Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Волейболистите ни в Русия: живот между сняг, студ и Ленин

Go down 
АвторСъобщение
krissityyy
If only...
krissityyy


Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

Волейболистите ни в Русия: живот между сняг, студ и Ленин Empty
ПисанеЗаглавие: Волейболистите ни в Русия: живот между сняг, студ и Ленин   Волейболистите ни в Русия: живот между сняг, студ и Ленин EmptyПон Мар 21, 2011 7:45 am

Георги Братоев e състезател на Тюмен: Тук не е Москва и Санкт Петербург, прилича на България отпреди десет години
"МИСЛЕХ СИ, че тези 5-6 години, в които съм учил руски, са загубено време. А ето че ми се наложи да ползвам наученото."
Това споделя пред "168 часа" разпределителят на националния отбор Георги Братоев, състезател на отбора от Висшата руска лига "Тюмен". Жоро е абсолютен дебютант зад граница - това е първият му сезон в клуб в чужбина. В началото се стреснал от интензивните, тежки тренировки в Тюмен, но после бързо влязъл в ритъм.
"Свикнах с тренировките. Тук се набляга много на скачане, забиване. В залата сме средно по около два часа сутрин и следобед", разказва Жоро. Допълва, че условията са отлични - въпреки тежкия климат.
"Тюменската зима не е шега работа,

температурите падат нощем под -30 градуса. Но в залата е топло и приятно", обяснява Братоев.
В такива случаи всеки роден волейболист прави сравнения. В България температурата зимата е около -5 градуса, но в залите тя трудно минава +5. Да не говорим, че е истински късмет, ако покривът на т.нар. "спортно съоражение" не е протекъл. По този повод Жоро Братоев споделя забавна случка. "Имах една направо комична ситуация предвид положението в България.На един мач ме извадиха и докторът веднага каза да се облека, защото в залата било студено. Вътре беше около +22 градуса. За момент се сетих за залите в България и температурата по време на мачове и ми стана смешно. Казах му, че няма шанс да настина", с усмивка разказва разпределителят.
Сред родните волейболисти се носи легендата за контузени и нелекувани състезатели в Русия. Жоро Братоев не споделя това мнение. "В моя отбор ръководството се грижи за контузените волейболисти. Наскоро един съотборник получи тежка травма и няма да доиграе сезона. Веднага му осигуриха адекватно лечение.Ще си получава всички заплати до края на първенството", обяснява Жоро.
Човекът, който е неотлъчно до него
в руския студ е приятелката му Пламена. "В Русия има два града - Москва и Петербург. Останалото е нещо като в България отпреди десетина години назад. Все пак Тюмен е приятен, хубав град, с около 700 хил. души жители. Спокоен е и има всичко необходимо", прави сравнения Жоро Братоев. Допълва: Тук все още има паметници на Ленин и Сталин.Хората се гордеят с миналото си и това ми харесва."


sportal.bg
Върнете се в началото Go down
 
Волейболистите ни в Русия: живот между сняг, студ и Ленин
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР :: ИНТЕРВЮТА НА МОМЧЕТАТА-
Идете на: