ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Казийски и БГ Тренто взеха реванш след 3:0 над Модена!

Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

Казийски и БГ Тренто взеха реванш след 3:0 над Модена! Empty
ПисанеЗаглавие: Казийски и БГ Тренто взеха реванш след 3:0 над Модена!   Казийски и БГ Тренто взеха реванш след 3:0 над Модена! EmptyПон Май 02, 2011 5:33 am

Световният и европейски волейболен клубен шампион Итас Диатек (Тренто) отново поведоха в полуфиналния плейоф в италианската Серия А1. Възпитаниците на треньора Радостин Стойчев успяха да вземат реванш и да надиграят вкъщи Каза (Модена) с 3:0 (31:29, 26:24, 25:21) в третия мач от 1/2-финалите, игран тази вечер в зала "Пала Тренто", след като в четвъртък допуснаха тежка загуба като гости с 0:3 гейма.

Двата отбора започнаха напълно равностойно, но все пак техническото прекъсване дойде при минимална преднина за гостите от Модена - 8:7 след успешна атака от втора линия на Кристиан Казоли. Постепенно Модена увеличиха преднината си на 12:9 след две страхотни блокади на холандския национал Витце Коойстра и Анхел Денис срещу Матей Казийски, а след това на 14:10 след контра в аут на Ян Щокър. Прекъсването, което взе Радо Стойчев, даде ефект и трентинци изравниха при 15:15 след аут на Денис, блокада на Емануеле Бирарели и ас на Матей Казийски. Все пак втората пауза отново дойде при минимално предимство за възпитаниците на Даниеле Баньоли срещу сервис в аут на българската звезда. Постепенно световните шампиони обърнаха до 21:20 в своя полза след успешна атака на Казийски, грешка на холандеца Дик Коой и ас на кубинеца Османи Хуанторена. Волейболистите на Модена направиха нов обрат при 24:23 след две атаки на Анхел Денис. Казийски и компания успяха да спасят 6 геймбола, след което взеха много трудно гейма с 31:29 след ас на Ян Щокър и блокада на Емануеле Бирарели.

И втората част тръгна равностойно и първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за трентинци след грешка в атака на Анхел Денис. Двата отбора продължиха равностойно, но все пак момчетата на Радо Стойчев увеличиха леко преднината си при 16:14 след атака на Османи Хуанторена и контра на Матей Казийски. Последва ас на Хуанторена - 17:14 и тайм-аут за Даниеле Баньоли и Модена. Въпреки това резултата стана 19:14 след контра на Андреа Сала и нов ас на Хуанторена и второ прекъсване за гостите. Модена намали до 19:17 след две грешки на Хуанторена, но домакините моментално си върнаха преднината при 22:17 след атака и две блокади на Матей Казийски. Постепенно Модена изравниха при 23:23 след два аса на холандеца Дик Коой. В крайна сметка Казийски и компания спечелиха гейма с 26:24 след блокада на Емануеле Бирарели и ас на българската звезда.

Волейболистите на Модена започнаха по-добре третия гейм като поведоха с 5:1 след грешка от сервис на Андреа Сала и два аса на Анхел Денис. Прекъсването, което взе Радо Стойчев, даде резултат и Тренто изравни при 6:6 след контра на Османи Хуанторена, ас на Матей Казийски и блокада на бразилския разпределител Рафаел Де Оливейра. Техническото прекъсване пък, дойде при 8:6 за домакините след атака през центъра на Емануеле Бирарели и пусната топка на Рафаел. Постепенно Модена успя да изравни при 12:12, но трентинци веднага си върнаха преднината при 15:12 след грешка на Кристиан Казоли от сервис, контра на Андреа Сала и ас на Хуанторена, а техническата пауза дойде при 16:13 след технично отиграване на Матей Казийски. Момчетата на Даниеле Баньоли успяха да изравнят при 16:16 след две блокади на Витце Коойстра, но трентинци веднага си върнаха предимство при 18:16 след атака на Цецо Соколов и контра на Казийски. Последва ново равенство при 20:20 след атака и блокада на аржентинеца Себастиан Креус. БГ Тренто дръпна за пореден път при 22:20 след блок-аут на Соколов и блокада на Андреа Сала, след което спечелиха гейма с 25:21 след две контри на Цецо Соколов и Матей Казийски, а с това и мача с 3:0.

Звездата и капитан на БГ Тренто Матей Казийски изигра стабилен мач и стана най-резултатен с 18 точки (2 блока, 3 аса, 45% ефективност в атака, 30% позитивно и 20% перфектно посрещане), но за най-полезен играч (MVP) на мача бе определен кубинецът Османи Хуанторена, който завърши с 12 точки (4 аса, 47% ефективност в атака, 52% позитивно и 28% перфектно посрещане) за успеха. Българският национал Цветан Соколов влезе в средата на втория гейм и се отчете с 6 точки (50% ефективност в атака), докато Валентин Братоев не бе в групата за мача. За Модена кубинецът с италиански паспорт Анхел Дени реализира 15 точки (1 блок, 3 аса и 46% ефективност в атака), но и това не помогна.

Така световните шампиони поведоха 2-1 победи в серията, която се играе до 3 успеха от 5 мача. Четвъртата и може би последна среща между двата отбора е в четвъртък (5 май) от 21:30 часа българско време в зала "Пала Панини" в Модена.

Sportal.bg

Eй, наистина уникален беше мача..през цялото време на нокти, сякаш беше финал..Трента определено си върнаха и то как..сервиси тип Хуанторена-Казийски, почти отказаха Модена..а в последния гейм, блокадата на Сала и Бирарели, и атаките на Цецо, ни припомниха съвсем, кои са Тренто! Браво момчета!!! lof sunnn
krissityyy
If only...
krissityyy

Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Казийски и БГ Тренто взеха реванш след 3:0 над Модена!   Казийски и БГ Тренто взеха реванш след 3:0 над Модена! EmptyПон Май 02, 2011 6:35 am

Наистина едно огромно БРАВО!!!Много тежък мач,от който победата е по-сладка!!! Казийски и БГ Тренто взеха реванш след 3:0 над Модена! 727641 Желая им много късмет в четвъртък и дано тогава е последният им мач!!! Казийски и БГ Тренто взеха реванш след 3:0 над Модена! 455881 Казийски и БГ Тренто взеха реванш след 3:0 над Модена! 842901 Казийски и БГ Тренто взеха реванш след 3:0 над Модена! 142116