Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Г.Братоев: Убеден съм, че България скоро ще спечили титлата в Световната лига

Go down 
АвторСъобщение
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Г.Братоев: Убеден съм, че България скоро ще спечили титлата в Световната лига Empty
ПисанеЗаглавие: Г.Братоев: Убеден съм, че България скоро ще спечили титлата в Световната лига   Г.Братоев: Убеден съм, че България скоро ще спечили титлата в Световната лига EmptyПон Ное 01, 2010 4:46 pm

Георги Братоев: Убеден съм, че България скоро ще спечили титлата в Световната лига

Преди малко повече от месец Георги Братоев отиде на проби в руския Тюмень, впечатли треньорското ръководство и подписа за една година. Отборът от местната Висша лига е първият в кариерата на младия разпределител извън България. Той вече направи дебют за новия си тим, срещу Локомотив-Изумруд, като реализира и първите си точки. За първите му минути на терена в официален мач треньорът Юрий Короткевич заяви, че все още липсва синхрон с нападателите, но тепърва ще се разчита на него. С Братоев разговаряхме благодарение на социалната мрежа Фейсбук за първите му впечатления, надеждите за бъдещето и националния отбор.

- Как се стигна до трансфера ти в руския отбор?

- Това се случи доста изненадващо. Казаха ми, че има вариант да замина за Русия, но това го бях чувал много пъти до момента и не ми направи никакво впечатление.Така мина около седмица и се заговорих с Любка Дебърлиева (б.р. разпределителката на националния отбор и настояща треньорка на дамския тим на Левски Волей). Когато тя разбра, че става дума за Тюмен се обади на мениджъра Петър Цанев. Той е мениджър и се занимава главно с Русия. Той буквално за няколко часа уреди нещата. Визи, купи билети и ми каза, че след пет дни заминаваме. Не можех да повярвам, защото преди това много мениджъри ми бяха казвали „намерил съм ти отбор. Спокойно! Всичко ще е наред, а после нищо."

- Какви са първите ти впечатления от новия отбор и разликите с българските?

- Отборът е добър и ми допада. Момчетата са готини и приятелски настроени. Град Тюмен е хубав и голям град с малко над 500 000 жители. Дадоха ми квартира в центъра и имам всичко, от което се нуждая, за да мисля само за волейбол. Сега чакам да оправят визата на приятелката ми Пламена и тя да дойде при мен. Имам голяма нужда от нея. Тук за човек сам е много трудно да живее. Особено през зимата, която е студена и няма къде да отидеш.

- Има ли разлика в тренировките?
- В тренировките определено има съществена разлика. Тук се тренира здраво и сутрин и следобед. Играят се по два мача на седмица през уикенда, както бе преди няколко години в България. Разчита се предимно на физика, а тактиката е съвсем малко, да не кажа, че я няма.

- Как премина дебюта ти срещу Локомотив-Изумруд?
- Малко не ни стигна за победата, след като загубихме с 2:3. Треньорът ме пусна в игра два пъти. Първият - в четвъртия гейм при 17:12 и останах на терена до края. После в тайбрека при 14:12 за съперника и успяхме да изравним и на няколко пъти имахме шанса да стигнем до успеха.

- Какво те очаква в най-близко бъдеще?

- Надявам се да съм здрав най-вече и да изкарам една положителна година тук. Все пак това е първият ми отбор в чужбина! Скоро се прибирам в България за малко, защото в първенството на Русия има пауза.

- През миналото лято се пробва на плажен волейбол? Имаш ли желание да продължиш или бе само моментно решение?
- Плажният волейбол беше само част от почивката ми и за удоволствие. Партньорът ми Иван Дамянов от Славия е най-добрият ми приятел. С него имаме уговорка, че ако имам време ще играем пак заедно. С него сме от деца в Славия и имаме чудесен синхрон.

- Има ли горчилка в теб от това, че не те взеха в състава за световното първенство?
- Категорично не! Става въпрос за националния отбор на България, където се играе за родината. Тимът трябва да е най-добрият, най-добре подготвеният и щом треньорът е предпочел друг, значи аз не съм бил готов. Единственото, за което много съжалявам, е че не оправдах доверието на треньора. Затова сега ще работя с още повече сили и се надявам да получа още шансове да се докажа.

- Какво не достигна на националния отбор, за да играе на полуфинал и как оценяваш цялостното представяне на тима?

- Това е ясно. Само една точица в четвъртия гейм. Това е много малко на думи, но една точка във волейбола е адски много голяма на полето. Според мено само и единствено нямахме късмет в тази ситуация - нищо повече. Убеден съм, че ако бяхме победили Куба щяхме да играем на финал. Като цяло седмо място в света никак не е малко, но хората свикнаха този отбор да е винаги сред призьорите. Затова се изписаха и изговориха тонове негативни неща, които само пречат на играчите. Има десетки примери с държави, които са в пъти по-големи от нас във всяко отношение, а са зад България в класирането, но не правят трагедии в това отношение.

- Има ли сили този национален отбор на България да играе финал на европейското догодина?

- Европейското първенство е далеч. Има Световна лига преди това. При добра подготовка живот и здраве догодина ще мислим тогава. За съжаление не съм гадател какво може да се случи. Искам да виждам този отбор само на финали на всички състезания. За България играят едни от най-добрите в света. Матей, Владо, Андрей, Ицо, Теди, Алексиев, Виктор, Ники - с тези състезатели България винаги ще е един от главните претенденти за титлата. Убеден съм, че един ден ТЯ ЩЕ БЪДЕ В БЪЛГАРИЯ!

bgvolleyball.com
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
 
Г.Братоев: Убеден съм, че България скоро ще спечили титлата в Световната лига
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР :: ИНТЕРВЮТА НА МОМЧЕТАТА-
Идете на: