ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Казийски и БГ Тренто тръгнаха с 3:0 над Динамо (Москва) в Доха

Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

Казийски и БГ Тренто тръгнаха с 3:0 над Динамо (Москва) в Доха Empty
ПисанеЗаглавие: Казийски и БГ Тренто тръгнаха с 3:0 над Динамо (Москва) в Доха   Казийски и БГ Тренто тръгнаха с 3:0 над Динамо (Москва) в Доха EmptyЧет Дек 16, 2010 3:47 pm

Звездата на българския волейбол Матей Казийски и съотборниците му от Трентино БетКлик (Тренто) започнаха убедително защитата на световната си титла на световното клубно първенство в Доха (Катар). Възпитаниците на националния отбор на България Радостин Стойчев надиграха без особени проблеми руския гранд Динамо (Москва) с 3:0 (25:21, 25:23, 27:25) в първия си мач в Група "В", игран този следобяд в зала "Ал Гарафа" в катарската столица. Това бе своебразно повторение на финала на европейската Шампионска лига през миналия сезон, който БГ Тренто също спечели с 3:0 гейма.

След равностойното начало Тренто дръпна с 5:3 след блок-аут и контра на Матей Казийски, но веднага последва равенство при 5:5 след аут на Ян Щокър. Първата техническа пауза дойде при 8:7 за настоящите световни шампиони след ас на Риад Рибейро. Двата отбора продължиха равностойно до 14:13, след което момчетата на Радо Стойчев увеличиха преднината си на 16:13 след мощна атака на Ян Щокър и аут на бразилския национал Данте Амарал от Динамо. Постепенно руснаците успяха да изравнят при 18:18 след бърза атака през центъра на Алексей Казаков и контра на Роман Яковлев. Равенството се запази до 20:20, след което трентинци си върнаха преднината при 22:20 след успешни атаки на Казийски и Ян Щокър, което накара наставникът на московчани Юрий Чередник да вземе тайм-аут. Това не даде ефект и разликата набъбна на 24:20 след контра на Риад Рибейро през центъра и ас на Щокър. В крайна сметка възпитаниците на Радо Стойчев спокойно спечели гейма с 25:21 след атака-пайп на кубинеца Османи Хуанторена.

В началото на втората част волейболистите на Динамо бързо поведоха с 3:0 след две атаки и блокада на унгареца Петер Вереш, но Тренто веднага изравни при 3:3 след атака на Ян Щокър, аут на Вереш и блок-аут на Матей Казийски. След това италианците успяха дори да дръпнат с 6:4 след ас на Андреа Сала и единична блокада на Риад Рибейро. Техническо прекъсване дойде при 8:6 за настоящите шампиони след поредна мощна атака на Ян Щокър. Последва равенство при 8:8 след сервис в аут на Казийски и контра на Роман Яковлев, но БГ Тренто веднага си върна преднината при 11:8 след атаки на Риад Рибейро и Османи Хуанторена. Въпреки прекъсването, което взе Юрий Чередник и усилията на играчите му да изравнят, разликата се запази до 14:11 след нова грешка на Петер Вереш. Втората техническа пауза дойде при 16:14 за трентинци след отлична блокада на Риад Рибейро. За пореден път двата отбора продължиха напълно равностойно до 21:19, след което руският отбор леко стопи разликата на 21:20 след блок-аут на Вереш, което накара Радо Стойчев да вземе тайм-аут. При 23:21 за Тренто в игра се появи българският национал Цветан Соколов. Последва ново равенство при 23:23 след грешка от сервис на Ян Щокър и аут на Матей Казийски, но италианците затвориха гейма при 25:23 в своя полза след атака през центъра на Риад Рибейро и аут на Алексей Казаков.

Третият гейм започна много добре за момчетата на Радо Стойчев, които поведоха с 3:0 след три последователни грешки на Динамо. До техническата пауза разликата нарасна до 8:4 след грешка от сервис на Алексей Казаков. Постепенно руските волейболисти успяха да изравнят при 9:9 след атака в аут на Ян Щокър и блокада на Дмитрий Щербинин срещу Османи Хуанторена. Равностойната игра между двата отбора продължи до 16:15 за настоящите шампиони след сервис в аут на Павел Круглов. Разликата се запази до 19:18, след което последваха два миниобрата, за да се стигне до 21:20 за момчетата на Радо Стойчев. Преднината на Казийски и компания леко набъбна при 23:21 след нов ас на Ян Щокър, но веднага последва ново равенство при 23:23 след аут на Матей Казийски и ас на Алексей Казаков, което принуди българският наставник на италианците да вземе прекъсване. Тренто и Динамо се "захапаха" здраво в резултата до 25:25, след което трентинци спечелиха гейма с 27:25 след отлични блокади на Османи Хуанторена и бразилския разпределител Рафаел Де Оливейра, а с това и мача с 3:0.

По този начин трентинци направиха една много важна крачка към класирането си за полуфиналите. Утре Казийски и компания играят с аржентинския Дреан (Боливар), а руснаците се изправят след аматьорите от Пол Мичъл (САЩ). Срещите са съответно от 14:00 и 11:00 часа българско време.

от Sportal.bg

Браво на Тренто просто нямам думи заслужават всичките си поличени награди най - добрите! lof

Registration date : 12.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Казийски и БГ Тренто тръгнаха с 3:0 над Динамо (Москва) в Доха   Казийски и БГ Тренто тръгнаха с 3:0 над Динамо (Москва) в Доха EmptyЧет Дек 16, 2010 7:49 pm