Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Матей из "Родени да побеждават"

Go down 
+12
jo4i
eli_87
miss_clever
fenka na matei
LiLityyy
KaNikO
Силвия*
matei_fenka
fenka_bobi
Elituu
scorpio
(((: Ваня :)))
16 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyВто Авг 12, 2008 8:34 pm

МЕТЕОРЪТ МАТЕЙ


ИВО ТАСЕВ : В началото на нашия век българският волейбол е на път да се лиши от бъдещата си мегазвезда.Разбира се, става въпрос за Матей Казийски.Защо?, бихте попитали изтръпнали.Ето го отговорът на бащата на Матьо - Илиан Казийски, който сега е непрекъснато до сина си, в качеството си на администратор на националния тим.
„На една донаборна комисия му казаха, че има порок на сърцето и ако не спре да играе, ще умре на игрището.Той се притесни, а ние с майка му направо полудяхме.Хукнахме по изследвания - ходихме на скенери, направихме всичко необходимо.Слава Богу, накрая се разбра, че нищо му няма.Но не искам да си спомням как съм се чувствал тогава.Беше истински ад”, спомня си Илиан.
Матей е отгледан във волейболната зала.Между 1990 и 1996-а Илиан Казийски е във Франция - в Епинал.”Само го гледах как пипа и хвърля топката, осъзнах, че от него ще стане волейнолист”, сподела Илиан и продължава : „Матей беше много лесно дете,Първата година във Франция бяхме тримата - той, жена ми и аз.След това обаче съпругата ми започна да играе много далече и го гледах аз.Оставял съм го по три дни сам, а той нямаше 10 годинки още.Казвал съм му : „Татко, ето го хладилника, отгоре ти е обядът, под него вечерята, пъхаш ги в микровълновата и се храниш”.И той се оправяше.За да не стои сам, го взимах на тренировки и той носеше топките.Заспивал е в залата...
До петгодишен беше квадратен - очите му не се виждаха от бузи, направо цепки.След това изведнъж се издължи.Обичаше да си играе с колички, след това дойде и манията с компютъра.Естествено, правел е щуротии като всяко малко дете, но страшно ме слушаше, спомня си още бащата.
През 1996-а година Казийски страши води Матей на „Овча Купел” в детско-юношеската школа на Славия.Там го поема Матьо Калчев.После детето чудо минава през Ангел Пощаджийски, Кирчо Методиев и Брунко Илиев.
Колкото е талантлив Матей, толкова пречки се изправят на пътя му.На европейското пътуване през 2003 година той играе при загубата 1:3 от Русия.След двубоя обаче срещу нашия тим е подадена жалба.Причината е нередовна картотека на Матей.Европейската волейболна федерация приема протеста и присъжда служебна загуба на нашите с 0:3.Казийски пък е отстранен от участие в шампионата.
Третият голям удар след диагнозата „порок на сърцето” и нередовната картотека идва 2007.Тогава за него пламва война между руския гранд Динамо Москва и италианския Тренто.Матей иска да се махне от Русия и да заиграе в А1.Руснаците обаче не го пускат, като заплащват, че ще му спрат правата.Сагата се разгаря по време на Световнаха лига, а през есента е европейското първенство в Москва и Санкт Петербург.
„Този трансферен шум се отрази доста зле на всички ни.Стигна се дотам, че трябваше да се платят сто хиляди евро.Толкова поискаха от Динамо, за да го пуснат в Тренто.В крайна сметка руснаците ги получиха тези пари.Матей не искаше да остане в Динамо, защото не му понясяха руската кухня, студът и дългите пътувания.Той умира за пици, сигурно вече е изял над три хиляди.А в Русия му дават кисело зеле, поръсено с пудра захар.Не можеше да се издържа повече”, отбелязва Илиян.
И Матей пренаписва историята на Апенините - става шампион с Тренто, където са още Владо Николов, Васил Стоянов и Смилен Мляков.
В едно интревю треньорът на Мачерата Фердинандо ди Джорджи обеснява, че който и отбор от Топ 6 на Италия да вземе Казийски, той с абсолютна сигурност ще бъде шампион.Фефе, който пред 90те години водеше едно телевизионно шоу заедно с Любо Ганев ( двамата бяха съотборници в Кунео ) твърди, че е готов да даде два пъти по-голяма годишна заплата на Казийски от тази, която вземе лидерът ни в Тренто.Засега обаче няма възможност Матей да напусне клуба.Договорът, който той подписа с президента на новите първенци на Италия - Диего Мосна, е за три години.На този етап е сигурно, че Казийски ще изпълни и втория сезон от контракта си.През 2009-а обаче пътят ми може да го отведе навън от Тренто.Кандидати за него - колкото щеш.
На Апенините, където волейболът е индустрия, Матей Казийски окончателно придобива статута си на мегазвезда.Обявен е не само за MVP - най-полезен състезател във финалните плейофи, спечелени срещу Пиаченца, но и за най-комплексен волейболист в италианското първенство.
В Русия съшо е обявен за номер 1, а световното призвание идва на шампионата на планетата през 2006-а година.Тогава той е не само най-добър изпълнител на сервис, но и става подгластник на играча номер 1 на шампионата.Това е бразилецът Жилберто Фильо Годой, или, както е известен - просто Жиба.Матей е волейболист номер 1 на Европа за 2006-а, а сега - на олимпийските игри в Пекин, се очаква да получи наградата си като най-добър на континента за втора поредна година.
Отборните и индивидуалните награди са на повърхността.Какво има отдолу, каква е базата и каква е цената на успеха? Отговорът е на бащата Илиан.
„Той е работохолик в залата.Не се примирява с абсолютно нищо.Случвало се е другите да вдигат по 5 килограма пудовки, а той - по 50.Сега, след първите два мача с Испания във Варна от световната лига, имаше две седмици почивка - да отиде да разпусне с приятелката си в Палма де Майорка.Десет дена не можа да си избере хотел.Търсеще непрекъснато такъв, чиято фитнес зала да го задоволява.Отишъл е в Искани и е тренирал най-малко по един час на ден.Разтегът му е 263 сантиметра, като отскочи, пипа 379.Представете си за какво става въпрос.”

МАРТИН СТОЕВ : Матей го познавам, откакто е дете.Отдавна съм приятел с баща му Илиан, който сега ни е администратор.Ходили ме заедно на море.Като личност го познавам, общо взето, от времето, в което съм треньор на националния отбор.Той не е лошо момче, напротив - много добър човек е, начетен, интелигентен, не е прост.Малко е особен, характерът му е затворен.Но всеки има право да бъде такъв, какъвто иска.Нямам особени впечатления с кого от съотборниците си се разбира най-много извън терена.Като че ли най-много намира общ език с Боян Йорданов.
Дали аз имам пръст в неговото израстван? Бих казал само, че аз го тренирам да играе волейбол.В този смисъл сигурно и аз имам някакъв принос за развитието му и индивидуалните му успехи.
Но каквото и да си говорим, едно е ясно - той е нападател от световна величина, най-добрият на своя пост на планетата.Той е най-големият талант, който аз съм виждал у нас.Природата му е дала всичко.Нещо повече - Матей Казийски е най-големият талант изобщо в историята на българския волейбол.Имало е доста надарени хора през годините, но на него няма равен.И фигурата му и съразмера, а движенията и координацията са савърщени.Просто е роден за този спорт.На един човек, когато е съразмерен, когато е здрав, когато има правилни движения, всичко му се получава естествено.Сигурно много от нещата му са вродени, защото и баща му, и майка му са волейболисти. Много основен момент при него е, че не е имал сериозни контузии – тук – таме някоя болежка, преумора.
Що се отнася до отделните елементи, определено в атака няма кой да му се опре.Нападението му е уникално.Със сигурност трябда да се развие по отношение на постоянството в играта, а също така съм категоричен, че има какво да усъвършенства в блокадата си.Това определено е елементът, който му куца най-много.В посрещането е напреднал, в защита също е отишъл доста напред.Но ще се усъвършенства много бързо, стига да е постоянен.Аз вярвам в него, защото той тепърва ще израства.Да не забравяме, че още е малък – само на 23.Най-хубавите му години са пред него.Ще натрупа и опит, и самочувствие, и техниката му ще стане по-добра.
Това, че спечели медал от световното първенство за младежи в Иран с още няколко момчета, с които е сега заедно в националния отбор, също е добре.Знам го по себе си, защото ядрото от нашия тим, спечелил световната титла в Кайро, се пренесе и в мъжкия национален отбор.
Колкото до превратностите в кариерата му, Матей определено понесе тежко сагата около преминаването си от Динамо Москва в италианския Тренто през 2007г.При подобни случаи аз съм на мнение, че на първо място стои желанието на самия състезател.Той е номер 1 и трябва да играе, където иска, а не където му наредят.Матей много трудно преживя тази история, защото през по-голямата час от времето беше в неведение какво ще се случи.Затпва аз помолих нашия президент Данчо Лазаров да вземе решение - било то отрицателно или положително за Матей - това на момчето да му се каже.Самият той да е наясно къде ще играе волейбол.Разбере ли веднъж решението, касаещо бъдещето му, ще се успокои и ще започне да играе добре.Иначе да седим и да гадаем какво ще стане и какво няма да стане - не си е работа.В такива моменти е по-добре решението да се вземе колкото може по-бързо, дори и да е в ущърб на състезателя.


