ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

България пак удари Куба! Empty
ПисанеЗаглавие: България пак удари Куба!   България пак удари Куба! EmptyСря Май 25, 2011 8:15 am

Мъжкият национален отбор по волейбол на България спечели и втората приятелска среща с Куба. Възпитаниците на селекционера Радостин Стойчев победиха световните вицешампиони с 3:1 (25:27, 25:22, 25:17, 25:21) в контрола, играна при закрити врати в зала "Конгресна" на ДКС във Варна. Това бе последна проверка на националния ни отбор преди старта на Световната лига. На трибуните присъстваха само хора от щабовете на двете селекции и журналисти. Момчетата от "Б" тима също гледат на живо изявите на волейболистите.

Матей Казийски получи почивка и не е на полето. На негово място Радостин Стойчев може да разчита на Мирослав Градинаров, който по време на официалната контрола с Куба бе с втория ни състав в Румъния. Титуляри за България започнаха Андрей Жеков, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов, Методи Ананиев, Тодор Алексиев, Владимир Николов и либеро Владислав Иванов. Орландо Блекууд пък пусна като основни играчи Вилфредо Леон, Ясер Пермодо, Дариел Албо, Йоандри Диас, Фернандо Ернандес, Хенри Бел и либеро Кейбир Гутиерес.

Откриващата точка в проверката бе на Тодор Алексиев, след което България дръпна с 3:1, но бяхме догонени при 4:4. Последваха нови три равенства, за да успее Куба да поведе за първи път при първото техническо прекъсване - 8:7. Владо Николов и компания обаче отговориха с две поредни успешни атаки и си върнаха водачеството при 9:8 и 12:10. Вилфредо Леон по правата се разписа за 12:11, а при последвалото разиграване родната блокада бе надиграна, топката излезе в аут за ново равенство на резултата – 12:12. Радостин Стойчев постоянно даваше наставления и коментираше ситуациите. Преднината на българите от 2 точки - 14:12, бе стопена при 14:14, Дариел Албо в центъра реализира за гостите - 15:14, но Виктор Йосифов му го върна за 15:15. Второто техническо прекъсване бе отново за Куба - 16:15. Методи Ананиев спря противниковата серия 16:17, а Тодор Алексиев ни върна аванса в точките – 18:17. При второто последвало изравняване Стойчев поиска почивка. Леон и Диас за пореден път се разписаха съответно за 20:20 и 21:21. Владо Николов бе над всички и направи 22:21, но Фернандо Ернандес и Хенри Бел върна интригата за 22:22 и 23:22. Ръцете на Йосифов останаха най-високо и прати топката в противниковото поле за 23:23. Ернандес взе първи геймбол за Куба - 24:23. Теодор Тодоров бе перфектен на блокада за 24:24. Въпреки силния сервис на Жеков, гостите успяха да отбележат за 25:24, но грешиха сервис и отново доиде равенство – 25:25. Бел пак взе геймбол - 26:25, а лесно след Пермодо взе гейма с 27:25.

След първоначалното равенство до 3:3, гостите взеха предимството при 6:4. Ананиев върна една точка, но Диас реализира за 7:5. Както през първия гейм, така и сега първото техническо прекъсване бе за Куба - 8:6. За гостите основни фигури бяха Ернандес и Пердомо направиха резултата 11:8. Тогава обаче Стойчев пусна Цветан Соколов да замени Владо Николов и веднага се разписа, по негов пример и Алексиев го направи - 10:11. Двамата повториха "упражнението" за 12:12. Йосифов пък ни върна водачеството при 13:12, след което кубинският треньор Орландо Блекууд взе почивка. С пълна сила Соколов изигра противника за 15:13, а чрез Ананиев ние за първи път в контролата бяхме водачи в резултата на техническо прекъсване – 16:13. След точка на Ернандес и грешка в посрещане резултатът бе изравнен 16:16, че дори кубинците поведоха с 18:16. Соколов и Тодоров направиха 18:18. Центърът на ЦСКА пак се разписа за 19:19. Ананиев пак ни върна в мача за 20:20. Блокада на Соколов пък успя да вземе предимството ни за 21:20, 22:20 и 23:21. Андрей Жеков само атакува успешно за 24:22. Алексиев спаси, а Соколов завърши, за да вземе България втория гейм с 25:22, а с това да изравни частите на 1:1.

Радо Стойчев както преди ден остави на полето Цецо Соколов. Диагоналът реализира първата точка за България, след като Куба ни дръпна с 2:1. Пак Соколов направи точка и то за да поведем с 3:2. Пред погледа и на Пламен Константинов, поведохме със 6:3 и 7:4, но две грешки на Алексиев позволиха да бъдем догонени до 7:6. Дариел Албо пък изравни за 7:7, а чрез Виктор Йосифов първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за България. Теодор Тодоров изравни за 9:9 и се разписа за 10:9. Тодор Алексиев реализира последователно за 12:10 и 13:10. Методи Ананиев направи ас за 14:1), а второто техническо прекъсване бе при 16:12. Цветан Соколов директно от начален удар направи 17:12, Ананиев бе успешен за 18:13, а Алексиев за 19:14. Теодор Тодоров пък блокира за 22:15. При интересно и продължително разиграване либерото Владислав Иванов отигра, прати топката от другата страна на мрежата, кубинците очакваха тя да излезе в аут, но бе вътре и либерото ни реализира за 23:17. Геймът бе за българите след 25:17.

Българските волейболисти поведоха с 4:1 и 5:2 в началото на четвъртата част, в която започна Валентин Братоев. Първото техническо прекъсване бе за българските национали при 8:7. Въпреки, че кубинците изравниха при 8:8, Теодор Тодоров върна статуквото при 9:8 и 11:8. Стойчев продължи да дава индивидуални напътствия на всеки един от играчите на полето или скамейката. Нашите неотрализираха сервиса на Сепеда и направиха 13:10, а чрез Соколов и 14:10. При второто техническо прекъсване България имаше 4 точки аванс - 16:12. Стойчев поиска прекъсване при 17:14. Куба успя да намали пасива си до две точки при 17:15 и 18:16, а Сепеда реализира ас за 18:17. Соколов по диагонала обаче не позволи изравняване - 19:17. След грешка от начален удар на България, селекционерът Радо Стойчев взе втора почивка. Братоев също се разписа, но за 20:18. Соколов продължи с два аса за 21:18 и 22:18, след което атакува успешно за 23:18. Бел успя да блокира успешно Соколов за 23:20. Първият ни мачбол дойде след свирена мрежа на кубинците – 24:20. Христо Цветанов за първи път влезе в игра за сервис, но Бел пусна успешно за 24:21. Стойчев направи пълна смяна с Братоев. Соколов затвори мача с атака по диагонала – 25:21 и успех за България над Куба с 3:1 гейма.

Най-резултатен за българския отбор бе влезлият като резерва Цветан Соколов с 20 точки (1 блок, 3 аса и 57% ефективност в атака), а Тодор Алексиев, който игра до средата на третия гейм завърши с 16 точки (1 блок, 52% ефективност в атака, 50% позитивно и 28% перфектно посрещане) за успеха. Много силен мач изигра и центърът Теодор Тодоров, който се отчете с 14 точки, включително 7 блока, 1 ас и 75% ефективност в атака. За кубинците Хенри Бел (3 блока, 2 аса, 52% ефективност в атака, 32% позитивно и 9% перфектно посрещане) и Фернандо Ернандес (1 блок и 55% ефективност в атака) реализираха по 17 точки.