ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Registration date : 01.06.2010

ЦСКА Empty
ПисанеЗаглавие: ЦСКА   ЦСКА EmptyЧет Яну 13, 2011 3:59 pm

ЦСКА срещу Пламен Константинов в Европа?

Волейболистите на ЦСКА имат шанс от 25% да играят срещу турският Зираатбанк (Анкара), който е воден от бившия капитан на националния ни отбор Пламен Константинов, в т.нар. "Чалъндж кръг" на втория по сила европейски клубен турнир - Купата на Европейската волейболна конфедерация (CEV).
"Червените" ще играят в "Чалъндж кръг"-а на Купата на CEV, като един от 4-те трети отбори в груповата фаза на Шампионската лига. Армейците завършиха на трето място в Група "А" на ШЛ със 7 точки след три победи и три загуби, след като снощи победиха германския Унтерхахинг с 3:2 в Самоков в последния си мач. От друга страна воденият от Пламен Константинов тим отстрани италианския Каза (Модена) на вече бившия селекционер на България Силвано Пранди в 1/4-финалите на Купата на CEV след "златен" гейм и продължава напред. Другите възможни съперници на армейците са полските Закса (Кеджежин-Козле), който елиминира испанския Уникаха (Алмерия) също след "златен" гейм, и Асеко Ресовия (Жешув) срещу когото играха ЦСКА миналата година в плейофите на ШЛ, който отстрани германския Евиво (Дюрен), и френския Араго (Сете), който победи белгийския Еуфони (Асе-Леник) също след "златен" гейм.
Точните двойки мачове в "Чалъндж кръг"-а на Купата на CEV ще станат ясни утре след дирижиран жребий в централата на CEV в Люксембург. Ще припомним, че Пламен Константинов вече е играл срещу ЦСКА, но като състезател на гръцкия гранд Ираклис (Солун) при дебютното участие на "червените" в ШЛ през сезон 2008/2009 година.

ЦСКА срещу Пламен Константинов за Купата на CEV

Волейболистите на ЦСКА ще играят срещу турският Зираатбанк (Анкара), който е воден от бившия капитан на националния ни отбор Пламен Константинов, в т.нар. "Чалъндж кръг" на втория по сила европейски клубен турнир - Купата на Европейската волейболна конфедерация (CEV).

ЦСКА е домакин на първата среща на 1 февруари и гостува на Зиратбанк в срещата-реванш по всяка вероятност ще бъде на 9 февруари. Tимът постигнал 2 победи продължава на полуфиналите. Ако всеки отбор спечели по един мач, тогава се играе т.нар. "златен" гейм и който го спечели продължава напред. На евентуалния полуфинал "червените"ще срещнат победителят от двойката между германския гранд Фридрихсхафен, който остана 3-ти в Група "D"на Шампионската лига след полския СКРА (Белхатов) и БГ Тренто и е бивш европейски клубен шампион от 2007 година, и полския ЗАКСА (Кенджежин-Кожле, Полша), който пък елиминира на 1/4-финалите за Купата на CEV белгийския Еуфони (Есе-Леник).

Sportal.bg
bojotami
bojotami

Age : 29

ЦСКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЦСКА   ЦСКА EmptyПет Яну 21, 2011 4:15 pm

Ясер Портуондо прописа на български: Аз съм луд тигър!

Макар че е в България само от пет месеца, кубинският посрещач на ЦСКА Ясер Портуондо показва изключителен напредък в усвояването на българския език. 26-годишният играч написа за себе си във фейсбук, че е "луд тигър". Единственият му "пропуск" е, че използва латински букви. Портуондо поясни защо приятелите му го наричат тигър. Това е прякорът му в музикалните среди, към които се стреми, когато не играе волейбол.

15 от 15 за ЦСКА в Суперлигата след 3:0 над Славия

Волейболният шампион на България при мъжете ЦСКА записа 15-та поредна победа в Суперлигата. Възпитаниците на треньора Александър Попов победиха категорично Славия с 3:0 (25:16, 25:15, 25:16) в изтеглен мач от 18-ия кръг, игран в зала "Панайот Пондалов" в София.

