Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Български национален отбор по футбол

Go down 
+6
Rumy_love_volley
fenka_bobi
scorpio
LiLityyy
videto
(((: Ваня :)))
10 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
АвторСъобщение
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyНед Сеп 06, 2009 7:12 pm

мм подкрепям Ванчето напълно,точно това исках да кажа и аз вчера,но нищо не можем да променим...
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyВто Сеп 08, 2009 6:24 am

Валери Божинов: Бием и се класираме, те имат какво да губят

Валери Божинов може да се смята за най-запознат с италианския футбол от настоящите играчи в националния ни отбор. Все още държи рекорда за най-млад чужденец, играл в серия "А", след като едва 15-годишен влиза за "Лече" при 0:3 от "Ювентус". Играе и в гранда от Торино, където е даден под наем от "Фиорентина". Това лято "Манчестър Сити" го прати за един сезон в "Парма". Дори дебютът му за България е срещу Италия при 1:2 на Евро 2004.

- Валери, наясно ли си как приемат мача срещу нас в Италия?
- За тях това е мачът на годината - ако бият, се класират на световното в ЮАР. Но и за нас е същото. Разликата е, че те имат какво да губят, а ние не. Ако изпълним задачите, поставени от Станимир Стоилов, ако играем компактно и единно, вярвам, че ще си тръгнем с три точки. Италианците не са кой знае колко по-силни от нас.

- Какво е настроението в лагера на съперника, канят ли ни се?
- Те винаги са били уверени и са казвали, че са по-добри. Познавайки манталитета им, мога да кажа, че отношението към съперниците им винаги е като към по-слаби. Но сега у тях има напрежение, защото от тази среща зависи класирането им. Ще има натиск и от медиите, и от обществеността. Очакванията ще са големи. Защото, ако загубят, ще има опасност и да останат извън финалите в ЮАР. Но ние трябва да мислим само за нашето спокойствие и нашата игра. Можем да играем като юмрук. Тогава е възможно чудо. А аз вярвам в чудеса.

- Всички ли в нашия лагер сте с такава настройка?
- Ще ви кажа едно. От всички разговори, които водим, стана ясно, че всички имаме една мисъл - отиваме в Италия за победа. Вече няма слаби, няма силни. И световният шампион може да се бие, стига ние да сме на ниво.

- Преди година на шега сподели, че си се разбрал с твой приятел да кръсти пица в свое заведение "Божинов", ако вкараш на Италия, но тогава отпадна поради контузия. Важи ли облогът сега?
- (Смее се.) Облогът няма значение. Страничните подробности не са важни. Но и за нас, и за вас, журналистите, и за всички българи ще е хубаво да бием Италия. Тогава остават мачовете ни с Кипър и Грузия, които съм сигурен, че ще спечелим. Бием ли Италия, ще бием и тях. Но не трябва да мислим отсега за другите мачове, за да не се окажат те без значение. Важно е, че сме спокойни. Отиваме да направим добър мач. Ще е трудно, но повтарям, че вярвам в чудеса.

- Има ли по-специална тръпка в теб да излезеш срещу Италия?
- Аз съм добре, готов съм. Единственият проблем е, че не съм играл в двата мача за "Парма", но това в сряда няма да има значение. Тогава всеки от нас ще е напълно готов. Да, нямам игровата практика на Бербатов, но ще дам всичко, за да победим, ако Станимир Стоилов прецени да ме пусне. Тук няма място за настройки, защото всеки един от нас е готов да излезе и да се раздаде. Това, че съм готов, не важи само за мен, всички сме готови.

- Как се вкарва на Буфон, мечтаеш ли да го направиш?
-Аз съм му вкарвал два гола. Най-важното сега не са мечтите, а концентрацията и позитивното мислене. Да, наистина предстои много важен мач за мен. Имам много голямо желание и нямам търпение да играя и да помогна на България. Но това ще се случи само ако Станимир Стоилов прецени, че в точния момент аз съм точният човек. Дори да не играя обаче, имам едно по-голямо желание - да победим. Затова желая успех на всеки от нас, който излезе в Торино. И вярвам, че всеки ще гони победата с всички сили.

- Запознат си със "Стадио Олимпико" в Торино, каква атмосфера ни очаква там?
- Една година съм играл там. Познавам го отлично. Ще бъде пълен. Но той е по-малък, за около 30 000 зрители. Феновете на "Юве" и на "Торино" са много, но атмосферата няма да е същата, както примерно в Рим, Неапол или Милано. Не е тази атмосфера, която може да те накара да се уплашиш По-скоро може да те настрои да победиш. Почти всички в нашия национален отбор са играли на много по-големи стадиони с много по-всеотдайна публика.
Върнете се в началото Go down
Rumy_love_volley

Rumy_love_volley


Брой мнения : 588
Age : 30
Registration date : 16.06.2009

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyВто Сеп 08, 2009 7:05 am

{{{ Ваня }}} написа:
Радвам се, че отборът победи, но чакайте малко, това е Черна Гора..
до това ниво ли ни стигна футболът, победа над този отбор да се възвеличава
по този начин.. че чак и в основните новини, не в спортните, в основните да
бъде главна тема, разбира се след трагедията в Охрид..пък видите ли Бербатов
повел отбора и изиграл чудесен мач, че то това му е работата.. просто думи нямам..

докато на юг има един отбор, който се бори срещу цял свят, срещу мазни гювечи,
ходжи и малки автобуси и въпреки всичко успява да побеждава най-добрите в този
спорт и да се бори за титла, а скъпите ни футболни национали се борят да се класират
на някой голям форум..нещо, което отдавна не им и няма да им се случи най-вероятно..
и пак повече внимание.. е ненормална работа, от която ми се повдига направо..




Не знам дали си гледала,ама в основната емисия на БТВ в четвъртък казаха за победата на волейболистите!А пък и в събота волейболистите имаха свободен ден и не на последно място,колкото и да е лошо нивото ..футбола си е най-популярния спорт sad
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyЧет Сеп 10, 2009 6:10 am

България каза "сбогом" на Мондиал 2010

Националният отбор на България по футбол се сбогува с надеждата да играе на Мондиал 2010 в ЮАР, след като загуби с 0:2 гостуването си на световния първенец Италия в Торино. Попаденията за домакините реализираха Фабио Гросо (11) и Винченцо Якуинта (39) през първата част.
По този начин "трикольорите" допуснаха първо поражение в тези квалификации, след двете победи и петте равенства в предишните седем срещи и останаха на трето място в група 8 с актив от 11 точки. Селекцията на Станимир Стоилов изостава на пет точки от Ейре два мача преди края и на цели девет от отбора на Марчело Липи, като островитяните имат две домакинства в Дъблин срещу Италия и Черна гора и трябва да загубят едното и да завършат наравно в другото, а ние трябва да победим Кипър като гост и Грузия в София, за да имаме шанс да играем бараж.
"Скуадра адзура" започна вихрено срещата от първата минута с цели девет играчи спечелили световната титла в Германия 2006, като пресираше селекцията на Станимир Стоилов по целия терен. Така след няколко центрирания, се стигна до първия гол в нашата врата. Гросо напредна в наказателното поле и бе открит с прекрасен пас от Пирло, за да засече от въздуха топката и да матира Иванков. Три минути по-късно Якуинта бе на крачка от вторo попадение след бърза атака и подаване на Дзамброта, но изстрелът му бе изчистен на метър от голлинията от Станислав Манолев. Средната ни линия се бе стъписала и бе максимално затруднена, но в 17-ата минута се стигна до първия удар във вратата на Буфон.
Той бе на Димитър Рангелов с глава. Играчът на Борусия Дортмунд имаше възможност да изравни малко по-късно, но стреля право в ръцете на Буфон след страхотен пас на Димитър Бербатов. Стражът на "адзурите" демонстрира световната си класа и в 25-ата минута и с фантастично спасяване извади удар от горния си ляв ъгъл на Стилиян Петров, който вече се чувстваше голмайстор.
Последва нов опасен удар на нашата десетка отдалеч, минал на сантиметри от италианската врата, докато напрежение пред Димитър Иванков имаше при всяка по-остра атака. Якуинта пропусна на два пъти с глава, а Де Роси и Дзамброта стреляха в аут. Точно когато срещата изглеждаше равностойна и нашите момчета се опитваха да изнесат играта по-напред в половината на италианците, се стигна до втори гол в нашата врата. Той дойде след атака по учебник между нападателите Якуинта и Джилардино, които след две двойни подавания пратиха топката отново в мрежата на Иванков.
През второто полувреме България взе изцяло инициативата, след като имаше нужда единствено от победа, за да запази шансове, докато домакините намалиха ритъма на игра и това помогна на "лъвовете". Въпреки това първите две опасности през втората част бяха пред Иванков, парирал два удара отдалеч на резервата Джузепе Роси, сменил слабия Джилардино.
В 63-ата минута Буфон направи второто си важно спасяване в срещата, след като парира удар на влезналия заедно с Божинов след почивката Благо Георгиев, изкарвайки топката в корнер. Последва най-чистото положение пред нашата врата през второто полувреме, което Маркизио пропусна. Последваха силни минути за "трикольорите", но силен удар на Бербатов мина над горната греда в 70-ата минута, а секунди по-късно отново нашият капитан бе близо до гола, като се опита технично с пета да изненада стража на "адзурите", който бе концентриран и спаси.
Халфовете на италианците съвсем намалиха ритъма и Благо Георгиев пробва два удара отдалеч, минали над горната греда на домакините. Преди да се стигне до 78-ата минута, когато Валери Божинов с топовен изстрел нацели дяната греда на Буфон.
Така до края не успяхме да вкараме почетно попадение и загубихме с 0:2. Статистиката след срещата показва, че българите са нанесли седем точни удара във вратата на италианците и десет извън нея, докато противникът ни също стреля седем пъти във врата ни, но за разлика от нас вкара два гола. Ударите извън очертанията на вратата пазена от Иванков бяха осем, но като цяло съвсем заслужено по-класният тим спечели срещата и вече е на крачка от Мондиала в Южна Африка.

ИТАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:0
1:0 Гросо (11)
2:0 Якуинта (39)

ИТАЛИЯ: Буфон, Дзамброта, Канаваро, Киелини, Гросо, Каморанези, Де Роси, Маркизио (73-Пепе), Пирло, Джилардино (57-Роси), Якуинта (84-Д'Агостино)

БЪЛГАРИЯ: Иванков, Манолев, Ст.Ангелов, Стоянов, Кишишев, Сърмов, Ст.Петров, Янков (73-Домовчийски), Рангелов (63-Георгиев), М.Петров (63-Божинов), Бербатов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Канаваро (И); Янков (Б)

СЪДИЯ:Флориан Майер (Гер)

СТАДИОН: "Олимпико" - Торино

Очаквана загуба..Трябваше да се случи чудо,за да победим италианците!Истината е,че чудото можеше и да се случи,ноо прекалено много грешки направиха нашите!Ясно беше,че футболът и този път няма дори да се опита да има някакъв успех,камо ли такъв като волейбола! Български национален отбор по футбол - Page 4 847575
Върнете се в началото Go down
Rumy_love_volley

Rumy_love_volley


Брой мнения : 588
Age : 30
Registration date : 16.06.2009

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyЧет Сеп 10, 2009 9:34 am

Еми..късмета изневерява на България,жалко!Но все пак имаме други поводи за радост!!bg
Върнете се в началото Go down
LiLityyy
Фенче №1
Фенче №1
LiLityyy


Брой мнения : 1915
Age : 31
Registration date : 15.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyЧет Сеп 10, 2009 10:41 am

Жалко... Италия показаха снощи, че не са нищо особено! Можехме спокойно и да ги бием, но шанс!
Върнете се в началото Go down
vankata

vankata


Брой мнения : 181
Age : 34
Registration date : 13.06.2009

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyЧет Сеп 10, 2009 9:26 pm

Наистина само шансът ни попречи да си тръгнем поне с точка срещу Италия.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyСъб Окт 10, 2009 8:44 pm

Позор! България унизена, сдъвкана, изплюта и изхвърлена от ЮАР 2010

Уникален позор претърпя българският национален отбор при гостуването си на Кипър, след като трикольорите бяха разбити с унизителното 4:1 от скромното отборче на домакините. Този резултат бе най-малкото с което се отърва отбора на Станимир Стоилов, тъй като през втората част кипърски футболисти пропиляха поне още три-четири чисти голови положения, останали очи в очи срещу Иванков и влезлият през втората част Николай Михайлов.

След унижението и разгрома трикольорите изгубиха окончателно своите макар и минимални шансове за класиране на световното в ЮАР 2010.

Това обаче е бял кахър предвид трагичната игра на възпитаниците на селекционера Станимир Стоилов, които за пореден път посрамиха националната фланелка. Уникално груби грешки в отбрана допуснаха Иван Иванов, Костадин Стоянов и Пламен Николов, които бяха дейно подхпомагани от Веселин Минев, Стилиян Петров и Станислав Ангелов.

Иначе попаденията за домакините отбелязха Хараламбидис на два пъти, а по веднъж се разписаха Константину и Алунефитис. За трикольорите в 45-та минута вкара най-добрият в нашите редици Димитър Бербатов.

КИПЪР - БЪЛГАРИЯ 4:1

1:0 Хараламбидис 12
2:0 Хараламбидис 20
2:1 Бербатов 45
3:1 М.Константину 58
4:1 Алунефтис 78


КИПЪР: Августи, Сачан, Христу, Михаел, Хараламбидис, Елия, Макридес, М.Константину, Алунефтис, Авраам, Добрешинович (Морсти, А.Константину, Маракгос, Никулау, Александру, Ефрем, Папатанасиу)

БЪЛГАРИЯ: Иванков (68-Михайлов), К.Стоянов, Иванов, Николов, Минев, Ангелов, Ст.Петров (68-К.Янев), Георгиев, М.Петров, Божинов (63-Домовчийски), Бербатов (Рангелов, Тодоров, Ив.Стоянов, Манолев)

мисля,че е по-добре да останем без коментар!!!!
Върнете се в началото Go down
LiLityyy
Фенче №1
Фенче №1
LiLityyy


Брой мнения : 1915
Age : 31
Registration date : 15.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyНед Окт 11, 2009 8:57 am

Срам, срам и пак срам.... Embarassed shttt
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyНед Окт 11, 2009 8:58 am

Заглавието казва абсолютно всичко..!!
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyНед Окт 11, 2009 3:58 pm

Бербатов: Някои от момчетата толкова си могат
Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов не скри разочарованието си от тежкия удар с 1:4 от Кипър вчера. "Имаше момчета, които играеха за първи път. Не трябва да им се сърдим, а да се надяваме на повече", призна нападателят на "трикольорите" на летище "София".
"Някои от момчетата толкова си могат. Треньорите трябва да работят повече с тях. Мъри върши хубава работа, но процесът е дълъг", заяви още Бербатов.

Мартин Петров: Не можем да играем, защото сме слаби

Асът на националния отбор Мартин Петров изрази разочарование след провала на трикольорите в световните квалификации. Снощи нашите паднаха с 1:4 от Кипър и се простиха с мечтите си за Мондиала. "Не можем да играем, защото сме слаби. Какво има да говорим. Имаме играчи по големи отбори? Аз играя ли в Манчестър? Божинов играе ли в Парма? Нека гледаме реално на нещата", лаконичен бе Петров.

евала за изказването на Марто...наистина имаме играчи в големи отбори,но колко пъти са излизали като титуляри?!единствено Бербатов е човек,който излиза почти всеки път в мач на
Манчестър!


Иван Иванов: Извиних се на момчетата, поемам цялата отговорност
Защитникът на националния отбор Иван Иванов прие философски загубата на трикольорите от Кипър в световната квалификация с 1:4. "Извиних се на момчетата и те приеха нормално всичко. Поемам цялата отговорност аз. Всеки път ще има някой, който няма да оправдае очакванията. Мисля, че това е напълно нормално.", сподели Иванов при завръщането на националите на летище "София".

Ники Михайлов: И ние не знаем какво да си кажем
Вратарят на националния отбор Николай Михайлов изрази съжаление от загубата срещу Кипър. "Много съжалявам за публиката. И за феновете в Кипър, и за тези в България", призна стражът на летище "София".
"Не мога да намеря думи. И ние не знаем какво да си кажем. Имахме много положения, но и те имаха. Резултатът обаче е за тях", заяви още Михайлов.

Домовчийски: Бяхме размазани
Нападателят на Херта (Берлин) и националния отбор Валери Домовчийски остана много разочарован от разгромната загуба с 1:4 от Кипър. Срещата окончателно изхвърли "трикольорите" от борбата за класиране на Мондиал 2010.
"Каквото и да кажем ще е малко за този позор. Държахме се добре през първите 30 минути, но след това тотално сдадохме инициативата и бяхме размазани. Наистина няма какво да кажа, не ми се говори", заяви Домовчийски.

не знам какво трябва да кажат и дали изобщо трябва да казват нещо след един такъв позор...трябва да се спрат приказките и най-после да се започне с действията,защото иначе...не ми е ясно докъде ще стигнем...има ли къде по-надолу?!
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyСря Окт 14, 2009 7:49 am

Националният отбор ще мие кал тази вечер

Националният отбор на България приема Грузия тази вечер от 21:00 часа на Националния стадион "Васил Левски" в последния си мач от квалификационна Група 8 за Мондиал 2010. След като преди няколко дни играчите на Станимир Стоилов претърпяха разгромна загуба с 1:4 от Кипър и загубиха и теоретични шансове за класиране на световното в ЮАР, днес Бербатов, Мартин Петров и компания ще се опитат да прогонят кошмара от Ларнака и поне частично да се реваншират пред българските фенове, като вземат трета победа от началото на световните квалификации срещу последния в групата.

На вратата на България тази вечер ще застане младият страж на Твенте Николай Михайлов, който ще замести контузилия се на Острова на Афродита Димитър Иванков. Отбраната пред него обаче най-вероятно ще остане в същия състав, както срещу Кипър. В центъра на защитата ще действат Иван Иванов (ЦСКА) и Пламен Николов (Литекс), а като десен бек, в отсъствието на контузения Станислав Манолев (ПСВ Айндховен), ще се изявява Костадин Стоянов (ЦСКА), но съществува вариант на негово място да започне футболистът на Локомотив (София) Иван Бандаловски. На поста ляв бек ще бъде Веселин Минев (Левски), но не е изключено вместо него Стоилов да предпочете Михаил Венков (Литекс). В халфовата линия партньор на Станислав Ангелов ще бъде играчът на ЦСКА Коста Янев, който излиза на мястото на наказания Стилиян Петров. По лявото крило, както обикновено, ще атакува Мартин Петров, а в дясната част на нападението ще бъде уцелилият две греди срещу Кипър Благой Георгиев. Звездата на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов е твърд титуляр в атака, а за негов партньор Стоилов ще избира между Валери Божинов, Валери Домовчийски и Димитър Рангелов.

Воденият от известния специалист Ектор Купер тим на Грузия ще търси първа победа в групата. В състава на гостите няма наказани и контузени играчи. Най-голямото име в състава на днешния противник на България е защитникът на Милан Кахабер Каладзе, който неотдавна имаше нещастието да си отбележи два автогола срещу Италия. В състава на Грузия се завръща изтърпелият наказание халф Леван Кобиашвили от Шалке 04. По всяка вероятност Купер ще заложи на схема с двама нападатели, като това се очаква да бъдат Владимир Двалишвили и Александър Яшвили.

Както е известно, от нашата група Италия си осигури директно класиране за световното първенство след равенството 2:2 с Ейре в Дъблин. Ирландците отиват на бараж, а тимът на България е трети с 2 точки повече от четвъртия Кипър и с 3 пред петия Черна гора. В другите две срещи в групата Италия приема Кипър, а Ейре е домакин на Черна гора.

Вероятни състави:

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, Стоянов, Иванов, Николов, Минев, Ангелов, Янев, Георгиев, М. Петров, Божинов, Бербатов

ГРУЗИЯ: Ломая, Саная, Кизанашвили, Каладзе, Лобянидзе, Размадзе, Кобиашвили, Кениа, Мерабашвили, Яшвили, Двалишвили,

СЪДИЯ: Кристин Якобсон (Исландия)
СТАДИОН: "Васил Левски", София

Мачът ще бъде предаван пряко по БНТ 1.
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyСря Окт 14, 2009 8:48 am

Мисля да го пропусна..
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
videto
Just meee
Just meee
videto


Брой мнения : 3707
Age : 29
Registration date : 19.08.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyСря Окт 14, 2009 5:24 pm

То и аз така мисля ???
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyЧет Окт 15, 2009 6:31 pm

България възкръсна - Бербатов и Мартин разпиляха Грузия

България изигра по великолепен начин своя последен мач от квалификационния цикъл за световното в ЮАР и буквално помете Грузия
с гръмкото 6:2. Въпреки че срещата нямаше никакво значение и за двата отбора, играта на трикольорите бе на висота, а успехът бетонира селекционера Станимир Стоилов за следващия квалификационен цикъл за Евро 2012.

Над всички в този мач бяха двете големи звезди на България Димитър Бербатов, който отбеляза хеттрик и Мартин Петров, разписал се на два пъти. Шестото попадение наниза Станислав Ангелов в 31-та минута, а освен това реферът отмени гол и на Иван Иванов. За гостите се
разписаха Двалишвили в 33-та и Кобиашвили в 51-та минута от дузпа. В 58-та минута Грузия остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон за Хмаладзе.

Ход на головата фиеста, която бе наблюдавана от около 700 зрители на
"Васил Левски", даде Димитър Бербатов още в 6-та минута. Нападателят на Манчестър Юнайтед вкара майсторски, с едно докосване, след като оползотвори бърза атака и отличен пас на съотборника си Мартин Петров. Бързоногото крило покачи на 2:0 в 14-та минута, когато отбеляза
след груба грешка на грузинския страж Ломая, който се размина с топката пред собственото си наказателно поле и играчът на Манчестър Сити бутна необезпокояван топката в празната врата. Класическата преднина бе изкована отново с помощта на гостуващия страж, който в 23-та минута изпълни нескопосано аут и подаде на Димитър Бербатов. Капитанът на трикольорите напредна през центъра, преодоля Хизанашвили и пусна топката покрай грешника Ломая за 3:0. Четвъртият гол вкара Станислав Ангелов в 31-та минута след добър завършващ удар с левия крак. Минути по-късно Иван Иванов отбеляза ново попадение, но то бе отменено поради засада.

Грузия успя да намали резултта, но три минути след попадението на гостите Бербатов отбеляза третия си гол със силен удар от 12-13 метра. Отличното полувреме за България завърши с нов гол в грузинската врата след топовен диагонален дар с левия крак на Мартин Петров.

През втората част България драстично намали оборотите и даде шанс за изява и на гостите. Те се възползваха от него и в 51-та минута реферът Якобсон отсъди дузпа за нарушение на Пламен Николов срещу
противников нападател, а 11-метровият наказателен удар бе реализиран от Кобиашвили, който оформи крайното 6:2 за България.

В този мач добро впечатление с играта си направиха футболистите от родното първенство Веско Минев, Коста Янев и Иван Стоянов. Доста по-стабилно от мача с Кипър се представи и Иван Иванов, който този път загатна, че ще бъде един от основните централни бранители за следващия цикъл.

БЪЛГАРИЯ - ГРУЗИЯ 6:2

1:0 Бербатов 6
2:0 М.Петров 14
3:0 Бербатов 23
4:0 Ст.Ангелов 31
4:1 Двалишвили 33
5:1 Бербатов 36
6:1 М.Петров 44
6:2 Кобиашвили 51 д.


БЪЛГАРИЯ: Михайлов, К.Стоянов (46-Бандаловски), Николов, Иванов, Минев, К.Янев, Ст.Ангелов (78-Божинов), Георгиев, Рангелов (64-Ив.Стоянов), М.Петров, Бербатов

ГРУЗИЯ: Ломая (29-Мамаладзе), Лобджанидзе, Каладзе, Хизанишвили, Саная (78-Меребашвили), Хмаладзе, Кобиашвили, Размадзе, Кения (89-Одикадзе), Двалишвили, Яшвили
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyЧет Окт 15, 2009 6:37 pm

Мъри: Ако бяхме били Кипър, Черна гора и Грузия щяхме да сме на бараж
Селекционерът на националния отбор Станимир Стоилов изказа задоволството си от изразителното 6:2 срещу Грузия. Според него този успех поне малко е изтрил срама нанесен ни от Кипър в събота.
"Добър мач се получи. Имахме шанс да отбележим бързи голове. Футболистите се постараха да играят по-добре отколкото срещу Кипър и заслужават поздравления за представянето си. Доволен съм от играчите, като искам специално да отлича Веселин Минев, който се представи много добре и днес, и в миналия мач. През второто полувреме намалихме темпото, запазих някои от играчите, а другите мислеха за мачовете с клубовете си. Провалиха ни мачовете с по-слабите от нас отбори. Ако бяхме били Кипър, Черна гора и Грузия щяхме да сме на бараж", коментира Стоилов.
"Феновете трябва да вярват в отбора и да го обичат. Надявам се, че в следващия ни квалификационен мач отново ще играем пред пълни трибуни. Когато сме с целия си потенциал ще изглеждаме много по-добре", обеща Стоилов.
"Ще имаме максимум четири контроли до следващите квалификации. В тях ще гледам да избистрям състава, без да правя много експерименти", обяви националният селекционер.
ако..ако...

Мартин: Да не мислите, че ми е приятно да ми се смеят в Манчестър
Звездата на българския национален отбор Мартин Петров, който вкара два гола за разгромната победа с 6:2 на трикольорите срещу Грузия, каза доста истини за родния футбол. "Нека поне малко се зарадваме на тази победа. Наистина, Грузия не е сериозен противник, но все пак. Трябва да сме благодарни, че макар и малко на брой публика ни подкрепяше от сърце. Защото след този срам, можеше и толкова да не дойде", заяви Мартин, който продължи по болната тема "Кипър".
"Всеки може да тъпче паднал човек. Това е най-лесното. На мен ми е най-тежко след загубата от Кипър. Да не мислите, че ми е приятно когато си отида в Манчестър да ми се смеят, че съм паднал с четири гола от Кипър. Проблемите са доста надълбоко. Да, ние не сме перфектни, но всички да се замислят. И ръководители, и треньори. Българските специалисти само критикуват, но нали те тренират тези футболисти. Играчите от българското първенство имат качества, но когато играят под напрежение, не се получава. Няма какво да се заблуждаваме. За да имаме силен национален отбор, ни трябва сериозно първенство. А ние го нямаме", завърши крилото на националния отбор.
много обективен Мартин,отново..невероятен е.. Български национален отбор по футбол - Page 4 842901
Върнете се в началото Go down
videto
Just meee
Just meee
videto


Брой мнения : 3707
Age : 29
Registration date : 19.08.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyПет Окт 16, 2009 6:00 pm

Акооо,то да беше един отбор ама не е sad

Марто прав са пореден път...
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyНед Фев 07, 2010 5:40 pm

България в група с Англия, Швейцария, Уелс и Черна гора за Евро 2012
gong.bg
България нямаше никакъв късмет в жребия за Европейското първенство през 2012 година, което ще се проведе в Полша и Украйна. Отборът на Станимир Стоилов попадна в група G в неприятната компания на Англия, Швейцария, Уелс и Черна гора.

Нашият отбор е в една от трите групи със само пет отбора, но за сметка на това и четирите ни съперника са от висока класа. България бе в трета урна и изтегли едни от най-трудните съперници от останалите урни.

България ще има осем мача, по два срещу всеки отбор – като домакин и като гост. За Европейското първенство се класират първите отбори от всяка група, както и най-добрият втори. Останалите отбори на второ място в групата си играят баражи помежду си за определяне на останалите финалисти.

Англия

Безспорно най-голямото име в групата е това на Англия. Най-големият успех на островитяните е световната титла през 1966 година, а другите големи успехи са полуфинали на Европейските първенство през 1968-а и 1996-а година.

Селекционер на Англия е Фабио Капело, който ще води отбора и на предстоящото Световно първенство. В класацията на ФИФА Англия е на 9-о място. Сред футболистите на Капело личат имената на Рио Фърдинанд, Джон Тери, Дейвид Бекъм, Франк Лампард, Стивън Джерард и още много звезди от Премиършип.

За последно отново срещнахме Англия в евроквалификации. През 1999 г. нашите записаха две равенства, като тогава селекционер на „Трите лъва” бе Глен Ходъл, а на България Димитър Димитров-Херо. Най-напред в Лондон „трикольорите” завършиха 0:0, а в ответния сблъсък на „Българска армия” на светлинното табло светеше 1:1 след последния съдийски сигнал. Голът за България тогава отбеляза защитникът Георги Марков, а Алън Шиърър откри за англичаните.

Швейцария

От втора урна съперник на България е Швейцария. „Шоколадите” имат осем участие на световни първенства, в които на три пъти достигнат до 1/4-финалите. На Европейски първенства Швейцария има три участия, като и в трите отпада в груповата фаза. В класацията на ФИФА отборът е на 21-о място. Швейцария ще участва и на предстоящото Световното в ЮАР.

Безспорно най-голямото име в тима на Швейцария е това на селекционера Отмар Хитцфелд, който спечели Шампионската лига на два пъти като треньор на Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен. Звездите на отбора са Александер Фрай, Тракуило Барнета, Диего Беналио и Марко Щрелер.

Швейцария и България играха контрола в Базел през февруари миналата година, която завърши 1:1 след гол на Ивелин Попов. Това бе и първият мач на Станимир Стоилов след назначението му за селекционер на националния отбор.

Уелс

Уелс е вторият отбор от Острова, който ще се изправи срещу България в евроквалификациите. Родината на Райън Гигс има едно единствено участие на Световно първенство през 1958 година, когато достига до 1/4-финал. На Европейски първенства Уелс също има едно участие – през 1978 година, когато е сред осемте най-добри на турнира. Национален селекционер на Уелс е Джон Тошак. Най-голямата звезда в отбора е скандалният Крейг Белами. В ранглистата на ФИФА Уелс е на 77-о място.

През 2007 година България загуби с 0:1 от Уелс в контролен мач, който се игра на стадион „Лазур” в Бургас. В последните квалификации, които двата отбора играха помежду си България записа две победи.

Черна гора

Добрият ни познайник Черна гора е една от най-новите членки на ФИФА. Балканската държава е участвала като самостоятелен отбор единствено в квалификациите за Световното първенство в ЮАР. В тях Черна гора бе в една група и с българския национален отбор. Първият мач в Подгорица завърши 2:2, а във втория постигнахме победа с 4:1.

Национален селекционер на Черна гора е Златко Кранчар, който се е изправял срещу България, като треньор на Хърватия. Големите звезди в състава на Черна гора са Мирко Вучинич и Стеван Йоветич. В ранглистата на ФИФА Черна гора е на 72-о място.
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyЧет Фев 11, 2010 2:40 pm

Страшно много се радвам,че сме в група с Англия,тъй като ще можем да видим куп звезди на стадион "Васил Левски" ,сред които и любимият ми Джерард.
Колкото до групата и очакванията.Винаги преди квалификации са големи и с всяко приближаване на мачовете стават все по-малки.Може би е добре просто да оставим нещата по течението,да не правим прогнози как ще бием Уелс и ще паднем от Англия (примерно).Нищо не се знае.Всеки отбор е преодолим,та дори и така "недостижимата" Англия.Въпреки че футбола ни е на много ниско ниво последните години мисля,че е крайно време да спре да се говори и да се действа.Нека момчетата най-после осъзнаят,че представят БЪЛГАРИЯ,защото доста от тях не са го осъзнали и приемат всяка загуба за нещо нормално.Нека не се говори в бъдеще време,а в сегашно.Положението на терена трябва да се промени,както и мисленето.Да се излиза за победа и да се играе във всички мачове,а не само тогава,когато ножът е до кокала или още по-лошото-когато няма значение и е твърде късно.От първата до последната минута на всички мачове трябва да се играе на 100% и да се защитават цветовете на България!
Български национален отбор по футбол - Page 4 847575
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 EmptyЧет Май 13, 2010 3:34 pm

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов обяви официално решението да сложи край на кариера си в българския национален отбор и обясни мотивите, които са го довели до този избор.

"Стигнах до решението, че считано от днес се оттеглям от националния отбор на България. Решението бе трудно, но то трябваше да бъде взето, премислил съм го доста. Всяко нещо има начало и край. Краят за мен дойде и той е днес. Не се чувствам длъжен да кажа защо, но го правя от уважение. Преди доста време обещах, че ако до към 30-ата си годишнина нещата не се получат, ще дам път на младите. Чувствам се изморен, изчерпан. Има млади момчета, които чакат този момент и ще покажат своите качества. Наред с това има и други причини, които влияят на решението ми. Три пъти опитахме да се класираме на Световно и не успяхме. Сега давам шанс на другите. Станимир Стоилов беше запознат с решението ми много по-рано от всички други. Пожелах му успех. Според мен в най-скоро време той трябва да отиде в чужд отбор и да покаже качествата си. Знаете и за проблемите ми от здравословен характер, които ме преследваха през последните месеци. Всеки има право да каже "Стига!".

Не искам да изтъквам банални причини като семейство, но нещата в личния ми живот се промениха много. Семейството ми е на първо място.

Насъбират се много причини. Не съм първият, нито последният човек, по когото се плюе. Не се сърдя, просто казах "Стоп!". Имам план и цели, които следвам. Мнението на хората не може да ме откаже от нищо. Клубният ми отбор няма как да пречи на националния. Няма да бъда цял живот в Манчестър Юнайтед. Не мога да разбера как може да бъда наречен "родоотстъпник" заради решението си.

Обявявам решението си преди квалификациите, за да не бъда обвинен в бягство от отговорност. Решението се оформи в главата ми преди около един-два месеца. Много по-големи футболисти са се отказвали и на по-ранна възраст. Головият рекорд не ми беше фикс идея, но това бе една от целите ми и се радвам, че я постигнах. Сигурен съм, че скоро ще дойде друг, който да подобри това постижение. Извадих късмет, че така се развиха нещата. Съжалявам само, че не можах да играя на световно първенство.

Многото стрес, напрежение и негативни емоции също ми повлияха".

спортал
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
Sponsored content





Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Български национален отбор по футбол   Български национален отбор по футбол - Page 4 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Български национален отбор по футбол
Върнете се в началото 
Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: ВСЯКАКВИ ДИСКУСИИ :: ОСТАНАЛИТЕ СПОРТОВЕ-
Идете на: