ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

България победи Турция с 3:0 на "Турноа дьо Франс"

Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

България победи Турция с 3:0 на "Турноа дьо Франс" Empty
ПисанеЗаглавие: България победи Турция с 3:0 на "Турноа дьо Франс"   България победи Турция с 3:0 на "Турноа дьо Франс" EmptyНед Сеп 04, 2011 2:03 pm

Волейболистите от националния отбор на България започнаха с победа участието си на турнира "Турно дьо Франс" в Туркоа, след като победиха Турция с 3:0 (28:26, 25:21, 27:25).

Българите бяха затруднени във всички части от турските си съперници, но в най-важните периоди на всеки гейм след 20 точки играха по-концентрирано и демонстрираха много по-голямата си класа.

Двубоят България - Турция започна равностойно на турнира "Турноа дьо Франс" в Туркоа. Равенството в резултат се запази до 6:6, след което България поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. Разликата нарасна до 3 точки в полза на българските волейболисти при 12:9, но Турция изравни при 15:15. Възпитаниците на Радостин Стойчев поведоха с 16:15 при второто техническо прекъсване. Равностойната игра се запази до 23:23, когато турците стигнаха първи до геймбол при 24:23. Съперниците ни изпуснаха още два геймбола при 25:24 и 26:25, за да се стигне до 3 поредни точки за националите ни и успех в първата част с 28:26.

Българските играчи поведоха с 3:1 в началото на втория гейм. Турските възпитаници на Велико Башич изравниха до 4:4 и дори поведоха с 6:5. Все пак Матей Казийски и компания излязоха напред с 8:7 при първото техническо прекъсване. България дръпна с 3 точки при 11:8 и 16:13 при второто техническо прекъсване. Авансът на Андрей Жеков и съотборниците му нарасна на 4 точки при 20:16. Момчетата на Радо Стойчев стигнаха до геймбол при 24:20, а затвориха втората част при 25:21.

Турските волейболисти стартираха отлично в началото на 3-тата част и поведоха с 4:0. Българите намалиха до 2:4, 3:5, 4:6. Играчите на Велико Башич запазиха преднината си до първото техническо прекъсване - 8:6. Разликата отново нарасна до 4 точки в полза на Турция при 10:6 и 11:7. Българските волейболисти намалиха до 9:11 и 12:14, но южните ни съседи отново поведоха с 16:13 при второто техническо прекъсване. Преднината им се запази до 18:15. Българските волейболисти изравниха при 20:20, след което Велико Башич взе прекъсване за Турция. България първа стигна до мачбол при 24:23, но не се възползва. Последваха 2 поредни точки за Турция и 25:24 - геймбол за съперниците ни. Момчетата на Радо Стойчев забиха 2 поредни точки и стигнаха до втори мачбол, който не пропуснаха и спечелиха 3-тата част с 27:25 и мача с 3:0 гейма.

Матей Казийски стана най-резултатен в мача с 18 точки (1 ас, 3 блока, 67% ефективност в атака и 25% перфектно и 54% позитивно посрещане). Като резерва на Тодор Алексиев още в първата част се появи играчът на Пари Волей - Тодор Скримов, който се включи отлично в срещата, като показа добро посрещане силен сервис и добра блокада. Скримов завърши мача с 11 точки (2 аса, 1 блок, 44% ефективност в атака и 44% перфектно и 44% позитивно посрещане).

БЪЛГАРИЯ - ТУРЦИЯ 3:0 (28:26, 25:21, 27:25)
БЪЛГАРИЯ:
Андрей Жеков 2 (1 блок), Владимир Николов 6 (1 блок), Матей Казийски 18 (1 ас, 3 блок), Тодор Алексиев 2, Теодор Тодоров 2, Виктор Йосифов 8 (3 блока, 100% ефективност в атака) - Владислав Иванов-либеро (Тодор Скримов 11 (2 аса, 1 блок), Георги Братоев, Методи Ананиев, Мартин Божилов-либеро, Костадин Гаджанов 2 (1 блок), Цветан Соколов 7 (2 аса, 1 блок, 67% ефективност в атака)
Старши-треньор: Радостин Стойчев
ТУРЦИЯ: Аслан Екши 4, Ахмет Пезюк 5, Барутай Субаши 10, Емре Батур 12, Серхат Чошкун 16 (1 ас, 1 блок), Ерхан Дундже 4 - Серкан Кълъч-либеро (Кемал Кайхан)
Старши-треньор: Велико Башич