Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Контролни срещи Empty
ПисанеЗаглавие: Контролни срещи   Контролни срещи EmptyНед Май 30, 2010 12:03 pm

България загуби от Аржентина в петгеймова битка и преднина от 8:5 в тайбрека

Националният отбор на България по волейбол за мъже претърпя драматична загуба с 2:3 (21:25, 17:25, 25:23, 25:23, 12:15) от домакина Аржентина на тристранния приятелски турнир "Копа Лансамиенто". Мачът се игра пред 2500 зрители в зала "Анхел Мелвисино" на спортния комплекс "Естадио Полидепортиво" в Санта Фе. Нашите момчета успяха да изравнят резултата, след като загубиха първите два сета, но в тайбреха отстъпиха на "гаучосите".

Мачът бе пряк спор за първото място, тъй като и момчетата на Силвано Пранди, и аржентинците победиха третия участник в турнира - Чили, с по 3:0.

В сравнение с мача срещу Чили, селекционерът Силвано Пранди предпочете да започне мача с Виктор Йосифов вместо Николай Николов като титуляр в центъра. България поведе с 20:18 в първия гейм, но след 3 аса на Густаво Шолтис „гаучосите” успяха да обърнат гейма до 25:21. Силната игра на Шолтис и компания от линията за изпълнение на начален удар продължи и във втория гейм и, въпреки проблясъци в играта на посрещачите Матей Казийски и Тодор Алексиев, аржентинците взеха втората част с разлика.

За третия гейм Пранди пусна в игра Цветан Соколов, Теодор Тодоров и Николай Николов и българите започнаха да се връщат в мача. Между първото и второто техническо прекъсване България пое инициативата, стигна до 3 точки аванс при 16:13 след блокада на Ники Николов и на 4 точки при 18:14 след блокада на Казийски. Цветан Соколов затвори гейма при 25:23.

Четвъртата част се разви по подобен сценарий. С чудесна игра на Андрей Жеков, Тодор Алексиев и влезлият на смяна Валентин Братоев трикольорите успяха са стопят 4 точки преднина за домакините след 5:9, за да може отново Цветан Соколов да сложи точка на гейма за 25:23 и да прати мача в тайбрек.

Българските национали стартираха отлично в 5-ия гейм и с отлични изяви на Цветан Соколов и Тодор Алексиев поведоха с 8:5 при техническото прекъсване. Тук обаче се намеси аржентинският резервен диагонал Лукас Чавес, който отбеляза ключови точки за домакините, включително и ас, с който сложи точка на гейма при 15:12 и мача за 3:2.

Турнирът в Аржентина бе част от подготовката на играчите на Професора за Световната лига. В първите две срещи Матей Казийски и компания гостуват на Бразилия на 4 и 5 юни.

На двата отбора предстои още една приятелска среща днес от 22.00 ч.

АРЖЕНТИНА - БЪЛГАРИЯ 3:2 (25:21, 25:17, 23:25, 23:25, 15:12)
АРЖЕНТИНА: Лусиано Де Секо 3, Густаво Шолтис 13, Алехандро Спайич 14, Себастиан Соле 12, Гийермо Гарсия 13, Лукас Окампо 15, Пабло Меана-либеро (Хавиер Филарди, Лукас Чавес 11, Николас Уриарте 1, Гастон Джани)
Старши треньор: Хавиер Вебер
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 3, Владимир Николов 5, Виктор Йосифов 5, Христо Цветанов 1, Матей Казийски 11, Тодор Алексиев 19 - Теодор Салпаров-либеро (Цветан Соколов 14, Николай Николов 4, Теодор Тодоров 1, Валентин Братоев 5, Георги Братоев, Владислав Иванов-либеро)

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Контролни срещи   Контролни срещи EmptyПон Май 31, 2010 6:54 am

България постигна пълен обрат срещу Аржентина

Във втората приятелска среща между мъжките национални отбори на Аржентина и България, играна в Санта Фе тази вечер, южноевропейците успяха да вземат реванш и победиха своите домакини с 3:2 (18:25, 22:25, 25:23, 25:14, 15:13), стигайки до пълен обрат след 0:2.

На най-конкурентния пост в тима, този на центровете, наставникът на Лъвовете избра да започне този мач с Виктор Йосифов и Николай Николов. Още в първия гейм обаче Йосифов бе заменен от Теодор Тодоров, който оостана на терена до края на мача и игра феноменално. Младият талант на ЦСКА (София) стана втори по резултатност в мача със 17 точки, две от които директно от сервис, 6 на блокада и 9 в нападение при успеваемост от 90%. Другият център Николай Николов също бе много ефективен в нападение и заби успешно 80% от своите атаки, към което добави 6 точкови блокади за общо 14 точки в двубоя. Топреализатор на мача стана Гигазвездата Матей Казийски. Той записа 4 аса, 10 атаки и 4 блокади за общо 18 точки в контролата.

Блокадата бе основното оръжие на Лъвовете в този мач. Те натрупаха цели 24 точки на този елемент срещу само 11 за аржентинците, което наклони везните в полза на българите, след като бяха с пасив от два гейма. Факт е обаче, че Пранди изигра мача с почти постоянна седморка, докато колегата му Хавиер Вебер след втория гейм смени трима от тиулярите си. Както и в първия мач между двата отбора, най-резултатен за домакините бе Лукас Окампо с 16 точки.

Това бе и последната проверка на Владимир Николов и компания преди първите им мачове от Световна лига 2010 срещу тима на Бразилия.

Аржентина: Лучано Де Чеко - 2 точки (2 аса, 0 атаки, 0 блокади), Густаво Шолтис - 5 (0, 5, 0), Гийермо Гарсиа - 8 (1, 7, 0), Лукас Окампо - 16 (3, 11, 2), Алехандро Спайич - 13 (0, 2, 2), Мартин Бланко Коста - 8 (0, 6, 2), либеро Пабло Меана, Себастиан Соле - 11 (0, 7, 4), Хавиер Филарди - 1 (0, 1, 0), Николас Уриарте - 1 (1, 0, 0), Лукас Чавес - 6 (1, 5, 0), Гастон Джани - 6 (1, 4, 1), старши треньор Хавиер Вебер

България: Андрей Жеков - 7 точки (1 ас, 2 атаки, 4 блокади), Владимир Николов - 14 (1, 10, 3), Матей Казийски - 18 (4, 10, 4), Тодор Алексиев - 10 (0, 9, 1), Виктор Йосифов, Николай Николов - 14 (0, 8, 6), либеро Теодор Салпаров, Теодор Тодоров - 17 (2, 9, 6), либеро Владислав Иванов, Валентин Братоев, старши треньор Силвано Пранди

Registration date : 30.11.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Контролни срещи   Контролни срещи EmptyПон Май 31, 2010 10:08 pm

Обръщаме Аржентина с кон

Младият център Теодор Тодоров блестящ при 3:2 в Санта Фе

Волейболистите на България обърнаха 3:2 (-18, -22, 23, 14, 13) Аржентина във втората контрола в Санта Фе. Съперникът спечели мач №1 със същия резултат. И във втората среща българите изоставаха с 0:2 на гейма, но стигнаха до тайбрек и го измъкнаха.
Най-силното оръжие на нашите бе блокадата, оттам дойдоха 24 точки. В основата на обрата бе младият център на ЦСКА Теодор Тодоров-Кабайо, който замени Виктор Йосифов в първия гейм. Талантливият играч записа 17 точки (2 аса, 6 блокади, 90% в атака), с една по-малко от най-резултатния в мача - звездата Матей Казийски. Преди време Теодор бе наречен Кабайо (от исп. - кон) от живата легенда на испанския волейбол Рафаел Паскуал заради изключителните му физически качества.
Силно игра и другият център на ЦСКА, Ники Николов, на когото треньорът Силвано Пранди държи много. Той има 80% успеваемост в атака.
Днес нашите летят за Буенос Айрес, а утре тръгват за Уберландия, където на 4 и 5 юни са мачовете с Бразилия от първия уикенд на Световната лига. В гупата са още Холандия и Корея. За финалите в Кордоба (Арж) през юли се класират първите от четирите групи, домакинът и най-добрият втори.

Ивайло Пампулов

bg

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Контролни срещи   Контролни срещи EmptyВто Юни 01, 2010 7:52 am