Давайте, момчета!