ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Световна Лига 2011 Empty
ПисанеЗаглавие: Световна Лига 2011   Световна Лига 2011 EmptyСъб Юли 31, 2010 6:31 pm

Квалификациите за Световната лига стартират с мачовете Пуерто Рико - Португалия

Квалификациите за определяне на последните два отбора в Световната лига по волейбол догодина започват следващата седмица седмица. В първия кръг Португалия, която спечели Европейската лига през тази година, ще гостува за двата мача на Пуерто Рико, а на 17 и 18 август Япония ще приеме Тунис за два мача.

Четирите отбора бяха избрани да вземат участие в квалификациите за Световната лига от континенталните конфедерации чрез директна номинация или квалификационни турнира. Победителите от първия кръг ще спорят съответно със съставите на Китай и Република Корея, които завършиха на последните две места - 15-то и 16-то в тазгодишното издание на лигата, за правото на участие в най-комерсиалния турнир през 2011 година.

Всеки мач ще се точкува както в Световната лига, т.е. за победа с 3:0 и 3:1 гейма ще се дават 3 точки, а при победа с 3:2 гейма победителят ще получава 2 точки, а загубилия 1 точка. При равни точки между двата отбора решаващ ще бъде точковия коефициент.