Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Франция обърна България с 3:1 на "Турноа дьо Франс"

Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

Франция обърна България с 3:1 на "Турноа дьо Франс" Empty
ПисанеЗаглавие: Франция обърна България с 3:1 на "Турноа дьо Франс"   Франция обърна България с 3:1 на "Турноа дьо Франс" EmptyНед Сеп 04, 2011 2:00 pm

Волейболистите от националния отбор на България загубиха втората си среща от приятелския турнир "Турноа дьо Франс". Момчетата на селекционера Радостин Стойчев допуснаха обрат и паднаха от домакина Франция с 1:3 (35:33, 22:25, 21:25, 18:25) във втория мач от 2-ия ден на надпреварата, игран тази вечер в Туркоа.

Срещата започна равностойно. Равенството в резултата се запази до 5:5, след което французите поведоха със 7:5 и 8:6 при първото техническо прекъсване. Българите веднага изравниха при 8:8 и дори дръпнаха с 10:9. Двата отбора отново продължиха равностойно, но все пак втората пауза дойде при 16:15 за момчетата на Радо Стойчев. Постепенно разликата леко нарасна при 22:20, но веднага последва обрат и 23:22 за "петлите". Българските "лъвове" отново обърнаха резултата в своя полза при 26:25. Играта продължи точка за точка до 28:28, след което последваха 4 миниобрата, за да се стигне до 34:33 за българите. В крайна сметка България взе гейма трудно с 35:33.

В началото на втората част Казийски и компания тръгнаха силно и бързо дръпнаха с 4:1. Въпреки опитите на французите да изравнят първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за българските волейболисти. Последва равенство при 8:8, което се запази до 11:11, след което домакините поведоха с 12:11. Българите направиха поредния обрат и 15:13 в тяхна полза. Възпитаниците на Филип Блейн сътвориха нов обрат в резултата и 16:15 за домакините. За пореден път двата отбора продължиха равностойно до 21:20, след което Франция увеличи преднината си на 23:20 и затвори гейма в своя полза при 25:22.

Третият гейм стартира напълно равностойнои първата техническа пауза дойде при минимално предимство за Франция - 8:7. Разликата набъбна до 11:7 и 13:8, а второто прекъсване дойде при 16:10 за френския тим. "Петлите" запазиха преднината си до 19:13, но след това българите стопиха изоставането си до 19:17. Все пак Франция успя да спечели гейма при 25:21 и да поведе с 2:1. Французите продължиха със силната си игра и в четвъртата част, като поведоха бързо с 3:1, 5:2 и 8:5. Играта продължи точка за точка до 12:9, след което резултатът стана 16:9 за "петлите". Преднината на домакините продължи да расте до 19:10, след което Франция без проблеми спечели гейма с 25:18, а с това и мача с 3:1.

Най-резултатен за българския тим бе капитанът Владимир Николов с 11 точки (2 блока, 1 ас и 38% ефективност в атака), въпреки че игра само до средата на третия гейм, а Матей Казийски (1 ас, 29% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане) и влезлият като резерва още в първия гейм Тодор Скримов (1 ас, 40% ефективност в атака и 12% перфектно посрещане) завършиха с по 9 точки точки. Много силен мач изигра Костадин Гаджанов, който започна като титуляр и игра до края. Центърът на Пирин Балканстрой се отчете с 8 точки (4 блока и 50% ефективност в атака). За французите Антонен Рузие реализира 20 точки (3 блока и 61% ефективност в атака) за победата.

Утре в последния ден на турнира българите излизат срещу отбора на Словения, който по-рано днес победи категорично Турция с 3:0 гейма, а Фрация ще срещне именно турците. Срещите са съответно от 16:30 и 19:00 часа българско време в град Вилньов Д'Аск, който е на 15 км от Туркоа.
ФРАНЦИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 (33:35, 25:22, 25:21, 25:18)
ФРАНЦИЯ:
Жерал Арди-Десурс 9, Антонен Рузие 20, Ромейн Вадельо 13, Еарвин Нгапет 12, Пиер Пуйол 3, Самюел Туя 19 - Жан-Франсоа Екзига-либеро (Бенджамин Тонюти, Мариен Моро, Жулиен Линеел, Николас Марешал 3)
Старши-треньор: Филип Блейн
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 2, Владимир Николов 11, Матей Казийски 9, Тодор Алексиев 3, Костадин Гаджанов 8, Виктор Йосифов 5 - Владислав Иванов-либеро (Георги Братоев 2, Тодор Скримов 9, Цветан Соколов 5, Методи Ананиев 4, Мартин Божилов-либеро)
Старши-треньор: Радостин Стойчев.

sportal.bg

Жалко,че ни развалиха прекрасната серияФранция обърна България с 3:1 на "Турноа дьо Франс" 58194 Но ще си я възстановим на ЕвропейскотоФранция обърна България с 3:1 на "Турноа дьо Франс" 455881 Франция обърна България с 3:1 на "Турноа дьо Франс" 842901 Франция обърна България с 3:1 на "Турноа дьо Франс" 847575