Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Драган Нешич

Go down 
+7
videto
miss_clever
fenka_bobi
Love_Volley
jan4eto_sf
scorpio
(((: Ваня :)))
11 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyЧет Юли 17, 2008 11:07 am

Изключително добър треньор.Благодарение на него отборът израстна много!
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyЧет Юли 17, 2008 7:10 pm

Драган Нешич 244008X
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyПет Авг 15, 2008 6:00 am

Добър е,но мисля че има още доста какво да се желае,докато стигнат момчетата think
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyСъб Сеп 20, 2008 9:09 am

Драган Нешич: Колеги, правете разпределители!

Треньорът на женския национален отбор по волейбол Драган Нешич коментира жребия за Евро 2009 в Полша. България попадна в група с Русия, Белгия и Беларус. За 1/4 финалите се класират първите два тима. През новия сезон Нешич ще води италианския Йези, който е сред претендентите за титлата в Серия А1.

- Г-н Нешич, как ви се струва групата?
- В този момент съм доволен от групата. Защо казвам така? Защото никой не знае с какви състави ще разполагат съперниците ни следващата есен. Говори се, че Артамонова, Гамова и Килич се отказват и в Русия започва смяна на поколенията. Там нещата в голяма степен зависят от треньора, но със сигурност това е достоен за уважение отбор. На белгийките имаме да им връщаме от европейското през 2007, на което те бяха домакини. В Полша със сигурност ще играят с друг манталитет. Смятам, че те са отбор на нашето ниво, който може да бъде победен. С Беларус се засичаме често последните три години. Победихме ги на олимпийската квалификация в Габрово и на турнира "Борис Елцин" това лято. Добре са физически, но ги превъзхождаме като организация на играта. Така че групата ни е много приятна, определено има по-тежки от нашата.
- Какви проблеми имате за решаване година преди Евро 2009?
- След завръщането на Илияна Петкова и Радостина Рангелова-Цитигой ние разполагаме с много по-боеспособен отбор. Двете нe играха на Евро 2007. Надявам се Радосвета Тенева да се възстанови успешно от контузията в рамото и през следващото лято да разчитаме и на нея. Големият проблем на българския женски волейбол е фактът, че националният тим има само един разпределител - Любка Дебърлиева. Ако Диана Ненова се върне бързо след раждането, чудесно. Но искам да се обърна към клубните треньори в България с една молба - правете разпределители.
- На колко състезателки ще разчитате?
- На много повече от 12, защото следващото лято ще бъде наситено със състезания. Знаете, че ще дебютираме в Европейската лига. Акцентът, разбира се, е европейското първенство в Полша.
- В България върви дискусия за треньора на мъжкия национален отбор - българин или чужденец. Вашето мнение?
- Не зная дали аз имам право да взимам отношение по този въпрос. Но най-голямата грешка, която може да направи един чужденец в България, е да тръгне да променя манталитета на състезателите. Да се ориентира в ситуацията е едно, да тръгне да променя народопсихологията е друго. Чух, че сред кандидатите е треньорът на Алпитур Силвано Пранди. Той е изключително фин човек и добър специалист. Същото мога да кажа за Радостин Стойчев, който води Тренто, и за треньорa на ЦСКА Сашо Попов. В крайна сметка решението ще вземе УС на федерацията, където са събрани компетентни хора.



Цитат :
УС на федерацията, където са събрани компетентни хора.

Да, да ... Crying or Very sad

Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
jan4eto_sf

jan4eto_sf


Брой мнения : 2375
Age : 30
Registration date : 21.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyСъб Сеп 20, 2008 2:17 pm

ок-добри са,но винаги може и още :smile
Върнете се в началото Go down
http://www.ambestenlife.piczo.com
Love_Volley
Don't stop believin'...
Don't stop believin'...
Love_Volley


Брой мнения : 893
Age : 31
Registration date : 09.08.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyСъб Окт 04, 2008 9:22 am

Драган Нешич: Чужденецът трябва да уважава, не да унижава

Селекционерът на дамския национален отбор по волейбол и италианския Йези - Драган Нешич, коментира предстоящия избор на треньор за мъжете.

- Г-н Нешич, какво е чужденец да води българския национален отбор?
- В треньорската професия националността е без никакво значение. Тук не става въпрос за чужденец, българин или сърбин, а кой какво може да даде на този отбор. По най-бързия начин да разбере какво е нужно на тима и да не променя манталитета на състезателите. Единственото, което един чужденец трябва да направи, е да тренира момчетата и с тези тренировки да усъвършенства отбора. Ще бъде голяма грешка, ако тръгне да сменя манталитета на състезателите. Чужденецът, когато отива в друга държава, трябва да уважава, не да унижава.

- Как си обяснявате големия интерес към мъжкия национален отбор? Вече има 7 чужденстранни кандидати, но нито един българин.
- Не мога да кажа защо няма българска кандидатура. Като всеки и аз си задавам въпроса дали изобщо трябва да се съмняваме в кандидатурата на Мартин Стоев. Той имаше голям успех с националния тим и не съм аз този, който трябва да каже дали да остане. Стоев направи страхотна крачка за българския волейбол, не само за мъжкия, а и за женския. Но треньорската професия е такава, че днес си тук, а утре те няма. България има фантастичен мъжки отбор и се надявам след 2-3 години да бъде така и при жените. Много бих искал тогава и аз да имам такава конкуренция от чужбина и от България. Това ще означава, че сме направили нещо.

- Очевидно президентът на федерацията инж. Данчо Лазаров е доволен от вашата работа, след като предпочита да даде на чужденец и мъжкия тим?

- О, аз не съм първият чужденец в България, ако изобщо мога да се впиша в тази категория. Аз съм наполовина чужденец, защото съпругата ми е българка. Преди мен Милорад Киац беше треньор на мъжете. Със сигурност Киац е направил добро впечатление при престоя си в Левски Сиконко, затова сега г-н Лазаров не се притеснява да мисли за чуждестранен треньор.

- Вашето име също се спрягаше. Имаше ли някакви разговори с вас?
- Моето име наистина е интересно в България, но аз нямам такива идеи. Благодаря на г-н Лазаров, защото това е голямо уважение. Но аз съм сериозен човек и искам първо да свърша работа с женския национален тим и след това може да говорим за мъжкия. В този момент моето име е свързано единствено с женския отбор.

- Между кандидатите за мъжката селекция е вашият учител в професията Бранислав Моро.
- Точно така. Бранислав Моро беше мой учител и ми помогна, когато бях много млад, но това са наши лични отношения. Бранислав е много близък до президента на сръбската федерация г-н Александър Боричич. Аз нямам нищо общо с неговата кандидатура. Той е кандидат като всички останали и освен да кажа хубави думи за него, няма какво друго да направя.

Sportal.bg
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyСъб Окт 04, 2008 1:45 pm

Трябва да се радваме, че има и такива хора във волейбола ни !
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
fenka_bobi
PR-ката на Бобо и лудата фенка на Бербо и Ноле!
PR-ката на Бобо и лудата фенка на Бербо и Ноле!
fenka_bobi


Брой мнения : 1564
Age : 35
Registration date : 27.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyСъб Окт 04, 2008 3:26 pm

{{{«» Ваня «»}}} написа:
Трябва да се радваме, че има и такива хора във волейбола ни !
Определено!!!!! :yes
Върнете се в началото Go down
miss_clever

miss_clever


Брой мнения : 2179
Age : 31
Registration date : 17.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyСъб Окт 11, 2008 5:04 pm

Само да кажа, че клубният отбор на Драган, Йези, би с 3-2... Беше хубав мач, даваха го по Евроспорт 2 Сърбия
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyНед Окт 12, 2008 8:34 am

Честито cheers
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
videto
Just meee
Just meee
videto


Брой мнения : 3707
Age : 29
Registration date : 19.08.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyНед Окт 12, 2008 10:47 am

{{{«» Ваня «»}}} написа:
Честито cheers
bravo
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyСря Фев 25, 2009 6:22 pm

Драган Нешич:Европейската лига ще помогне на България да се класира на световното

Селекционерът на женския ни национален отбор по волейбол Драган Нешич заяви, че много му харесва идеята за Европейската лига и тя ще помогне на отбора да се подготви за решаващите квалификации за световното първенство догодина.

"Това че имаме тежък сезон с националния отбор мисля, че е много добре. Това правим в нашите клубни отбори 8 месеца, а след това реализираме една комбинация за националния отбор. Много ми харесва идеята за Европейската лига. След нея ще видим кое е добро и кое е лошо. Мисля че ще е много добре, защото ще обиграваме състава, който ще играе на европейското първенство, да видим в някои мачове някои по-млади състезателки и е нормално Европейската лига да ни помогне за втората квалификация за световното първенство, което за нас е много важно", каза Нешич.
"Първата квалификация за световното първенство е средата на май месец в Габрово, от която три отбора ще продължат напред. След това е втората квалификация, от която два отбора от групата и общо 9 отбора от Европа отиват на световното първенство, защото Русия е световен шампион. Можем да отидем в група със Сърбия или с Италия като квалификацията е на 17, 18 и 19 юли. Така че в края на юли ще знаем дали сме се класирали за световното първенство или не. Надявам се да се класираме. Третият отбор в групата има възможност да играе още една квалификация, но нека да сме втори" допълни сръбският специалист.

УСПЕХ! lucky
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyСря Фев 25, 2009 6:39 pm

Да, прав е smile Момичетата ни са много талантливи
и им желая успеееееееееех lucky
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyЧет Мар 19, 2009 7:42 am

Драган Нешич: Преди ние се молихме, сега те ни молят!

Той вече е дал състава на националния тим в родната федерация, като в него са 23 момичета. Всички състезателки от последните две години са в него, като се прибавят имената на Ева Арсова и Радосвета Тенева. За Евро 2009 през септември ще се подготвя и Диана Ненова. В екипа на Драган и Нели Нешич ще има само една промяна – скаутмен вече не може да бъде Симоне Франчески.В неделя Драган Нешич вдигна първия си европейски трофей като треньор. Сръбският специалист изведе Вини Монтескиаво Йези до купата от третия по сила клубен турнир на Стария континент GM Capital Challenge Cup.



Ето какво каза пред Гонг от Италия Драган Нешич
„Националният отбор е основен за мен. Успехите ми в Италия са също така на България и федерацията. Сборът на волейболистките ни е на 2 май, но със сигурност няма да сме всички заради продължаващите плейофи и във Франция, и в Германия, и при мен в Италия. Но ще се съберем за тръгването за Доминиканската република. В Санто Доминго ще имаме контроли от 4-ти до 9 май и от 13-ти в Габрово започваме битката във втори кръг на световните квалификации с Албания, Молдова, Румъния и Чехия.

„Вече съм дал съставът от 23 момичета във федерацията. Има и млади, и всичките 12-сет от миналата година, които спечелиха участие на Евро 2009. няма момичета, които през 2007-ма и 2008-ма са били в състава, а сега не.”

„Много съм щастлив, че имаме отговор „Да” от Ева Арсова и тя със сигурност ще ни помогне за световните квалификации. Това ще ни даде възможност спокойно да направим специална програма на Диана Ненова, която сега си има бебе и ще се опитаме да я възстановим до Европейското първенство. Радосвета Тенева също се завръща в отбора и това ме радва.”

„През май месец няма да разчитаме на Елица Василева, Емилия Николов и Добриана Рабаджиева защото имат задължение за световните квалификации с националния отбор за девойки. Желая им от сърце успех. На дебютната Европейска лига ще използваме по-млади състезателки.”

„В екипа ми има само една промяна – скаутмен вече не може да бъде Симоне Франчески. Програмата ни е натоварена като на всички големи национални отбори. Ние вече сме важен тим! Хората ни търсят и искат да играят с нас. В края на юли ще имаме сериозна почивка поне 15 дни след надявам се успешните за нас световни квалификации. Ще имаме време за подготовка, почивка и успехи това лято!”

„Очакванията ми за Евро 2009 са големи! Миналата година два гейма ни лишиха от влизане в четворката. Имаме възможности, рускините няма да са това, което бяха, Беларус са сериозен тим, но на нашето ниво, същото се отнася и до Белгия. Станахме един сериозен национален отбор, към който другите имат уважение. Радва ме отношението и на италианците към нас.не отиваме на европейско първенство като пълен аутсайдер или като такъв, който трябва да спечели медал, а ще играем и направим много добри неща! България винаги трябва да бъде в Топ 8 както в Европа, така и в света! Преди години имаше такива отбори, на които трябваше да се молим да ни поканят, а сега те ни търсят!”

„Имаме сигурна контрола с Хърватия преди Евро 2009. Говорих и с треньора на Италия. Искаме да направим един силен турнир в България. Имахме покана от Франция, но не можехме да я приемем. Може да отидем и в Полша преди самото първенство.

„Взехме първи трофей в историята на Йези и първи в моята кариера. Надявам се да не е последен. Вярно е, че спечелихме турнира само с един загубен гейм от всичките срещи. Имахме доста лесна група, единствената по-сериозна съпротива бе от Динамо Букурещ на Ваня Соколова. На ½-финала срещнахме бившия тим на Любка Дебърлиева, който е на много високо ниво. На финала срещу Панатинайкос бяхме на по-високо ниво и спечелихме. Отборът ми е много добър и съм щастлив, че съм негов треньор. До сега 10 години Йези нямаше късмет нито в Италия, нито в Европа да вземат нещо. Дано продължаваме да вървим напред.”

„Тази година имахме изключително много физически проблеми. Загубихме третата си позиция в Серия А1, сега сме четвърти, но дано в оставащите четири мача от редовния сезон да успеем да се върнем в тройката. Но и да не стане, в плейофите всичко е различно и просто трябва само да биеш. Няма да ни е лесно, но нямаме и болни амбиции. Имам надежда, че можем да играем финал.”
гонг.бг

Много готин човек и страшно добър треньор,
успех на момичетата, които имат силите и
възможностите да направят нещо голямо.

bg
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyЧет Мар 19, 2009 7:05 pm

Успех на момичетата!Стискаме им палци..а за Драган-прекрасен!
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyВто Май 05, 2009 11:49 am

Нов статистик в щаба на Нешич
Нов статистик отпраши с националния отбор по волейбол към Санто Доминго. В столицата на Доминиканската република нашите ще изиграят няколко контроли, които са част от подготовката за новия сезон. Към екипа на Драган Нешич пък вече се присъедини Андреа Сакета от италианския Конелиано.
Той ще работи с българките през целия сезон след като получи и специално разрешение за това от клуба си. Скаутменът бе освободен благодарение на добрите контакти на Нешич с отбора на Конелиано.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyПет Май 15, 2009 2:58 pm

Нешич: Сервисът не беше добре
- Постигнахме добър резултат срещу Албания, но те ни позволиха да играем без напрежение - коментира селекционерът на България Драган Нешич. - Доволен съм от момичетата с изключение на втория гейм, когато имахме спад в концентрацията и сбъркахме цели 7 начални удара. Много е важно да изчистим грешките в ситуации, в които съперникът не докосва топката. Румъния и Чехия няма да ни простят подобни пропуски. Това, че утре (б.р. днес) нямаме мач, не означава, че ще почиваме. Има неща, които трябва да анализираме.
Надявам се в събота залата да се напълни, разчитаме на подкрепата на прекрасната габровска публика.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyВто Май 19, 2009 8:12 am

Драган и Нели се чувстват като у дома си в Габрово
Наставникът на женският ни национален волейболен отбор Драган Нешич, сподели специално пред Sportal.bg, че заедно със съпругата си Нели Маринова-Нешич, която му е помощник и всички момичета от състава се чувстват като у дома си в Габрово, градът който стана центъра на женския волейбол в България.
"Отново изпитахме хубави емоции в Габрово. Тук тръгнахме с лоши спомени в предквалификацията за олимпиадата преди две години, където загубихме с един гейм разлика, но след това нямаме загуба в Габрово. Надявам се да е така винаги. Имаше още празни места в залата, но като цяло беше пълна и това ме радва. Предишните години го нямаше това и искам да благодаря първо на вас журналистите и след това на публиката, защото вие помогнахте публиката да се върне в залата. Основното беше, че играхме добре и публиката беше тук", сподели Нешич след последния мач срещу Чехия от световните квалификации в Габрово.
"Искам да ви кажа, че когато се разхождам по центъра със съпругата си или някой друг няма никакъв проблем, ако някой иска да поговори с мен да спра и да отделя време. Не сме от друга планета, ние сме от Земята. Напълно човечни и нормални хора сме. Знаем от къде сме тръгнали и не искам да се мътим главите. По-добра покана от това да дойдат хората в залата няма", допълни сърбинът пред Sportal.bg.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyВто Май 19, 2009 9:47 am

Драган Нешич: България има реален шанс да се класира на световното първенство
Селекционерът на националния отбор на България по волейбол за жени Драган Нешич, коментира специално пред Sportal.bg след класирането на състава ни за следващата фаза на световните квалификации, че имаме реален шанс да се класираме за шампионата на планетата догодина в Япония стига да се подготвим добре.
"За квалификационния турнир в Италия мога да кажа, че Чехия и Беларус са сериозни отбори. Беларус сме ги били два пъти, а срещу Чехия резултата е 1-1 победи и се надявам там да стане 2-1 за нас. От днес имаме точно два месеца, за да подготвим отбора за квалификациите и се надявам да успеем. Това е много важно и за лагера за европейското първенство. Тази година имаме две цели - да се класираме за световното първенство и да направим един сериозен резултат на европейското. Мисля че тези две неща са много вързани и от психологическа гледна точка и от физическа", заяви Драган Нешич.
"Два месеца са доста време. Има доста неща в играта ни, които не ми харесват и доста неща, които започват да ме радват, че не ми харесват. В това има логика, защото до сега търсихме някакъв манталитет. Да нямаме много спадове в играта и да нямаме много загуби. Точно това направихме срещу Чехия освен втория гейм, а сега трябва да търсим игра и организация на игра, която още нямаме на ниво, което според мен трябва да имаме. Две години се опитвахме да обедим състезателките в това, което правим в националния отбор и момичетата напълно го разбраха. Напълно съм щастлив, че имам точно тези момичета и да тренирам отбор на такова ниво. Не искаме да гледаме в паничката на съседа, а искаме да гоним това, което можем. За нас е много важно, че девойките отидоха на световното първенство, защото като свърши европейското първенство ще започнем да включваме по-младите състезателки и да гоним някакви резултати", каза още сръбският специално пред Sportal.bg.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyВто Май 19, 2009 9:57 am

Драган Нешич: Бяхме задължени да станем първи
Старши-треньорът на женския ни национален отбор по волейбол Драган Нешич, сподели специално пред Sportal.bg след победата над Чехия с 3:1 в последен мач от световните квалификации в Габрово, че са били задължени да бият във всички мачове и да станат първи заради публиката в зала "Орловец" и не са разчитали на никакви въртележки.
"Нямахме никакви възможности на тези квалификации да правим някакви въртележки с с 2-3 място и т.н. Това не става. Бяхме задължени да бием и да станем първи на тези квалификации заради тази публика, която беше тук и за цяла България. Напълно ме радват победите срещу Чехия и Румъния вчера. Румъния и Чехия са абсолютно силни отбори, които отиват в следващата фаза на квалификациите. Паднахме от Чехия на европейското първенство през 2007 година, а сега бихме. Това е добре за самочувствието ни и за следващите квалификации в Италия, където сме пак с Чехия. Чехия ни познаваше колкото и ние ги познавахме. Със сигурност ще гледаме запис от този мач и още два срещу Чехия и ще направим сериозен анализ на тактиката си срещу тях за турнира в Италия. Чехия имаше проблеми както и ние. Радвам се че бихме, но съжалявам за втория гейм, в който ги върнахме, след като имахме геймбол, но нищо. Важното е, че се опитахме и успяхме. Сега имаме два дена почивка, след което започваме да работим за Испания и Евролигата", каза Драган Нешич пред Sportal.bg.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyПон Юни 01, 2009 6:27 am

Драган Нешич: Надявам се победата над Сърбия да ни даде спокойствие за напред

Старши-треньорът на женския ни национален отбор по волейбол Драган Нешич, сподели специално пред Sportal.bg след историческата победа над Сърбия с 3:2 в Европейската лига, че се надява този успех да даде спокойствие на отбора за напред.
"Този успех беше много важен за нас. Надявам се, че такива исторически победи като днешната ще ни дадат повече хъс и желание за игра. Надявам се, че тази победа ще ни даде това, което го нямахме миналата събота и неделя - спокойствие. Бяхме доста притеснени и днес, но е нормално да сме така, защото играхме срещу отбора, който е втори в Европа и трети в света. Дори според ранклистата не сме на такова ниво като тях. Можем да играем равностойно срещу Сърбия дори когато са с пълния си състав. Важно беше кой ще бие по-силен начален удар. Както ние така и Сърбия и Испания имаме проблеми в посрещането, което може да се дължи и на това, че играем с тази топка само от един месец. В първенствата се играе с различни топки и е друго. Много съм доволен от победата днес. Доволен съм, че успяхме да се върнем в тай-брейка от 11:13 и 13:14 и да го вземем", каза Нешич след мача в Габрово.
"Не мога да кажа, че тази победа ни отваря пътя към "Файнъл фор". Ситуацията е такава, че е важно какво ще направи Сърбия срещу Испания следващия уикенд. Испания според мен е един изключително неудобен отбор. Със сигурност не сме в най-добрата ситуация, защото в този момент Испания има една победа повече от нас. За нас сега е много важно какво ще направим следващата седмица в Гърция. Напълно няма да има подценяване срещу Гърция. В Гърция трябва да гоним това, което не успяхме тук, а именно да играем добре в първия ден. Важното е да опитаме да играем много добре първия ден", допълни сръбският специалист.
Върнете се в началото Go down
videto
Just meee
Just meee
videto


Брой мнения : 3707
Age : 29
Registration date : 19.08.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyПон Юни 01, 2009 8:55 am

И аз това се надявам Very Happy lucky
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyПон Юни 08, 2009 5:58 am

Драган Нешич: Играхме по-добре отколкото в петък

Наставникът на женския ни национален отбор по волейбол Драган Нешич, заяви на официалната пресконференция след втората победа над Гърция в Европейската лига, че са играли по-добре отколкото в петък, но целта им е да се подготвят по най-добрия начин за следващата фаза на световните квалификации и европейското първенство.
"Всъщност играхме по-добре отколкото в петък. Имахме три важни волейболистки, които отсъстваха, но ние се опитваме да се подготвим по най-добрия начин за следващата фаза на световните квалификации и европейското първенство. Гърция е много млад отбор, който играе със сърце и душа и има огромно бъдеще", коментира Нешич след мача.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyВто Юни 16, 2009 12:17 pm

Драган Нешич води 13 волейболистки в Обреновац

Селекционерът на българския национален отбор по волейбол за жени Драган Нешич ще вземе 13 състезателки за гостуването на Сърбия този уикенд. България ще играе със сръбския отбор в петък и събота в Обреновац в поредните два мача от група "А" на Европейската лига. След 8 изиграни двубоя българският отбор има 6 победи и 2 загуби. Толкова е и активът на тимът на Сърбия, който е лидер в групата.
"Съставът за мачовете със Сърбия е ясен. Ще пътуваме с 13 състезателки. От днес Страшимира Филипова започва тренировки. Ще бъде добре, ако е готова за мачовете с Испания следващата седмица. Тя не е тренирала близо 3 седмици и едва ли ще бъде готова на 100 % дори другата седмица", заяви Драган Нешич на пресконференция в Пресклуб ”България”.
Филипова, която е състезателка на френския шампион Кан, се възстановяваше от възпаление на дискова херния.
"В състава на България няма да бъдат Добриана Рабаджиева и Елица Василева, които се готвят за световното първенство при девойките до 20 години. Сърбия пък ще играе с всички най-добри
състезателки, с които разполага. Очаквам залата в Обреновац да бъде пълна. Това ще бъдат първите ми официални мачове с българския национален отбор в Сърбия. Мачовете в Европейската лига са полезни за нас. По-добре да играем официални двубои. Готвим се за два мача на седмица", каза още Нешич.

Групата за мачовете на България срещу Сърбия:
Разпределителки:
Любка Дебърлиева, Диана Ненова
Посрещачки:
Ева Янева, Радосвета Тенева-Миличевич, Радостина Кицигой, Мария Каракашева
Центрове:
Цветелина Заркова, Илияна Петкова, Страшимира Филипова, Габриела Коева
Диагонали:
Елена Колева, Таня Събкова
Либеро:
Мария Филипова.
Върнете се в началото Go down
matei_fenka
Вечната фенка на Матей
Вечната фенка на Матей
matei_fenka


Брой мнения : 1764
Age : 28
Registration date : 01.08.2008

Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич EmptyВто Юни 16, 2009 2:44 pm

Успех на нашите lucky Ще им е трудно,но пък победата ще е по -сладка smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Драган Нешич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич Empty

Върнете се в началото Go down
 
Драган Нешич
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР :: ЖЕНСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР-
Идете на: