ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Брой мнения : 893
Age : 31
Registration date : 09.08.2008

Новини за германците Empty
ПисанеЗаглавие: Новини за германците   Новини за германците EmptyПет Сеп 04, 2009 8:54 am

Германия с труден старт на Евроволей 09 след 3:2 над Турция

Волейболистите на Германия започнаха трудно на започналото днес европейското първенство в Турция. Бундестимът надигра изключително драматично домакините с 3:2 (26:24, 23:25, 25:22, 30:32, 15:13) във втория мач от Група "А", игран близо 4300 зрители в зала "Халкапинар Спор Салону" в Измир.

Звездата на Германия Йохен Шьопс бе най-полезен за победата с 23 точки (3 блока и 1 ас). Емре Батур завърши с невероятните 34 точки (3 аса) за Турция, но те се оказаха недостатъчни за победата. Утре момчетата на аржентинеца Раул Лозано ще се изправят срещу бившия му отбор Полша, който по-рано тази вечер победи Франция с 3:1 гейма, а турците почиват. Срещата между Германия и "Дружина полска" е от 17:30 часа българско време.

ГЕРМАНИЯ - ТУРЦИЯ 3:2 (26:24, 23:25, 25:22, 30:32, 15:13)
ГЕРМАНИЯ: Себастиян Шварц 19, Бьорн Андрае 18, Гьорг Вибел 7, Йохен Шьопс 23, Макс Гюнтор 10, Патрик Щоервалд 3 - Фердинанд Тиле-либеро (Зимон Тишер, Гьорг Гроцер 1, Маркус Бьоме 1, Еужен Бакумовски)
Старши-треньор: Раул Лозано (Аржентина)
ТУРЦИЯ: Емре Батур 34, Ахмет Пезук 9, Гьокхан Йонер 3, Арслан Екши, Ерхан Дюнге 3, Али Алп Каър 3 - Хасан Йесълбюдак-либеро (Селчук Кескин 4, Ахмет Точоглу 11, Синан Джем Танък 12, Волкан Гюч 4, Чан Айвазоглу 5)
Старши-треньор: Фаусто Полидори (Италия).

Registration date : 27.12.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за германците   Новини за германците EmptyНед Юни 06, 2010 7:45 am

Германия се завърна с гръм и трясък в Световната лига
Автор: Даниел Любомиров

„Бундестима“ наложи волята си над европейския шампион в първия си мач от комерсиалния турнир

Германия изуми волейболния свят, след като направи завръщане със стил в Световната лига и на старта на първото си участие в последните осем години победи с 3:1 действащия европейски шампион Полша в Щутгарт. Това бе феноменален и напълно неочакван успех за възпитаниците на Георг Грозер, които обаче напълно го заслужиха със сърцатата си игра в защита и солиден блок, особено в последните два гейма. В отделните части резултатът бе 23:25, 25:18, 25:22 и 26:24 в полза на немците, а времетраенето на двубоя бе час и 57 минути.

Най-резултатен за победителите стана Гьорги Грозер с умопомрачителните 32 точки, а Роберт Кром добави 16. За поляците пък най-ефективен бе Бартош Курек, който наниза 14 точки, а Михал Ручиак се отчете с 12, но усилията им се оказаха крайно недостатъчни за нещо повече от спечелване на един почетен гейм.

Утре от 16:00 часа българско време двата тима излизат един срещу друг отново в Щутгарт.

shok
(((: Ваня :)))

Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Доста интересни резултати почти във всяка група, неочаквани за повечето хора think
Siyana
Siyana

Age : 27

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за германците   Новини за германците EmptyНед Юни 06, 2010 6:20 pm

Германия отново зашлеви Полша

Немците нагледно демонстрираха до какво може да доведе силната мобилизация и адреналинът от родната атмосфера

Германия отнесе Полша за втори път в Щутгарт и оглави класирането в Група D като едноличен лидер с шест точки. Класическият успех 3:0 бе изкован само за час и 28 минути, а в отделните части немците бяха недостижими – 28:26, 30:28 и 25:18. Едва ли някой преди началото на Световната лига е предричал толкова тежък развой на събитията за европейския първенец, но все пак не може да се отрече негативния ефект върху представянето на отбора, който явно оказа отсъствието на Михал Винярски, Мариуш Влазли и Павел Загумни.

Топ реализатори за победителите станаха Роберт Кром и Себастиан Шварц, които нанизаха по 15 точки, а Макс Гюнтьор и Гьорги Грозер добавиха по 10. За Полша най-ефективен в нападение бе Якуб Ярош с 14 точки, а Бартош Курек също се представи на прилично ниво и се отчете с 12 пункта.

Както личи и по резултата, първите два гейма бяха значително по-оспорвани от третия, но големия брой грешки в редиците на поляците наклони везните в полза на „бундестима“. Третият гейм пък бе чисто протоколен, като при 20:12 едва ли някой се е съмнявал в крайния успех на домакините.

Германия ще гостува на Куба в следващия кръг, като мачовете са събота и неделя в 03:40 часа сутринта българско време. Полша ще пътува пък за Аржентина, а двете срещи също са уикенда, но от 03:10 часа българско време.

Лелее...евала на германците..
Siyana
Siyana

Age : 27

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за германците   Новини за германците EmptyПон Юни 07, 2010 12:56 pm

Така им се пада на гадните поляци for you
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Новини за германците   Новини за германците EmptyСъб Юни 19, 2010 7:43 pm

Германия с трети успех в Световната лига
Германският национален отбор по волейбол записаха трета победа в Световната лига, след като победи категорично като гост Аржентина с 3:0 (25:20, 25:20, 25:22) в първи мач между двата тима от 3-ия кръг в Група "D", игран тази нощ пред близо 6000 зрители в зала "Полидепортиво Кепитъл" в Катамарка.

Височината на германците се оказа голямо предимство и благодарение на високата си блокада и мощните атаки спечелиха безпроблемно първия гейм с 25:20. Във втората част двата отбора заформиха сериозна битка, но в крайна сметка близо 6-те хиляди фенове на "гаучосите" в залата останаха разочаровани, след като Бундестимът спечели с 25:20. Аржентинците тръгнаха добре в последния трети гейм като поведоха с 8:4, но след това Германия постепенно обърна резултата и спечели с 25:22 и 3:0.
Най-полезен зе германския отбор отново бе Гьорг Гроцер с 20 точки (2 блока, 3 аса и 54% ефективност в атака). За тима на Аржентина Гилермо Гарсия (53% ефективност в атака) и влезлият като резерва във втория гейм Федерико Перейра (50% ефективност в атака) приключиха с по 8 точки. По този начин момчетата а аржентинския наставник Раул Лозано запазиха 2-то си място във временното класиране на Група "D" с 9 точки, докато Аржентина остана на 4-то място без победа до сега и само 2 спечелени точки. Лидер продължава да бъде отборът на Куба с 13 точки след 5 успеха от 5 срещи. Вторият мач между аржентинците и германците е тази нощ от 3:10 часа българско време отново в Катамарка.

АРЖЕНТИНА - ГЕРМАНИЯ 0:3 (20:25, 20:25, 22:25)