ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Казийски със 17 точки и MVP! БГ Тренто тръгна с лесно 3:0 в плейофите!

Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

Казийски със 17 точки и MVP! БГ Тренто тръгна с лесно 3:0 в плейофите! Empty
ПисанеЗаглавие: Казийски със 17 точки и MVP! БГ Тренто тръгна с лесно 3:0 в плейофите!   Казийски със 17 точки и MVP! БГ Тренто тръгна с лесно 3:0 в плейофите! EmptyПет Апр 08, 2011 10:44 am

Световният и европейски волейболен клубен шампион Итас Диатек (Тренто) започнаха с лесна победа в плейофите на италианската Серия А1. Възпитаниците на треньора Радостин Стойчев победиха категорично у дома РПА-ЛуиджиБаки.it (Сан Джустино) с 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) в първи мач от 1/4-финалите, игран тази вечер в зала "Пала Тренто".

Световните шампиони тръгнаха по-добре и поведоха с 4:2 след две атаки на Матей Казийски, а след това със 7:3 след аут на бразилеца Фабрицио Диаш и блокада на разпределителя Рафаел Де Оливейра. Техническата пауза пък дойде при 8:4 за БГ Тренто. Въпреки усилията на гостите от Сан Джустино трентинци запазиха преднината си до 16:12 след бърза атака през центъра на Андреа Сала. Сан Джустино леко намалиха разликата на 20:17 след ас на Фабрицио Диаш, което накара Радо Стойчев да вземе тайм-аут. Въпреки това последва нов ас на Диаш и контра на Енрико Честер и 20:19, а след това дори изравни при 21:21 след атака в аут на кубинеца Османи Хуанторена. Домакините веднага си върнаха преднината при 23:21 след успешна атака на Ян Щокър и контра на Матей Казийски, след което спечелиха спокойно гейма с 25:22 след нова атака през центъра на Андреа Сала.

И втората част започна добре за Казийски и компания, които дръпнаха с 2:0 след бомбени атаки на Ян Щокър и Османи Хуанторена, а след това с 6:2 след контри на Казийски и Щокър. Възпитаниците на Емануеле Дзанини веднага намалиха на 6:5 след блокада на Данило Финаци и ас на Енрико Честер. Все пак първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за трентинци след нова атака на Ян Щокър. Играта продължи точка за точка до 13:11, след което разликата леко нарасна на 14:11 след престъпване на Фабрицио Диаш от Сан Джустино, а след това на 16:11 след контра на Щокър и ас на Матей Казийски. Преднината на Тренто набъбна до 21:15 след блокада на влезлия като резерва на мястото на Матей Казийски Доре Дела Лунга. Момчетата на Радо Стойчев без проблеми затвориха гейма в своя полза при 25:17 след блокада на бразилския разпределител Рафаел Де Оливейра и атака в аут на белгиеца Брам Ван Ден Дриес.

Третият гейм тръгна напълно равностойно до 8:7 за Сан Джустино след успешна атака на германския национал Себастиян Шварц. Постепенно трентинци успяха да изравнят при 11:11 след контра на българския национал Цветан Соколов, който влезе като резерва на мястото на Ян Щокър. Равенството се запази до 15:15, но все пак техническата пауза дойде при минимална преднина за домакините - 16:15 след нова мощна атака на Цецо Соколов. За пореден път два отбора продължиха равностойно до 20:19, след което разликата леко нарасна на 22:19 след успешна контра от втора линия на Османи Хуанторена и аут на сръбския национал Милош Никич от Сан Джустино. В крайна сметка домакините спечелиха гейма с 25:21 след бърза атака през центъра на Андреа Сала, а с това и мача с 3:0.

Звездата и капитан на БГ Тренто Матей Казийски изигра страхотен мач, стана най-резултатен със 17 точки (2 аса, 71% ефективност в атака, 56% позитивно и 33% перфектно посрещане) и напълно заслужено бе определен за най-полезен играч (MVP) на мача, а Ян Щокър добави 12 точки (71% ефективност в атака) за успеха. Българският национал Цецо Соколов също се включи силно като резерва и завърши с 5 точки (83% ефективност в атака), докато Валентин Братоев остана на резервната скамейка. За тима на Сан Джустино бразилецът Фабрицио Диаш също реализира 17 точки (2 блока, 3 аса и 39% ефективност в атака).

Така световните шампиони поведоха с 1-0 победи в серията, която се играе до 3 успеха от 5 мача. Втората среща между двата отбора е в неделя (10 април) от 19:00 часа българско време.

Sportal.bg

Изглежда, Мати вече се чувства по - добре и го показва по неговия начин! smile lof
krissityyy
If only...
krissityyy

Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Казийски със 17 точки и MVP! БГ Тренто тръгна с лесно 3:0 в плейофите!   Казийски със 17 точки и MVP! БГ Тренто тръгна с лесно 3:0 в плейофите! EmptyСъб Апр 09, 2011 3:07 pm

Бравоо Казийски със 17 точки и MVP! БГ Тренто тръгна с лесно 3:0 в плейофите! 727641 Да,Матей наистина е във форма!!! Казийски със 17 точки и MVP! БГ Тренто тръгна с лесно 3:0 в плейофите! 842901 Казийски със 17 точки и MVP! БГ Тренто тръгна с лесно 3:0 в плейофите! 142116 Казийски със 17 точки и MVP! БГ Тренто тръгна с лесно 3:0 в плейофите! 159724