ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Казийски и БГ Тренто на 4-ти пореден финал в Серия А1

Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

Казийски и БГ Тренто на 4-ти пореден финал в Серия А1 Empty
ПисанеЗаглавие: Казийски и БГ Тренто на 4-ти пореден финал в Серия А1   Казийски и БГ Тренто на 4-ти пореден финал в Серия А1 EmptyПон Май 09, 2011 6:43 am

Световният и европейски волейболен клубен шампион Итас Диатек (Тренто) се класира за четвърта поредна година за финала в италианската Серия А1. Възпитаниците на треньора Радостин Стойчев победиха вкъщи Каза (Модена) с 3:1 (25:23, 28:30, 25:22, 25:11) в пети решителен мач от 1/2-финалите, игран тази вечер в зала "Пала Тренто".

Гостите от Модена тръгнаха по-добре като поведоха с 3:1 след два аса на аржентинеца Себастиан Креус, но постепенно трентинци изравниха при 5:5 след бърза атака през центъра на Андреа Сала и контра на Ян Щокър. Играта продължи точка за точка до 8:7 за Модена след успешна атака на кубинеца с италиански паспорт Анхел Денис. Двата отбора продължиха напълно равностойно до второто техническо прекъсване, което дойде при 16:15 за възпитаниците на Даниеле Баньоли след технично отиграване на Денис. Постепенно световните шампиони дръпнаха с 19:17 след атака на Емануеле Бирарели и аут на Денис от Модена. Въпреки тайм-аута на Даниеле Баньоли последва грешка на бразилския разпределител Бруно Резенде и ас на Бирарели и 21:17. Волейболистите на Модена намалиха до 21:20 след две отлични изяви на Марко Пископо, който влезе като резерва за гостите. В крайна сметка трентинци успяха да спечелят гейма с 25:23 след мощна атака на Ян Щокър.

Модена отново започната по-добре като дръпнаха с 4:2 след контри на Кристиан Казоли и Витце Коойстра, но момчетата на Радо Стойчев веднага изравниха при 5:5 и дори поведоха с 6:5 след мощна атака и контра на Ян Щокър. Техническата пауза пък, дойде при 8:7 за домакините след грешка от сервис на Бруниньо. Последваха два миниобрата и 13:10 за Тренто след два блок-аута на Матей Казийски и грешка на холандския национал Дик Коой. Независимо от прекъсването за Даниеле Баньоли Казийски и компания запазиха преднината си до 16:14 след бърза атака през центъра на Андреа Сала. Разликата нарасна до 19:15 след спорна атака в аут на Казоли и Модена и жълт картон за Даниеле Баньоли за успорване на съдийското решение. Въпреки това гостите намалиха до 20:19 след атака на Дик Коой и блокада на Витце Коойстра, но БГ Тренто веднага си върнаха преднина при 22:19 след грешка на Себастиан Креус от сервис и успешна контра на Ян Щокър. Постепенно Модена съумя да изравни при 24:24 след контра на Коой и блокада на Креус и дори да поведат при 25:24 след блок на Казоли. Възпитаниците Радо Стойчев успяха да спасят три геймбола до 27:27, след което последваха два миниобрата и 29:28 за Модена след грешка на Матей Казийски. Гостите взеха трудно гейма с 30:28 след контра блок-аут на Анхел Денис и изравниха на 1:1.

И в началото на третия гейм волейболистите на Модена поведоха с 4:2 след атака на Анхел Денис и контра на Дик Коой. При резултат 5:3 топреализатора на гостите Анхел Денис се контузи и бе заменен от Алберто Казадей. Това не помогна на домакините и техническата пауза дойде при 8:5 за момчетата на Даниеле Баньоли след грешка на Матей Казийски. Последва равенство при 8:8 след атака-пайп на Османи Хуанторена, блокада на Андреа Сала и грешка на Казадей, след което Денис се върна на полето. Равенството се запази до 14:14, след което световните шампиони дръпнаха с 16:14 след грешка от сервис на Витце Коойстра и успешна контра на Османи Хуанторена. Разликата леко набъбна при 18:15 след ас на Андреа Сала и тайм-аут за Даниеле Баньоли и Модена. Това даде ефект и Модена изравни при 19:19 след атака през центъра на Себастиан Креус и задържана топка на Рафаел Де Оливейра, но трентинци веднага си върнаха преднината при 21:19 след мощна атака на Ян Щокър и бомбен ас на Османи Хуанторена, а след това при 23:20 след блокада на Казийски срещу Денис. Световните шампиони успяха без проблеми да затворят гейма при 25:22 в своя полза след блок-аут на Казийски.

За разлика от първите три гейма в началото на четвъртия трентинци дръпнаха с 5:2 след атака и ас на Османи Хуанторена и грешка на Модена в посрещане. До първото техническо прекъсване разликата стана 8:4 след контра блок-аут на Ян Щокър. Преднината стана 11:6 след блокада на Рафаел и тайм-аут за Даниеле Баньоли. Постепенно гостите намалиха до 13:11 след атака на Дик Коой и ас на Себастиан Креус, което накара Радо Стойчев. Това даде ефект и второто техническо прекъсване дойде при 16:11 за БГ Тренто след нови две атаки на Ян Щокър и блокада на Емануеле Бирарели. Разликата продължи да расте до 20:11 след атака и две блокади на Доре Дела Лунга и ас на Хуанторена. В крайна сметка момчетата Радо Стойчев спокойно спечелиха гейма с 25:11 след нови две блокади на Бирарели и ас на Хуанторена, а с това и мача с 3:1.

Звездата и капитан на БГ Тренто Матей Казийски игра стабилно цял мач и завърши с 13 точки (1 блок, 2 аса, 48% ефективност в атака, 29% позитивно и 29% перфектно посрещане), а най-полезен бе чехът Ян Щокър с 21 точки (2 блока и 63% ефективност в атака) за успеха. Българският национал Цветан Соколов влезе за малко като резерва в първия гейм, но не се отчете с нито една точка, а Валентин Братоев за пореден път бе извън групата за мача. За Модена Анхел Денис се отчете със 17 точки (1 блок и 55% ефективност в атака), въпреки че бе сменен след третия гейм поради контузия.

Така световните шампиони спечелиха серията с 3-2 победи и се класираха за финала или т.нар. V-Dау следващата неделя (15 май) в столицата Рим. Съперник ще им бъде победителя от другия полуфинал между настоящия шампион Бре Банка Ланути (Кунео) с Владимир Николов и Лубе Банка Марке (Мачерата), които в момента играят също пети мач помежду си при резултат 2:1 гейма за възпитаниците на Мауро Беруто.

ИТАС ДИАТЕК (ТРЕНТО) - КАЗА (МОДЕНА) 3:1 (25:23, 28:30, 25:22, 25:11)
ТРЕНТО: МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 13, Емануеле Бирарели 14, Османи Хуанторена 15, Рафаел Де Оливейра 1, Андреа Сала 10, Ян Щокър 21 - Андреа Бари-либеро (Масимо Колачи, Доре Дела Лунга 4, ЦВЕТАН СОКОЛОВ)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
МОДЕНА:
Кристиан Казоли 7, Себастиан Креус 16, Анхел Денис 17, Дик Коой 11, Витце Коойстра 12, Бруно Резенде 2 - Лорис Мания-либеро (Марко Пископо 2, Едоардо Чабатини, Алберто Казадей 1, Луис Диас, Марко Фаброни)
Старши-треньор: Даниеле Баньоли.

sportal.bg

Браво,страхотен маач!!! Казийски и БГ Тренто на 4-ти пореден финал в Серия А1 727641 Честита победа и много късмет на финала!!! Казийски и БГ Тренто на 4-ти пореден финал в Серия А1 842901 Казийски и БГ Тренто на 4-ти пореден финал в Серия А1 455881 Казийски и БГ Тренто на 4-ти пореден финал в Серия А1 142116
bojotami
Момичето на безкрайността
bojotami

Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Казийски и БГ Тренто на 4-ти пореден финал в Серия А1   Казийски и БГ Тренто на 4-ти пореден финал в Серия А1 EmptyСря Май 11, 2011 2:34 pm