ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Страхотна България смаза Холандия с 3:0 във Варна!

Страхотна България смаза Холандия с 3:0 във Варна! Default4

Брой мнения : 1907
Age : 41
Registration date : 30.11.2008

Страхотна България смаза Холандия с 3:0 във Варна! Empty
ПисанеЗаглавие: Страхотна България смаза Холандия с 3:0 във Варна!   Страхотна България смаза Холандия с 3:0 във Варна! EmptyСъб Юли 03, 2010 8:03 pm

Волейболистите от националния отбор на България постигнаха зашеметяваща победа над Холандия с категоричното 3:0 (25:9, 25:17, 27:25) в първи мач от 5-ия кръг на Група А на Световната лига, която се игра в зала „Конгресна” на ДКС във Варна пред 5000 ентусиазирани зрители.

Волейболистите на България стартираха отлично мача си с Холандия и набързо поведоха с 4:1 след мощна атака на Матей Казийски. Тук Петер Бланже взе прекъсване за „лалетата”, но и то не помогна много, много на холандците. Три поредни български блокади и един блок-аут на Цветан Соколов дадоха преднина от 6 точки на България при първото техническо прекъсване 8:2. Фантастичната игра на българските волейболисти продължи с пълна сила. Две поредни блокади на Николай Николов направиха разликата 11:3 за България и тук Холандия взе второто си прекъсване. Матей Казийски заби ас за 12:3, а след това продължи да тормози посрещането на „лалетата” с мощния си начален удар, за да се стигне до страхотната разлика от 12 точки при 16:4, която бе достигната след единична блокада на Виктор Йосифов. Преднината на България нарасна до 14 точки при 20:6 (!!!), а Петер Бланже се принуди да пусне в игра почти всичките си резерви. Възпитаниците на Силвано Пранди продължиха да мачкат и набързо стигнаха до категоричен успех с 25:9 след мощна атака на Цветан Соколов.
Втората част започна напълно равностойно. Двата тима се захапаха и бележеха точка след точка до 6:6. Последваха две поредни точки за България и преднина от 8:6 при първото техническо прекъсване. Тук Петер Бланже замени диагонала си Нийлс Клапвайк с високия 215 сантиметра Кай Ван Дийк. Точна блокада на Виктор Йосифов срещу Ван Дийк даде аванс от 4 точки за България – 10:6. Мощна атака на Цветан Соколов направи резултата 13:8. Второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:11 след технично пусната топка от Тодор Алексиев. Отново Тодор Алексиев и Матей Казийски с две поредни атаки направиха 18:12. Тук Бланже взе прекъсване, но ценните му указания отново не помогнаха на възпитаниците му. Матей Казийски атакува мощно по диагонала и разликата нарасна до 21:14. Мощна контраатака на Николай Николов донесе последната точка за България във втората част за 25:17.
Възпитаниците на Силвано Пранди стартираха ударно в третия гейм и поведоха с 3:0 и 4:1 след остра атака на Цветан Соколов. Холандците намалиха до 3:4, но Матей Казийски и компания набързо дръпнаха с 8:4. Страхотна контраатака на Виктор Йосифов направи резултата 11:6. Перфектна атака по диагонала на Матей Казийски направи резултата 15:12. Пак Казийски атакува мощно за 16:12. Холандците записаха 3 поредни точки и намалиха до 15:16, което принуди Силвано Пранди да вземе прекъсване. Холандия изравни при 17:17 и дори поведе с 19:18 след страхотен сервис на Кай Ван Дийк. Атака на Вад Дийк изведе „лалетата” напред с 21:20. Матей Казийски изравни за 21:21, но гостите пак поведоха с 22:21. България изравни до 22:22. Капитанът Роб Бонте пак даде преднина на „лалетата” за 23:22. Матей Казийски изравни след блок-аут – 23:23. Дик Кой с известна доза шанс завърши успешно атаката си и изведе Холандия до гейм-бол в третата част при 24:23. Тук Силвано Пранди взе прекъсване, след което Цветан Соколов възстанови равенството 24:24. Страхотна атака на Тодор Алексиев изведе България до първи мач-бол при 25:24. Николай Николов изпълни сервис в аут и ново равенство – 25:25. Трайна българска блокада спря мощна атака на Дик Коой – 26:25 и втори мач-бол за България. Нашите волейболисти стигнаха до успех в гейма и мача с 27:25 и 3:0 гейма след атака на „лалетата” в аут.
Така България постигна 7-ата си победа в Група А и вече има актив от 22 точки.

БЪЛГАРИЯ – ХОЛАНДИЯ 3:0 (25:9, 25:17, 27:25)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Цветан Соколов 17, Матей Казийски 16, Тодор Алексиев 7, Николай Николов 7, Виктор Йосифов 9 – Теодор Салпаров-либеро (Владимир Николов)
Старши-треньор: Силвано Пранди

ХОЛАНДИЯ: Яник ван Харскамп 1, Нийлс Клапвайк 2, Дик Коой 10, Йерун Раувердинк 7, Роб Бонте 3, Витце Койстра 4 – Йелте Ман-либеро (Нико Фрерикс, Ларс Лоршийд 1, Кай Ван Дийк 7)

Registration date : 08.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Страхотна България смаза Холандия с 3:0 във Варна!   Страхотна България смаза Холандия с 3:0 във Варна! EmptyПон Юли 05, 2010 10:17 am

25:9 ... Very Happy