ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyНед Окт 05, 2008 6:45 pm

Age : 32
Registration date : 08.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyСря Ное 05, 2008 8:03 pm

Янева и Филипова с трудна победа в Шампионската лига

Шампионът на Франция по волейбол при жените Кан, където играят българските националки Ева Янева и Страшимира Филипова, започна с победа тазгодишното си участие в Шампионската лига "Индезит". Янева, Филипова и съотборничките им победиха много трудно у дома си шампиона на Сърбия Пощар 064 (Белград) с 3:2 (21:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:6) в първи мач от Група "B" на лигата.

Шампионките на Франция започнаха отлично срещата и до първото техническо прекъсване вече водеха с 8:5. Водени от звездата си Виктория Рава волейболистките на Кан увеличиха преднината си на 12:7, което накара треньорът на Пощар Дарко Закоч да вземе прекъсване. То нямаше голяма полза и домакините запазиха преднината си до второто техническо прекъсване - 16:11. След това точка след точка сръбкините успяха да намалят изоставането си на 1 точка - 18:17 за Кан. Основна заслуга за това имаше мощните атаки на Амадея Дуракович. Китайският треньор на французойките Ян Фан поиска тайм-аут, за да даде указания за посрещането. Въпреки това сръбският отбор обърна резултата до 23:21 в своя полза. Шампионките на Франция не можаха да се върнат в гейма и Пощар го спечели с 25:21.

Сценарият във втората част на мача почти се повтори както в първата. Кан поведе с 8:5, а след това увеличи преднината си на 16:10. Много непредизвикани грешки от страна на френските волейболистки доведоха до изравняване при 19:19. За разлика от първия гейм във втория възпитаничките на Ян Фан не допуснаха да го загубят. Причината за това бяха мощните атаки на Виктория Рава в края на гейма - 25:22 и 1:1.

Третият гейм бе изпълнен с множество обрати. Сръбкините поведоха в резултата, но волейболистките на Кан успяха да изравнят при 13:13, след което дори дръпнаха в резултата с 20:17. Последва равенство при 22:22, което даде надежди на Пощар, че може да спечели гейма. В крайна сметка Кан загуби с 23:25.

В началото на четвъртия гейм на двубоя волейболистките на Кан поведоха с 8:5 и постепенно увеличиха преднината си на 16:11. Подкрепяни мощно от своите фенове момичетата на треньорът Ян Фан спечелиха гейма с 25:23 и вкараха мача в тай-брейк.

Френският отбор бързо поведе с 10:5 в тайбрейка, което принуди треньорът на сръбкините Дарко Закоч да поиска прекъсване. Това не повлия на играта, Кан спечели с разгромното 15:6 и съответно мача с 3:2 гейма.

Най-резултатни за победителките бяха звездата на отбора Виктория Рава, Ирина Полехчук и италианката Надя Чентони. Българките Ева Янева и Страшимира Филипова играха цял мач като се представиха на познатото си добро ниво. За Пощар най-полезни бяха Амадея Дуракович и либерото Силвия Попович, която направи отличен мач.

В следващия кръг на груповата фаза на Шампионската лига "Индезит" при жените шампионът на Франция гостува на испанския Тубилете.Ком (Тенерифе), а сръбския Пощар 064 (Белград) ще приеме у дома си турския Тюрк Телеком (Анкара). Мачовете са следващата сряда (12 ноември) съответно от 21:00 и 19:00 часа българско време.

Антонина Зетова готова да се върне в националния

Голямата звезда на българския женски волейбол Антонина Зетова заяви пред Ринг ТВ, че има желание да се върне в националния отбор на България. Зетова, която беше прекъснала кариерата си, за да роди първото си дете, се върна във волейбола с една неудачна авантюра в гръцкия Олимпиакос (Пирея), където не намериха нужното търпение тя да си възвърне формата. В момента тя тренира с отбора на ЦСКА (София), изчаквайки финализиране на отиването и в нов отбор. Българската волейболистка обеща в ефира на Ринг ТВ, че няма повече да се зарича да напуска националния отбор или волейболния терен, и че, ако влезе в нужната форма и националният старши треньор Драган Нешич има нужда от нея, тя е готова да помага.

Новини - Page 2 00141975
Женският тим на ЦСКА отпадна във втория кръг на турнира по волейбол за жени "Чалъндж къп". Днес "червените" бяха надиграни като гост от Могильов (Беларус) с 3:1 (25:17, 15:9, 21:25, 27:25) гейма. Срещата продължи 87 минути. Домакините поведоха с 2:0 гейма само за 36 минути, след като спечелиха с 25:17 и 25:9. В третия гейм българките показаха по-добра игра и го спечелиха с 25:21. В четвъртата част "червените" водеха през по-голямата част, но в решителните моменти не издържаха и загубиха с 25:27. Така след загубата с 2:3 в София в първия мач ЦСКА отпадна от турнира с две поражения. Мач-реванш от втория кръг на турнира по волейбол при жените

Цвети Заркова класира Роте Рабен за 1/8-финалите на Купа CEV
Новини - Page 2 00141945Волейболната националка Цветелина Заркова и нейният Роте Рабен (Филзбибург) се класираха за 1/8-финалите на Купата на Европейската волейболна конфедерация (CEV). Шампионките на Германия победиха у дома белгийския Астерикс (Килдрехт) с 3:1 (25:17, 25:7, 21:25, 25:16) в мач-реванш от 1/16-финалите и след категоричната победа в първата среща се класираха напред с общ резултат 6:1 гейма. Германките имаха проблеми само в третия гейм, но въпреки това спечелиха с 3:1 гейма. В основата на успеха беше отличната игра на Цвети Заркова и капитанката Регина Бурхардт. Най-вероятно на 1/8-финалите отборът на Роте Рабен (Филзбибург) ще срещне украинския Жинестра (Одеса), като германките ще бъдат домакини в първия мач.

Новини - Page 2 00142848
Волейболният шампион на Германия при жените Роте Рабен (Филзбибург), където играе националката Цветелина Заркова, записа пета победа в германската Бундеслига. Заркова и компания победиха като гости Дрезднер СК с 3:1 (17:25, 19:25, 23:25, 26:28) в мач от 6-ия кръг. Българката изигра поредния си отличен мач с фланелката на Филзбибург и бе най-резултатна с 16 (7 блока и 1 аса), колкото имаше и Катя Вюлер. За Дрезднер германската националка Сашка Хипе със 17 точки.
По този начин шампионките излязоха начело във временното класиране на Бундеслигата с 10 точки, колкото имат и отборите на Хамбург, Дрезднер и Зуул, но са с по-добри показатели от тях. В седмия кръг Цвети Заркова и съотборничките й приемат у дома си предпоследния в класирането Файт.Кангарууз (Хемнитц). Срещата е събота (22 ноември) от 21:00 часа българско време.
Цвети Заркова и Роте Рабен продължават да са №1 в Германия
Волейболният шампион на Германия при жените Роте Рабен (Филзбибург), където играе националката Цветелина Заркова, записа шеста победа в германската Бундеслига. Заркова и компания победиха категорично като домакини последния в класирането Файт.Канагууз (Кемниц) с 3:0 (25:18, 25:11, 25:20) в мач от 7-ия кръг.
Най-резултатна за Роте Рабен бе Катя Вюлер с 15 точки. Българката игра цял мач и завърши с 6 точки. За отбора на Хемнитц Манди Зоор приключи с 10 точки.
По този начин шампионките запазиха лидерската си позиция във временното класиране на Бундеслигата с 12 точки. В следващия кръг Цвети Заркова и съотборничките й приемат отново у дома четвъртия в класирането Зуул. Срещата е на 6 декември от 21:00 часа българско време.

Марина Калайджиева носи 5-та победа на Олимпиакос в Гърция
Новини - Page 2 00143677Българката с гръцки паспорт Марина Калайджиева бе в основата на петата победа на нейния Олимпиакос (Пирея). "Червено-белите" победиха у дома Лариса с 3:1 (25:21, 22:25, 25:16, 25:16) в мач от 6-ия кръг на гръцкото първенство.
Калайджиева бе най-резултатна за победителките с 18 точки (1 блок и 2 аса). За отбора на Лариса чехкинята Ева Силханова завърши с 16 точки.
След тази победа отбора на Олимпиакос излезе на второ място във временното класиране на гръцкия шампионат с 16 точки. Лидер с 18 точки е шампионът Панатинайкос, където играе друга българка с гръцки паспорт Фиданка Сапаревска. В следващия кръг Калайджиева и компания гостуват на Ираклис (Солун). Срещата е в сряда (26 ноември).
Лесна победа за Мартина Георгиева и Мюлюз във Франция
Новини - Page 2 00143648Волейболната националка Мартина Георгиева и нейният Мюлюз записаха лесна победа у дома над ТФОК с 3:0 (25:16, 20:19, 26:24) в мач от 7-ия кръг на във френската волейболна лига Pro F.

Най-резултатни за победителките бяха сръбкините Саня Ханушич и Анна Барнак-Марич и Алексия Джилали с по 12 точки. Георгиева влизаше като резерва и се отчете с 3 точка. За отбора на ТФОК американката Дженифър Тод и Ванеса Бонакоси завършиха с по 9 точки.

Независимо от победата Георгиева и Мюлюз слязоха с едно място във временното класиране във френското първенство и вече са трети с 17 точки. Пред тях е шампионът Кан, където играят други две националки Ева Янева и Страшимира Филипова с 20 точки и Кане с 18 точки. В следващия кръг Мюлюз гостува на Кане в спор за второто място в класирането. Срещата е следващата събота (29 ноември) от 21:00 часа българско време.
"Българският" Кан загуби първа точка във Франция, силни Янева и Филипова
Новини - Page 2 00143646Волейболните националки Ева Янева и Страшимира Филипова и техният Кан, записаха трудна 7-ма победа във Франция. Шампионките се наложиха доста трудно и драматично отбора над Истрес, където играе друга българка Олга Кръстева, с 3:2 (21:25, 20:25, 25:12, 25:13, 15:12) в мач от 7-ия кръг на Лига Pro F, след като изоставаха с 0:2 гейма.
Най-резултатна за победителките бе звездата на френския волейбол – родената в Грузия Виктория Рава с 28 точки. Ева Янева и Страшмира Филипова изиграха поредния си много силен мач за Кан и завършиха съответно с 13 точки (2 аса) и 12 точки (4 блока и 1 ас). За отбора на Истрес унгарката Валерия Ежас записа 15 точки, а Олга Кръстева приключи с 10 точки.
Това е първа загубена точка за отборът на Кан от началото на първенството, но Янева, Филипова и съотборничките им запазиха лидерската си позиция във временното класиране с 20 точки пред Кане с 18 точки и Мюлюз на Мартина Георгиева, който е с 17 точки.
Втора загуба за Панелиниос, отлична Ради Тенева
Новини - Page 2 00143597
Волейболната националка Радосвета Тенева-Миличевич и нейният Панелиниос записаха втора поредна загуба в гръцкото първенство. Отборът на Панелиниос загуби като домакин от Паниониос 0:3 (22:25, 24:26, 21:25) в мач на 6-ия кръг на Гърция.
Ради Тенева изигра поредния си много силен мач за Панелиниос и завърши с 20 точки (3 блока и 1 ас), но само нейните усилия не бяха достатъчни, за да донесат победата на отбора й. Другата българка в състава на Панелиниос Росица Янева не бе на ниво и завърши само с 4 точки (2 блока). За отбора на Паниониос бразилката Морейра Гомеш завърши с 16 точки.
По този начин Тенева, Янева и компания слязоха на седмо място във временното класиране на гръцкото първенство с 10 точки. В следващия кръг Панелиниос гостува на последния в класирането Цитифон. Срещата е в сряда (26 ноември).

България със Сърбия, Испания и Гърция в Евролигата

Българският национален отбор по волейбол жени ще участва в първото издание на Европейската лига. Момичетата на Драган Нешич са един от 8-те тима, които ще спорят в надпреварата, подобна на Световната лига при мъжете.

Волейболистките попаднаха в една група със Сърбия, Испания и Гърция. В другия поток са Турция, Румъния, Франция и Великобритания.

В първите два уикенда България е домакин като след световните квалификации в Габрово Ева Янева и компания приемат Испания и Сърбия съответно на 22, 23 и 29, 30 май.

В първото издание на Европейската лига по волейбол е от 22 май до 28 юни наградният фонд все още не е уточнен. Очаква се определяне и на домакина на финалите. Освен него за златото ще спорят победителите от двете групи и най-добрият втори.

При срещата на Европейската волейболна конфедерация в Люксембург и жребият за турнира страната ни бе представена от Илия Илиев. Полша, Германия и Беларус се отказаха от участие в Европейската лига.

ПисанеЗаглавие: (Без заглавие)   Новини - Page 2 EmptyСъб Дек 27, 2008 11:20 pm

Привет на всички.Въпросът ми може би не е за тази тема,но незнам към кого да се обърна.Бихте ли ми казали в кой отбор на цска по волейбол играе Джесика от Етрополе.Някой ако има нейни снимки моля да ги публикува.Ще бъда благодарна на всички които могат да ми дадат информация за нея.

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyСъб Дек 27, 2008 11:35 pm

Здравей, anjelina и добре дошла във форума smile

Аз лично нямам представа, за 1 път чувам това име, но ще потърся .

Тони Зетова: Готова съм за националния

Казват, че всеки се ражда със своята звезда и тя го следва през целия му живот. Звездата на победител отдавна свети над най-добрата българска волейболистка в последните години Антонина Зетова. На 35 диагоналът изведе скромния тим на Палма Волей до лидерската позиция в испанското първенство. Талантът на българката накара шефовете на отбора от остров Майорка да предвкусват медалите, а защо не и титлата. Зетова вече има предложение за нов договор, но сега тя мисли само за близкото бъдеще. Тони даде първото си интервю от Испания специално за читателите на "7 дни спорт".

- От два месеца сте в Испания. Страната допада ли ви?
- Много добре се чувствам. Обстановката е много спокойна и приятна, тренира се добре и най-важното - мястото е страхотно. Говоря за всичко - природата, плажовете, климатът. Хората тук са спокойни и добри. Много ми допада и мисля, че за мен нямаше по-добър вариант за възстановяване след раждането на Дани.

- За нула време изведохте Палма Волей на второ място с равни точки с първия?
- Действително ни спори играта напоследък. Бяхме пет отбора с еднакви точки, в момента сме четири - един пред нас и два след. Не сме стигнали съвсем върха, но имаме шансове до края на сезона. Остават три мача. Важно е да побеждаваме докрай, защото тук, в Испания, домакинските мачове имат голяма тежест. Особено преди плейофите.

- До каква степен сте готова физически?
- Тук ми дават шанс спокойно да навляза във форма. Още в началото говорихме с треньора и той ме успокои да не се притеснявам и да не поемам голяма отговорност, което за мен на този етап беше много важно, защото знаех, че ми трябва още поне месец игрово време, за да навляза в ритъм.

- Как съвместявате майчинството и играта?
- Ами не е лесно, още повече че досега се справяхме двамата с моя приятел Влади. Естествено
при този ритъм на тренировки по-голямата тежест пада върху него
Много ми тежат разделите с детето, когато играем извън Палма, но това ми е работата и трябва да се преживяват тези моменти възможно най-спокойно. А и разчитам на факта, че съм изграден професионалист. Това ми помага до голяма степен.

- Сигурно има и изключения?
- Има, разбира се. Веднъж Влади ми се обади 5 минути преди да излезем на игрището в мач за купата като гости, че детето има 40 градуса температура. При такава ситуация ми идваше да тръгна веднага, но бяхме надалеч. Естествено, като всяка майка, се побърках от притеснение, но се справих. Треньорът ми също проявява разбиране. Радвам се, че разчитат на мен - това ми дава увереност.

- С какво ви промени майчинството?
- Като човек - с много неща. Станах по-чувствителна, по-търпелива може би. По принцип детето променя много живота на едно семейство. Ежедневието ми е по-различно. Но когато съм на игрището, може би вече е професионално изкривяване, изключвам всичко друго и си мисля само за играта. Като състезател не съм се променила много.

- Какво бихте посъветвали останалите си колежки, които искат да имат и деца, и кариера?
- От собствен опит виждам, че е възможно при добра организация и задължително баби, които да помагат. Аз си мислех, че ще приключа със спорта, след като родя, но явно любовта към волейбола надделя.

- Явно едното не пречи на другото.
- В моята ситуация беше по-сложно.Да родиш на 35 години и да се върнеш към спорта е трудно, но с повече работа и търпение е напълно възможно. Проверено. Естествено че трябва да се правят жертви, като например да прекарваш по-малко време с детето си или да нямаш толкова време за почивка, но се свиква. В крайна сметка мисля, че каквито и усилия да се положат, си заслужават.

- Предполагам вече са ви направили предложение да останете, мислите ли за бъдещето?
- Хммм, когато имаш дете, бъдеще е много разтегливо понятие. Живееш ден за ден, защото никога не знаеш какво ще ти се случи на следващия. Да, президентът ми подхвърли нещо за догодина, но засега нищо не мога да кажа.

- А вашите лични амбиции включват ли нещо по-голямо - завръщане в Италия например?
- Не знам. Засега личните ми амбиции се базират на испанското първенство, а после ще видим.

- Какви бяха целите, когато отидохте в отбора след Нова година, и какви са сега?
- По принцип този отбор е направен, за да намери място в средата на таблицата. Естествено, сега апетитите са доста по-големи - идват с яденето. В крайна сметка ще видим на плейофите. Дано да направим добри мачове, останалото ще дойде само. Аз лично не бих отказала още една титла.

- Има ли почва за сравнение между испанското и италианското първенство?
- Няма място за такова нещо. Италианското първенство е няколко класи над испанското. Поне тази година.

- След толкова добри игри не се ли връща амбицията ви да облечете отново националния екип?
- Да, имам желание да играя за националния отбор, защото мисля, че имам какво да дам. Честно казано, още не сме говорили с Драган и Нели по този въпрос, защото в момента са се концентрирали върху работата си в Йези. Зависи от тяхната преценка дали ще имат нужда от мен дали се вписвам в концепцията им за бъдещето на отбора. Ще трябва първо да се консултирам с тях, за да взема решение.

- Няма ли да ви дойде много натоварената програма на жените - световна квалификация, Европейска лига, втора световна квалификация, европейско първенство?
- Точно това искам да обсъдим, за да видя дали ще е по силите ми едно такова лято. Готова съм да опитам, ако имат нужда от мен. Надявам се, че помощта ми може да е полезна в една година, в която можем да се класираме на световно първенство и да намерим място сред водещите отбори на европейското.
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyЧет Мар 12, 2009 5:43 pm

Марица взе аванс в битката за 4-ото място в женското волейболно първенство
Мачове от първенството на България по волейбол при жените, срещи от 16-ия кръг:
Локомотив (София) - Славия - 1:3 (11:25, 26:24, 15:25, 14:25)
Марица - Енерджи-Калиакра (Каварна) - 3:1 (25:14, 25:17, 20:25, 25:21)
Спартак (Плевен) - Академик (София) - 3:0 (25:20, 25:15, 15:17)

ПисанеЗаглавие: Re: Новини   Новини - Page 2 EmptyСъб Мар 14, 2009 1:13 pm

Левски-Сиконко обърна ЦСКА с 3:2 в женското дерби и запази първото си място в класирането

Волейболистките на Левски-Сиконко успяха да обърнат вечния си съперник ЦСКА в женското дерби на последния кръг на първенството. Носителките на Купата на България за 2009 година успяха да обърнат драматично "червените" и да спечели с 3:2 (22:25, 20:25, 25:19, 25:19, 15:12), след като изоставаха с 0:2 гейма.
Възпитаничките на Атанас Петров започнаха много добре срещата и благодарение на отличната игра на капитанката Мария Каракашева и Добриана Рабаджиева спечелиха първите два гейма съответно с 25:22 и 25:20. Това не претисни "сините" и те спечелиха следващите две части с 25:19 и 25:19 след невероятна игра на Таня Събкова и вкараха мача в тай-брейк. В началото на петия решителен гейм момичетата на Пламен Христов поведоха с 8:5, но ЦСКА съумя да изравни при 10:10. В крайна сметка Левски-Сиконко спечели тай-брейка с 15:12 след няколко спорни отсъждания на съдии, а с това и мача с 3:2.
Най-резултатна за победителките бе Таня Събкова с 28 точки (2 блока, 1 ас и 60% ефективност в атака. За отбора на ЦСКА Добриана Рабаджиева реализира 22 точки (4 блока и 3 аса), а капитанката Мария Каракашева добави 21 точки (2 блока и 3 аса), но това се оказа недостатъчно за победата.
След тази победа Левски-Сиконко запази първото си място в крайното класирането в редовния сезон с 31 точки и ще има домакинско предимство в плейофи. "Червените" останаха втори с 30 точки. Така ЦСКА не успя да си върне за скандално загубения финал за Купата на България от "сините" с 2:3 преди месец.

ЦСКА - ЛЕВСКИ-СИКОНКО 2:3 (25:22, 25:20, 19:25, 19:25, 12:15)
ЦСКА: Нора Богданова 8, Гергана Маринова 2, Добриана Рабаджиева 22, Мария Каракашева 21, Христина Русева 6, Габриела Цветанова 10 - Гергана Докузова-либеро (Ралица Василева, Силвия Кьосева 1, Ивона Димитрова, Даниела Кънчева, Йончева)
Старши-треньор: Атанас Петров
ЛЕВСКИ-СИКОНКО: Полина Стойнева 12, Таня Събкова 28, Виктория Григорова 10, Любка Дебърлиева 10, Кремена Каменова 10, Елиана Мерлина 5 - Анелия Пашина-либеро (Мария Големанова, Весела Бончева 1)
Старши-треньор: Пламен Христов.