ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

БГ Тренто на крачка от полуфинал в Доха след 3:1 над Дреан (Боливар)

Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

БГ Тренто на крачка от полуфинал в Доха след 3:1 над Дреан (Боливар) Empty
ПисанеЗаглавие: БГ Тренто на крачка от полуфинал в Доха след 3:1 над Дреан (Боливар)   БГ Тренто на крачка от полуфинал в Доха след 3:1 над Дреан (Боливар) EmptyПет Дек 17, 2010 2:00 pm

Звездата на българския волейбол Матей Казийски и съотборниците му от Трентино БетКлик (Тренто) са на крачка от класиране за полуфиналите на световното клубно първенство в Доха (Катар). Възпитаниците на Радостин Стойчев записаха втора поредна победа, след като победиха спокойно шампиона на Южна Америка - аржентинския Дреан (Боливар) с 3:1 (25:16, 25:15, 23:25, 25:22) във втория си мач в Група "В", игран този следобяд в зала "Ал Гарафа" в катарската столица.

След равностойното начало Тренто успя да дръпне с 8:6 след две успешни атаки на Матей Казийски. Последваха блокада на бразилския разпределител на трентинци Рафаел Де Оливейра и контра през центъра на Риад Рибейро - 10:6 и тайм-аут за наставника на Дреан Хавиер Вебер. Въпреки това разликата се запази до 13:9, след което нарасна до 15:9 след нови блокади на Андреа Сала и Рафаел съответно срещу аржентинските национали Габриел Аройо и Лукас Окампо. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:10 за момчетата на Радо Стойчев след грешка от сервис на Окампо. Играта продължи точка за точка до 20:14, след което преднината на настоящите шампиони леко нарасна при 21:14 след мощна контра на кубинеца Османи Хуанторена и второ прекъсване за Хавиер Вебер и тима на Боливар. В крайна сметка БГ Тренто спокойно спечели гейма с 25:16 след мощна атака на Ян Щокър и грешка в посрещането на аржентинския отбор.

Трентинци тръгнаха много добре и във втората част като поведоха с 4:2 след контри и Ян Щокър и Османи Хуанторена, а след това с 8:4 след нова успешна атака на Матей Казийски и ас на Хуанторена. Постепенно волейболистите на Боливар успяха да стопят разликата до 9:8 след атака на Федерико Перейра и блокада на разпределителя Лусиано Де Чеко, но италианците веднага си върнаха преднината при 12:8 след мощни атаки на Казийски и Щокър и грешка на Лукаш Окампо. Двата отбора продължиха равностойно до 16:13 след грешка на Хавиер Филарди. Последваха два блока на Риад Рибейро и Матей Казийски - 18:13 и тайм-аут за Хавиер Вебер и Боливар. Независимо от това разликата продължи да расте до 21:14 след две атаки на Османи Хуанторена и второ прекъсване за Хавиер Вебер. Настоящите шампиони спокойно затвориха гейма при 25:15 в своя полза след атака и контра на Риад Рибейро, дошла след мощен сервис на Казийски, и поредна грешка в аржентинския отбор.

За разлика от първите два гейма в началото на третия аржентинските волейболисти дръпнаха с 4:2 след атака на Лукас Окампо и аут на Матей Казийски, но Тренто веднага изравни при 5:5 след успешна атака на Ян Щокър и ас на Риад Рибейро. Последва ново равенство при 6:6, след което Казийски и компания поведоха с 8:6 след контра на Ян Щокър и атака в аут на Федерико Перейра от Боливар. Постепенно отборът на Боливар обърна до 9:8 в своя полза след две атаки на Лукас Окампо, но "жълто-сините" си върнаха преднината при 12:10 след атака Казийски, блок-аут на Ян Щокър и блокада на Риад Рибейро. Постепенно аржентинците изравниха отново при 13:13 след грешка от сервис на Ян Щокър и блокада срещу българската звезда. Втората техническа пауза пък дойде при минимална преднина за трентинци - 16:15 след поредна блокада на разпределителя Рафаел. За пореден път двата отбора продължиха точка за точка до 20:19, след което аржентинците от Боливар обърнаха до 22:20 в своя полза след атака и два аса на Габриел Аройо. Шампионите на Южна Америка успяха да запазят преднината си и да спечелят гейма с 25:23 след пусната топка на Себастиан Соле.

В началото на четвъртата част Казийски и съотборниците му поведоха с 3:1 след сервис в аут на Лучиано Де Чеко и атака на Османи Хуанторена, но волейболистите на Боливар изравниха при 4:4. След това БГ Тренто дръпна отново до 8:5 след грешка на аржентинците, контра на Ян Щокър и блокада на Андреа Сала. Разликата веднага бе увеличена на 9:5 след блок на Хуанторена и прекъсване за Хавиер Вебер. Постепенно Боливар стопиха изоставането си до 13:12 след грешка от сервис на влезлия като резерва Доре Дела Лунга и контра през центъра на Габриел Аройо. Техническа пауза пък дойде при 16:14 за трентинци след грешка от сервис на Федерико Перейра. Последваха блокади на Матей Казийски и Ян Щокър и 18:14 за настоящите шампиони. Момчетата на Радо Стойчев заиграха по-спокойно, запазиха преднината си до 22:18 след успешна атака на Матей Казийски, след което спечелиха гейма с 25:22 след грешка от сервис на влезлия като резерва за Боливар Иван Кастелани, а с това и мача с 3:1.

Така момчетата на Радо Стойчев почти сигурно се класираха за полуфиналите след две поредни победи. В последната си среща в неделя БГ Тренто излиза срещу американските аматьори от Пол Мичъл. От друга страна тимът на Дреан (Боливар) запази реални шансове за класиране напред, но за целта трябва да победи руския гранд Динамо (Москва) в последния си мач в неделя. Двата мача са в неделя (19 декември) съответно от 16:00 и 14:00 българско време.

от Sportal.bg

Победа след победа Тренто отново доказват класата си и това че заслужават отново да са шампиони! lof

Registration date : 27.12.2009

ПисанеЗаглавие: Re: БГ Тренто на крачка от полуфинал в Доха след 3:1 над Дреан (Боливар)   БГ Тренто на крачка от полуфинал в Доха след 3:1 над Дреан (Боливар) EmptyПет Дек 17, 2010 4:38 pm