Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

krissityyy

Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

Страхотен Матей Казийски с 20 точки и MVP! БГ Тренто на полуфинал след ново 3:0 над Сан Джустино Empty
ПисанеЗаглавие: Страхотен Матей Казийски с 20 точки и MVP! БГ Тренто на полуфинал след ново 3:0 над Сан Джустино   Страхотен Матей Казийски с 20 точки и MVP! БГ Тренто на полуфинал след ново 3:0 над Сан Джустино EmptyПет Апр 15, 2011 5:47 am

Световният и европейски волейболен клубен шампион Итас Диатек (Тренто) за 4-ти пореден път се класира за полуфиналните плейофи в италианската Серия А1. Възпитаниците на треньора Радостин Стойчев надиграха категорично у дома РПА-ЛуиджиБаки.it (Сан Джустино) с 3:0 (25:17, 25:21, 25:16) в трети мач от 1/4-финалите, игран тази вечер в зала "Пала Тренто".

Трентинци тръгнаха отлично и благодарение на Матей Казийски, който реализира пет от първите осем точки, дръпнаха с 8:4. Между двете технически прекъсвания домакините успяха без проблеми да запазят преднината си при 13:9 и 16:12. Виждаше се, че Сан Джустино не прави нищо, за да изравни резултата с изключение на няколко добри идеи на центъра Енрико Честер. В крайна сметка БГ Тренто спокойно спечели гейма с 25:17 с по-добрия си сервис, включително два аса на Казийски и един на кубинеца Османи Хуанторена.

Втората част започна значително по-трудно за момчетата на Радо Стойчев, които допуснаха две грешки на блокада и две в атака, което пък позволи на гостите от Сан Джустино да поведат при 8:6. Последва веднага равенство при 8:8 след успешни атаки на Матей Казийски и Османи Хуанторена, но постепенно възпитаниците на Емануеле Дзанини си върнаха преднината при 15:12 след блокади на Енрико Честер и сръбския национал Милош Никич. Последва серия от четири последователни точки на Казийски и блокада на Хуанторена срещу бразилеца Фабрицио Диаш и 18:16. Световните шампиони съумяха да запазят преднината си и да затворят гейма в своя полза при 25:21 след две грешки в атака на Диаш и една на Никич.

Това явно пречупи съпротивата на Сан Джустино и "жълто-сините" бързо поведоха с 8:4 след поредна успешна атака на Матей Казийски. Разликата леко нарасна при 13:8, което накара наставникът на Сан Джустино Емануеле Дзанини да вземе тайм-аут. Въпреки това трентинци продължиха да увеличават преднината си до крайното 25:16 след атака на Емануеле Бирарели, а с това и 3:0 в мача.

Звездата и капитан на БГ Тренто Матей Казийски изигра поредния си страхотен мач, отново стана най-резултатен с 20 точки (3 аса, 71% ефективност в атака, 46% позитивно и 31% перфектно посрещане) и за трети пореден път бе избран за най-полезен играч (MVP) на мача. Българският национал Цветан Соколов влезе за малко във втория и третия гейм, като се отчете с 4 точки (1 блок, 1 ас и 67% ефективност в атака), докато Валентин Братоев остана на резервната скамейка. За гостите от Сан Джустино бразилският диагонал Фабрицио Диаш за пореден път бе най-резултатен с 14 точки (1 блок и 48% ефективност в атака).

Така световните шампиони спечелиха серията с 3-0 победи. Съперник там на Казийски и компания ще бъде победителя от 1/4-финалния плейофи между Аква Парадизо Брианца (Монца) и Каза (Модена). Резултатът в серията между двата отбора е 2-1 победи за Монца, а четвъртата среща е в събота (16 април). Първият мач от полуфиналите, пък по предварителна програма трябва да бъде следващата неделя (24 април), но заради католическия и православния Великден може да бъде изместен в събота (23 април).

ИТАС ДИАТЕК (ТРЕНТО) - РПА-ЛУИДЖИБАКИ.IT (САН ДЖУСТИНО) 3:0 (25:17, 25:21, 25:16)
ТРЕНТО: Рафаел Де Оливейра 2, Ян Щокър 8, Османи Хуанторена 14, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 20, Емануеле Бирарели 5, Андреа Сала 6 - Андреа Бари-либеро (Доре Дела Лунга, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 4, Никола Леонарди, Масимо Колачи-либеро)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
САН ДЖУСТИНО:
Патрик Щойервалд 1, Фабрицио Диаш 14, Себастиян Шварц 6, Милош Никич 5, Енрико Честер 4, Данило Финаци 3 - Андреа Джови-либеро (Роберто Брага, Цимафей Жуковски 1, Брам Ван Ден Дриес, Горан Марич 7)
Старши-треньор: Емануеле Дзанини.

sportal.bg

Честита победаа Страхотен Матей Казийски с 20 точки и MVP! БГ Тренто на полуфинал след ново 3:0 над Сан Джустино 727641 Многоо късмет напреед Страхотен Матей Казийски с 20 точки и MVP! БГ Тренто на полуфинал след ново 3:0 над Сан Джустино 842901 Страхотен Матей Казийски с 20 точки и MVP! БГ Тренто на полуфинал след ново 3:0 над Сан Джустино 142116 Страхотен Матей Казийски с 20 точки и MVP! БГ Тренто на полуфинал след ново 3:0 над Сан Джустино 159724 Невероятен Матей както винаги Страхотен Матей Казийски с 20 точки и MVP! БГ Тренто на полуфинал след ново 3:0 над Сан Джустино 842901