МАРТИН СТОЕВ : По принцип за всеки нападател защита се поставя по различен начин.И това се гледа на видео преди всеки мач и се обсъжда, коментира се от всички.Редим се позиция по позиция, разиграване по разиграване.Това много помага на играта.Например - как се спира бразилецът Жиба, смятан за най-добрият волейболист в света в момента?Той е супер нападател, но не е извънземен.
Според мен Казийски се спира по-трудно, отколкото Жиба.Просто има голяма разлика във физическите качества.Жиба можеш да го елиминираш с тактика, докато срещу Казийски ти трябва физика.А много трудно можеш да намериш такава физика.


СВЕТОВНИ КВАЛИФИКАЦИИ - ЕПИЗОД 2

МАРТИН СТОЕВ : Трябва да отбележа, че в Полша играхме по-добре, отколкото в първия турнир от световните квалификации във Варна.Загубихме нещастно с 6 точки разлика срещу Русия – 37:29, 24:26, 23:25.Първият гейм водехме с четири точки, но съдиите - унгарецът Ради и полякът Колоджейчик, вложиха всичко от себе си, за да не ни позволят да направим петата точна аванс.Убеден съм в това - в първия гейм просто беше жестоко.Ние водехме, а реферите правеха всичко възможно да не спечелим гейма.
След това срещу отбора на Полща играхме малко по-слабо, отколкото срещу Русия, макар и да взехме гейм - паднахме с 1:3.По този начин срещата с естонците изведнъж се оказа на живот и смърт.Трябваше на всяка цена да победим, за да се надяваме да вземем виза за световното в Япония от квалификация пред нашата публика във Варна.Не щеш ли, Владо и Матей се успяха.Срещата беше в ранен час.Започва мачът, гледам ги - в унес, особено Матей.Един състезател трябва да е буден поне 3 часа преди дадена сраща.Казийски не можа да се впише, както трябва, и съм убеден, че, ако беше продължил в „този дух”, със сигурност падахме от Естония.А в такъв случай губехме всякакъв шамс да играем в Япония.



МАТЕЙ В ЦИФРИ

Роден на 23 септемви 1984г.
Родно място : София
Пост : посрещач
Ръст : 204см.
Тегло : 94кг


КАРИЕРА
От 1996г. – 3 години в детско-юношеската школа на Славия
1999-2000 – Славия
2000-2001 – Славия
2001-2002 – Славия
2002-2003 – Лукойл Нефтохимик
2003-2004 – Лукойл Нефтохимик
2005-2006 – Славия
2006-2007 – Динамо Москва, Русия
2007-2008 - Динамо Москва, Русия
2007-2009 – Тренто, Италия



УСПЕХИ

Трети в света с бълг.нац. отбор на шампионата на планетата в Япония за 2006г.
Трети в света за младежи на шампионада на планетата в Иран през 2003г.
Бронзов медалист от турнира за Световната купа в Япония за 2007г.
Шампион на Италия – с Тренто за 2008г.
Шампион на Русия – с Динамо Москва за 2006г.
Носител на купата на Русия – с Динамо Москва за 2007г.
Трето място в Шампионската лига на Европа - с Динамо Москва за 2007г.
Носител на купата на България - със Славия за 2005г.
Вицешампион на България- с децата на Славия.



Преписал от оригиналната книга - Ваня ( VolleyFenka )




Последната промяна е направена от {{{ Ваня }}} на Вто Юни 30, 2009 5:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 6:30 am

Мерси мнооого Ванчеее :loveе: :loveе: :loveе:
Върнете се в началото Go down
Elituu
keep walking
keep walking
Elituu


Брой мнения : 2021
Age : 21
Registration date : 15.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 8:07 am

Ваня ще пуснеш ли кво милси и за Бобо плс :smile
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 9:04 am

scorpio написа:
Мерси мнооого Ванчеее :loveе: :loveе: :loveе:


За нищо, Деси :heart:

Ели, ако ми остане време, ще го препиша, но не обещавам, защото
много почнаха да ме болят очите.
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 9:04 am

:loveе: аз утре ще си купя книгата и ще препиша и за Бобо Ванче не се мори
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 9:07 am

scorpio написа:
:loveе: аз утре ще си купя книгата и ще препиша и за Бобо Ванче не се мори

Мисля, че за Боби беше по-малко и ако днес ми остане време ще почна. :heart:
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
Elituu
keep walking
keep walking
Elituu


Брой мнения : 2021
Age : 21
Registration date : 15.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 9:08 am

мерсии :heart:
Върнете се в началото Go down
fenka_bobi
PR-ката на Бобо и лудата фенка на Бербо и Ноле!
PR-ката на Бобо и лудата фенка на Бербо и Ноле!
fenka_bobi


Брой мнения : 1564
Age : 35
Registration date : 27.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 9:09 am

scorpio написа:
:loveе: аз утре ще си купя книгата и ще препиша и за Бобо Ванче не се мори
Ванче това за матей е страхотно БЛАГОДАРЯ ТИ!ДЕСИИИ МЕРСИ И НА ТЕБ ЧЕ ЩЕ НАПИШЕШ ТОВА ЗА бОБИИ! :heart: :heart: :heart: :heart:
Върнете се в началото Go down
matei_fenka
Вечната фенка на Матей
Вечната фенка на Матей
matei_fenka


Брой мнения : 1764
Age : 28
Registration date : 01.08.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 9:27 am

Ванче обещаваш и го правииш! :loveе: Не ти е било лесно с преписването :heart: Мерси много за информацията!
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 10:38 am

Е, определено не беше лесно, но пък от тези коментари,
които чета тук ми става приятно и се радвам, че тези, които
нямат книгата ще го прочетат :heart:
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 5:14 pm

fenka_bobi написа:
scorpio написа:
:loveе: аз утре ще си купя книгата и ще препиша и за Бобо Ванче не се мори
Ванче това за матей е страхотно БЛАГОДАРЯ ТИ!ДЕСИИИ МЕРСИ И НА ТЕБ ЧЕ ЩЕ НАПИШЕШ ТОВА ЗА бОБИИ! :heart: :heart: :heart: :heart:

Няма защо бе како!За вас винаги...даже ако имам време и за останалите ще напиша smile :loveе:
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 5:18 pm

scorpio написа:
fenka_bobi написа:
scorpio написа:
:loveе: аз утре ще си купя книгата и ще препиша и за Бобо Ванче не се мори
Ванче това за матей е страхотно БЛАГОДАРЯ ТИ!ДЕСИИИ МЕРСИ И НА ТЕБ ЧЕ ЩЕ НАПИШЕШ ТОВА ЗА бОБИИ! :heart: :heart: :heart: :heart:

Няма защо бе како!За вас винаги...даже ако имам време и за останалите ще напиша smile :loveе:

Десчо, тва за Боби е готово, да не замеш да го преписваш Very Happy
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 5:22 pm

Няма няма...спокойно аз ще препиша всичко останало :smile
Върнете се в началото Go down
Силвия*
Разпределителят
Разпределителят
Силвия*


Брой мнения : 2074
Age : 33
Registration date : 17.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 5:26 pm

Браво за труда, Ванче!
В книгата за Матей има много написано, което е вярно.
Има огромен талант...
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 5:27 pm

Да,с право го наричат Детето-чудо :yes
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 5:35 pm

pushuka написа:
Браво за труда, Ванче!
В книгата за Матей има много написано, което е вярно.
Има огромен талант...

Мен най-много ме изкефи сравнението между
Жиба и Матей, което прави Марто 8) 8) 8)

И че като малък бил квадратен Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
matei_fenka
Вечната фенка на Матей
Вечната фенка на Матей
matei_fenka


Брой мнения : 1764
Age : 28
Registration date : 01.08.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 6:36 pm

Матей е просто ВЕЛИК :loveе: Той е...момчето-отбор
Върнете се в началото Go down
KaNikO
Волейболистка
KaNikO


Брой мнения : 332
Registration date : 16.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСря Авг 13, 2008 7:17 pm

Аз няма да го чета, че няма да ми е интересно като си я купя утре Very Happy lucky
Върнете се в началото Go down
http://www.forum.slavishow.com/
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyЧет Авг 14, 2008 5:05 am

Мен ме гризеше нещо и го прочетох Very Happy
Върнете се в началото Go down
LiLityyy
Фенче №1
Фенче №1
LiLityyy


Брой мнения : 1915
Age : 31
Registration date : 15.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyПет Авг 15, 2008 1:07 pm

Мерси много, Ванче! :heart: :smile
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyПет Авг 15, 2008 2:56 pm

LiLityyy написа:
Мерси много, Ванче! :heart: :smile

За нищо :heart:
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
fenka na matei
MaTeY №1 FoReVeR
MaTeY №1 FoReVeR
fenka na matei


Брой мнения : 220
Age : 31
Registration date : 17.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСъб Авг 16, 2008 12:04 pm

Мерси много,Ванче.От Търговище ли си взе книгата?
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСъб Авг 16, 2008 12:10 pm

За нищо, Ани :heart:
Не, от Разград си я взех - книжарница Пингвините :wink:
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyСъб Авг 16, 2008 4:20 pm

Да знаете че я има и в книжарници АБВ :smile
Върнете се в началото Go down
fenka na matei
MaTeY №1 FoReVeR
MaTeY №1 FoReVeR
fenka na matei


Брой мнения : 220
Age : 31
Registration date : 17.07.2008

Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" EmptyНед Авг 17, 2008 10:56 am

Мерси Деси аз я търсих в книжарница Пингвините във Видин ама я няма незнам защо Sad
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Матей из "Родени да побеждават" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей из "Родени да побеждават"   Матей из "Родени да побеждават" Empty

Върнете се в началото Go down
 
Матей из "Родени да побеждават"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» "Upgrading" a laptop "without any OS," please help!?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: МАТЕЙ КАЗИЙСКИ :: НОВИНИ ЗА МАТЕЙ-
Идете на: