Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Владимир Алекно: Няма да участвам в конкурса за треньор на Русия

Go down 
АвторСъобщение
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Владимир Алекно: Няма да участвам в конкурса за треньор на Русия Empty
ПисанеЗаглавие: Владимир Алекно: Няма да участвам в конкурса за треньор на Русия   Владимир Алекно: Няма да участвам в конкурса за треньор на Русия EmptyПет Окт 15, 2010 7:05 am

Владимир Алекно: Няма да участвам в конкурса за треньор на Русия

Италианският селекционер на Русия Даниеле Баньоли със сигурност ще бъде освободен, съобщиха от местната волейболна федерация. Причината е че отборът завърши на пето място на завършилото миналата неделя световно първенство в Италия. Според медиите вариантите за наследник на Баньоли са бившите треньори на Сборная Владимир Алекно и Генадий Шипулин. Сред спряганите имена още са треньорът на младежите Сергей Шляпников и селекционерът на Динамо (Москва) Павел Борщ. Под ръководството на италианския специалист Русия освен представянето на мондиалето още завърши на четвъртото място миналата година на европейското и игра финал на Световната лига през юли. Със сигурност няма да се залага на чужденец. Именно варианта да се завърне начело на Русия бе поводът за интервю с Владимир Алекно от "Росийская газета":

- Владимир Романович, нашите провали, за съжаление, се превърнаха в тенденция. Къде виждате най-големият проблем?
- Според мен, ние сме слаби в отделните техническо обучение. Във всеки случай, за големи победи нашето ниво очевидно не е достатъчно. Ние отстъпваме на другите отбори в елементарните неща - сервис, посрещане. И това продължава от много време.
- Включително и, когато вие бяхте начело на тима?
- Да. Припомнете си финала на европейското през 2007 г. Играем срещу Испания петия решителен сет. Полтавски изпълни чудесно сервис, ние получихме възможност за контраатака, но не поехме добре топката и от там дойде проблема. За мен причината, е че не можем да реагираме правилно в такава стресова ситуация. След това на олимпийските игри в Пекин. Полуфиналът със САЩ. Почти същата ситуация.
- Може би въпросът не е само до техническо обучение и психология?
- Въпросът е, че не е само това. Един несигурен в себе си играч започва да се притеснява, когато разбира, че няма достатъчно майсторство да отиграе дадена топка. Започват да му треперят коленете. Представете си ситуацията, че отивате на изпит и сте добре подготвен. Независимо от въпросите на преподавателя вие ще успеете да се представите добре. Ако обаче отидете с надеждата да изтеглите единствения билет, за който сте учили то ще се провалите. Ето такава е ситуацията и с нашия национален отбор.
- Това ли е единственият проблем?
- Този проблем е голям. Що се отнася специално до световното първенство не можах да разбера математиката, която направиха треньорите. Наистина регламентът на турнира позволява това, но според мен подценихме качествата на Сърбия.
- Владимир Романович, един прост, но в същото време труден въпрос: какво ще правим?
- Работа, но не ме разбирайте погрешно, това не означава, че отборът на Баньоли е работил лошо.
- Ще подадете ли документите си за конкурса, който ще проведе федерацията за нов национален селекционер?
- Категорично не. И не, защото съм обиден. Мисля, че треньорът трябва да бъде поканен.
- Защо?
- Защото, когато федерацията назначава даден специалист, тя поема отговорността за себе си. И това е важен момент. Идеята е, че ръководството по този начин казва на треньора: "Ние ти гласуваме доверие, за да работим заедно". По този начин ще има екип. И всички тези бумащини с конкурса стават безсмислени.
- И все пак, ако бъдете поканен ще приемете ли?
- Нека не избързваме сега.
Върнете се в началото Go down
 
Владимир Алекно: Няма да участвам в конкурса за треньор на Русия
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: ОСТАНАЛИТЕ НАЦИОНАЛНИ ОТБОРИ :: РУСИЯ-
Идете на: