ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Новини за китайците Empty
ПисанеЗаглавие: Новини за китайците   Новини за китайците EmptyСря Май 27, 2009 1:01 pm

Registration date : 19.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за китайците   Новини за китайците EmptyСъб Юли 04, 2009 5:28 pm

Китай тресна САЩ с 3:2 в петгеймов трилър

Волейболистите на Китай изненадваха победиха олимпийския шампион САЩ в Световната лига. Китайците успяха да обърнат янките и да спечелят с 3:2 (25:19, 27:29, 18:25, 26:24, 15:12) в първи мач помежду им от 4-ия кръг в Група "А" на турнира, игран пред 3600 зрители в гимнастическата зала на "Джянгнинг Спортс Сентър" в Нанкин.

В първия гейм американският отбор видимо не бе разучил тактиката на Китай. Въпреки че янките поведоха с 8:7, послед избухване на китайците и обрат при 12:9, което принуди новия треньор на олимпийските шампиони Алън Найп да вземе тайм-аут. Независимо от това азиатците продължиха с масираните си атаки и спечелиха гейма с 25:18. Във втората част волейболистите на САЩ коригираха играта си и изглеждаха значително по-добре в сравнение с началото на мача. Китай се опита с всички сили да поддържа равенството в резултата, но в крайна сметка американците надделяха трудно с 29:27 след няколко грешки в посрещането на домакините в ключови моменти.

Загубения драматично втори гейм явно повлия на китайците и те загубиха и третия с 18:25. Четвъртата част се оказа много важна и за двата отбора, но отборът на Китай бе по-добрия във важните и я спечели трудно с 26:24, с което двубоя отиде в тай-брейк. Благодарение на по-добрия си сервис и отлично посрещане китайските волейболисти взеха леко предимство на старта на петия решителен гейм, запазиха го до края и спечелиха с 15:12 и 3:2.

Най-резултатни за победителите бяха Цуй Джянджун (2 блока и 45% ефективност в атака) и Чен Пин (1 блок, 1 ас, 68% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) с по 17 точки. За олимпийските шампиони от САЩ звездата на отбора Клейтън Стенли реализира 21 точки (3 блока и 49% ефективност в атака), а Шон Рууни добави 19 точки (2 блока, 49% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане), но и те се оказаха недостатъчни за победата. Независимо от загубата волейболистите на САЩ продължават да са лидери във временното класиране на Група "А" на Световната лига с 15 точки, а Китай продължава да е на последното 4-то място с 5 точки. Втората среща между двата отбора е утре (5 юли) от 14:25 часа българско време в Нанкин.

КИТАЙ - САЩ 3:2 (25:19, 27:29, 18:25, 26:24, 15:12)
КИТАЙ: Бян Хонгмин 14, Лян Чунлонг 11, Цуй Джянджун 17, Джяо Шуай 3, Чен Пин 17, Шен Кионг 11 - Рен Ки-либеро (Жон Вейджун 4, Ли Рунминг, Джян Кун 8)
Старши-треньор: Жу Джянан
САЩ: Шон Рууни 19, Дейвид Лий 8, Донълд Съкчо 2, Андрю Хайн 11, Клейтън Стенли 21, Джейсън Яблонски 1 - Ричърд Ламбърн-либеро (Евън Пейтък, Ръсел Хоулмс, Скот Тузински 15)

Age : 29

Много изненади много нещо тая година,аз като видях и седя е така shok и го четох 2 пъти заглавието Very Happy
miss_clever

miss_clever

Брой мнения : 2179
Age : 31
Registration date : 17.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за китайците   Новини за китайците EmptyНед Сеп 26, 2010 8:02 am

Цион Шен: България ни би с техничен волейбол

Капитанът на китайския национален отбор по волейбол Цион Шен каза след поражението от България с 0:3, че българите са ги били с много техничен волейбол.

"Поздравления за България. Не е лесно да се играе на такъв турнир. Много от съотборниците ми изиграха своя първи мач на световно първенство. В публиката имаше много българи, а съперниците ни играха техничен волейбол. Надявам се да сме по-силни утре", сподели Цион Шен.

Джянан Жу: Играхме срещу най-добрия в групата

Наставникът на националния волейболен отбор на Китай Джянан Жу коментира след загубата от България с 0:3, че са играли срещу най-добрия тим в предварителната група.

"Изиграхме първия си мач на световното и играчите дадоха всичко от себе си. Но играхме срещу най-добрия отбор в групата. Българските атаки бяха много мощни, така че ние се опитахме да ги натиснем със сервис", заяви Джянан Жу.