Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Интервюта

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Massaro




Брой мнения : 48
Age : 38
Registration date : 13.01.2010

Интервюта Empty
ПисанеЗаглавие: Интервюта   Интервюта EmptyСря Мар 17, 2010 7:23 pm

Интервю с капитанката на ЦСКА Мария Каракашева пред SportVox:

През този сезон женският волейболен тим на ЦСКА донесе много радост на своите фенове, след като първо спечели Купата на България, а след това и шампионската титла. „Червените ангели“ го направиха по най-категоричния начин – без нито едно поражение и само четири загубени гейма. В основата на тези победи бе силния колектив при „армейките“, но все пак над всички изпъкна капитанката на тима Мария Каракашева, която бе определена за най-полезна състезателка (MVP) на първенството. Ето какво заяви специално за SportVox 21-годишната посрещачка на ЦСКА и националния ни отбор:


Станахте шампионки по-категоричен начин, без нито един загубен мач. Очакваше ли това преди началото на първенството?

Едва ли съм очаквала чак толкова категорични победи през цялото първенство. Ние нямахме загубен гейм до последния си мач от първенството, който беше с Марица и единствено от тях загубихме два гейма.

Вие ли бяхте толкова силни или останалите тимове доста по-слаби?

Мога да кажа, че ние бяхме отбора, който беше доста по-сработен от останалите. Играем в този състав вече от две години.

Ти си капитан на този отбор. Мислиш ли, че догодина титлата отново ще бъде ваша с оглед на това, че Левски най-вероятно няма да участва?

Това, че Левски няма да участва е загуба за първенството. Все пак друго е да се каже, че излизат да играят ЦСКА и Левски за „вечното дерби“, но има наистина и други отбори, които показаха тази година, че могат да се борят за титлата.

А как се чувстваш като MVP на българското волейболно първенство?

Определено това много ме развълнува и наистина бях изненадана, че аз печеля. Но чувството да спечелиш награда е уникално!

Ти си на 21 години, а вече спечели всичко на родна земя. Мислиш ли за кариера в чужбина? Или още е рано?

Като изключим миналата година, която не беше успешна за нас, аз съм правила дубъл и преди това. Мисля, че ми е време да играя в чужбина. Вижда се в последно време, че навън излизат все по-млади състезатели, така че е нормално и аз да погледна за кариера извън България.

А ако можеш да избираш, кое първенство би предпочела?

В последните години се вижда, че в доста страни първенствата стават все по-силни. Но нямам претенции в коя държата да играя. Може и в Гърция, и във Франция и Италия.

Българското първенство свърши, но за теб няма да има почивка. Какво следва в програмата ти с националния отбор?

Преди седмица ни съобщиха, че ще събират отбор, който в началото на месец април ще вземе участие на турнир в Азербайджан. Така че сега след два дни почивка заминаваме на лагер, който ще се състои в Казанлък.

Очакваш ли да попаднеш сред избраниците на Драган Нешич за евроквалификациите през месец май?

Наистина се надявам! Предишната година имаше доста опитни състезателки, които може да прекратят кариерата си тази година или поне да се откажат от националния отбор. Така че ще се радвам, ако попадна в състава.

И последно, в една група сме с Гърция, Финландия и Португалия. Как смяташ, можем ли да станем първи и да се класираме директно за Евро 2011?

Мисля, че всичко зависи от самите нас! Ако успеем да повярваме, че можем да постигнем нещо, то това ще се случи.

източник: http://sportvox.net/?p=40385
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Интервюта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интервюта   Интервюта EmptyВто Юли 27, 2010 10:49 am

Тони Зетова: Изгубихме златото, спечелихме среброто!

Най-опитната ни волейболистка Антонина Зетова коментира при завръщането си в България представянето ни на финалната четворка в Анкара и своето бъдеще: „Напълно си заслужаваше да съм част от тима на финалната четворка на Европейската лига. След сервиса ми в края на тайбрека - това наистина си заслужаваше. И на финала играх доколкото можех. Много хубава, страхотна емоция. Никога не съм играла на финал с националния отбор, а дори никой от нашето поколение и при мъжете, и при жените не е! Беше странно и приятно преживяване. Жалко, че изгубихме златото, но пък спечелихме среброто! Това все пак е постижение. Можехме да победим Сърбия. И аз се чудя как ни биха. Ако целият ни тим имаше малко повече опит, колективен опит. Аз не можах да се подготвя с момичетата много добре когато бях контузена. Когато аз съм вътре или вън от полето, играта става различна. Това бе финалът, Сърбия е по-сериозен противник, но ние имахме шансове за успех. Имам цел да изиграя още една година. След това ще видим какво ще се случи с кариерата ми. Отдавна съм казала, че никога не трябва да казвам дали спирам с националния отбор. Не мога да кажа със сигурност и сега, че финалът на Европейската лига е бил последния ми мач с националната фланелка. Ако ме повикат, ако имат нужда, ако всичко е наред, нямам нищо против да помогна, все пак са последните ми години във волейбола като игра, след това не се знае. Следващата квалификация за Гран При ще бъде желязна. Играят всички най-добри отбори в Европа, борят се за две места и ще бъде много по-трудно."

Гонг
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Интервюта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интервюта   Интервюта EmptyВто Юли 27, 2010 10:52 am

Ева Янева: Направихме нещо голямо

Капитанката на женския ни национален отбор по волейбол Ева Янева сподели след завръщането на тима от Анкара, където България спечели сребърните медали в Европейската лига, че са направили нещо голямо.
"Смятам, че направихме нещо голямо и бих искала да поздравя всички момичета и целия екип, който беше с нас през тези два месеца и да им кажа едно голямо "Благодаря!"", каза Ева Янева.

Страши Филипова: Сърбия бе доста по-добре физически от нас


Волейболната националка Страшимира Филипова коментира след завръщането на отбора от Анкара, където България спечели сребърните медали в Европейската лига, а тя получи наградата за най-добър изпълнител на сервис, че сръбкините са били доста по-добре физически от тях, след като са имали по-лесен полуфинал.
"Радвам се за индивидуалната награда. Имахме тежък полуфинал и след това ни беше тежко физически на самия финал, докато сръбкините биха много лесно на полуфинала и на финала бяха доста по-добре физически от нас", каза Страши Филипова.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Интервюта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интервюта   Интервюта Empty

Върнете се в началото Go down
 
Интервюта
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР :: ЖЕНСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР-
Идете на: