ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

Националките готови за големите битки в Каляри  Empty
ПисанеЗаглавие: Националките готови за големите битки в Каляри    Националките готови за големите битки в Каляри  EmptyПет Сеп 17, 2010 8:23 am

София. Националният отбор по волейбол на България за жени вече направи първата си тренировка в зала Паларокефелер в италианския град Каляри, където днес започва европейският квалификационен турнир за Световно Гран При 2011, пише официалният сайт на БФВ.

Рано вчера сутринта българската делегация излетя от София с полет на България Еър до Рим, откъдето Алиталиа прехвърли групата в най-южната част на остров Сардиния. За съжаление, багажът на статистика на тима Георги Петров не се появи на конвейера и слава богу, че техниката, с която работи, беше в ръчния му багаж, съобщава сайтът на родната федерация.

170-хилядният град Каляри, столицата на Сардиния, който всъщност се намира по-близо до бреговете на Северна Африка, отколкото до континентална Италия, посрещна Лъвиците с жарко слънце и високи температури. Групата бе настанена в четиризвездния спортен хотел Куатро Тори, разположен сред палмови и маслинови дървета в непосредствена близост до средиземноморския бряг, но на известно разстояние извън пределите на града, където е състезателната зала.

След кратка следобедна почивка, под ръководството на старши треньора Драган Нешич и помощник-треньора Петър Дочев момичетата направиха и първата си тренировка в зала Паларокефелер, която се оказа съвсем малка, с капацитет около 2000 седящи места, и с кръгла форма. Ако съоръжението се изпълни със зрители, поне за срещите на отбора-домакин Италия, то може да се превърне в доста неприветлив врящ котел за всеки гостуващ тим. Именно италианките ще бъдат първият съперник на България утре вечер от 21:30 б.в.

Всички дванадесет състезателки на Нешич са в отлично здравословно състояние и готови за голямата битка за една от двете квоти за най-комерсиалното женско волейболно състезание, които дава този турнир. Шестте отбора, които участват в него, България, Германия, Италия, Русия, Турция и Холандия, ще се срещнат всеки с всеки по един път в продължение на пет състезателни дни от 17 до 22 септември, като 20 септември е почивен ден.

Rumy_love_volley

Брой мнения : 588
Age : 30
Registration date : 16.06.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Националките готови за големите битки в Каляри    Националките готови за големите битки в Каляри  EmptyСъб Сеп 18, 2010 8:24 pm

За съжаление имаме вече две загуби,което почти сигурно означава,че няма да се класираме,но мога да ви кажа,че момичетата са уникални и в мача с Италия просто малко късмет не ни достигна.Играят много добре и имат потенциал...Ева Янева е много хипер готина и приказлива,просто съм влюбена в нея!!!smile А Страшимира Филипова е много хубава,просто е красавица.Драган Нешич е хипер разговорлив и много ме зарадва как реагира като му се тряснах след загубата и му поисках автограф,невероятен е!! smile
scorpio
Пушка,липсваш ни!
scorpio

Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Националките готови за големите битки в Каляри    Националките готови за големите битки в Каляри  EmptyЧет Сеп 23, 2010 7:56 am

България завърши със загуба 0:3 от Германия в Каляри

Волейболистите от националния отбор на България завърши със загуба участието на европейския квалификационен турнир за световните серии Гран При през 2011 година. Въпреки достойното си представяне и добрата си игра, възпитаничките на Драган Нешич паднаха от Германия с 0:3 (24:26, 26:28, 22:25) в последния си мач на надпреварата, игран тази вечер пред около 300 зрители в зала "Пала Рокфелер в италианския град Каляри.

Срещата започна напълно равностойно, но все пак първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за България след страхотна блокада на Емилия Николова и атака в аут на Хайке Бейер. Българските момичета продължиха с отличната си игра и разликата набъбна до 11:6 след два аута на германската капитанка Маргарета Козух и Корина Сушке и ас на Цветелина Заркова, което накара италианският наставник на Бундестима Джовани Гуидети да вземе тайм-аут. Въпреки това преднината на българските "лъвици" до 14:7 след атака и два аса на Еми Николова и второ прекъсване за Германия. Това даде резултат и германките намалиха до 15:11 мощна атака и блок-аут на Марен Бринкер и пусната топка на Козух. Селекционерът Драган Нешич взе прекъсване от своя страна, след което втората техническа пауза дойде при 16:12 за България след атака на Ева Янева. Постепенно Германия намали изоставането си до 17:15 след ас на влязлата като резерва Лиса Томсен и блокада срещу Ева Янева, което накара Драган Нешич да използва второто си прекъсване за гейма. Играта продължи равностойно и точка за точка до 23:21, след което българските момичета допуснаха изравняване при 24:24 след успешна атака на Маргарета Козух и неуспешна атака на Ева Янева. Това явно пречупи българките и Германия спечели гейма трудно с 26:24 след отлични отигравания на Козух. Така България загуби и теоретическите си шансове да се класира за Гран При 2011.

Германските волейболистки тръгнаха много добре във втората част и бързо дръпнаха с 4:0 след атака в аут на Еми Николова, две блокади срещу Страши Филипова и успешна атака на Маргарета Козух. Въпреки тайм-аута, който взе Драган Нешич, разликата набъбна до 8:0 след нови германска блокади срещу Ева Янева и Еми Николова и аут на Янева. Междувременно в игра се появи втората разпределителка на България Гергана Маринова на мястото на Диана Ненова. Разликата продължи да расте до 11:0 след нова атака на Козух и два аса на Катлийн Вайс. На полето също така се появиха Мария Каракашева и Елица Василева съответно вместо Доби Рабаджиева и Ева Янева. Първата точка в гейма за България направи завърналата се в игра разпределителна Диана Ненова. Бундестима заигра по-спокойно, което позволи разликата да се запази до втората техническа пауза - 16:6 след грешка от сервис на завърналата се Емилия Николова. Българките постепенно успяха да стопят изоставането си до 16:10 след блок-аут и пускане на Еми Николова, ас на Доби Рабаджиева и блокада на Страши Филипова, което накара наставникът на Германия Джовани Гуидети да поиска тайм-аут.

Това даде ефект и германките си върнаха преднината при 20:11 след нова атака на Козух, ас на Марен Бринкер и атака на Кати Радцувайт. Последваха нови силни минути за българските момичета и 20:15 след успешни атаки на Цвети Заркова и Елица Василева и блокада на Заркова срещу Хайке Бейер. След второто прекъсване за Джовани Гуидети, българските "лъвици" продължиха със страхотната си игра и успяха да изравнят при 24:24 след атаки на Еми Николова и Ели Василева последвани от две отлични изяви на Страши Филипова и грешка на Козух. Двата отбора продължиха борбата за всяка топка и в крайна сметка Германия спечели с 28:26 след грешки на Василева и Николова.

Третият гейм стартира точка за точка до 5:5, след което германките поведоха в резултата с 8:5 след блок-аут на Хайке Байер и пуснати топки на Корина Сушке и Катлийн Вайс. Разликата се запази до 13:10, след което българските момичета успяха да намалят на 13:12 след успешна атака на Елица Василева и аут на Хайке Бейер. Двата отбора продължиха с равностойната си игра до втората техническа пауза, която дойде при 16:14 за Бундестима след пусната топка на Марен Бринкер. Постепенно България съумя да изравни при 19:19 след атака на Страши Филипова и аут на Хайке Бейер и дори да поведе с 20:19 след блокада на Цвети Заркова, което принуди Джовани Гуидети да вземе тайм-аут. Това даде резултат и германките си върнаха предимство при 22:21 след успешна атака на Корина Сушке и аут на Ели Василева. В крайна сметка Германия спечели гейма с 25:22 след ас на Корина Сушке, а с това и мача с 3:0.

Най-резултатна за българския отбор в мача бе Емилия Николова с 15 точки (2 блока, 3 аса и 43% ефективност в атака), а Страшимира Филипова приключи с 13 точки (4 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака), но и това не помогна. За тима на Германия Маргарета Козух завърши със 17 точки (4 блока и 34% ефективност в атака) за победата.

По този начин България завърши европейската квалификация с една победа и четири загуби и остана на последното 6-то място. Европейските вицешампионки от Холандия, които също имат една победа и четири загуби завършиха 5-ти, заради по-добрите си показатели от българките. От друга страна Германия записа четвърта победа от пет място и затвърди спечелената си квота. По-късно тази вечер е последната среща на турнира между домакините от Италия и световния шампион Русия, който вече спечели квота за Гран При 2011. "Скуадра адзура" трябва да спечели само два гейма, за да завърши трета и да завоюва последната трета квота за Гран При догодина, но при загуба от рускините квотата ще отиде при Турция, която в първия мач днес разгроми "лалетата" с 3:0 гейма.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 0:3 (24:26, 26:28, 22:25)
БЪЛГАРИЯ: Диана Ненова 3, Цветелина Заркова 10, Ева Янева 2, Добриана Рабаджиева 8, Страшимира Филипова 13, Емилия Николова 15 - Мария Филипова-либеро (Антонина Зетова, Гергана Маринова, Мария Каракашева, Елица Василева 6)
Старши-треньор: Драган Нешич
ГЕРМАНИЯ: Катлийн Вайс 5, Кати Радцувайт6, Корина Сушке 11, Хайке Бейер 8, Маргарета Козух 17, Марен Бринкер 11 - Керстин Цшерлих-либеро (Лиса Томсен 1, Денис Ханке, Кристияне Фюрст, Сашка Хипе, Анне Матес)
Старши-треньор: Джовани Гуидети (Италия)