Наставникът на "червените" Сашо Попов започна само с една промяна от традиционната си стартова шестица предвид важния мач срещу турския Зиратбанк (Анкара) за Купата на CEV. Постепенно в игра се появиха и Светозар Иванов, Иван Крачев и Владислав Александров, който се възстанови след операция. Най-резултатен за армейците стана кубинецът Ясер Портуондо с 16 точки (1 блок, 2 аса, 81% ефективност в атака, 43% позитивно и 14% перфектно посрещане), а латвиецът Валтерс Рама добави 10 точки (77% ефективност в атака, 62% позитивно и 38% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Славия Иван Дамянов реализира 11 точки (1 блок, 45% ефективност в атака, 55% позитивно и 45% перфектно посрещане).

По този начин армейците останаха начело във временното класиране с 44 точки, но с два мача повече, докато "белите" са на 10-то място с 8 точки. Следващият мач на ЦСКА в Суперлигата е на 15 февруари (петък) срещу Левски Волей, а Славия приема в следващия редовен 14-ти кръг КВК Габрово. На момчетата на Сашо Попов им предстои първия мач от т.нар. "Чалъндж кръг"-а на Купата на CEV срещу воденият от Пламен Константинов отбор на Зиратбанк (Анкара). Срещата е във вторник (1 февруари) от 19:30 часа в зала "Арена Самоков" и ще бъде предаван онлайн по интернет телевизията SportMedia.tv.

Sportal.bg
bojotami
bojotami

Age : 29

ЦСКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЦСКА   ЦСКА EmptyПон Яну 31, 2011 5:04 pm

ЦСКА - Зиратбанк и Зиратбанк - ЦСКА пряко по Канал 3!

Канал 3 е единствената телевизия, която ще излъчи на живо мача ЦСКА - Зиратбанк, Анкара (Турция), който ще се играе утре вечер от 19,30 часа в "Арена Самоков", научи Sportal.bg. Срещата е първа от "Чалъндж кръг"-а в турнира за Купата на Европейската конфедерация (CEV).

Канал 3 ще излъчи и срещата реванш Зиратбанк - ЦСКА, която ще се играе на 10 февруари от 18,30 часа в Анкара.

ЦСКА на победа от финал в Европа!

Волейболистите на ЦСКА са само на победа от участие на финал в Европа, след като "червените" победиха силния полски тим на ЗАКСА (Кендженджин-Кожле) с 3:0 (27:25, 25:21, 25:20) в първата полуфинална среща от турнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV), която се игра тази вечер в препълнената до краен предал зала "Арена Самоков".

Двубоят започна с блок и бърза атака на Теодор Тодоров и ЦСКА поведе с 2:1. ЗАКСА изравни при 3:3. Две поредни точки на Филип Мейо, който бе оставен без блокада от Николай Иванов, направиха резултата 5:3. Якуб Ярош изравни до 5:5 след ас. Теодор Тодоров изведе ЦСКА напред при първото техническо прекъсване след отлична единична блокада - 8:6. ЗАКСА поведе с 10:9 и 12:10. Ясер Портуондо и грешка в играта на полския тим донесоха изравняване 12:12. ЗАКСА отново поведе с 14:13, но Портуондо изравни 14:14. Две поредни блокади на Николай Иванов и Евгени Иванов донесоха преднина от 2 точки за ЦСКА при второто техническо прекъсване - 16:14. ЗАКСА успя да изравни при 20:20 и дори поведе с 22:21. Тук Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. "Червените" изравниха при 23:23 след атака на Мейо. ЦСКА стигна до първи геймбол при 24:23 след аут в атака на Якуб Ярош. Юрий Гладир изравни за 24:24. Ясир Портуондо изведе ЦСКА до 3-ти геймбол при 26:25 с перфектна атака от втора линия. Страхотна блокада на Теодор Тодоров донесе победата на ЦСКА в първата част с 27:25.

Волейболистите на ЗАКСА поведоха с 2:0 в началото на втората част. ЦСКА изравни след невероятно техничен ас на Николай Иванов. Блокада на Теодор Тодоров и ас на Ивайло Стефанов направиха резултата 5:3 за ЦСКА. Атака на Якуб Ярош в мрежата и "червените" дръпнаха с 3 точки при първото техническо прекъсване - 8:5. Атаки на Филип Мейо и Теодор Тодоров изведоха ЦСКА до 12:8. Тук Кшиштоф Стелмах взе прекъсване. Преднината на "червените" нарасна до 6 точки при 14:8 след атаки на Портуондо и Мейо. Поляците намалиха до 13:15, след като малко преди това Доминик Витчак замени Якуб Ярош. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за ЦСКА. Последва ас на Теодор Тодоров - 17:13. Аут от сервис на Тина Урнаут и възпитаниците на Александър Попов поведоха с 20:16. Тук ЗАКСА взе прекъсване, като след него поляците намалиха до 18:21. Последваха две поредни перфектни атаки на Ясер Портуондо по диагонала и ЦСКА поведе с 22:19. Мейо реализира въпреки двойната блокада на ЗАКСА 23:19, а атака на Витчак в мрежата донесе геймбол на домакините - 24:19. Поляците спасиха два геймбола, но при третия уникално бърза атака на Теодор Тодоров през центъра след страхотно вдигната топка от Николай Иванов и ЦСКА спечели втората част с 25:21.

Играчите на ЗАКСА поведоха с 2:0 и 3:1 в началото на 3-тата част. ЦСКА изравни при 4:4 след блокада на Ники Иванов. Равенството се запази до 7:7. Филип Мейо реализира атака с блок-аут и ЦСКА поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. ЗАКСА изравни при 8:8 и равенството се запази до 11:11. Последваха 5 поредни точки за ЦСКА благодарение на Филип Мейо и Ясер Портуондо и "червените" поведоха с 16:11 при второто техническо прекъсване. Евгени Иванов реализира фамозна атака през центъра за 18:12. Гостите намалиха до 14:18, след като съдията отсъди грешно нареждане на ЦСКА. Страхотни атаки на Теодор Тодоров доведоха преднината на домакините до 23:18. Победата за ЦСКА в третия гейм с 25:20 дойде след сервис на Доминик Витчак в аут. С това ЦСКА спечели и мача с 3:0 гейма.

Срещата реванш ще се играе тази неделя (27 февруари) от 16,00 часа в полския град Кендженджин-Кожле.
Ако ЦСКА и ЗАКСА си разменят по една победа, то двата тима ще играят "Златен гейм", който ще определи финалиста в турнира за Купата на CEV.

"Червената" приказка приключи!

"Червената" приказка на волейболния ЦСКА в Европа за този сезон приключи! Шампионите на България загубиха срещата реванш от полуфинала за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV) от полския ЗАКСА с 0:3 (23:25, 31:33, 22:25) и 12:15 в "Златния" гейм пред 2000 зрители в зала "Азоти" в Кендженджин-Кожле. Момчетата на Александър Попов играха като равен с равен, но в крайна сметка отстъпиха в мача, а след това и в "Златния" гейм.

Така "червените" волейболисти, с които цяла България живееше и мечтаеше да ги види на финал в Европа, отпаднаха от турнира непосредствено преди финала. В него при разменено гостуване ще се срещнат ЗАКСА и италианския гранд Сислей (Тревизо).

