ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Шампионска лига 2010/2011 Empty
ПисанеЗаглавие: Шампионска лига 2010/2011   Шампионска лига 2010/2011 EmptyПет Юни 25, 2010 8:58 pm

Registration date : 20.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Шампионска лига 2010/2011   Шампионска лига 2010/2011 EmptyВто Юли 27, 2010 10:41 am

Германският Унтерхахинг се подсили с 5 чужденци за мачовете с ЦСКА в ШЛ

Германският вицешампион Дженерали (Унтерхахинг) се подсили с 5 чужди волейболисти за мачовете срещу ЦСКА, френския Кан и руския Зенит (Казан) от Група А на Шампионската лига.

Падурету привлече за новия сезон капитана на националния отбор на Словакия Томаш Кмет (централен блокировач - 202 см, 29 години), хърватския диагонал Роко Сикирич (195 см, 29 години), австралийският топреализатор Пол Керъл (диагонал - 204 см, 24 години), опитният французин Рено Дуе (централен блокировач - 203 см, 32 години) и словака Бранислав Складни (разпределител - 185 см, 28 години).

Освен това в тима от Унтерхахинг остават германските национали Макс Гюнтьор (централен блокировач - 208 см, 25 години), Фердинанд Тиле (либеро - 185 см, 22 години) и Денис Калиберда, който е роден в Украйна (посрещач - 193 см, 20 години), както и холандският разпределител Хюб Де Бур (192 см - 29 години).
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Шампионска лига 2010/2011   Шампионска лига 2010/2011 EmptyПет Ное 19, 2010 8:08 am

Модена на Пранди започна с разгромна победа за Купата на CEV

Селекционерът на българския национален отбор по волейбол Силвано Пранди и воденият от него италиански Каза (Модена) започнаха с разгромна победа участието си във втория по сила европейски клубен турнир - Купата на Европейската волейболна конфедерация (CEV). Момчетата на Пранди отнесоха у дома хърватския Младост (Загреб) с 3:0 (25:15, 25:11, 25:15) в първи мач от 1/16-финалите на турнира.

Професора направи няколко промени в състава си, след като даде почивка на кубинеца с италиански паспорт Анхел Денис, холандския национал Дик Коой и аржентинския национал Лари Креус. Най-резултатен в срещата пък стана Алберто Казадей с 21 точки (6 блока и 72% ефективност в атака), а руският национал Юрий Бережко прибави 16 точки за успеха. За тима на Младост Бранко Дамянович завърши с 9 точки.

Срещата-реванш между двата отбора е следващата сряда (24 ноември) от 19:00 часа българско време в Загреб. При нова победа Модена ще се класират за 1/8-финалите където ще срещнат победителя от двойката между кипърския Анортозиз (Фамагуста) и швейцарския Волей (Амрисвил).

КАЗА (МОДЕНА) - МЛАДОСТ (ЗАГРЕБ) 3:0 (25:15, 25:11, 25:15)
МОДЕНА: Витце Койстра 5, Юрий Бережко 16, Алберто Казадей 21, Мико Еско 3, Луис Диас 10, Марко Пископо 5 - Лорис Мания-либеро (Едоардо Чабатини)
Старши-треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
МЛАДОСТ: Горан Ишек 4, Матия Сабляк 4, Саша Иванишевич 1, Дарко Нойич 8, Фран Петерлин, Бранко Дамянович 9 - Боян Миркович-либеро (Иван Михал 1)
Старши-треньор: Нойич.
scorpio
scorpio

Age : 30

Владо и Кунео стартираха с трудна победа с 3:2 в Шампионската лига

Владо Николов и шампионът на Италия Бре Банка Ланути (Кунео) стартираха с трудна победа участието с в Шампионската лига. Кунео победи като гост първенеца на Испания КАЙ Теруел с 3:2 (25:16, 20:25, 23:25, 25:21, 15:13) в зала „Пабелон Муниципал Лос Планос" в мач от 1-ия кръг на Група В.

Капитанът на националния отбор на България започна като титуляр и игра до средата на 3-ия гейм, когато бе сменен от латвиеца Янис Педа. В 4-ия гейм Владо Николов се завърна на игрището и игра до края на мача. Българският волейболист се отличи с 16 точки (3 блока, 43% ефективност в атака). Капитанът на Кунео Вуут Вийсманс стана най-резултатен за победителите с 18 точки. Симоне Пароди добави още 14 точки за успеха на Кунео.

