Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Матей Казийски е Мъж на годината 2010

Go down 
+4
zlatina
Volly
monilom
(((: Ваня :)))
8 posters
АвторСъобщение
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty
ПисанеЗаглавие: Матей Казийски е Мъж на годината 2010   Матей Казийски е Мъж на годината 2010 EmptyЧет Дек 02, 2010 9:15 pm

Матей Казийски е Мъж на годината 2010

Матей Казийски е Мъж на годината 2010. Той е едва вторият волейболист в 20-годишната история на класацията, който я оглавява. Спортистът беше номиниран за отличието на Дарик радио заедно с вицепремиера Цветан Цветанов и министъра на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев.

25 дни продължи онлайн гласуването за тях в официалния сайт на конкурса manoftheyear.bg. В допитването се включиха 16636 души. 10492 от тях предпочетоха Казийски за победител. Министърът на вътрешните работи Цветанов за втора поредна година остана втори в крайното класиране (с 3387 гласа), изпреварен отново от спортист. През 2009 година той беше победен от футболиста Димитър Бербатов. Третото място е за министър Плевнелиев (2757 гласа), за когото участието в състезанието беше дебют. Церемонията по награждаването на Мъж на годината беше в Младежкия театър "Николай Бинев". По време на нея беше обявено и името на дамата, която получава престижното отличие "Мис ТВ чар". Този път то е за едно от емблематичните лица на БНТ Мартина Вачкова.

Преди година Матей Казийски закова десетото място в класацията на Дарик. Тогава той попадна в нея заради бронзовите медали, извоювани от националите ни на Европейското първенство по волейбол в Турция. Сега Казийски е победител заради поредния си успешен сезон в италианския клуб Тренто, и въпреки седмото място на страната ни на световното в Италия. Феновето му го боготворят и сериозно му помогнаха, с активно гласуване дори от чужбина, за да стане Мъж на годината 2010. За Казийски наградата е една от тези, които много го радват. На церемонията в Младежки театър му я връчи президентът на Тренто Диего Мосна. Италианецът пристигна в София специално за събитието. Волейболистът вече е притежател на уникална сабя, на която е гравирано името му. Тя е изработена от Васил Попов - президент на Първи частен ювелирен двор "Кесар". Мъж на годината 2010 получи още бутилка Johnnie Walker Black Label от специална лимитирана серия, произведена за 100-годишнината на марката, както и стилен часовник Maurice Lacroix, осигурен от Giulian.

Любопитно е да се отбележи, че откакто Дарик радио организира конкурса Мъж на годината, са го печелили единствено спортисти. През 2008 отличието беше за волейболиста Пламен Константинов, а футболистът Димитър Бербатов стана Мъж на годината 2009. За 20-годишната история на класацията са я оглавявали общо осем спортисти.

Близо 120 журналисти от София и страната направиха своите предложения за номинации за Мъж на годината 2010. Те включиха в личните си класации имената на 93-ма мъже и 3 жени. Дамите са министърът на правосъдието Маргарита Попова, бившият министър на здравеопазването Анна-Мария Борисова и еврокомисар Кристалина Георгиева. На базата на журналистическите гласове в челната тройка попаднаха волейболистът Матей Казийски, министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев и вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов. За номинираните за Мъж на годината се гласуваше онлайн в продължение на 25 дни - от 2 ноември до 26 ноември (включително).

Отново на базата на журналистическите предложения за номинации за Мъж на годината беше оформена класацията от четвърто до десето място. В списъка са футболистът Димитър Бербатов (4), отец Иван от Нови хан, който помага на останали без покрив над главата си хора (5), министърът на земеделието и храните Мирослав Найденов (6), звездата от сериала "Стъклен дом" Калин Врачански (7), режисьорът на Мисия Лондон Димитър Митовски (8). Девети е министърът на външните работи Николай Младенов, а десети колегата му Симеон Дянков. За вицепремиера това е второ поредно присъствие в ТОП 10 на престижната класация. През 2009 г. обаче той остана четвърти в крайното класиране.

dariknews.bg

Снимка: ИВАН БЪЧВАРОВ, SPORTAL.BG

Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
monilom




Брой мнения : 60
Age : 30
Registration date : 01.10.2010

Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски е Мъж на годината 2010   Матей Казийски е Мъж на годината 2010 EmptyЧет Дек 02, 2010 10:17 pm

Един абсолютно достоен носител на титлата Мъж на годината!По-достоен от всички министри и политици взети заедно.Браво просто това е прекрасно.Поне веднъж доказахме на обществото че България се интересува и от други неща освен политика. happy for you
п.п.Само дето цялата церемония беше уникално нескопосана а за водещия нямам думи.Все си мисля че най-малкото трябваше да отдадът повече уважение на 3-та претенденти а за победителя да не говоря.
Върнете се в началото Go down
Volly

Volly


Брой мнения : 4
Age : 32
Registration date : 16.10.2010

Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски е Мъж на годината 2010   Матей Казийски е Мъж на годината 2010 EmptyПет Дек 03, 2010 9:22 am

Айде,честито на Матей и на всички! for you
Върнете се в началото Go down
zlatina




Брой мнения : 12
Age : 45
Registration date : 02.11.2010

Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски е Мъж на годината 2010   Матей Казийски е Мъж на годината 2010 EmptyПет Дек 03, 2010 12:15 pm

Честито и от мен на Матей.Напълно си заслужи титлата Мъж на годината 2010.Пожелавам както на него така и на хората в форума весело посрещане на коледните и новогодишните празници.


Последната промяна е направена от zlatina на Пет Дек 03, 2010 6:33 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
bojotami
Момичето на безкрайността
bojotami


Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски е Мъж на годината 2010   Матей Казийски е Мъж на годината 2010 EmptyПет Дек 03, 2010 2:01 pm

Честито на Матей! smile
Той напълно заслужава тази награда.. аз съм изключително щастлива, че всичко което е той като цяло беше оценено! sunnn Желая му много здраве и успех и всичко най - хубаво! I love you lof hug
Върнете се в началото Go down
krissityyy
If only...
krissityyy


Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски е Мъж на годината 2010   Матей Казийски е Мъж на годината 2010 EmptyПет Дек 03, 2010 2:46 pm

Честито на Матей и то мен!!!
Той единствен заслужаваше да спечели и доказа на всички,че е най-добрият и най-достойният!!!Браво,Матей!!!Аз също съм много щастлива,че толкова много хора са го оценили и видяли истинската му същност-не само на волейболист,защото има много други волейболисти,но той е ЕДИНСТВЕН!!! Матей Казийски е Мъж на годината 2010 842901 Пожалавам му много здраве,много щастие,много любов и нека всяка една негова мечта бъде реалност!!!Обичам те,Матей!!! Матей Казийски е Мъж на годината 2010 855792 Матей Казийски е Мъж на годината 2010 142116 Матей Казийски е Мъж на годината 2010 159724 Матей Казийски е Мъж на годината 2010 842901
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски е Мъж на годината 2010   Матей Казийски е Мъж на годината 2010 EmptyПет Дек 03, 2010 3:53 pm

Достойният избор.. !!!
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски е Мъж на годината 2010   Матей Казийски е Мъж на годината 2010 EmptyПет Дек 03, 2010 3:57 pm

Бащата на Матей Казийски: Много съм горд със сина си!

След като тази вечер стана ясно, че Мъж на годината е звездата на българския национален отбор по волейбол и италианския Тренто Матей Казийски, може би най-развълнуван, след самия него, беше неговият баща Илиян Казийски. С голяма гордост и вълнение той коментира пореднота отличие на своя син. "Много съм горд и развълнуван. Благодаря на всички, които са гласували за Матей. Възпитавал съм го преди всичко да бъде честен, всеотдаен, работлив и да помага на другите. Вярвам, че тези качества са му помогнали да стане Мъж на годината".

Илиян Казийски допълни още, че тепърва очаква синът му да го радва с още много награди. "Ще изброя последователно наградите, с които се надявам Матей да ме зарадва. Първо с Тренто трябва да си защитят световната клубна титла, след това да спечелят Суперкупата на Италия, шампионската титла и най-важното - догодина да стане европейски шампион с българския национален отбор. Когато Матей играе, аз все едно съм на игрището с него. Преживявам всеки мач", завърши гордият баща.


Дядото и бабата на Матей го подкрепяха докрай


Бабата и дядото на Матей Казийски присъстваха на церемонията, като лично оказваха своята подкрепа на внука си. След избирането му за Мъж на годината те не можеха да сдържат вълнението си и радостта от оказаната чест. Ето какво разказа пред BGvolleyball.com дядото на известния волейболист, който носи същото име.

Аз също се казвам Матей. Внукът ми е кръстен на мен. Ние, с баба му много го обичаме. Той ни носи много радост. Изключително сме горди от номинацията на Матей за Мъж на годината и спечелването на приза. За съжаление е тук само за кратко. Веднага заминава за Италия и нямаме време да отпразнуваме семейно този голям повод. Но все пак днес се видяхме. Когато имаме възможност ние сме до него и често пътуваме на Апенините. Скоро отново заминаваме за Италия и ще поседим при него. Гостуваме му редовно. В Тренто атмосферата е невероятна. Ходим на мачове, подкрепяме го, следим изявите му. А феновете на отбора вече ни познават и идват след двубоите при нас. Радват ни се и ни разпитват. Оказват ни внимание, даже интервюта сме давали. А на нас колко ни трябва, ние се радваме и ни е приятно. Пожелаваме много успехи на Матей".
sportal
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
zlatina




Брой мнения : 12
Age : 45
Registration date : 02.11.2010

Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски е Мъж на годината 2010   Матей Казийски е Мъж на годината 2010 EmptyПет Дек 03, 2010 5:08 pm

Едно интервю на Инес Павлова със Мъжът на годината специално за феновете.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=630969&audio_id=68995
Върнете се в началото Go down
itety
Sweety_cherry
itety


Брой мнения : 231
Age : 31
Registration date : 12.07.2010

Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски е Мъж на годината 2010   Матей Казийски е Мъж на годината 2010 EmptyПет Дек 03, 2010 6:06 pm

Честито и от мен на Матей!!!Напълно заслужено спечели,той заслужаваше най-много от всички!!!Пожелавам му да продължава само напред,да не се отказва от нищо!!!Желая му естествено много здраве,късмет и любов!!!Ние винаги ще сме зад него и ще го подкрепяме!!! I love you lof hug
Върнете се в началото Go down
Siyana
Фенка на Жеков
Siyana


Брой мнения : 694
Age : 27
Registration date : 27.12.2009

Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски е Мъж на годината 2010   Матей Казийски е Мъж на годината 2010 EmptyНед Дек 05, 2010 6:16 am

Честито lof
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски е Мъж на годината 2010   Матей Казийски е Мъж на годината 2010 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Матей Казийски е Мъж на годината 2010
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: МАТЕЙ КАЗИЙСКИ :: НОВИНИ ЗА МАТЕЙ-
Идете на: