Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Бразилия даде гейм на Република Корея в Световната лига

Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Бразилия даде гейм на Република Корея в Световната лига Empty
ПисанеЗаглавие: Бразилия даде гейм на Република Корея в Световната лига   Бразилия даде гейм на Република Корея в Световната лига EmptyСъб Юни 19, 2010 7:45 pm

Световните шампиони по волейбол от Бразилия дадоха един гейм на Република Корея, но спечелиха с 3:1 (23:25, 25:14, 25:20, 25:21) в първия мач помежду им от 3-ия кръг в Група "А" на Световната, където са и отборите на България и Холандия, игран тази нощ пред близо 10 000 зрители в зала "Мараканазиньо" в Рио де Жанейро.

Република Корея тръгна добре в срещата като успя да поведе с 8:6 до първата техническа пауза на първия гейм. Корейците запазиха преднината си до 16:13 благодарение на множеството грешки от бразилска страна. "Селесао" съумя да изравни при 16:16 чрез по-добрата си блокада, след което дори дръпна в резултата с минималното 20:19 след контраатака на суперзвездата Жиба. В крайна сметка азиатците обърнаха отново резултата и спечелиха гейма с 25:23, което беше първи спечелен гейм от тяхна страна в Световната лига в това издание.
Началният удар и блокадата на бразилците заработиха по-добре в началото на втората част и те поведоха с 8:4. До края на гейма корейските волейболисти не можаха да се справят със сервиса на домакините и кариоките го спечелиха убедително с 25:14. Третият гейм тръгна равностойно, но все пак възпитаниците на Бернардо Резенде успяха да поведат в резултата с 8:6. Постепенно разликата набъбна до 15:10 след ас на центъра Лукас Сааткамп, след което Бразилия без проблеми затвори гейма в своя полза при 25:20 благодарение отново на по-добрия си сервис и атака. Последната четвърта част на срещата също бе доста напрегната, но бразилските волейболисти използваха по-големия си опит и успяха да надделеят с 25:21 и 3:1.
Мурильо Ендрес за пореден път бе най-резултатен за Бразилия с 19 точки (6 блока, 3 аса, 42% ефективност в атака и 32% перфектно посрещане), а световният клубен шампион с БГ Тренто Леандро Висото добави 16 точки (2 блока и 61% ефективност в атака). Звездата на корейците Сун-Мин Мун приключи с 16 точки (1 блок и 44% ефективност в атака). По този начин настоящите световни шампиони излязоха временно начело в Група "А" с 11 точки преди днешния първи мач между Холандия и България, а Република Корея остана на 4-то място без спечелена точка. Втората среща между двата състава е утре през нощта отново от 1:00 часа българско време в Рио де Жанейро.

БРАЗИЛИЯ - РЕПУБЛИКА КОРЕЯ 3:1 (23:25, 25:14, 25:20, 25:21)