КАЙ ТЕРУЕЛ (ИСПАНИЯ) - БРЕ БАНКА ЛАНУТИ (КУНЕО) 2:3 (16:25, 25:20, 25:23, 21:25, 12:15)

КАЙ ТЕРУЕЛ: Гийермо Ернан 1, Хулиан Гарсия-Торес 15 (5 блока), Виктор Батиста 21, Хосе Касерас 23 ( 3 аса, 2 блока), Хосе Субиела 12, Луис Педро Суела 10 - Мартин Ефрон-либеро (Бернал Абел, Умберто Махакон, Николас Орос, Анди Рохас)
КУНЕО: Никола Гърбич 5, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 16 (3 блока, 43% ефективност в атака), Вуут Вийсманс 18, Симане Пароди 14, Александър Волков 9 (4 блока), Франческо Фортунато 9 (5 блока) - Юбер Ено-либеро (Янис Педа 1, Бертран Карлети 1, Андреа Роси, Даниел Галич).
scorpio
scorpio

Age : 30

ЦСКА разгромен с 0:3 на старта в Шампионската лига

Волейболният шампион на България - ЦСКА стартира с разгромна загуба участието си в тазгодишното участие на Шампионската лига. „Червените" паднаха безславно при гостуването си на Дженерали Хахинг с 0:3 (18:25, 18:25, 14:25) в Унтерхахинг в мач от 1-ия кръг на Група А.

Унтерхахинг поведе с 3:1 в началото на мача, но ЦСКА бързо изравни резултата при 5:5. Първото техническо прекъсване дойде при 8:6 в полза на германците. ЦСКА изравни при 10:10 след единична блокада на Ивайло Стефанов. ЦСКА успя да поведе с 13:11 след бърза атака на Евгени Иванов в центъра. Унтерхахинг изравни при 15:15 и поведе в следващата атака 16:15. Германците набързо направиха аванса си на 3 точки при 19:16, което принуди Сашо Попов да вземе прекъсване за ЦСКА. Неразбирателство между Николай Иванов и Евгени Иванов доведе резултата до 21:17 и принуди Попов да поиска второ прекъсване. Неубедителна игра на Филип Мейо в атака донесе последната точка в гейма - 25:18 за Унтерхахинг.

Домакините от Бавария взеха аванс от 2 точки при първото техническо прекъсване на втората част с 8:6. Разликата набъбна много бързо до 14:8 след доста грешки на българските волейболисти. Това накара Александър Попов да поиска прекъсване. То обаче но промени почти нищо и Томаш Кмет с бърза атака в центъра направи резултата 18:9. Тук националът Теодор Тодоров замени Евгени Иванов. Постепенно Сашо Попов пусна в игра и почти всичките си резервни състезатели. Последната точка за Дженерали Хахинг във втората част дойде след лошо посрещане на резервното либеро Антон Василиев - 25:18.

Германските вицешампиони поведоха с 4:1 в началото на 3-ия гейм и с 5:2 след бърза атака на Томаш Кмет. Филип Мейо намали до 5:6 след като ЦСКА спечели най-дългото разиграване до момента в мача. Унтерхахинг стигна до преднина от 2 точки при първото техническо прекъсване - 8:6. Две поредни атаки по диагонала на бразилеца Леонардо Дош Сантош даде аванс на Дженерали от 11:7. Това принуди Александър Попов да вземе прекъсване. То обаче не помогна никак и домакините взеха още 2 поредни точки - 13:7 и тук нервите на Сашо Попов не издържаха и той взе второто си прекъсване в тази част . Второто техническо прекъсване дойде при 7 точки преднина на Унтерхахинг 16:9 след ас на Денис Калиберда. Два поредни аса на Томаш Кмет и резултата набъбна до 19:10. Хърватската резерва Роко Сикирич заби последната точка в мача - 25:14 и 3:0 гейма за Дженерали Хахинг.

Най-резултатен за ЦСКА бе кубинецът Ясер Партуондо, който записа 9 точки (71% ефективност в атака, 20% позитивно и 0% перфектно посрещане). Филип Мейо зариса едва 8 точки.

За Унтерхахинг №1 бе словакът Томаш Кмет с 14 точки (3 аса, 6 блока, 63% ефективност в атака). 14 точки реализира и австралиецът Пол Керъл, а бразилецът Леонардо Дош Сантош се отличи с 13 точки.

ДЖЕНЕРАЛИ ХАХИНГ (УНТЕРХАХИНГ) - ЦСКА 3:0 (25:18, 25:18, 25:14)

УНТЕРХАХИНГ: Бронислав Складани 3, Денис Калиберда 7, Макс Гюнтьор 9 (1 ас, 3 блока), Пол Керъл 14, Леонардо Дош Сантош 13, Томаш Кмет 14 (3 аса, 6 блока, 63% ефективност в атака) - Фединанд Тиле-либеро (Хюб Ден Бур, Роко Сикирич 1, Флориан Малеша, Рой Фридрих)
Старши-треньор: Михай Падурету
ЦСКА: Николай Иванов 2, Филип Мейо 8 (36% ефективност в атака), Ясер Портуондо 9, Ивайло Стефанов 3, Стоян Самунев 3, Евгени Иванов 5 - Теодор Салпаров-либеро (Теодор Тодоров 3, Светозар Иванов, Валтерс Рама, Георги Манчев, Антон Василиев)
Старши-треньор: Александър Попов.