Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Константин Митев: Винаги съм готов да заместя Андрей Жеков когато е необходимо

Go down 
АвторСъобщение
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Константин Митев: Винаги съм готов да заместя Андрей Жеков когато е необходимо Empty
ПисанеЗаглавие: Константин Митев: Винаги съм готов да заместя Андрей Жеков когато е необходимо   Константин Митев: Винаги съм готов да заместя Андрей Жеков когато е необходимо EmptyПет Окт 15, 2010 7:07 am

Константин Митев: Винаги съм готов да заместя Андрей Жеков когато е необходимо

Константин Митев е един от малкото родни състезатели, които се изявяват успешно и в двете разновидности на волейбола - плажния и този в зала. Преди началото на Световното първенство в Италия разпределителят, собственост на Пирин Балканстрой (Разлог) бе извикан по спешност в националния отбор от селекционера Силвано Пранди. Той за кратко време успя да попадне в състава за Мондиалето. След завръщането си от Италия, Константин Митев бе любезен да отговори на въпроси на Bgvolleyball.com.

- Как прие замяната на плажните изяви с националния отбор?


- Това са две много различни неща. Де факто от един спорт влизаш в друг. Но определено се зарадвах. Това все пак е националния отбор на България! Не се притеснявах и за себе си мисля, че бях подготвен. Физически също се чувствах много добре. А и целият треньорски щаб, заедно с италианските специалисти ми помогнаха да свикна с обстановката, да се чувствам спокоен. Мисля, че бързо влязох във форма и се доказах с избирането ми във основния състав за Световното първенство.

- Не получи обаче голям шанс за изява от Силвано Пранди. Това разочарова ли те?


- Не знам какво да отговоря! Естествено, че ми се искаше да играя. Много често стоях отстрани, а от вътре ми се искаше да изляза на полето и да покажа своите възможности. Но не мога да коментирам решенията на Силвано Пранди. Това все пак са негови виждания...

- Чувстваше ли се готов да заместиш Андей Жеков като титуляр, ако се наложеше във важен мач?

- Да! Винаги съм бил готов. Единствената среща, в който не се чувствах добре и не бях готов, това беше мача с Куба. Беше много труден двубой, невероятно напрежение! Всяка една малко грешка, всяка подробност бяха от значение. За този мач мога да кажа, че се притеснявах. И то не заради неувереност от моите способности, а заради емоциите. Вълнението от вън е много по-голямо, от това вътре, защото в игрището не го усещаш. Съсредоточен си в играта и не обръщаш внимание на такива неща. Затова, ако трябваше да вляза тогава, не знаех как ще ми се отрази събраното вълнение. Но това беше само и конкретно за този двубой.

- Какво не ни достигна в този двубой за да победим кубинците?

- Две, три точки! Беше невероятна борба. Всички ужасно съжаляваме за пропусната възможност. Аз съм сигурен, че няма нито един състезател, който да забрави този мач. Такива емоции остават за дълго в съзнанието.

- Чуха се мнения, че няма достоен заместник на Андрей Жеков на този етап. Чувстваш ли се засегнат от тези твърдения?

- Не! Всеки има право на свое мнение. Важното е, как се представяш на игрището.

- А какво е отношението на основните състезатели към теб?

- Нормално. Аз и преди това съм играл с много от тях. Били сме заедно и в младежките гарнитури. Така, че няма голяма разлика.

- Предстои началото на родния шампионат. Ще останеш ли в Пирин Балканстрой ?

- Да! Засега нямам оферта от чужбина и оставам в Разлог. Имам няколко дни почивка и след това се включвам в подготовката на отбора.

- Заедно със Светослав Гоцев и Николай Пенчев сте трима национали в отбора на Пирин. Какви са очакванията ти за шампионата?


- Оформя се добър състав. Има и надежни млади момчета. Надявам се този сезон да се представим на висота и да играем финал в българското първенство. А защо не да спечелим и шампионската титла на България.
Върнете се в началото Go down
 
Константин Митев: Винаги съм готов да заместя Андрей Жеков когато е необходимо
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР :: ИНТЕРВЮТА НА МОМЧЕТАТА-
Идете на: