ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

България с нова велика победа над Холандия с 3:0!

Брой мнения : 2074
Age : 33
Registration date : 17.07.2008

България с нова велика победа над Холандия с 3:0! Empty
ПисанеЗаглавие: България с нова велика победа над Холандия с 3:0!   България с нова велика победа над Холандия с 3:0! EmptyНед Юли 04, 2010 6:19 pm

Волейболистите от националния отбор на България записа втора категорична победа над Холандия с 3:0 (25:22, 25:20 и 32:30) във втората среща помежду им от 4-ия кръг в Група "А" на Световната лига, играна тази вечер пред над 5000 зрители в зала "Конгресна на ДКС в морската ни столица Варна.

Българите тръгнаха по-добре и успяха да дръпнат с 6:4 след отлични блокади на Николай Николов и Цветан Соколов. Играта продължи точка за точка до техническата пауза, която дойде при 8:6 след изключително мощен блок-аут на Цецо Соколов. Последва фантастична атака на Матей Казийски след невероятно подаване на Соколов и 9:6. Въпреки опитите на "лалетата" да стопят разликата, българските момчета запазиха преднината си до 13:10 след силна атака на Тодор Алексиев, което накара легендарният треньор на гостите Петер Бланже да вземе тайм-аут. До второто техническо прекъсване "лъвовете" увеличиха предимството си на 16:12 след мощен ас на Цецо Соколов. Постепенно Холандия стопи изоставането си на 19:17 след атака на Нийлс Клапвайк, което принуди Силвано Пранди да поиска тайм-аут. Това даде ефект и домакините веднага си върна преднината при 21:17 след грешка от сервис на Дик Коой и страхотна блокада на Ники Николов. Независимо от второто прекъсване за холандците, възпитаниците на Силвано Пранди спокойно спечелиха първия гейм с 25:22 след технично отиграване на Казийски и поведоха с 1:0.

За разлика от първата част в началото на втората Холандия поведе с 3:1 след грешки в атака на Тошко Алексиев и Виктор Йосифов, а след това с 5:2 след блокада на Роб Бонте срещу Цецо Соколов. Това накара Силвано Пранди да пусне в игра капитана Владимир Николов на мястото на Соколов. Българският отбор намали на 6:7 след пусната топка на Ники Николов и аут на Йерун Раувердинк, но паузата дойде при 8:6 за холандците след блок-аут на поправилия се Раувердинк. Разликата набъбна на 11:6 за "лалетата" след успешни атаки на Дик Коой и Раувердинк и грешка на българит и тайм-аут за Професора. Междувременно в игра се появи Георги Братоев на мястото на Андрей Жеков. Двата отбора продължиха да играят равностойно до 13:8, след което българските "лъвове" намалиха на 13:10 след отлична атака на Владо Николов и ас на Ники Николов. Втората техническа пауза дойде при 16:13 за волейболистите от Ниската земя след атака на Нийлс Клапвайк. Постепенно България успя да изравни при 16:16 след мощна атака на Владо Николов и пусната топка на звездата Матей Казийски и тайм-аут за Петер Бланже и Холандия. Това даде резултат и "лалетата" си върнаха преднината при 18:16 след пусната топка на разпределителя Яник Ван Харскамп и блокада на Витце Койстра, но веднага последва изравняване при 18:18 след аут на Клапвайк и блок-аут на Владо Николов. Последваха два аса на Андрей Жеков и грешка на Йерун Раувердинк в атака и 21:18. В крайна сметка българските "лъвове" затвориха гейма при 25:20 в своя полза след ас на Ники Николов и аут на Дик Коой и поведоха с 2:0.

И третия гейм тръгна с леко предимство на Холандия - 3:1 след грешка на българския отбор и успешна атака на Нийлс Клапвайк. Първата пауза дойде при 8:5 за "лалетата" след грешка в атака на Матей Казийски. Разликата нарасна до 10:5 след пусната топка на Роб Бонте и тайм-аут за Силвано Пранди. Последваха две атаки в аут на Клапвайк и Раувердинк и 10:7. Постепенно българските момчета съумяха да изравнят на 14:14 след аут на Дик Коой и две технични отигравания на Матей Казийски и второ прекъсване за Петер Бланже. Техническата пауза все пак дойде при минимално предимство за холандския отбор - 16:15 след атака през центъра на Роб Бонте. Последва единичен блок на Йерун Раувердинк срещу Владо Николов и 17:15. България съумя да изравни при 18:18 след блокади на влезлия като резерва Теодор Тодоров и Владо Николов. Равенството се запази до 23:23, след което двата отбора се "захапаха" в резултата до 30:30, но българите успяха да спечелят гейма трудно с 32:30 след грешка от сервис на Дик Коой и ас на Андрей Жеков, а с това и мача с 3:0.
Силвия*
Силвия*

Age : 33

ПисанеЗаглавие: Re: България с нова велика победа над Холандия с 3:0!   България с нова велика победа над Холандия с 3:0! EmptyНед Юли 04, 2010 6:19 pm

България с нова велика победа над Холандия с 3:0! Stati
(((: Ваня :)))

Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: България с нова велика победа над Холандия с 3:0!   България с нова велика победа над Холандия с 3:0! EmptyПон Юли 05, 2010 10:16 am

Страхотеееееееен мач! Много хубава победа и отново 3 точки, холандците май никога няма да ни бият, ако играят така Very Happy
Силвия*
Силвия*

Age : 33

ПисанеЗаглавие: Re: България с нова велика победа над Холандия с 3:0!   България с нова велика победа над Холандия с 3:0! EmptyПон Юли 05, 2010 4:18 pm

E, 3-ят гейм беше доста оспорван, така че не казвай голяма дума. Туко виж следващата година пак играем с тях