ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1

Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1 Empty
ПисанеЗаглавие: Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1   Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1 EmptyЧет Апр 28, 2011 9:34 am

Капитанът на националния ни отбор по волейбол Владимир Николов и настоящият шампион на Италия Бре Банка Ланути (Кунео) допуснаха изравняване в полуфиналния плейоф на Серия А1 срещу силния тим на Лубе Банка Марке (Мачерата). Владо Николов и компания паднаха като гости от водения от Мауро Беруто отбор с 1:3 (23:25, 30:32, 25:17, 19:25) във втора среща от 1/2-финалите, играна тази вечер в зала "Паласпорт Фонтескодела" в Мачерата.

Домакините от Мачерата тръгнаха по-добре и поведоха с 8:6 до първата техническа пауза. Разликата нарасна до 11:7 след блокада на сръбския национал Драган Станкович срещу капитана на Кунео Вуут Вийсманс. Възпитаниците на Мауро Беруто запазиха преднината си до 19:15 и 22:19, но след това допуснаха стопяване на разликата до 24:23. В крайна сметка Мачерата спечелиха гейма с 25:23 след мощна атака на хърватина Игор Омръчен.

Втората част започна напълно равностойно до 4:4, след което шампионите дръпнаха с 8:7. Преднината на Кунео продължи да расте до 10:8 след грешка в атака на Омръчен и 14:9 след успешна такава на Джузепе Патриарка. Николов и компания задържаха разликата до 24:20, но вместо да затворят гейма в своя полза Мачерата се върна като спаси 4-те геймбола благодарение на две отлични отигравания на разпределителя Валерио Вермилио и две атаки на Кристиан Савани. Двата отбора се "захапаха" здраво в резултата до 30:30, но Мачерата успяха да надделеят трудно с 32:30 след две последователни атаки на Савани.

Третият гейм стартира равностойно и първото техническо прекъсване дойде при минимална преднина за Кунео - 8:7 след успешна атака на Джузепе Патриарка. Постепенно преднината на шампионите нарасна на 11:8 след атака на Вуут Вийсманс и 14:11 след успешно нападение на завърналия на полето Владо Николов. Втората пауза дойде при 16:12 за Кунео, след което последва поредна атака на Вийсманс и 17:12. Разликата стана 21:15 и 24:17 след нови атака на Николов и Вийсманс. В крайна сметка Кунео взеха гейма с 25:17 след контра на Николов.

Четвъртата част започна добре за Мачерата, които дръпнаха с 6:3, но след това Кунео намали до 7:6 благодарение на Владо Николов. Въпреки това техническата пауза дойде при 8:6 за домакините. Последва равенство при 8:8, но Мачерата веднага си върна преднината при 12:9 след два последователни аса на Игор Омръчен. Чрез сръбския разпределител Никола Гърбич Кунео намали до 14:12 и 16:14, но Омръчен възстанови преднината на Мачерата при 20:16 след нова мощна атака. Разликата се запази до 22:18, след което стана 24:18 след ас на хърватина. Волейболистите на Мачерата без проблеми спечелиха гейма с 25:19 след атака на аржентинския национал Факундо Конте, а с това и мача с 3:1.

Владо Николов изигра поредния си отличен мач за Кунео и стана отново най-резултатен с 22 точки (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака), а Джузепе Патриарка добави 17 точки (2 блока, 2 аса, 62% ефективност в атака, 45% позитивно и 17% перфектно посрещане), но и това не помогна. За тима на Мачерата хърватският национал Игор Омръчен се отчете с 25 точки (4 аса и 51% ефективност в атака) за успеха и напълно закономерно бе избран за най-полезен играч (MVP) на мача.

По този начин Мачерата изравни на 1-1 победи в серията, която се играе до 3 успеха от 5 мача. Третата среща между двата отбора е в събота (30 април) от 17:00 часа българско време в Кунео.

ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ (МАЧЕРАТА) - БРЕ БАНКА ЛАНУТИ (КУНЕО) 3:1 (25:23, 32:30, 17:25, 25:19)
МАЧЕРАТА: Кристиан Савани 19, Игор Омръчен 25, Факундо Конте 15, Драган Станкович 3, Марко Подрасчанин 10, Валерио Вермилио 2 - Алесандро Папарони-либеро (Давидсон Лампариело, Матео Мартино, Мануеле Маркиани)
Старши-треньор: Мауро Беруто
КУНЕО: Вуут Вийсманс 10, Луиджи Мастранджело 5, Никола Гърбич 2, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 22, Джузепе Патриарка 17, Александър Волков 11 - Юбер Ено-либеро (Франческо Фортунато, Янис Педа 1)
Старши-треньор: Алберто Джулиани

sportal.bg

Много жалко Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1 369927 Но вярвам,че напред ще се справят и ще има един прекрасен финал Тренто-Кунео Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1 727641 ,в който обаче победителят ще е Тренто!!! Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1 719436 Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1 159724 Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1 842901

Registration date : 01.06.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1   Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1 EmptyНед Май 01, 2011 9:30 am

Владо Николов и Кунео пред отпадане след 2:3 от Мачерата у дома!

Ето и развитието след предната статия :

Капитанът на националния ни отбор по волейбол Владимир Николов и настоящият шампион на Италия Бре Банка Ланути (Кунео) са пред отпадане от полуфиналния плейоф на Серия А1 срещу Лубе Банка Марке (Мачерата). Владо Николов и компания допуснаха да паднат у дома от водения от Мауро Беруто отбор с 2:3 (25:23, 23:25, 22:25, 25:20, 14:16) в трета среща от 1/2-финалите, играна тази вечер в зала "Бре Банка" в Кунео.

Владо Николов изигра поредния си отличен мач за Кунео и стана отново най-резултатен с 21 точки (1 блок и 54% ефективност в атака), а Вуут Вийсманс добави 16 точки (2 блока, 2 аса, 35% ефективност в атака, 74% позитивно и 42% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно. За тима на Мачерата хърватският национал Игор Омръчен се отчете с 29 точки (4 блока, 2 аса и 47% ефективност в атака) за успеха, но за най-полезен играч (MVP) на мача бе определен Кристиан Савани, който завърши с 20 точки (3 аса, 61% ефективност в атака, 40% позитивно и 18% перфектно посрещане) за победата.

По този начин Мачерата поведе с 2-1 победи в серията, която се играе до 3 успеха от 5 мача. Четвъртата среща между двата отбора е в сряда (4 май) от 21:30 часа българско време в зала "Паласпорт Фонтескодела" в Мачерата и ще бъде предавана пряко по българската версия на телевизия Eurosport 2.

Sportal.bg

Дано успеят днес и да не отпаднат! smile
krissityyy
If only...
krissityyy

Age : 31

ПисанеЗаглавие: Re: Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1   Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1 EmptyПон Май 02, 2011 6:37 am

Дано не отпаднат наистина!!! Мачерата изравниха на Владо Николов и Кунео след 3:1 455881