ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

България прегази Германия в Бремен  Empty
ПисанеЗаглавие: България прегази Германия в Бремен    България прегази Германия в Бремен  EmptyПон Юни 20, 2011 8:18 am

Волейболистите от националния отбор на България записаха много ценна 4-та победа в Световната лига. Момчетата на селекционера Радостин Стойчев победиха като гости Германия с 3:1 (26:24, 25:22, 20:25, 25:23) във втория мач помежду им от 4-ия кръг в Група "В", игран тази вечер пред около 2000 зрители в зала "Бремен Арена".

Германците тръгнаха по-добре и бързо поведоха с 3:0 след атаки на Йохен Шьоопс и капитана Роберт Кром и грешка на Матей Казийски, но България веднага обърнаха при 4:3 след две технични отигравания на Тодор Алексиев и блокада на Теодор Тодоров. Въпреки тайм-аута за Раул Лозано техническото прекъсване дойде при 8:7 за българите след сервис в аут на Кром. Разликата леко нарасна при 10:8 след ас на разпределителя Андрей Жеков, а след това на 16:13 след мощна атака и контра на Цветан Соколов. Последва ас на Теодор Тодоров и 17:13. Играта продължи точка за точка до 19:15 и второ прекъсване за Лозано и Германия. Независимо от това преднината на българските момчета нарасна до 20:15 след грешка в атака на влезлия като резерва за домакините Маркус Поп. Постепенно Бундестима намали до 22:20 след блокада на Щефан Хюбнер, което накара Радо Стойчев да вземе тайм-аут. Това не помогна и Германия изравни при 24:24 след блокада на Макс Гюнтьор и спорно отсъждане на съдии. Все пак България взе гейма с 26:24 след атака през центъра на Виктор Йосифов и контра на Цецо Соколов.

Втората част тръгна равностойно до 5:5, след което България дръпна със 7:5 след атака на Цецо Соколов и грешка на Себастиян Шварц, а след това с 8:6 след нова успешна атака на Соколов. Постепенно германците успяха да изравнят при 10:10 след мощна атака на Йохен Шьоопс и аут на Матей Казийски. Двата отбора продължиха напълно равностойно, но все пак втората пауза дойде при минимална преднина за българските "лъвове" - 16:15 след атака в аут на Щефан Хюбнер. След равенството при 18:18 момчетата на Радо Стойчев дръпнаха с 21:18 след грешка на Роберт Кром, мощна атака на Цецо Соколов и блокада на Матей Казийски. В крайна сметка българските волейболисти успяха да спечелят гейма с 25:22 след блок-аут на Цецо Соколов.
Българите започнаха отлично като поведоха с 3:1 след три страхотни блокади на Виктор Йосифов, но Германия веднага изравни при 3:3 след грешка на Цецо Соколов. Последва ново равенство при 4:4, след което германците дръпна с 6:4 след два аут на Теодор Тодоров и Соколов, а след това с 8:5 след ас на капитана Роберт Кром. Разликата набъбна до 11:6 след поредна атака на Йохен Шьоопс и технично отиграване на германския разпределител Патрик Щоервалд. Въпреки тайм-аута за Радо Стойчев Германия запази предимството до 16:12 след грешка от сервис на Цецо Соколов. Постепенно българите намалиха до 19:16 след грешка на влезлия като резерва Денис Калиберда и отлична блокада на Виктор Йосифов. Прекъсването, което поиска Раул Лозано, даде ефект и домакините си върнаха преднината при 21:16 след блокада на Макс Гюнтьор и нова грешка на Соколов, след това Радо Стойчев взе тайм-аут и пусна в игра Данаил Милушев. България отново стопи разликата до 23:20 след атака на Дани Милушев, ас на Матей Казийски и контра на Виктор Йосифов, но Германия затвориха гейма при 25:20 след поредни две спорни отсъждания на главния съдия Партиайнен от Финландия.
Възпитаниците на Радо Стойчев стартираха много добре в четвъртата част като дръпнаха с 6:3 след мощна атака и блокада на Цецо Соколов и блок на звездата Матей Казийски. Независимо от тайм-аута за Раул Лозано последваха ас на разпределителя Андрей Жеков и успешна контра на Казийски и 8:3. Въпреки усилията на германците разликата се запази до 11:6 след отлична блокада на Цецо Соколов. Двата отбора продължиха равностойно до 16:11 след сервис в аут на Щефан Хюбнер. Постепенно домакините стопиха разликата до 19:17 след две атаки на влезлия като резерва Кристиян Дюнес. Играта продължи точка за точка до 22:19, след което Германия намали до 22:21 след спорен блок-аут на Себастиян Шварц и аут на Матей Казиски, което накара Радо Стойчев да вземе тайм-аут. Това помогна и България спечели гейма с 25:23 след мощна атака на Цецо Соколов, а с това и мача с 3:1.

Цецо Соколов изигра втори пореден страхотен мач и отново стана най-резултатен с 26 точки (2 блока, 1 ас и 46% ефективност в атака) а звездата и капитан Матей Казийски завърши с 16 точки (3 блока, 1 ас, 39% ефективност в атака и 30% перфектно посрещане) за победата. За германците Йохен Шьоопс също реализира 16 точки (41% ефективност в атака). Така българските волейболисти останаха на 2-ро място във временното класиране с 13 точки след 4 победи и 4 загуби и с реални шансове за класиране на финалите в Полша. Бундестимът, пък запази 3-то си място с 8 точки след 3 победи и 5 загуби. Следващия уикенд България приема Япония във Варна, а Германия ще бъде домакин на лидера Русия.
ГЕРМАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:3 (24:26, 22:25, 25:20, 23:25)
ГЕРМАНИЯ: Патрик Щоервалд 1, Йохен Шьоопс 16, Роберт Кром 13, Себастиан Шварц 6, Щефан Хюбнер 14, Макс Гюнтьор 5 - Маркус Щоервалд-либеро (Маркус Поп 3, Симон Тишер 1, Кристиян Дюнес 4, Денис Калиберда 2)
Старши-треньор: РАУЛ ЛОЗАНО (Аржентина)
Помощник-треньор: Хуан Мануел Сарамалера (Аржентина)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 3, Цветан Соколов 26, Матей Казийски 14, Тодор Алексиев 8, Теодор Тодоров 9, Виктор Йосифов 7 - Владислав Иванов-либеро (Георги Братоев, Николай Пенчев 4, Данаил Милушев 1)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
Помощник-треньор: Камило Плачи (Италия).

sportal.bg

Честита победа,момчета България прегази Германия в Бремен  842901 Невероятен мач и победа,дано да им стигне,за да отидат на финал!!! България прегази Германия в Бремен  455881 България прегази Германия в Бремен  142116 България прегази Германия в Бремен  847575
bojotami
Момичето на безкрайността
bojotami

Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

ПисанеЗаглавие: Re: България прегази Германия в Бремен    България прегази Германия в Бремен  EmptyСря Юни 22, 2011 7:35 am