ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Куба излъга Бразилия с 3:2 за първото място в Група "В"

Брой мнения : 2179
Age : 31
Registration date : 17.07.2008

Куба излъга Бразилия с 3:2 за първото място в Група "В" Empty
ПисанеЗаглавие: Куба излъга Бразилия с 3:2 за първото място в Група "В"   Куба излъга Бразилия с 3:2 за първото място в Група "В" EmptyВто Сеп 28, 2010 11:03 am

Волейболистите на Куба завоюваха първото място в предварителна Група "В" на световното първенство в Италия. Възпитаниците на треньора Орландо Блекууд буквално излъгаха настоящия шампион Бразилия с 3:2 (34:32, 18:25, 23:25, 25:21, 15:12) в най-интересния и последен мач в групата, игран късно снощи пред близо 7000 зрители в зала "Пала Олимпия" във Верона.

След равностойното начало кубинците успяха да поведат с 8:6 благодарение на "детето-чудо" Вилфредо Леон. Последва равенство при 9:9, но след това Куба отново дръпна в резултата при 16:13 след мощна атака и бомбен ас на капитана Робертланди Симон. Разликата се запази до 19:15 след ас на Леон, след което последваха силни минути на кариоките и изравняване при 20:20. След това двата отбора се "захапаха" много здраво в резултата до 31:31. В крайна сметка волейболистите от "Острова на свободата" успяха да спечелят много трудно гейма с 34:32 след блокада на Симон.

И началото на втората част бе равностойно, но след това Бразилия поведе с 6:4 след блокада на Родригао, а първата техническа пауза дойде при 8:6 за "Селесао". Последваха два аса на Мурильо Ендрес и 10:6. Въпреки усилията на кубинците, момчетата на Бернардо Резенде запазиха преднината си до 16:12 и 18:14, а след това я увеличиха на 22:16 след мощна атака на Амарал Данте. Последваха няколко грешки от сервис на Куба и 25:18 за Бразилия. Волейболистите на Куба тръгнаха много добре в третия гейм като поведоха с 6:4 след блокада на Вилфредо Леон срещу Родригао и 8:5 до първото техническо прекъсване. Постепенно разликата нарасна до 12:6 след няколко грешки на Бразилия, но след това кариоките успяха да стопят изоставането си до 16:13. Бразилците продължиха с отличната си игра и в крайна сметка обърнаха гейма до 25:23 в своя полза.

Кубинците съсредоточиха играха си на блокада, но допускаха грешки на сервис в началото на четвъртата част. Въпреки това, Куба поведе с 8:6 след мощни атаки на Леон и Фернандо Ернандес. Последва моментален обрат при 9:8 след атака в аут на Вилфредо Леон, след което бразилците запазиха преднината си до 11:10. До втората техническа пауза възпитаниците на Орландо Блекууд отново поведоха в резултата с 16:14 благодарение на успешните атаки на Леон и Фернандо Ернандес. При 21:19 за Куба в игра за кариоките се появи звездата и капитан на отбора Жиба, но и това не помогна и кубинските волейболисти спечелиха гейма с 25:21 след грешка в защита на Амарал Данте. Бразилия поведе в тай-брейка с 3:1, но веднага последва обрат за 4:3 в полза на Куба, което накара наставникът на настоящите шампиони Бернардо Резенде да вземе тайм-аут. Това не даде резултат и размяната на полетата дойде при 8:6 за Куба. Последваха няколко серии от по две точки за двата отбора, за да се стигне до 10:10. След това кубинците отново дръпнаха в резултата при 13:11 след атаки на Вилфредо Леон и Робертланди Симон, след което спечелиха и тай-брейка с 15:12 след поредна атака на Леон, а с това и мача с 3:2.

Фернандо Ернандес реализира 28 точки (2 блока, 1 ас и 66% ефективност в атака) за победата на Куба, а "детето-чудо" Вилфредо Леон завърши с 24 точки (1 блок, 2 аса, 60% ефективност в атака и 55% перфектно посрещане). За бразилците Мурильо Ендрес се отчете с 24 точки (3 аса, 62% ефективност в атака и 69% перфектно посрещане), въпреки че игра до средата на четвъртия гейм, след което бе заменен заради мускулни болки в крака.

Така Куба спечели първото място в Група "В" с три победи от три мача и 6 точки, а Бразилия остана втора с 5 точки след две победи и 1 загуба. Третият отбор, който продължава напред във втората фаза е европейският шампион от 2007 година Испания, който в последния си мач победи Тунис с 3:1 гейма. По този начин кубинците попаднаха в Група "Н" заедно с втория от Група "F" Сърбия и третия от Група "D" Мексико, а "Селесао" е в Група "N" с възпитаниците на Силвано Пранди, които завършиха трети в Група "Е", и европейския шампион Полша, който стана първи в Група "F".

КУБА - БРАЗИЛИЯ 3:2 (34:32, 18:25, 23:25, 25:21, 15:12)
КУБА: Вилфредо Леон 24, Йоандри Леал 10, Османи Камехо 8, Робертланди Симон 14, Райдел Йерезуело 5, Фернандо Ернандес 28 - Кейбир Гутиерес-либеро (Избел Меса, Йоандри Диас)
Старши-треньор: Орландо Блекууд
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 4, Леандро Висото 17, Мурильо Ендрес 24, Родригао 9, Лукаш Сааткамп 12, Данте Амарал 14 - Марио Жуниор-либеро (Тео Лопеш, Жоаи Пауло Браво, Жиба)
Старши-треньор: Бернардо Резенде.