ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Бразилия ни победи с 3:1, но надеждата остава!

Бразилия ни победи с 3:1, но надеждата остава! Default4

Брой мнения : 1907
Age : 41
Registration date : 30.11.2008

Бразилия ни победи с 3:1, но надеждата остава! Empty
ПисанеЗаглавие: Бразилия ни победи с 3:1, но надеждата остава!   Бразилия ни победи с 3:1, но надеждата остава! EmptyЧет Юли 08, 2010 8:13 pm

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха загуба от световните шампиони от Бразилия с 1:3 (22:25, 23:25, 25:22, 24:26) в първата среща от 6-ия кръг на Група А в Световната лига в зала „Конгресна” на ДКС във Варна пред над 7200 зрители.

Успехът класира Бразилия на финалите на Световната лига в аржентинския град Кордоба от 21 до 25 юли. Надеждата и България да играе на финалите остават при победа утре или при добро стечение на резултатите в останалите 3 групи.

Двубоят започна напълно равностойно, като двата отбора се опитваха да не рискуват прекалено много и изчакваха повече грешките на противника. Равенството се задържа до 6:6, след което бразилците записаха 2 поредни точки и поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване след атака на Леандро Висото. Възпитаниците на Силвано Пранди намалиха на 1 точка при 7:8 и 8:9. Мощна атака на Матей Казийски и двоен блок на Николай Николов и Владо Николов срещу Мурильо Ендрес израниха резултата при 11:11. Матей Казийски направи 13:13 с фантастична атака от втора линия. Владо Николов заби за 14:14, но Родригао отново изведе Бразилия напред с атака през центъра. „Кариоките” поведоха с 16:15 при второто техническо прекъсване след атака на Леандро Висото. Владо Николов изравни при 16:16 след дълго разиграване и насочена към него топка от либерото Теодор Салпаров. Пак капитанът на България реализира атаката си за 17:17, след което последваха 2 поредни точки за Бразилия – 17:19. Тук Силвано Пранди реализира като ужилен и веднага взе прекъсване. Владо Николов намали до 18:19 с атака по диагонала срещу блока на Лукас Сааткамп и Леандро Висото. Бразилия поведе с 2 точки при 22:20 след пусната топка от Бруно Резенде. Двойна блокада срещу Владо Николов направи разликата 3 точки в полза на световните шампиони – 20:23. Победната точка за „кариоките” в първата част за 25:22 направи резервата Уолъс де Соуса след блок-аут.
Българските волейболисти поведоха с 3:1 в началото на втората част, но бразилците бързо изравниха до 3:3, след двойна блокада срещу Владо Николов. Матей Казийски даде преднина от 2 точки за България при 6:4, а сервис в аут на Висото го доведе до 7:5. Атака в аут на Тодор Алексиев изравни резултата – 7:7. Бърза атак ана Ники Николов през центъра даде аванс от точка на България при 8:7. Двата тима заиграха точка за точка, като Матей Казийски и Владо Николов реализираха разиграванията на България до 13:12. Матей Казийски реализира много технично за 14:13. При следващата атака на Данте Амарал топката излезе в аут и 15:13. Тук бразилците заобградиха главния съдия и искаха блок-аут. Протеста им не бе уважен и разярения Бернардо Резенде взе прекъсване. Матей Казийски направи резултата 16:14 с атака като за учебник по късия диагонал. „Кариоките” изравниха при 16:16. Висото изведе гостите напред с 2 точки при 20:18. Виктор Йосифов намали до 21:22, негов сервис в мрежата изведе Бразиля до гейм-бол при 22:24. Сервис на Андрей Жеков в аут даде победната точка на „Селесао” във втората част за 25:23.
Силвано Пранди пусна в игра Валентин Братоев още н началото на 3-ия гейм. Той откри точковата си сметка с ас за 1:0. България водеше в резултата до 3:2, когато Владо Николов завърши ефектно атаката си. Последва силна игра на бразилците и те поведоха със 7:4 и 8:5 след атака на Висото. Валентин Братоев намали до 8:9, а аут в атака на Лукас Сааткамп изравни резултата до 9:9. България поведе с 10:9 и 11:10. Блокада на Андрей Жеков срещу Висото направи преднината 12:10 на България. Последва ас на Виктор Йосифов, но главния съдия не го видя и даде точка за Бразилия 12:11. Матей реализира за 13:11, но бразилците изравниха при 13:13. България отново поведе с 2 точки при 15:13. Последваха 3 български грешки и Бразилия излезе напред при второто техническо прекъсване с 16:15. Тук Тодор Алексиев смени Валентин Братоев. Атака на Тошко Алексиев и негов единичен блок даде аванс на България при 19:17. Бернардо Резенде взе прекъсване за гостите. Лукас Сааткамп намали до 20:21, а Висото до 22:23. Резервата Марлон Яред прати топката в аут от сервес и се стигна до гейм-бол за България при 24:22. Ники Николов рискува сервиса си и го извади в аут за няколко сантиметра 24:23. Победната точка за България в 3-ата част заби Валентин Братоев 25:23.
Силвано Пранди пусна в игра още в началото на 4-ата част опитния Христо Цветанов на мястото на Николай Николов. България поведе с 3:1 след две поредни атаки на Матей Казийски. Атака на Христо Цветанов и аут на Мурильо Ендрес даде аванс от 4 точки за България при 6:2. Последваха 5 поредни точки за гостите – 6:7. Аут в атака на Мурильо даде преднина на националите ни от 8:7 при първото техническо прекъсване. Валентин Братоев отново даде преднина при 9:8. Последваха два единични блока на Леандро Висото и „кариоките” дръпнаха 11:9. Разликата нарасна на 3 точки при второто техническо прекъсване, което дойде при 16:13 за гостите. България изравни при 18:18 след сервис в мрежата на Лукас Сааткамп. Бразилиците пак поведоха с точка, две но страхотен ас на Андрей Жеков отново върна интригата и равенството – 22:22. Атака и блок на Мурильо Ендрес изведе Бразилия до мач-бол при 24:22. Владо Николов намали до 23:24, а Матей Казийски заби ас за 24:24. Казийски рискува следващия сервис и заби топката в мрежата – 24:25. Успехът на Бразилия в мача дойде след блокада на най-добрия им играч в този мача Леандро Висото – 26:24 и успех за „кариоките” с 3:1.

БЪЛГАРИЯ – БРАЗИЛИЯ 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 24:26)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 2, Владимир Николов 20, Матей Казийски 15, Тодор Алексиев 6, Николай Николов 8, Виктор Йосифов 4 – Теодор Салпаров-либеро (Методи Ананиев, Валентин Братоев 4, Христо Цветанов 3)
Старши-треньор: Силвано Пранди

БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 2, Леандро Висото 28 (6 блока), Данте Амарал 9, Мурильо Ендрес 12, Лукас Сааткамп 9, Родриго Сантана 8 – Марио Жуниор (Уолъс Де Соуса, Марлон Яред)

Registration date : 08.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Бразилия ни победи с 3:1, но надеждата остава!   Бразилия ни победи с 3:1, но надеждата остава! EmptyПет Юли 09, 2010 6:44 am

Шансове има ама днеска иска да бием бразилците на всяка цана,защото Сърбия бие Италия 3:2 И ако искаме да станем най-добрия втори отбор днеска тра да бием.Успех bg
Rumy_love_volley

Брой мнения : 588
Age : 30
Registration date : 16.06.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Бразилия ни победи с 3:1, но надеждата остава!   Бразилия ни победи с 3:1, но надеждата остава! EmptyПет Юли 09, 2010 12:16 pm

Az sym na mnenie che vchera italqncite i Sysrbite se bqha nagovorili tyikato imah vyzmojnost gledah macha sle 3 geim i Andrea Anastasi smeni celiq titulqren systav, koito donesa tochkata na italiq, koqto im trqbvashe i po sle prez trite geima nishto ne igraha italqncite... A komentatora (italqnec) prez cqloto vreme povtarqshe che Bulgaria e padnala ot Brasiliq i che sega Syrbia trqbva da postigne pobeda, za da ima shans... koi komentator shte e protiv pobedata na sobstveniq si nacionale otbor? Moe mnenie e che sa sa nagovorili pyk neznam, no nie sme po dobri ot syrbite i dnes shte go dokajem nadqvam se smile