ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

Брой мнения : 41
Age : 24
Registration date : 02.07.2011

България отнесе Естония с 3:0!  Empty
ПисанеЗаглавие: България отнесе Естония с 3:0!    България отнесе Естония с 3:0!  EmptyСря Сеп 14, 2011 2:33 pm

България отнесе Естония с 3:0! Утре ни чака Русия

България се класира на 1/4-финалите на европейското първенство по волейбол за мъже в Австрия и Чехия, след като днес победи категорично Естония с 3:0 (25:20, 25:23, 25:22) в 1/8-финалната среща, която се игра в зала "KV Арена" в Карлови Вари. Така възпитаниците на Радостин Стойчев утре ще спорят с победителят в Световната лига за 2011 година - Русия в мач за класирането на полуфиналите.
Двубоят е с начален час 16,00 и отново ще се играе в "KV Арена" в Карлови Вари.

България поведе на Естония с 4:2 още в началото на първата част след атака на Тодор Алексиев. Владо Николов направи с мощна атака 7:5. Българските волейболисти дръпнаха с 8:5. Естонците намалиха до 7:8 след атака на Оливер Вено. Матей Казийски направи 11:8 след мощна атака по диагонала. Пусната топка от Андрей Жеков донесе 14:12. Контраатака на Матей Казийски след сервис на Тодор Алексиев и 15:12. Тройна българска блокада и 16:12. Атака на Владо Николов по правата донеса преднина от 6 точки при 18:12. Единична блокада на Андрей Жеков вдигна разликата до 20:13. Наставникът на Естония Аво Кеел веднага взе прекъсване. Постепенно прибалтийците намалиха до 17:21, което принуди Радостин Стойчев да вземе прекъсване. България затвори първата част с 25:20 след мощна атака на капитана Владо Николов.

Българските волейболисти поведоха още със започването на втория гейм с 3:1, но две наши грешки изравниха резултата до 3:3. Равенството се запази до 6:6 след атака от зона 6 на Марти Розенблат. Две бързи точки на Теодор Тодоров и Матей Казийски и 8:6. Две поредни бомбени атаки на Владо Николов доведоха резултата до 10:7. Последва ас на Матей Казийски и при 11:7 наставникът на Естония Аво Кеел взе прекъсване. Разликата в полза на България нарасна до 7 точки, след като Матей Казийски заби мощно от зона 6 за 14:7, след като преди това изпълни перфектен сервис. Тодор Алексиев направи 16:11. Владо Николов и компания забиха още 2 точки за 18:11, което принуди Аво Кеел да вземе ново прекъсване. Методи Ананиев смени Тодор Алексиев. Прибалтийците намалиха до 17:20, но Матей Казийски и Владо Николов бързо направиха 22:17. При 22:18 Цветан Соколов замени Владо Николов. Отлична комбинация Андрей Жеков - Теодор Тодоров и България стигна до геймбол при 24:19. Естонците спасиха два поредни геймбола и това принуди Радо Стойчев да вземе прекъсване. Въпреки това естонците направиха още две поредни точки след атака на Оливер Вено и грешка в атака на Методи Ананиев. Грешен естонски сервис донесе успеха на България във втората част с 25:23.

Изненадващо естонските волейболисти поведоха в началото на третата част с 4:2. Грешен сервис на Цветан Соколов и 3:5. България изравни при 7:7 след единичен блок на Матей Казийски. Ас на Матей Казийски и 8:7. Естония изравни при 8:8, но последваха 3 бързи точки за България след нов ас на Матей Казийски - 11:8. България дръпна с 15:10. Тодор Алексиев направи 16:12. Няколко поредни бъллгарски грешки дадоха 3 поредни точки на Естония и 15:16. Тодор Скримов замени Тодор Алексиев. Цветан Соколов направи 19:17, естонците изравниха при 19:19 след ас на Ардо Креек. Тодор Алексиев се завърна в игра, а Цветан Соколов направи 20:19. България дръпна с 21:20 след пристъпване на полето. Естония изравни до 21:21 след грешка на Тодор Алексиев. Радо Стойчев взе бързо прекъсване. Звездата Оливер Вено даде предимство на естонците - 23:22. Виктор Йосифов веднага изравни, след като се пребори мъжки за една спорна топка на мрежата - 23:23. Ас на Цветан Соколов изведе България до мачбол при 24:23. Победата за възпитаниците на Радостин Стойчев дойде след мощна тройна блокада - 25:22 в третата част и 3:0 гейма в мача.

БЪЛГАРИЯ - ЕСТОНИЯ 3:0 (25:20, 25:23, 25:22)
БЪЛГАРИЯ:
Андрей Жеков 3 (2 блока), Владимир Николов 9 (53% ефективност в атака), Матей Казийски 14 (2 аса, 1 блок, 58% ефективност в атака, 56% перфектно и 67% позитивно посрещане), Теодор Тодоров 7 (1 блок), Тодор Алексиев 8 (1 блок, 35% ефективност в атака, 26% перфектно и 43% позитивно посрещане), Виктор Йосифов 5 (1 блок) - Владислав Иванов-либеро (Методи Ананиев, Тодор Скримов, Цветан Соколов 7 (1 ас, 55% ефективност в атака)
Старши-треньор: Радостин Стойчев
Помощник-треньор:
Камило Плачи
ЕСТОНИЯ:Кийт Пупарт 10, Ардо Креек 5, Оливер Вено 11, Яанус Номсалу 2, Раймо Паюсалу 3, Керт Тообал 1 - Аско Есна-либеро (Марти Кеел, Арго Мересар, Меелис Кивсилд 5, Марти Розенблат 7)
Помощник-треньор: Борис Колчинс (Русия).

sportal.bg

БРАВО, МОМЧЕТА! hug За пореден път накараха усмивката да се появи на лицето ми! Вярвам, че не играхме на 100%. И вярвам, че утре ще имаме сили да се преборим с Русия! УСПЕХ, МОМЧЕТА! n1
krissityyy
If only...
krissityyy

Брой мнения : 470
Age : 31
Registration date : 04.09.2010

ПисанеЗаглавие: Re: България отнесе Естония с 3:0!    България отнесе Естония с 3:0!  EmptyСря Сеп 14, 2011 6:37 pm

Браво,момчета!!!България отнесе Естония с 3:0!  842901 Вярвам,че утре ще успеем да победим Русия,пък и ще сме с черните екипиБългария отнесе Естония с 3:0!  903325 В Световната лига единствено ние победихме Русия и то именно с черните екипи!!!България отнесе Естония с 3:0!  910485