Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Николай Пенчев: Искам за България да съм като Вилфредо Леон за Куба

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Николай Пенчев: Искам за България да съм като Вилфредо Леон за Куба Empty
ПисанеЗаглавие: Николай Пенчев: Искам за България да съм като Вилфредо Леон за Куба   Николай Пенчев: Искам за България да съм като Вилфредо Леон за Куба EmptyСря Окт 13, 2010 7:11 pm

Николай Пенчев: Искам за България да съм като Вилфредо Леон за Куба

Младият Николай Пенчев бе сред 14-те български национали, представили страната ни на световното първенство по волейбол в Италия. Само на 18 години посрещачът получи доверието на селекционера Силвано Пранди, като с големия си талант измести от представителния състав утвърдени вече имена. След завръщането си от Италия Ники Пенчев разказа пред Viasport.bg за чувствата и вълненията при своето първо участие на такъв форум.

- Ники, от европейския шампионат в Беларус директно замина на световното за мъже в Италия. Доволен ли си от развитието си през последните месеци?

- Доволен е слабо да се каже. Много съм щастлив, защото на тази възраст вече успях да представям България на големи международни състезания и при младежите, и при мъжете. Мисля да продължа така успешно напред. В момента даже не мога да изкажа всички емоции, които ме вълнуват. Винаги се стремя към високи цели. За това много се радвам, че получих доверието на Силвано Пранди и бях сред избраните национали за световното първенство в Италия.

- След сребърните медали с младежите на европейското сега седмата позиция носи ли разочарование?

- Не, в никой случай. За мен няма значение на коя позиция сме, защото важното бе самото ми участие на световно първенство. Важното е, че съм избран сред тези състезатели, които са изключителни професионалисти и играят в силни чужди първенства. Благодарен съм за това, че ме приеха като един от тях. И въпреки моите 18 години ме накараха да се чувствам като равнопоставен. Завързах много нови приятелства, видях трудни моменти и ситуации, от които почерпих ценен опит. Тези неща са важни за моето развитие, за израстването ми като добър състезател в бъдеще. Световното бе голямо училище за мен. Така че, въпреки отпадането ни от финалната четворка, не мога да изпитвам разочарование.

- Като че ли не получи достатъчен шанс за изява, въпреки че в посрещане отборът изпитваше трудности, а твоята сила е именно там.


- Да, така е. Но аз не мога да коментирам решенията на Силвано Пранди. Той е главния треньор, той решава кой и кога ще играе. Когато е преценил, аз съм винаги съм бил готов и смятам, че съм дал всичко от себе си на игрището. Надявам се в бъдеще да разчита повече на моите умения.
Ники мечтае да стане звезда в националния ни мъжки тим, като тази до него
- Матей Казийски

- В това отношение кубинецът Вилфредо Леон ти е връстник, но е твърд титуляр в неговия отбор и на него много се разчита.

- Да. Но тук става въпрос за различен отбор и за различно треньорско виждане. Ситуацията в двата лагера е коренно различна. Надявам се силно един ден и аз да се превърна във Вилфредо Леон за България.

- Какво ти предстои сега?

- Още не знам със сигурност. Заминавам за Разлог, за да се включа в подготовката на моя тим Пирин Балканстрой. Може би треньорът ни Миро Живков ще даде ден-два почивка. Ако не, продължавам директно да тренирам, скоро предстои новият шампионат на България. Смятам, че отборът на Пирин Балканстрой ще бъде много силен противник през тази година и се надявам на нови успехи на клубно ниво.
Върнете се в началото Go down
bojotami
Момичето на безкрайността
bojotami


Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

Николай Пенчев: Искам за България да съм като Вилфредо Леон за Куба Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Николай Пенчев: Искам за България да съм като Вилфредо Леон за Куба   Николай Пенчев: Искам за България да съм като Вилфредо Леон за Куба EmptyЧет Окт 14, 2010 12:38 pm

Зайко smile (нищо че е по голям от мен Very Happy ) любимец ще ми стане това момче май... много потенциал има дано настигне, че и да задмине Леон Николай Пенчев: Искам за България да съм като Вилфредо Леон за Куба 455881 Николай Пенчев: Искам за България да съм като Вилфредо Леон за Куба 148462
Върнете се в началото Go down
 
Николай Пенчев: Искам за България да съм като Вилфредо Леон за Куба
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР :: ИНТЕРВЮТА НА МОМЧЕТАТА-
Идете на: