Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Волейболистите отнесоха Република Корея с 3:0

Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Волейболистите отнесоха Република Корея с 3:0 Empty
ПисанеЗаглавие: Волейболистите отнесоха Република Корея с 3:0   Волейболистите отнесоха Република Корея с 3:0 EmptyСъб Юни 26, 2010 5:45 pm

Българският национален отбор по волейбол записа пета поредна победа в тазгодишната Световна лига. Възпитаниците на Силвано Пранди буквално отнесоха аутсайдера Република Корея с 3:0 (25:23, 25:20, 25:) в първи мач помежду им от 4-ия кръг в Група "А", игран тази вечер пред над 4000 зрители в зала "Конгресна" на ДКВ в морската ни столица Варна.

Корейците тръгнаха по-добре и бързо поведоха с 2:0 след блокада на Хи-Жин Ко и аут на Цветан Соколов, а след това с 6:1 след две успешни атаки на Хак-Мин Ким и блок на Сун-Мин Мун срещу звездата Матей Казийски, което накара Силвано Пранди да вземе тайм-аут. Независимо от това първата техническа пауза дойде при 8:3 за азиатците след мощен блок-аут на Сун-Мин Мун. Постепенно българите стопиха разликата на 9:10 след мощна атака през центъра на Николай Николов и две отлични блокади на Виктор Йосифов, което принуди Чи-Йон Шин да вземе прекъсване за гостите. Това даде ефект и корейските волейболисти си върнаха преднината при 14:11 след успешна атака на Мун. Второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за Република Корея след грешка от сервис на Цецо Соколов. Последва нова атака на Соколов и блокада на Казийски и 16:16. Въпреки усилията на корейците българските момичета дръпнаха с минималното 22:21 след атака в аут на Сун-Мин Мун. Последва блокада на Ники Николов и 23:21, след което България без проблеми спечели гейма с 25:23 след блок-аут на Тодор Алексиев.

След равностойното начало във втората част, българските "лъвове" дръпнаха със 7:4 след две мощни атаки на Цецо Соколов и грешка на Йо-Хан Ким, а техническата пауза дойде при 8:5 след блок-аут на Матей Казийски. Разликата се запази до 12:9 за България след блокада на Виктор Йосифов, което принуди наставникът на Република Корея Чи-Йон Шин да вземе тайм-аут. Независимо от това преднината на българските момчета нарасна до 14:9 след отлични атаки на Тошко Алексиев и Цецо Соколов и невероятни спасявания на либерото Теодор Салпаров. Втората техническа прекъсване дойде при 16:11 за "трикольорите" след поредна успешна атака на Алексиев. Предимството на домакините нарасна до 19:12 след атака на Йосифов през центъра и ас на Тошко Алексиев, което принуди Чи-Йон Шин взе тайм-аут за азиатците. Това даде резултат и корейците намалиха на 17:20 след сервис в аут на Ники Николов и атаки на Хак-Мин Ким и Юн-Сук Шин. Прекъсването, което поиска Силвано Пранди, имаше полза, българските волейболисти заиграха спокойно и спечелиха гейма с 25:20 след грешка от сервис на гостите.

България бързо дръпна в третия гейм с 6:3 след две отлични атаки през центъра на Ники Николов и тайм-аут за Чи-Йон Шин. Паузата дойде при 8:4 след поредна успешна атака на Ники Николов. Разликата нарасна до 11:5 след грешка от сервис на Ън-Су Шин и блок-аут на Тошко Алексиев. Корейците постепенно успяха да намалят леко изоставането си на 9:12 след две грешки на Казийски, но българските "лъвове" веднага си върнаха предимство при 15:9 след мощна атака на Цецо Соколов и страхотна контра на Казийски. Техническо прекъсване дойде при 16:10 след грешка от сервис на Хак-Мин Ким. Българските "лъвове" заиграха по-спокойно до 21:14, след което без проблеми спечелиха гейма с 25:16 след мощна атака на Цецо Соколов, а с това и мача с 3:0. Междувременно в игра се появи 20-годишният Светослав Гоцев, който направи своя дебют за България.

Така момчетата на Силвано Пранди продължават да са на второ място в Група "А" с 16 точки след 5 победи и 2 загуби, с една по-малко от световния шампион Бразилия, който преди малко победи като гост Холандия с 3:1 гейма. Втората среща между България и Република Корея е утре (27 юни) от 19:00 часа и ще бъде предавана пряко по БНТ 1.

БЪЛГАРИЯ - РЕПУБЛИКА КОРЕЯ 3:0 (25:23, 25:20, 25:16)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Матей Казийски, Цветан Соколов, Виктор Йосифов Тодор Алексиев, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Методи Ананиев)
Старши-треньор: Силвано Пранди
РЕПУБЛИКА КОРЕЯ: Сун-Мин Мун, Тае-Вун Чой, Хак-Мин Ким, Хи-Жин Ко, Йо-Хан Ким, Хюн-Йон Ха - О-Хюн Йео-либеро (Кан-Жу Ли, Юн-Сук Шин, Ън-Су Шин, Сун-Су Хан)
Старши-треньор: Чи-Йон Шин.
sportal
Върнете се в началото Go down

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Волейболистите отнесоха Република Корея с 3:0   Волейболистите отнесоха Република Корея с 3:0 EmptyНед Юни 27, 2010 8:31 am

Трудно начало за нашите, но после всичко си беше точно.Браво на Цецо за заместването на Владо smile Много добре се справи, дано и днес отново безпроблемни три точки lof

Registration date : 30.11.2008

Хубав мач, сладка победа и както Професора обича да казва - нова психологическа ситуация, от която успяхме да излезем за пореден път победители! da
Все повече става ясно, че незаменими състезатели в българския национален отбор по волейбол няма, а има един отбор, в който всичко е подчинено на колективния дух и победата! Evil or Very Mad