Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

АвторСъобщение

Брой мнения : 588
Age : 30
Registration date : 16.06.2009

Драматична загуба от Бразилия с 2:3! България аут от финалите на Световната лига Empty
ПисанеЗаглавие: Драматична загуба от Бразилия с 2:3! България аут от финалите на Световната лига   Драматична загуба от Бразилия с 2:3! България аут от финалите на Световната лига EmptyПет Юли 09, 2010 7:37 pm

Волейболистите от националния отбор на България загубиха изключително драматично от Бразилия с 2:3 (21:25, 26:24, 31:29, 22:25, 12:15) последния си мач от Група А на Световната лига, който се игра в зала „Конгресна” на ДКС във Варна през над 6000 зрители.

Успехът утвърди „кариоките” на върха в Група А с 30 точки, а България остана на втора позиция в крайното класиране с 26 точки. Така Възпитаниците на Силвано Пранди не успяха да се класират за финалите на Световната лига в Кордоба от 21 до 25 юли. Там като най-добър втори тим от всички групи ще участва тима на Сърбия, който също като България има актив от 26 точки, но и повече победи.

Срещата започна напълно равностойно и до 7:7 равенството в игра и резултата бе пълно. Бърза атака на Сидао през центъра изведе Бразилия напред при първото техническо прекъсване с 8:7. Ас на Сидао изведе „кариоките” напред с 2 точки – 10:8. Матей Казийски намали с ас за 10:11. Две поредни мощни атаки на Владо Николов изравниха резултата при 13:13. Бразилия дръпна с 16:14 след аут в атака на Владо Николов. Разликата нарасна до 3 точки при 20:17. Матей Казийски намали до 20:21. Гостите отново дръпнаха с 3 точки при 23:20 след доста български грешки. При този резултат Цветан Соколов замени Владо Николов. Жиба изведе Бразилия до гейм-бол при 24:21 след страхотна атака от зона 6. Следващото разиграване бе спечелено от Бразилия след българска грешка – 25:21.

Христо Цветанов смени Николай Николов още преди началото на втората част. Контраатака на Андрей Жеков изведе България до преднина от 6:3. На първото техническо прекъсване разликата нарасна до 8:4. След почивката бразилците заиграха добре, а в българския състав се получи тотален срив на играта и след уникална серия от 10:1 точки Бразилия поведе с 14:9. Второто техническо прекъсване дойде при 15:11 за Бразилия. Виктор Йосифов намали до 16:19, а Валентин Братоев върна надеждите за успех след като заби ас за 19:21. Сидао направи 23:20, а Тодор Алексиев намали до 21:23. Троен български блок съкрати разликата само до 1 точка 22:23. Тук Бернардо Резенде взе прекъсване. Родригао заби в аут и 23:23. Бразилия стигна първа до гейм-бол при 24:23. Тошко Алексиев изравни за 24:24. Атака на Валентин Братоев срещу тройната бразилска блокада донесе 25:24. Капитанът Владо Николов заби победната точка във втората част с 26:24.

Николай Николов замени Христо Цветанов в началото на 3-ия гейм, а Валентин Братоев влезе на мястото на Матей Казийски, който играеше до момента след остра вирусна инфекция. Ас на Вальо Братоев даде преднина на България при 3:2. Владо Николов завърши мощно атаката си за 6:3. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за България. Ас на Андрей Жеков даде преднина от 4 точки на националите ни. Аут на Мурильо и блокада на Ники Николов увеличиха аванса ни до 5 точки при 13:8. Това накара Бернардо Резенде да вземе ново прекъсване. Ас на Владо Николов направи резултата 16:12 при второто техническо прекъсване. Тошо Алексиев реализира атаката си срещу троен бразилски блок 18:13. Валентин Братоев заби по пръстите на бразилците за 19:13. Нервите на Бернардо Резенде не издържаха и той везе прекъсване. Бразилците обаче се преобразиха и успяха да изравнят при 20:20 след блокада спря Матей Казийски. Цветан Соколов изведе България до гей-бол при 24:23. Бразилия изравни при 24:24. Последваха още 5 изравнявания до 29:29. България стигна до успех в гейма с 31:20 след две поредни атаки в аут на Леандро Висото.

Четвъртият гейм започна добре за българските волейболисти, които поведоха с 5:3 след атака на Николай Николов. Цветан Соколов направи 8:5 с мощна атака. Бразилия изравни при 9:9 след блокада на Жиба срещу Матей Казийски. Аут на Жиба даде две точки преднина на България – 12:10. Последваха 3 поредни точки за гостите след атака в аут на Виктор Йосифов – 12:13. Силвано Пранди взе прекъсване, след което Жиба би сервиса в мрежата – 13:13. Мурильо даде аванс на Бразилия от точка при 16:15. Гостите поведоха с 3 точки при 19:16 и тук Силвано Пранди взе прекъсване. Цветан Соколов и Матей Казийски с фантастичен ас намалиха до 19:20. Бернардо Резенде взе веднага прекъсване за Бразилия, след което Жиба направи 21:19. Веднага след тази точка двамата наставници Силвано Пранди и Бернардо Резенде се караха жестоко и това принуди главният съдия Мокри да покаже по жълта картон и на двамата наставници – 20:22. Цветан Соколов и бъркана топка на Мурило изравниха резултата 2:2. Последваха 3 поредни точки за Бразилия и гостите спечелиха 4-ата част с 25:22.

Тайбрекът бе напълно равностоен до 5:5. Блок на Родригао и странно отсъждане на съдията Мокри при отиграване на Валентин Братоев даде преднина от 2 точки на Бразилия 7:5. Владо Николов и Братоев съумяха да изравнят при 7:7. Сидао изведе „кариоките” напред с 8:7 при техническото прекъсване, но при следващата си атака гостите извадиха топката в аут – 8:8. Три бразилски блокади и атака на Висото дадоха аванс от 4 точки на „Селесао” – 12:8, след като Мурильо Ендрес изпълни перфектни начални удари. Българските волейболисти намалиха до 10:12 и 11:13. Капитанът Жиба записа последната точка в гейма за 15:12 и в мача да 3:2 за победата на Бразилия.

БЪЛГАРИЯ – БРАЗИЛИЯ 2:3 (21:25, 26:24, 31:29, 22:25, 12:15)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 6, Владимир Николов 17, Матей Казийски, Тодор Алексиев 8, Николай Николов 6, Виктор Йосифов 6 – Теодор Салпаров-либеро (Методи Ананиев, Цветан Соколов 11, Христо Цветанов 2, Валентин Братоев 9)
Старши-треньор: Силвано Пранди
БРАЗИЛИЯ: Марлон Яред 2, Леандро Висото 21, Жиба 19, Мурильо Ендрес 15, Родригао 11, Сидао 16 – Марио Жуниор-либеро (Бруно Резунде, Уолъс де Соуса 3, Жоао Паоло Тавареш)

Registration date : 27.12.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Драматична загуба от Бразилия с 2:3! България аут от финалите на Световната лига   Драматична загуба от Бразилия с 2:3! България аут от финалите на Световната лига EmptyСъб Юли 10, 2010 6:58 am

Стараха се момчетата! Малко шанс не ни достигна .. съдията също не беше от най-добрите ..

Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Мисля, че бразилците сбъркаха волейболното поле с цирка.. Ако наистина са толкова добър отбор, те няма да имат нужда от това безумие.. цирковата арена и игрището са много различни неща.. Поздравявам нашите за желанието и си мисля, че много малко не ни достигна, а и в света не са много отборите, които могат така да се опънат на бразилците.Само напред и всичко ще си дойде на мястото!!!

bg
fenkaaaaaaa

fenkaaaaaaa

Брой мнения : 71
Age : 32
Registration date : 14.07.2009

Съгласна съм с Ваня не мисля ,че най добрият отбор в света в последните 10 години трябва да залага на такива цигaнски номера за да печели нали затова са най добрите нека залагат само на играта си Crying or Very sad
Нашите момчета се бориха до край дадоха всичко от себе си за да спечелят, но уви мъчно ми е ,че не се класираха те го заслужават
lof bg
The Punisher
"Никога не се предавай!"
Драматична загуба от Бразилия с 2:3! България аут от финалите на Световната лига Default4

Брой мнения : 1907
Age : 41
Registration date : 30.11.2008

Форумци, такъв е живота - малко са хубавите моменти в него за сметка на несправедливостта и малшанса, които дебнат отвсякъде!
Понякога се налага да проявиш търпение и много, ама много хладнокръвие, за да преодолееш подобни критични моменти!Бориха се момчетата, опитаха се заедно да излъжат бразилците, но уви това не се случи и в двата дни! Може би още не сме пораснали да ги победим в решаващ мач, може би бяхме пренавинити, може би не си повярвахме, че можем или просто шанса ни обърна гръб в най-важния момент!
Съдиите и бразилските изпълнения ала "Изаура" не искам и да ги коментирам, защото те са част от играта и ако искаме един ден да я спечелим, трябва да се научим да играем по нейните правила!Затова не трябва да се отказваме или обезверяваме, защото само тъпеливите, трудолюбивите и отдадените на своята кауза хора успяват рано или късно да я постигнат и да изпитат онези мигове на неописуема радост, които ще останат записани със златни букви в историята на бъл. спорт! da

bg

Последната промяна е направена от The Punisher на Съб Юли 10, 2010 9:38 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Siyana
Siyana

Age : 27

А вие защо мислите, че са най-добрия отбор в света .. заради цирка естествено. Че те иначе не могат да бият нито един отбор от 5-цата на света .. добри играчи имат, не им отиват такива номера.
А за Бернардо няма да коментирам. Само ще кажа, че Пранди търпя, търпя и накрая не издържа човека. На Резенде червен картон трябваше да му дадат, ама с тоя съдия просто нямаше начин за такъв.

Здраве да е. На световното ще си го върнем тъпкано.

Едно огромно браво на момчетата, за желанието, и за това, че не се предадоха въпреки, че и съдии и късмет бяха против тях! Дано през септември и октомври справедливостта възтържествува! bg