Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

Велика България отнесе непобедената Русия!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Велика България отнесе непобедената Русия!!!   Велика България отнесе непобедената Русия!!! EmptyЧет Юни 30, 2011 6:08 pm

Волейболистите от националния отбор на България победиха Русия с 3:1 (25:22, 18:25, 30:28, 25:20) в първата среща от 6-ия кръг на Група В в Световната лига, която се игра пред около 6000 зрители в зала "Конгресна" на ДКС във Варна. Момчетата на Радостин Стойчев демонстрираха отличен волейбол, бореха се за всяка топка и спечелиха така желаната "чиста" победа и 3 ценни точки, над единствения тим до днес в Световната лига без нито една загуба - този на Русия.

Трите точки може да се окажат златни за България в борбата за класиране на финалите на Световната лига в Гданск (6-10 юли).
България вече е с актив от 21 точки и има една повече от състава на Куба, който е втори в Група D. Още една победа на България над Русия утре обаче ще гарантира на 99% класирането на Матей Казийски и компания на финалите на Световната лига.

Президентът на Република България Георги Първанов и неговата съпруга Зорка, както и спортният министър Свилен Нейков и военният министър Аню Ангелов подкрепяха националите от ложата на зала "Конгресна."
Двубоят започна изключително опарвано и равенството се запази до 4:4. България излезе напред при 5:4 след аут на Максим Михайлов. Последва равенство 5:5 след атака на Матей Казийски в аут, който само съдията видя. Матей Казийски изведе България напред при първото техническо прекъсване с 8:6. Цветан Соколов направи 9:7 с мощна атака. Сервис в мрежата на Дмитрий Мусерский и 11:8 за България. Мощна атака на Тодор Алексиев и 12:9. Капитанът на Русия Тарас Хтей намали с прецизен удар покрай тройната ни блокада до 12:13. Цветан Соколов направи 14:12 с мощна атака. Последваха 2 поредни точки на Теодор Тодоров. Първата дойде след отлична атака в центъра, а втората след ас и 16:13 за България при второто техническо прекъсване. Русия записа 3 поредни точки и изравни при 16:16 след ас на Тарас Хтей. България излезе напред с 2 точки при 18:16, след като Матей Казийски върна една неспасяема топка от полето на Русия, а Виктор Йосифов направи страхотна контраатака. Цветан Соколов реализира за 20:17. Отново мощна атака на Цецо Соколов и 22:19 за България. Фантастичен единичен блок на Теодор Тодоров изведе България до гейм-бол 24:21. Матей Казийски с мощна атака по диагонала оформи крайния резултат в първия гейм - 25:22 в полза на България.
В началото на втората част равенството се запази до 3:3. България дръпна с 2 точки, след като първо Матей Казийски заби мощно от втора линия и зона 6, а след това и Тодор Алексиев заби много силно в полето на Русия. "Сборная" изравни при 5:5 и дори успя да поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. България изравни при 8:8 след троен блок срещу Тарас Хтей и блок на Андрей Жеков. Ас на Андрей Жеков и блок на Казийски и България поведе с 11:9. Русия изравни при 12:12 след ас на Максим Михайлов. Последва блок на резервата Дмитрий Илиних 12:13. Ас на Михайлов и блокаут и 15:12 за Русия, след 5-та поредна точка. Аут в атаката на Тарас Хтей прекъсна серията на руснаците - 13:15. Александър Волков направи 16:13 за Русия при второто техническо прекъсване. Влезлият в игра Александър Бутко раздвижи играта на "Сборная" и руснаците бързо поведоха с 19:13. Тодор Алексиев намали до 15:20 с технично отиграване. Разликата нарасна до 23:17 за Русия. Ас на Андрей Жеков и 18:23. Русия спечели втората част с 25:18 след ас на Дмитрий Мусерский.
Третата част стартира изключително равностойно и равенството се запази до 7:7 когато Теодор Тодоров изравни. Дмитрий Мусерский изведе Русия напред при 8:7. Последваха 5 поредни точки за България след страхотна игра на Матей Казийски, Цветан Соколов и Владислав Иванов - 12:8. На сервиса за Русия застана гиганта Мусерский и след поредица от силни сервиси и асове Русия изравни при 12:12. Цветан Соколов изведе България напред при 13:13, но Волков изравни за 13:13. Нова мощна атака на Цветан Соколов и 14:13. Отново Цветан Соколов доведе резултата до 16:14, след като заби единична блокада дошла след няколко поредни спасявания в защита на либерото Владислав Иванов. Русия на свой ред излезе напред след няколко отлични сервиса на Волков и добри обигравания в атака на резервата Алексей Спиридонов 17:16. Цветан Соколов изравни при 17:17 и 18:18. Теодор Тодоров направи 19:19, но Русия отново поведе с 20:19. "Сборная" поведе с 23:20 и вече се виждаше победител в гейма, когато България съумя да изравни при 23:23 след атака на Матей. Бирюков изведе Русия до гейм-бол при 24:23, но България изравни при 24:24. Последваха 4 гейм-бола за България, които Русия отрази. Матей Казийски изведе националите до 5-ия гейм-бол след много технична атака. България затвори гейма с 30:28 след атака в аут на руснаците.

БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 3:1 (25:22, 18:25, 30:28, 25:20)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 5 (3 аса, 2 блока), Цветан Соколов 19 (2 блока), Матей Казийски 17, Тодор Алексиев 13 (2 блока), Теодор Тодоров 8 (1 ас, 4 блока), Виктор Йосифов 3 (1 ас, 2 блока) - Владислав Иванов-либеро (Николай Пенчев, Владимир Николов)
Старши-треньор: Радостин Стойчев
Треньор: Камило Плачи
РУСИЯ: Сергей Гранкин 2, Максим Михайлов 21, Тарас Хтей 9, Денис Бирюков 16, Александър Волков 15, Дмитрий Мусерский 8 - Александър Соколов-либеро (Дмитрий Илиних 2, Александър Бутко, Алексей Спиридонов 5, Николай Апаликов, Хачатур Степанян)
Старши-треньор: Владимир Алекно
Треньор: Олег Молибога.

sportal.bg

Честита победа,момчета!!!Невероятни както всички обичаме да ги виждаме Велика България отнесе непобедената Русия!!! 159724 Показаха на какво са способни и защо заслужават да са на финал Велика България отнесе непобедената Русия!!! 842901 Победиха непобедена досега Русия...уникални Велика България отнесе непобедената Русия!!! 847575 Велика България отнесе непобедената Русия!!! 159724 Велика България отнесе непобедената Русия!!! 855792 Късмет утре и дай Боже да се класираме за финалите,в което пък аз съм сигурна!!! Велика България отнесе непобедената Русия!!! 842901 Велика България отнесе непобедената Русия!!! 142116 Велика България отнесе непобедената Русия!!! 855792