ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Казийски и БГ Тренто отнесоха Модена с 3:0 в първия полуфинал!

Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

Казийски и БГ Тренто отнесоха Модена с 3:0 в първия полуфинал! Empty
ПисанеЗаглавие: Казийски и БГ Тренто отнесоха Модена с 3:0 в първия полуфинал!   Казийски и БГ Тренто отнесоха Модена с 3:0 в първия полуфинал! EmptyСря Апр 27, 2011 6:46 am

Световният и европейски волейболен клубен шампион Итас Диатек (Тренто) тръгна отлично полуфиналните плейофи в италианската Серия А1. Възпитаниците на треньора Радостин Стойчев отнесоха у дома Каза (Модена) с 3:0 (25:15, 25:14, 25:18) в първи мач от 1/2-финалите, игран тази вечер в зала "Пала Тренто".

Домакините тръгнаха по-добре и бързо поведоха с 4:1 след атака-пайп и ас на кубинския посрещач Османи Хуанторена, а техническото прекъсване дойде при 8:5 след успешна атака на Матей Казийски. Постепенно разликата набъбна до 11:6 след две успешни блокади на Емануеле Бирарели съответно срещу Себастиан Креус и Анхел Денис. Въпреки прекъсването и смените, които направи наставникът на Модена Даниеле Баньоли, разликата продължи да расте до 17:11 и 21:13 благодарение на по-добрата игра на контраатака на световните шампиони. В крайна сметка Казийски и компания спокойно спечелиха гейма с 25:15 след нов ас на Хуанторена.

В началото на втората част нищо не се промени. Волейболистите на Модена видимо бяха прекалено нервни, което позволи на момчетата на Радо Стойчев да дръпнат с 8:5. Чрез мощните сервиси на Османи Хуанторена и успешните контри на Ян Щокър резултатът стана 16:7. Възпитаниците на Даниеле Баньоли продължиха с многото грешки от начални удари и в атака, което пък позволи на българският наставник на трентинци да пусне в игра Доре Дела Лунга и Цветан Соколов. Независимо от това световните шампиони без проблеми взеха гейма с 25:14 и поведоха с 2:0.

Даниеле Баньоли направи няколко промени в шестицата си в началото на третия гейм, но независимо от това Казийски и компания поведоха с 8:4 след два последователни аса на българската звезда. Преднината на БГ Тренто нарасна до 15:10 след две атаки на Ян Щокър, но след това Модена намали на 15:13 благодарение на сервисите на холандския национал Витце Коойстра, включително и един негов ас. Тайм-аутът, който взе Радо Стойчев, даде ефект и трентинци си върнаха преднината при 20:14 след ас на Матей Казийски и грешки от начални удари на Алберто Казадей и Дик Коой. В крайна сметка момчетата на Радо Стойчев спечелиха гейма с 25:18 след грешка в атака на Анхел Денис от Модена, а с това и мача с 3:0.

Звездата и капитан на БГ Тренто Матей Казийски изигра поредния си стабилен мач и стана втори по резултатност с 12 точки (2 блока, 3 аса, 54% ефективност в атака, 36% позитивно и 18% перфектно посрещане), а чешкият диагонал Ян Щокър завърши с 15 точки (1 ас и 74% ефективност в атака) и бе избран за най-полезен играч (MVP) на мача. Българският национал Цветан Соколов влезе за малко във втория гейм, но се отчете с нито една точка, докато Валентин Братоев остана извън групата за мача. За гостите от Модена влезлият като резерва холандски национал Дик Коой завърши със скромните 8 точки (57% ефективност в атака, 40% позитивно и 30% перфектно посрещане).

Така световните шампиони поведоха с 1-0 победи в серията, която се играе до 3 успеха от 5 мача. Втората среща между двата отбора е в четвъртък (28 април) от 21:30 часа българско време в зала "Пала Панини" в Модена.