Домакините от ЗАКСА поведоха бързо с 2:0 точки в началото на срещата. Последваха 4 поредни точки за ЦСКА, две от които дойдоха след блокади и 4:2 за "червените". ЗАКСА изравни при 4:4 и равенството се запази до 7:7. Атака на Ясер Портуондо даде аванс от 1 точка за ЦСКА при първото техническо прекъсване 8:7. Равенството се запази до 10:10, след което ЗАКСА записа 3 поредни точки и поведе с 13:10 след ас на Якуб Ярош. Тук Александър Попов взе прекъсване за шампиона на България. "Червените" намалиха разликата само на 2 точки при 12:14, но ЗАКСА добави още 2 точки и поведе с 16:12 при второто техническо прекъсване след атака на Тине Урнаут. ЦСКА изравни при 17:17 и дори излезе напред при 18:17 след атака на Портуондо. Михал Ручиак и съотборниците му записаха 3 поредни точки и ЗАКСА отново поведе с 20:18. Тук Сашо Попов взе второто си прекъсване в гейма. ЦСКА изравни при 22:22 след атака на Филип Мейо. Отново Мейо направи 23:23. ЗАКСА стигна до геймбол при 24:23, след като Николай Иванов се опита да спаси една безнадеждна топка в трибуните, но не успя. При последвалото разиграване Евгени Иванов се строполи на земята след сблъсък с Николай Иванов, а ЗАКСА направи резултата 25:23 в своя полза. Пушката остана да лежи на игрището, а цялата му дясна скула бе обляна в кръв.

Евгени Иванов не излезе в игра в началото на 2-рия гейм заради инцидента и бе заменен от Стоян Самунев. Разпределителят Николай Иванов също бе получил аркада при сблъсъка, но продължи да играе. Играта се водеше точка за точка до 4:4. Волейболистите на ЗАКСА поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване. Разликата нарасна до 4 точки при 14:10. Ясер Портуондо и Филип Мейо намалиха до 12:14. ЗАКСА поведе с 16:13 при второто техническо прекъсване. Домакините поведоха с 18:14 и това накара Сашо Попов да смени доста от играчите на игрището. На полето се появиха Георги Манчев, Антон Василиев, Валтерс Рама. Лека-полека играта на ЦСКА се стабилизира и разликата намаля само на 1 точка при 19:20 след атака на Портуондо. ЗАКСА отново дръпна с 22:19, но с прекрасна пусната топка Георги Манчев изравни до 23:23. ЦСКА стигна първи до геймбол при 24:23, но пропусна да го реализира. На свой ред поляците поведоха с 26:25 и можеха да затворят гейма, но Стоян Самунев изравни за 27:27. Последваха още пропуски на ЦСКА да затвори гейма - общо 7 изпуснати геймбола, за да се стигне до драматичен успех за ЗАКСА в гейма с 33:31 след аут в атака на Самунев.

Евгени Иванов остана на резервната скамейка и в началото на 3-тата част, но останалите титуляри се завърнаха в игра. ЦСКА поведе набързо с 3:1 и 5:2 след атака на Ивайло Стефанов. "Червените" поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. ЦСКА дръпна с 11:7 и тук Кшиштоф Стелмах взе прекъсване. Разликата продължи да е в полза на българските волейболисти до 13:10 и 15:11. ЗАКСА намали до 14:15. Домакините изравниха при 15:15 след ас на Юрий Гладир. Украинецът сгреши сервиса и ЦСКА поведе с 16:15. "Червените" запазиха аванса си от 1 точка до 19:18. ЗАКСА изравни при 19:19 и на свой ред излезе напред с 22:19. Тук в игра се завърна Евгени Иванов - Пушката, а Сашо Попов даде почивка на Николай Иванов и Филип Мейо. ЗАКСА стигна до мач-бол при 24:19. Валтарс Рама направи ас за 21:24. Портуондо направи 22:24 с атака по диагонала. В крайна сметка ЗАКСА спечели гейма с 25:22, а с това и мача с 3:0.

Сашо Попов заложи на Стоян Самунев в стартовата шестица на "Златния" гейм. Поляците стартира вихрено и поведоха като на шега с 5:0. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА и смени Самунев с Евгени Иванов - Пушката. Тройна полска блокада изведе ЗАКСА до 8:2 при техническото прекъсване. Латвиецът Валтерс Рама смени Ясер Портуондо и и след две мощни атаки на Филип Мейо ЦСКА намали до 5:8 и даде надежда за обрат. Тройната блокада на ЗАКСА донесе нов обнадеждаващ аванс от 11:6. Ясер Портуондо намали до 9:12. А Филип Мейо до 10:13. ЗАКСА стигна до точка за класиране на финала при 14:10. Ясер Портуондо и Ивайло Стефанов отложиха триумфа на поляците и намалиха до 12:14. Доминик Витчак заби последната точка в мача за 15:12 в "Златния" гейм, с което класира ЗАКСА на финала на Купата на CEV.

Въпреки загубата волейболистите на ЦСКА показаха невероятна воля за победа и играха достойно във всяка една минута от двубоя в Кожле и напуснаха турнира за Купата на CEV гордо и с високо вдигната глава за отлично свършена работа.

Мечтите на "червените" продължават, а приказката в Европа може да бъде повторена през следващия сезон.

ЗАКСА - ЦСКА 3:0 (25:23, 33:31, 25:22) - ("Златен гейм" 15:12)
ЗАКСА: Павел Загумни 4, Якуб Ярош 1, Михал Ручиак 10, Тине Урнаут 13, Юрий Гладир 21 (3 аса, 5 блока, 72% ефективност в атака), Войчех Казиемерчак 7 - Пьотър Гацек-либеро (Доминик Витчак 12, Гжегож Пилаж)
Старши-треньор: Кшиштоф Стелмах
Треньор: Анджей Кубацки
ЦСКА: Николай Иванов, Филип Мейо 28 (1 ас, 1 блок, 51% ефективност в атака) , Ясер Портуондо 17, Ивайло Стефанов 7, Теодор Тодоров 10 (5 блока, 50% ефективност в атака), Евгени Иванов 3 (1 ас, 1 блок) - Теодор Салпаров-либеро (Стоян Самунев 3, Георги Манчев 1, Антон Василиев, Валтерс Рама 1, Светозар Иванов)
Старши-треньор: Александър Попов
Треньор: Даниел Пеев

Съдии: Андрей Зенович (Русия) , Тим Каабер (Норвегия)
Супервайзер: Володомир Туровский (Украйна)
bojotami
bojotami

Age : 29

ЦСКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЦСКА   ЦСКА EmptyВто Мар 01, 2011 4:36 pm

Жалко, защото наистина заслужаваха да отидат на финал, играта им бише страхотна до последния мач със ЗАКСА, но какво да се прави... другия път повече и трябва да отбележим, че и постигнатото не е малко! smile
bojotami
bojotami

Age : 29

ЦСКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЦСКА   ЦСКА EmptyПет Мар 04, 2011 8:00 am

Филип Мейо напуска ЦСКА след края на сезона?

Кенийската звезда на ЦСКА Филип Мейо ще напусне "червените" след края на сезона. Договорът на Мейо изтича в края на сезона и той ще опита късмета си в чужбина, твърди "Тема Спорт". Кениецът игра вече 3-ти пореден сезон за ЦСКА, като показва постоянно израстване. Той дойде при "червените" от Япония, където бе топреализатор на местната V League.

sportal.bg

Дали е истина... аз докато не видя, не вярвам!
bojotami
bojotami

Age : 29

ЦСКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЦСКА   ЦСКА EmptyСря Мар 16, 2011 6:04 am

Филип Мейо: Напускам ЦСКА след края на сезона!

Кенийската звезда на волейболния ЦСКА Филип Мейо разкри, че това е последният му сезон с червения екип.
Мейо заяви, че все още не знае къде ще играе, но със сигурност напуска България.

"Има други хора, които по-добре от мен знаят дали ЦСКА има финансови проблеми. Аз няма да напусна ЦСКА заради това, а защото договорът ми изтича в края на сезона. Това е последният ми сезон в България и в ЦСКА", каза волейболистът, след като бе награден за най-добър волейболист на месец февруари в анкетата на BGvolleyball.com и Пресклуб "България".

"Не знам къде ще играя, има хора, които се занимават с това. Сега съм се съсредоточил върху първенството и Купата, които трябва да спечелим. От мача с Левски за Купата на България очаквам да бъде труден. Трябва да играем на върха на възможностите си, за да ги победим", допълни Мейо.

Е вече е факт!
Sponsored content

ЦСКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЦСКА   ЦСКА Empty

ЦСКА
-

Форумът на Матей Казийски :: БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР :: БЪЛГАРСКО ПЪРВЕНСТВО-