ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

България разгроми Япония с 3:0 и записа 5-та победа в Световната лига

Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

България разгроми Япония с 3:0 и записа 5-та победа в Световната лига  Empty
ПисанеЗаглавие: България разгроми Япония с 3:0 и записа 5-та победа в Световната лига    България разгроми Япония с 3:0 и записа 5-та победа в Световната лига  EmptyСъб Юни 25, 2011 6:30 pm

Волейболистите от националния отбор на България записаха 5-та победа в Световната лига, след като разгромиха Япония с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) в първия мач от 5-ия кръг на Група В, който се игра в зала "Конгресна" на ДКС във Варна. Така националите прибавиха още 3 точки към своя актив и вече имат 16 точки, с което заемат 2-ро място в Група В.

Двубоят започна изключително равностойно. Двата тима започнаха предпазливо и изчакваха повече грешки на противника. България поведе с 6:5 след единична блокада на Виктор Йосифов. Япония обаче обръна до 8:7 при първото техническо прекъсване, след атака в аут на Матей Казийски. Възпитаниците на Радостин Стойчев изравниха при 9:9, но Япония отново излезе напред с 11:10. Тодор Алексиев изравни за 11:11 след техничен блокаут. Две поредни мощни атаки на Цветан Соколов и 13:11 за България. Последва прекъсване за Тецуя Уета. След него двойната българска блокада направи разликата 14:11. Цветан Соколов даде аванс от 2 точки на България при второто техническо прекъсване - 16:14. Последва ас на Теодор Тодоров 17:14. България поведе с 5 точки при 19:14 след единичен блок на Андрей Жеков. Разликата нарасна на 6 точки след атака на Матей Казийски - 22:16. България стигна до гейм-бол при 24:19. Успехът в първата част дойде след атака в аут на Кунихиро Шимицу - 25:20.

Българските волейболисти поведоха с 5:3 в началото на втория гейм, след като Теодор Тодоров направи единичен блок като за учебник. Японците обаче записаха 3 поредни точки и дръпнаха с 6:5 след атака на Кунихиру Шимицу. Цветан Соколов изравни до 6:6, а нов блок на Теодор Тодоров изведе България напред със 7:6. Мощна атака по правата на Соколов и 8:6 за България при първото техническо прекъсване. България поведе с 3 точки при 12:9 след единична блокада на Тодор Алексиев. Последва нова блокада на Соколов за 13:9. Мощна атака на Соколов и 14:10 за България. Бърза атака на Теодор Тодоров и 15:11. Цветан Соколов с мощен сервис изведе България напред с 16:11 при второто техническо прекъсване. Нов ас на Цветан Соколов и 18:11, което принуди Тецуя Уета да вземе прекъсване за Япония. Разликата се запази на 7 точки при 19:12 след мощна атака на Цветан Соколов. Радостин Стойчев пусна в игра Николай Пенчев и Методи Ананиев, но Япония намали до 20:22 след атака на Юта Йонеяма. България затвори втората част с 25:20 след поредна мощна атака на Цветан Соколов.

България поведе с 4:2 в началото на третата част, въпреки че Тецуя Уета смени повечето от своите волейболисти. Японците съумяха обаче да поведат със 7:6 и 8:7 при първото техническо прекъсване. Гостите дръпнаха с 3 точки за 11:8. Българските волейболисти изравниха при 11:11 и поведоха с 12:11. Последва прекъсване на Тецуя Уета. Българските волейболисти поведоха с 15:13, на Япония изравни след странно съдийско решение до 15:15. Мощна атака на Цветан Соколов и България поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Възпитаниците на Радо Стойчев дръпнаха с 3 точки при 20:17. Японците намалиха до 20:21, след като Андрей Жеков би сревис в мрежата.
Япония изравни при 22:22. Тодор Алексиев направи 23:22. Последва нов единичен блок на Теодор Тодоров и мач-бол при 24:22. Японците намалиха до 23:24, но последва нова бомбена атака на Цветан Соколов и България спечели третата част с 25:23 и мача с 3:0 гейма.

Цветан Соколов изигра феноменален мач и заби 23 точки (2 аса, 2 блока). Теодор Тодоров добави 9 точки (6 феноменални блока, 1 ас), а Виктор Йосифов се отчете с 8 точки (4 блока, 1 ас). България записа общо 17 блока в мача, което се оказа решаващо за победата.

БЪЛГАРИЯ - ЯПОНИЯ 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 1, Цветан Соколов 23, Матей Казийски 7, Тодор Алексиев 9, Теодор Тодоров 9, Виктор Йосифов 8 - Владислав Иванов-либеро (Николай Пенчев 2, Методи Ананиев)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
Помощник-треньор: Камило Плачи (Италия)
ЯПОНИЯ: Дайсуке Усами, Такааки Томимацу 1, Кота Ямамура 3, Кунихиро Шимицу 11, Тацуя Фукузава 8, Юта Йонеяма 12 - Такеши Нагано-либеро (Юта Абе 1, Йошифуми Сузуки 3, Ю Кошикава 4, Юя Агеба)
Старши-треньор: Тацуя Уета
Помощник-треньор: Юичи Накагайчи

sportal.bg

Честита победааа!!! България разгроми Япония с 3:0 и записа 5-та победа в Световната лига  727641 Невероятни! България разгроми Япония с 3:0 и записа 5-та победа в Световната лига  842901 Пожелавам им много късмет на финалите,защото ЩЕ се класират!!! България разгроми Япония с 3:0 и записа 5-та победа в Световната лига  142116 България разгроми Япония с 3:0 и записа 5-та победа в Световната лига  159724 България разгроми Япония с 3:0 и записа 5-та победа в Световната лига  847575
bojotami
Момичето на безкрайността
bojotami

Брой мнения : 620
Age : 29
Registration date : 01.06.2010

ПисанеЗаглавие: Re: България разгроми Япония с 3:0 и записа 5-та победа в Световната лига    България разгроми Япония с 3:0 и записа 5-та победа в Световната лига  EmptyНед Юни 26, 2011 8:04 am

Честито и от мен! От тук нататък искам да ги виждам да играят като вчера, че и по-добре! bg lof lucky