Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Юноши и младежи

Go down 
+4
itety
Siyana
(((: Ваня :)))
scorpio
8 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Юноши и младежи - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юноши и младежи   Юноши и младежи - Page 2 EmptyВто Сеп 07, 2010 6:15 pm

Данчо Лазаров: Среброто на младежите е резултат от няколко годишен труд

Президентът на БФВ инж. Данчо Лазаров бе изключително лаконичен при завръщането на младежкия национален отбор, който спечели сребърните медали на Европейското първенство в Беларус.

"Това е резултат от няколко годишен труд. Радваме се всички, че най-накрая даде резултата, който всички очаквахме", коментира само Данчо Лазаров.

Либерото Антон Василиев: Чувството е невероятно

Либерото на младежкия национален отбор по волейбол на България, който спечели сребърните медали на Европейското първенство в Беларус, Антон Василиев сподели след завръщането на летище "София" късно снощи, че чувството да си втори в Европа е невероятно.
"Доста добре се чувствам със сребърния медал на гърдите, чувството е невероятно. Първият мач бе страхотно като бихме домакините пред пълната зала, после детронирахме и европейския шампион Франция. За първи път взимам такова отличия от такова първенство. Костваше ми страшно много усилия през последните седем години от живота ми. Цяло лято тренирахме, можеше и злато да спечелим, но шанс... Само след няколко дни започвам подготовка и с ЦСКА. И там трябва да подобряваме играта, вървим напред, имаме Шампионска лига, титла трябва да гоним... Този медал искам да го посветя на баща ми, който бе зад мен пред всичките трудни моменти и на всички треньори, които са ми помагали. Задължително ще си запазя и маската, с която играх на лицето. Сашо Попов ми е казал в Шампионската лига, че само с маска трябва да играя, за да плаша съперниците", каза Антон Василиев.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Юноши и младежи - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юноши и младежи   Юноши и младежи - Page 2 EmptyВто Сеп 07, 2010 6:21 pm

Николай Желязков: Отборът има потенциал на световно ниво

Селекционерът на младежкия национален отбор по волейбол на България, който спечели сребърните медали на Европейското първенство в Беларус, Николай Желязков коментира след завръщането на летище "София" късно снощи специално за bTV, че отборът има потенциал на световно ниво, но трябва много работа.

"Не знам колко много хора са ни следили и гледали, но се чувствам удовлотворен от постигнатото не само като резултат и медал, но и като игра, която показаха момчетата. Много се трудиха, много тежко беше, много пот хвърлиха тези момчета, защото от 24 май сме непрекъснато заедно на подготовка, лагери, мачове и турнири. Израходиха се максимално, изцедиха се до последна капка до последния ден, така че съм удовлотворен заради тях и това, което постигнаха", каза Желязков.

"Трябва да бъдем максималисти и мисля, че медалът можеше да бъде и с друг цвят. Ключът във финала чисто технически беше в края на втория гейм, когато не можахме да издържим и след като стана 1:1 в третия не се получи нашата игра, а руснаците засилиха изключително много началния си удар, което ни затрудни. Но тук искам да кажа, че играхме в много тежка група и момчетата израходиха страшно много усилия и психически и физически, за да стигнат до този финал. Русия бяха по-запазения отбор на финала да го кажем така. Просто бяха по-свежия отбор. Може би това оказа влияние, защото ние победихме същия този състав три пъти в Самоков. Така, че имахме самочувствието и излязохме напълно убедени, че играем равен с равен. Но така е в спорта, понякога се получава така за съжаление. Лично в мен има една такава горчилка, въпреки че не трябва, но аз съм човек-максималист и винаги търся повече. Мислим от тук нататък какво трябва да направим за нещо повече", продължи националният селекционер.

"Не мисля, че това, че бяхме победили Русия три пъти в контроли ни повлия. Имахме много информация и база данни за Русия. Смея да кажа, че докато се справехме тактически правилно играхме добре. Но след като сервисът им беше убийствено силен в един момент просто не издържахме и нещата отидоха в друга посока. Мисля, че това няма връзка с контролите. Момчетата знаеха, че всеки мач е сам за себе си и финал няма как да бъде съпоставен с едни контроли. Това е", сподели наставникът на младите "лъвчета".

"Наистина искам да благодаря на федерацията, че повярва на нас, на мен, на Георги Петров и на момчетата, че има потенциал в този отбор. Това е първото важно нещо, за да бъде отпусната такава дълга подготовка в такава тежка финансова ситуация. Изиграхме 21 контроли, ходихме на много турнири, но за мен ключа беше в това, че успяхме да си плануваме подготовката много внимателно и прецизно. От ноември месец миналата година мислехме за подготовката за това европейско първенство и се радвам, че това е плод на много големи усилия от страна на всички. Клубовете също ни оказаха голяма помощ по всякакъв начин и за това се радвам, че постигнахме този резултат на базата на труда, на който положихме всички. Щеше да е жалко, ако хвърлим толкова усилия, а да не постигнем нищо", заяви бившият национал.

"На първо време трябва да анализираме европейското първенство и да видим какво още можем да подобрим в играта си. Имам вече в главата си някои неща, които трябва да подобрим, но като цяло трябва да се концентрираме върху подготовката за световната квалификация. Това трябва да ни бъде цел №1 - да се класираме за световното първенство живот и здраве. И от там нататък да се готвим за самото световно първенство. Тази година успяхме да победим отбори, които са били 4-ти, 5-ти, 6-ти на световно първенство. Това означава, че отборът има потенциал на световно ниво. Целим се в световното първенство, там ще бъде по-тежко, но не да забравяме, че то ще бъде след още една година работа. Така, че аз съм оптимист и мисля, че целта на отбора трябва да бъде едно място по-напред от сега", каза още Желязков.

"Искам да отлича всички момчета. В абсолютно всички има израстване, даже в тези, които не можаха да дойдат на Европейското първенство, защото се готвихме със 17 човека. Другите момчета, които също бяха в отбора, много помогнаха на тима да стигнем до тук. Освен Ники Пенчев, Венци Рагин и разпределителите Борислав Георгиев и Добри Димитров, които отличихте Вие, искам да отлича и либерото Антон Василиев. Тони направи едно уникално европейско първенство. Просто игра фантастично с изключение може би последните два гейма на финала срещу Русия, но пак казвам, че сервиса на руснаците бе убийствен. Контактувам със Силвано Пранди, чухме се няколко пъти до сега и на този етап е викнат при мъжете само Ники Пенчев. Мисля, че на този етап само той може да бъде викнат там, но на по-късен етап има още няколко качествени момчета, които могат да бъдат включени в мъжкия национален отбор. Просто ще бъдат узряли за мъжкия национален отбор в малко по-късен етап. Трябва време и много работа и всичко ще си дойде на мястото", завърши старши-треньорът на европейските вицешампиони за младежи.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Юноши и младежи - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юноши и младежи   Юноши и младежи - Page 2 EmptyВто Сеп 07, 2010 7:01 pm

Жани Желязков: Щастливи сме, но по-сладко щеше да бъде, ако бяхме шампиони

Диагоналът на младежкия национален волейболен отбор на България, който спечели сребърните медали на Европейското първенство в Беларус, Жани Желязков каза след завръщането на летище "София" късно снощи, че са щастливи много, но по-сладко щяло да бъде, ако са били шампиони.

"Невероятно съм удовотворен от това, което постигнахме, защото все пак водехме три месеца и половина подготовка за това първенство. Беше ни много трудно в някой мачове да спечелим и срещу Сърбия и Русия само загубихме. Въобще не беше заради психика или умора това, че загубихме финала срещу Русия. В първия гейм във важните моменти направихме няколко добри изяви, а те няколко грешки. След това във втория се получи същото, но при 20:20 направихме 3-4 глупости и загубихме. Третият гейм ни смазаха и няма какво да се коментира, а в четвъртия както във втория малко не ни достигна. Излязохме на 100% срещу Русия въпреки трите ни победи в контролите, защото все пак това бе финал. Просто няма лесен финал и нищо не се знаеше. Постигнахме нещо голямо и сме щастливи от второто място, но по-сладко щеше да бъде, ако беше първо. Трябва да благодарим на БФВ, която ни осигури тази дълга подготовка, лагери, контролни срещи и турнири в чужбина, защото без тази подготовка нямаше да стигнем и до полуфиналите", коментира Жани Желязков.
Върнете се в началото Go down
miss_clever

miss_clever


Брой мнения : 2179
Age : 31
Registration date : 17.07.2008

Юноши и младежи - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юноши и младежи   Юноши и младежи - Page 2 EmptyВто Сеп 07, 2010 7:22 pm

Венци Рагин: Осъзнаваме вече, че сме направили нещо много голямо

Централният блокировач на младежкия национален отбор на България, който спечели сребърните медали на Европейското първенство в Беларус, Венцислав Рагин сподели при завръщането на летище "София" късно снощи, че след като са видяли хората, които са ги посрещнали, наистина са се зарадвали и осъзнали, че са направили нещо много голямо.

"Наистина е гадно да паднеш на финал, но днес, след като видяхме всички тези хора наистина се зарадвахме и осъзнаваме, че сме направили нещо много голямо. Трите успеха над Русия в контролите изобщо не ни повлияха. Руснаците започнаха много добре мача, тръгна им много добре сервиса и общо взето всичко им вървеше. Тръгна им и най-силното оръжие - блокадата и просто ни биха. Не психиката, а може би съвсем малка умора ни попречи да спечелим финала. Искам да благодаря на треньорите и на целия щаб, които ни помогнаха за този успех и продължават да ни помагат. Искам да благодаря на всички, защото това е много голям успех за нас. Три месеца бяхме заедно с тези момчета, бяхме далеч от вкъщи и семействата, но малко или много труда ни се възнагради", заяви Венци Рагин.
Върнете се в началото Go down
miss_clever

miss_clever


Брой мнения : 2179
Age : 31
Registration date : 17.07.2008

Юноши и младежи - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юноши и младежи   Юноши и младежи - Page 2 EmptyВто Сеп 14, 2010 2:40 pm

Младежите подариха топка на Първанов, той ги почерпи със шампанско


Младежкият национален отбор по волейбол на България бе приет от президента Георги Първанов на бул."Донкуков" №2. Срещата бе по инициатива лично на държавният глава след като състава на Николай Желязков и Георги Петров спечели сребърните медали от Европейското първенство в Беларус. Европейските вицешампиони подариха на Георги Първанов волейболна топка, а президентът ги почерпи със шампанско при срещата тази сутрин.

"За нас бе огромна чест да бъдем приети лично от президента на републиката. Мисля, че не се случва често младежкият ни национален отбор да бъде канен от държавния глава", сподели пред Гонг след срещата Ники Желязков и разказа подробности: "Ние подарихме на Георги Първанов топка с послание "Тази година сребро, догодина - злато" и се надяваме да го изпълним. Президентът ни пожела успех и се радваше за представянето ни на Европейското, въпреки че в нас остана горчилката, че можехме да бъдем първи. Той пожела успех на момчетата в бъдеще, каза им, че те са новата смяна. От отбора ни отсъстваха двама играчи. Николай Пенчев е на лагер с мъжкия ни национален отбор. Златан Йорданов също го нямаше защото замина рано тази сутрин за Световното първенство по плажен волейбол в Турция. Ние подарихме топка на Георги Първанов, а той ни почерпи със шампанско".

Гонг
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Юноши и младежи - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юноши и младежи   Юноши и младежи - Page 2 EmptyПет Окт 15, 2010 6:43 am

Младежкият национален отбор по волейбол стана отбор на месец септември

Младежкият национален отбор на България по волейбол бе избран за номер 1 на месец септември в анкетата на спортните редакции у нас. Възпитаниците на Николай Желязков спечелиха сребърните медали на европейското първенство в Беларус, като на финала загубиха от Русия с 1:3 гейма.

От гласувалите 28 редакции 20 дадоха гласа си за младите ни волейболисти, а 8 гласа получиха гимнастичките от националния асамбъл жени, които на световното първенство в руската столица Москва спечелиха бронзовите медали на финала на съчетанието с 5 обръча. Досега в историята на анкетата само още веднъж националният младежки отбор по волейбол печели тази награда - през август 2003-та година.

"Благодаря на българските медии за това, че отразиха достойно представянето на отбора и за оказаната чест да получим тази награда. За мен европейското първенство вече е история и гледам напред. Все пак изпитвам смесени чувства, тъй като момчетата имаха сили да станат европейски шампиони. Аз съм оптимист за бъдещето на отбора", каза старши треньорът Николай Желязков. "Благодаря на момчетата за труда и на медиите за наградата. Пожелавам на всички да продължаваме така, да работим здраво и успехите сами ще дойдат", добави капитанът на отбора Борислав Георгиев. Желязков коментира и представянето на мъжкия национален отбор по волейбол, който зае 7-мо място на световното първенство в Италия.

Според него представянето на отбора се дължи на "липсата на силен начален удар, на липсата на добро посрещане и на тотална липса на игра в центъра". Желязков похвали представянето на Владимир Николов, Матей Казийски и Теодор Салпаров.
Върнете се в началото Go down
bojotami
Момичето на безкрайността
bojotami


Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

Юноши и младежи - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юноши и младежи   Юноши и младежи - Page 2 EmptyПет Окт 15, 2010 12:15 pm

Честито да им е!.. много се радвам Юноши и младежи - Page 2 148462

страхотни Юноши и младежи - Page 2 159724 Юноши и младежи - Page 2 842901 Юноши и младежи - Page 2 142116
Върнете се в началото Go down
bojotami
Момичето на безкрайността
bojotami


Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

Юноши и младежи - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юноши и младежи   Юноши и младежи - Page 2 EmptyПон Яну 10, 2011 1:47 pm

Загуба и победа за младежите в Гърция

Националният отбор на България за младежи отбеляза загуба и победа в двете си контролните срещи в Гърция, съобщиха за BGvolleyball.com от щаба на тима.

Българските волейболисти гостуваха на мъжкия отбор на Етникос (Александруполис), като проверките бяха част от подготовката им, която е насочена към предстоящите световни квалификации през май.

В първия си мач нашите отстъпиха с 1:3, а във втория двубой младите волейболисти надиграха представителния отбор на гърците със същия резултат -3:1 и така двата тима си размениха по една победа.

„Като цяло съм доволен", заяви за BGvolleyball.com селекционерът на младежите Николай Желязков. "Крайната победа не ни беше самоцел, защото исках да видя всички момчета в действие и изпробвах различни варианти на игра. Желаех да разбера, какво е развитието на момчетата от останалите отбори в българското първенство. С тези контроли видях някои слабости и това ще ни позволи да избегнем основни грешки в предстоящата важна квалификация за Световното първенство. Състезателите показаха желание за работа и старание в тренировъчния процес по време на подготовката и това е най-важното.", допълни специалистът.

Според Желязков до края на първенството няма да има друга възможност за подготовка с младежите, като те ще бъдат събрани едва след приключване на родния шампионат.

Върнете се в началото Go down
bojotami
Момичето на безкрайността
bojotami


Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

Юноши и младежи - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юноши и младежи   Юноши и младежи - Page 2 EmptyПет Яну 21, 2011 4:37 pm

България приема световната квалификация за младежи през май

България ще бъде домакин на световната квалификация по волейбол за младежи през месец май. Тимът ни попадна в най-тежката от всички група заедно с Франция, Полша, Румъния и Дания. За шампионата на планетата, който ще се проведе в Бразилия се класира само победителят в групата, както и най-добрия втори отбор от всички групи.

Жребият бе теглен днес, като веднага бяха определени и домакините. Поредното признание за отличната организация на Българска федерация волейбол на подобни форуми, е решението на Европейската волейболна конфедерация (CEV), да гласува доверие именно на страната ни. От 18-и до 22-и май "Арена Самоков" ще приюти европейските вицешампиони водени от Николай Желязков и другите четири отбора.

"Логично Дания и Румъния са по-слабите отбори, докато Полша и Франция са много силни. Запознати сме с класата и качествата им. Мисля, че по-лоша група от тази просто нямаше как да има. Но все пак ако искаме да ядем мед, трябва да бръкнем в кошера", коментира Желязков за официалния сайт на БФВолейбол.

volleyball.bg
Върнете се в началото Go down
Siyana
Фенка на Жеков
Siyana


Брой мнения : 694
Age : 27
Registration date : 27.12.2009

Юноши и младежи - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юноши и младежи   Юноши и младежи - Page 2 EmptyСъб Апр 23, 2011 7:48 am

България на полуфинал на Евро 2011 след 3:1 над коравия тим на Гърция

Юношеският национален отбор на България по волейбол се класира за
полуфиналите на европейското първенство в Турция. Момчетата на треньора
Виктор Карагьозов победиха връстниците си от Гърция с 3:1 (25:23, 14:25, 25:20, 25:20) в последния си мач в предварителна Група II, игран този следобед в зала "Башкент" в турската столица Анкара.
Юноши и младежи - Page 2 19
Българските
момчетата започнаха шеметно и бързо поведоха с 4:0 и 8:3 до първото
техническо прекъсване. Двата отбора продължиха равностойно до 14:9, след
което България увеличи преднината си до 16:9. Постепенно Гърция успя да
стопи изоставането си до 19:16, а след това до 20:19, но момчетата на
Виктор Карагьозов веднага си върнаха преднината при 23:19. Последва ново
стопяване на разликата до 23:22, но в крайна сметка България взе гейма с
25:23.
Юноши и младежи - Page 2 06
Втората
част тръгна по същия начин както първата, но в полза на Южните ни
съседи, които поведоха с 4:1 и 8:4. Младите гръцки волейболисти
продължиха със силната си игра и направиха резултата 12:5 и 16:9.
Въпреки усилията на българите да стопят голямата разлика, Гърция затвори
гейма при разгромното 25:14 в нейна полза.
Юноши и младежи - Page 2 17
След
равностойното началото на третия гейм възпитаниците на Виктор
Карагьозов дръпнаха с 8:6. Българските момчета увеличиха предимството си
на 10:6, а след това на 16:11. Разликата се запази до 20:16, след което
младите "лъвчета" допуснаха стопяване до 21:19. България си върна
преднината при 23:19, след което спечели спокойно гейма с 25:20 и поведе
с 2:1.
Юноши и младежи - Page 2 01
Българите
продължиха със силната си игра и в началото на четвъртата част, като
поведоха с 5:2 и 8:4 до техническата пауза. Постепенно Гърция успя да
стопи разликата до 11:10, което накара Виктор Карагьозов да вземе
тайм-аут. Въпреки това последва равенство при 14:14, след което Гърция
дори дръпна с 16:14. България обаче веднага изравни при 16:16 и си върна
предимството при 20:17. В крайна сметка българските момчета спечелиха
гейма с 25:20, а с това и мача с 3:1.
Юноши и младежи - Page 2 11111
Най-резултатен
за българския отбор бе отново Димитър Маринков с 15 точки (2 блока, 42%
ефективност в атака, 73% позитивно и 31% перфектно посрещане), а Петър
Ненков добави 14 точки (5 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) за
успеха. Силен мач
изигра и Красимир Георгиев, който завърши с 13 точки (2 блока и 79%
ефективност в атака) За малко като резерва влезе и Иван Иванов, който се
контузи в първия мач
срещу Турция. За гърците Рафаил Кументакис реализира 18 точки (3 блока,
41% ефективност в атака, 75% позитивно и 50% перфектно посрещане), но и
това не помогна.
Юноши и младежи - Page 2 Seganov
По
този начин България със сигурност ще завърши на едно от първите места в
крайното класиране в групата, като точно на кое ще бъдe ще стане ясно
след изиграването на мача между Сърбия и домакините от Турция по-късно
днес. В зависимост от това ще се разбере кой ще бъде съперника на
младите "лъвчета" на полуфинала. Полуфиналните срещи, пък ще бъдат
определени след жребий като в едната урна ще бъдат победителите от двете
предварителни групи, а в другата двата отбора завършили на 2-ро място.
Юноши и младежи - Page 2 Bulll


БЪЛГАРИЯ - ГЪРЦИЯ 3:1 (25:23, 14:25, 25:20, 25:20)
БЪЛГАРИЯ:
Георги Сеганов 3, Спас Байрев 11, Станислав Величков 9, Димитър
Маринков 15, Петър Ненков 14, Красимир Георгиев 13 - Иво Драмов-либеро
(Иван Иванов, Веселин Илиев, Георги Топалов)
Старши-треньор: Виктор Карагьозов
ГЪРЦИЯ: Анестис
Далакурас 11, Менелаос Кокинакис 14, Михаил Лионтас, Касандрос Стингас
12, Николаос Христофас 10, Рафаил Кументакис 18 - Димитрис Зисис-либеро
(Йоргос Цюмакас 2, Йоанис Мадурас, Димитрис Константинидис, Танасис
Протопсалтис 3, Йоанис Скарлатидис 1)
Старши-треньор: Йоанис Димитриадис.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Юноши и младежи - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юноши и младежи   Юноши и младежи - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Юноши и младежи
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР :: НОВИНИ ЗА ОТБОРА -
Идете на: