ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Тенис - Page 2 EmptyСъб Авг 02, 2008 8:34 pm

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Тенис - Page 2 EmptyСъб Авг 02, 2008 8:35 pm

скоро не се бях забавлявала така Very Happy

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Тенис - Page 2 EmptyПон Авг 04, 2008 9:01 am

Анди Мъри пречупи Джокович и триумфира в Синсинати.
Анди Мъри спечели първата си титла от турнир от сериите Мастърс. На финала на надпреварата в Синсинати с награден фонд 2,6 млн. долара шотландецът надделя над световния номер 3 Новак Джокович в два сета, завършили с тайбрек - 7:6 (4), 7:6 (5). 21-годишният Мъри изпусна общо 4 мачбола, но устоя на огромното напрежение и доведе мача до успешен край. От днес той ще се изкачи до номер 6 в световната ранглиста - най-високото класиране в кариерата му.

Само седмица след като победи Джокович на турнира в Торонто, Мъри показа характер и преодоля тежките моменти във втория сет, когато можеше да затвори мача при 5:3, но допусна пробив. В тайбрека драмата бе пълна. Резултатът вървеше точка за точка, но Джокович направи двойна грешка, която сякаш го сломи. Пределно мотивираният Мъри не изпусна шанса си и стигна до победата с перфектен бекхенд по правата.

Срещата продължи почти 2 часа и половина, като двамата тенисити предложиха много емоции на зрителите въпреки августовската жега.

"Чувството да спечеля толкова силен турнир е страхотно. Положих много усилия, за да подобря нивото на играта си и тази титла е логично следствие от труда ми. В края на мача имаше някои изтощителни разигравания, но се радвам, че издържах", сподели щастливият Мъри.[/color]

Неочаквана победа, но пък честито на Мъри :smile
fenka_bobi
PR-ката на Бобо и лудата фенка на Бербо и Ноле!
fenka_bobi

Брой мнения : 1564
Age : 35
Registration date : 27.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Тенис - Page 2 EmptyПон Авг 04, 2008 10:26 am

VolleyFenka написа:

Бях за Ноле,но за съжаление не спечели,но пък за сметка на това стана един невероятен мач!Браво и на двамата!

Аз гледах мача! :smile И аз бях за Джокович! :yes Иначе браво на Мъри! bravo

П.С: Момичета, и аз да си кажа, че не харесвам момчета, които не се интересуват от спорт! Very Happy Просто е някво такова тъпо, момче да не следи спорт! ??? Хаха Very Happy

За мен Надал е най-добрия и съм супер щастлива,че скоро ще е N1
Жалко наистина за Федерер,наистина е обръщал всякакви мачове дори и такива които са изглеждали вече загубени,но пък да не забравяме,че и Рафа го е правил и то не веднъж.Финалът на Уимбълдън беше просто велик не напразно седях цял ден чак до 11(мисля,че тогава някъде свърши мача)и не съжелявам за нито една секунда.Все пак най-накрая видях Рафа да вдига купата :yes
Иначе аз забравих да гледам финала между Джокович и Мъри,честно казано мислех,че Джокович ще бие.

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Тенис - Page 2 EmptyСря Сеп 03, 2008 9:24 pm

Григор Димитров преодоля и втория кръг в Ню Йорк
17-годишният Григор Димитров постигна втора победа на Откритото първенство на САЩ по тенис при юношите. Българинът спечели със 7:5, 6:1 срещу Тай Ди Тромбета от САЩ в мач от втория кръг на турнира. Това бе четвърта победа от четири мача за Григор срещу американеца. В следващия кръг Димитров, който е поставен под номер 3, ще играе с Марсело Аревало от Ел Салвадор. Поставеният под номер 14 Аревало днес победи австралиеца Мат Рийд с 1:6, 7:5, 6:4.

Федерер и Джокович спечелиха петсетови драми
Всички четвъртфинали в схемата при мъжете на Откритото първенство на САЩ по тенис станаха ясни и сред тях очаквано са номер 2 и 3 в света Роджър Федерер и Новак Джокович. Двамата обаче имаха изключително сериозни проблеми преди да попаднат между най-добрите осем в Ню Йорк. Анди Родик също продължи напред и то по изненадващо убедителен начин, а на четвъртфиналите е и изненадата на турнира Жил Мюлер от Люксембург.

Федерер стигна до победа с 6:7 (5), 7:6 (5), 6:3, 3:6, 6:3 след 3 часа и 32 минути игра срещу руснака Игор Андреев, който е поставен под номер 23 в основната схема. Швейцарецът игра на приливи и отливи, като за пореден път показа, че е далеч от най-добрите си дни. Роджър допускаше доста нетипични грешки и даде доста възможности на съперника си. Той завърши мача с шокиращите 60 непредизвикани грешки, като даде на руснака 15 възможности за пробив, но съперникът му се възползва само от две от тях.

Федерер, който е шампион на US Open в последните четири години, успя да върне решителен пробив за 5:5 в първия сет. След това обаче загуби в тайбрека. Поставеният под номер 2, който миналия месец загуби първото място в света след 237 последователни седмици на върха, изравни след тайбрек във втория сет и поведе с 2:1 сета, като изглеждаше, че е поел контрол върху срещата. Това обаче бе опровергано, след като Андреев вкара мача в пети сет, в който след доста критични моменти Роджър спечели.

На четвъртфинарите Федерер ще се изправи срещу сензацията на турнира Жил Мюлер. Тенисистът от Люксембург победи поставения под номер 5 Николай Давиденко от Русия с 6:4, 4:6, 6:3, 7:6 (10). Мюлер, който е 130-и в световната ранглиста, продължи изключителното си представяне, като това е най-големият успех в кариерата му до момента. Жил започна участието си в Ню Йорк от квалификациите, а в предишните си два мача отстрани германеца Томи Хаас и поставения под номер 18 испанец Николас Алмагро.

Новак Джокович демонстрира характер, за да се класира за четвъртфиналите. Сърбинът имаше физически проблеми и играта му не вървеше, като допусна доста грешки, но въпреки това стигна до успех с 6:4, 2:6, 3:6, 7:5, 6:3 срещу испанеца Томи Робредо. Шампионът от Откритото първенство на Австралия, който имаше проблем с контузия в глезена в началото на турнира, сега имаше нужда от намеса на физиотерапевт заради проблем с бедрото, а очевидно чувстваше сериозна умора.

"По време на мача имах проблем в бедрото, но главно бях изтощен", обясни Джокович след срещата. "Физиотерапевтът ми помогна много. След дългия мач в неделя, нямах много време за възстановяване. Казах си, че ако мога да играя 3 часа и половина четири сета, мога да издържа и четвърти", допълни той.

Следващия съперник на Джокович е поставения под номер 8 Анди Родик. Американецът, който пропусна Олимпиадата, за да се подготвя за US Opеn бе брестящ срещу сребърния медалист от Пекин Фернандо Гонсалес от Чили и го победи с 6:2, 6:4, 6:1. "Хората не очакваха да стигна до тук. След мача с Гулбис всички очакваха да загубя, но съм свикнал", сподели Анди. Родик е последният човек, който не се казва Роджър Федерер и е печелил Откритото първенство на САЩ. Предпоставки за съмненията относно формата му бяха резултатите му преди турнира в Ню Йорк, но той отговори подобаващо на критиците си. "Не съм гледал цифрите, но не допуснах пробив. Решението ми да пропусна Олимпиадата можеше да се окаже сериозна грешка, защото по време на игрите в Пекин играх слабо. Но имах една седмица да се подготвя за US Open и това дава резултати", обясни Анди.

Браво Григор!Браво Ноле!Браво Роже!
Гледах мача на Новак срещу Робредо...наистина страхотен мач...и двамата показаха много добра игра,но по-добрият спечели! :loveе:

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Тенис - Page 2 EmptyПет Сеп 05, 2008 8:46 pm

Григор Димитров наказа американец и е на 1/2-финал

Григор Димитров продължава впечатляващото си представяне на турнирите от Големия шлем при юношите, след като се класира за 1/2-финалите на Откритото първенство на САЩ. Българският талант, който е поставени под номер 3 в схемата, победи на 1/4-финала представителя на домакините Чейс Бюканън с 6:4, 6:3 и така си осигури място в следващата фаза.

Мачът започна повече от интригуващо, след като българинът проби съперника си още в началото на сета и поведе с 2:0 гейма. 17-годишният американец обаче върна мигновено пробива и показа, че няма да се предаде лесно. По всичко личеше, че първият сет ще бъде решен в тайбрек, но очакванията не се оправдаха. Григор се възползва при последния удобен шанс и с пробив в 10-ия гейм спечели първата част.

Вторият сет също започна оспорвано, а непоставеният в схемата Бюканън реализира възможност за брейкпойнт и поведе с 2:1. В следващия гейм обаче Григор Димитров показа класа и след като обърна резултата от 0:40 точки, успя да върне пробива. Петият гейм също бе изпълнен с напрежение за 17-годишния шампион от "Уимбълдън" при юошите, но все пак той спаси два брейкпойнта и спечели подаването си. Краят на спора бе даден с пробив на Григор за 5:3, след което той безпроблемно взе сервис гейма си и спечели мача.

Следващ съперник на 749-ия в света българин ще бъде лидерът в схемата Уа-Цун Ян от Тайван, който надделя над Райн Уилямс (САЩ) с 6:3, 6:7 (5), 6:3. В другата 1/2-финална двойка един срещу друг ще се изправят Филип Крайнович (Сърбия) и Девин Бритън (САЩ).

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Тенис - Page 2 EmptyПет Сеп 05, 2008 8:51 pm

Съгласна съм ще му дойде времето обаче при тези условия в България просто той е върховен а ако има по-добри условия незнам дали ще е достижим за някой :yes

Григор Димитров на финал на US Open

Григор Димитров се класира за финала на US Open при юношите, след като победи поставения под №1 в основната схема Цун-Хуа Ян (Тайван) с 6:3, 5:7, 6:2. Заради връхлетелия Ню Йорк ураган Хънтър мачът се игра в "Саунд шор тенис клъб" в Порт Честър, като за първи път от 2003 г. насам двубои от юношеския турнир на Откритото първенство на САЩ бяха преместени в зала.

В неделния финал Григор ще срещне американеца Девин Бритън. 17-годишният талант на домакините би в три сета (1:6, 6:4, 6:2) Филип Краинович (Сър). Бритън тренира в академията на IMG "Ник Болетиери" в Брадънтън, Флорида, а на US Open попадна в основната схема след квалификации.

Мачът е с начален час 19.00 българско време.

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Тенис - Page 2 EmptyНед Сеп 07, 2008 8:46 am

Бравооооо Гриша! bravo dance for you Ти си Дъ Бест! 8) Пожелавам ти да спечелиш и тоя турнир! lucky

Блестящ Григор Димитров спечели и US Open
Българският тенис талант Григор Димитров спечели Откритото първенство на САЩ при юношите. На финала той победи американеца Девин Бритън с 6:4, 6:3 след малко повече от час игра. За 17-годишния българин това е втора титла от Големия шлем в неговата възрастова група, след като през юли той спечели и "Уимбълдън", като днес записа 12-а поредна победа на турнирите от Големия шлем при юношите.

Григор, който е поставен под номер 3 в схемата и е номер 3 в световната ранглиста за юноши, започна стабилно срещата, като нямаше проблем в геймовете, в които сервираше, а началният му удар бе на висота. Още във втория гейм той стигна до равенство при сервис на американеца, който е 125-и в ранглистата за юноши и започна участието си в турнира от квалификациите. След това обаче и двамата бяха убедителни при свой сервис и без особени проблеми взимаха геймовете си. Димитров обаче демонстрира, че е по-опитен, въпреки че и двамата са на 17 години. Българинът стигна до 40:15 и до първите възможности за пробив в мача. Той се възползва, реализира пробив и спечели първия сет с 6:4.

Втората част започна по-трудно за таланта от Хасково. Съперникът му стигна до три брейк пойнта в третия гейм и успя да го спечели, повеждайки с 2:1. Григор обаче въобще не се притесни от това развитие и хвърли всички сили в обръщане на сета, като успя веднага да си върне пробива. Още в следващия гейм, при сервис на Девин, той стигна до 40:15 в негова полза. Българинът пропусна първите два шанса, а след това и още един, но в крайна сметка взе гейма. Това даде още по-голяма увереност на Димитров и той направи серия от четири поредни гейма в негова полза. След като взе своето подаване, той реализира нов пробив, а малко по-късно водеше с 5:2. Григор приключи мача при свой сервис след малко повече от час игра..

С титлата си на Откритото първенство на САЩ Григор Димитров се нарежда до Пат Кеш, Стефан Едберг, Марсело Риос и Анди Родик, които също са печелили на US Open при юношите. Сред последните победители пък са французите Ришар Гаске и Жо-Вилфред Цонга и британецът Анди Мъри. Досега най-големите български успехи при юношите бяха полуфиналите на "Уимбълдън" на Тодор Енев, който има полуфинал и на "Ролан Гарос", и Радослав Лукаев. Титли от Големия шлем при девойките имат Мануела, Катерина и Магдалена Малееви, както и Сесил Каратанчева. Катерина печели US Open през 1984 г., а Магдалена триумфира в Ню Йорк през 1990 г.

17-годишният Григор в момента е 3-и в световната ранглиста за юноши и 749-и в световната ранглиста при мъжете. Миналата година той стана европейски шампион до 16 години, игра на финал на "Ориндж Боул" и на финал на двойки на US Open при юношите. През този сезон той стигна до първа титла на сингъл - в испанския град Валдорейкс на турнир с награден фонд 10 000 долара, а по-рано през годината спечели и първата си титла на двойки в Мурсия. Димитров игра на четвъртфиналите на "Ролан Гарос" в неговата възрастова група. През тази година той дебютира и за националния отбор на България в купа "Дейвис", като записа 5 победи на сингъл и 2 на двойки, и дебютира на турнир на ATP в Холандия.