Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Драган Нешич

Go down 
+7
videto
miss_clever
fenka_bobi
Love_Volley
jan4eto_sf
scorpio
(((: Ваня :)))
11 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyСъб Юни 20, 2009 6:31 am

Драган Нешич: Загубихме заради грешки от игра, а не от наши глупости и това ме радва

Селекционерът на женския ни национален отбор по волейбол Драган Нешич, заяви след загубата като гост на Сърбия с 1:3 гейма в Европейската лига, че въпреки загубата е доволен, защото са паднали заради грешки от игра, а не от глупости и това го радва, защото така отборът започва да изчиства грешките, които не трябва да прави.
"Загубихме мача, но можем да сме доста доволни от него, защото паднахме с малко късмет и малко наши грешки в четвъртия гейм. Играхме играта, която искаме и търсим - по-организирана и с добър начален удар в третия и четвъртия гейм. В първите два гейм тръгнахме малко притеснени, което не е добре, но се надявам утре да не е така. Габриела Коева добре се включи, а Ради Тенева не игра лошо в четвъртия гейм. Днес паднахме, но паднахме с игра, а в Габрово когато загубихме първия мач от Сърбия не показахме игра и бях доста нервен. Паднахме заради грешки от игра, а не от наши глупости и това много ме радва. Постепенно изчистваме грешките, които не трябва да правим", сподели Нешич веднага след края на мача в Обреновац.
"Знам, че Гърция би Испания. Това много ме радва и улеснява малко ситуацията за нас. Това ни дава повече хъс и възможност утре да излезнем и да вземем победа. Това е нашата игра за сега и няма да има промени в състава утре. Така трябва да играем и утре", допълни сръбският специалист.
Върнете се в началото Go down
matei_fenka
Вечната фенка на Матей
Вечната фенка на Матей
matei_fenka


Брой мнения : 1764
Age : 28
Registration date : 01.08.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyСъб Юни 20, 2009 12:18 pm

Хубавото е,когато знаеш,че си дал всичко от себе си и въпреки всичко нещо е липсвало,а не ,когато не си играл въобще,а си можел да стигнеш до победата smile
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyНед Юни 21, 2009 7:26 am

Драган Нешич: Изпуснахме възможността да си свършим работата, сега трябва да чакаме

Наставникът на женския ни национален отбор по волейбол Драган Нешич, бе видимо разочарован от драматичната загуба като гост на Сърбия с 2:3 в Европейската лига и заяви, че са пропуснали възможността да си свършат работата още сега, а сега трябва да чакат още малко.
"Много е трудно да кажа нещо след загубата тази вечер, която дойде да кажем от експерименталния състав на сръбския треньор Зоран Терзич. Той промени състава малко, след като Сърбия вече се класира за финалния турнир и това е нормално. Трябва да съм разочарован от представянето ни, защото пропуснахме толкова много възможности да си свършим работата сега, което в жалко. За това сега трябва да почакаме малко и да видим какво ще стане", сподели Нешич на пресконференцията след мача.
Върнете се в началото Go down
matei_fenka
Вечната фенка на Матей
Вечната фенка на Матей
matei_fenka


Брой мнения : 1764
Age : 28
Registration date : 01.08.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyНед Юни 21, 2009 7:38 pm

Драган Нешич постигна много с момичетата ни и мисля,че въпреки загубата трябва да е горд с направеното до момента и да продължава да усъвършенства националките ни smile
Върнете се в началото Go down
vankata

vankata


Брой мнения : 181
Age : 34
Registration date : 13.06.2009

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyСъб Юни 27, 2009 10:30 pm

Драган Нешич: След пет години ще сме много по-добър отбор


Селекционерът на женския ни национален отбор по волейбол Драган Нешич, сподели веднага след историческото класиране на България за финалния турнир на Европейската лига, че след пет години отборът ще стане много по-добър отколкото е в момента.
"Ние сме просто един отбор, който след пет години ще стане много по-добър. Днес бихме като трябва. Вчера не си свършихме работата, което не е добре, но днес дадохме всичко от себе си и успяхме да се класираме за финалите. Това беше планувахме, но стана с много трудности. Мислехме че ще стане много по-лесно, но след пет години никой няма да си спомня този мач, но всички ще се сещат, че България е участвала на "Файнъл Фор" в първото издание на Европейската лига. Критичните моменти бяха от първата точка до края. Този мач беше много труден, но ние успяхме да победим и това е най-важното", коментира сръбският специалист след невероятната победа над Испания с 3:2 гейма в последния мач от груповата фаза на турнира.
Върнете се в началото Go down
Rumy_love_volley

Rumy_love_volley


Брой мнения : 588
Age : 30
Registration date : 16.06.2009

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyНед Юни 28, 2009 9:38 am

браво на момичетата, надявам се, че и те ще стигнат висотата на момчетата!!!
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyЧет Юли 09, 2009 2:00 pm

Драган Нешич за 3-ти път стана треньор на месеца

Пресклуб „България” обяви за треньор на месец юни и награди със значка „Златен трикольор” Драган Нешич – селекционерът женския национален отбор на България по волейбол.
В проведената анкета между 27 спортни редакции 19 са гласували за Драган Нешич, а 7 от тях за Георги Младенов - треньор на мъжкият БК ”ЛукОйл-Академик.
За отбор на месец юни Пресклуб „България” обяви волейболният национален отбор на България, които се класира за „Файнал фор” на Европейската лига. За националките ни са гласували 22 спортни редакции, а за тазгодишните шампиони на България по баскетбол при мъжете БК ЛукОйл-Академик” са гласували 5 спортни редакции.
”Лесно е да си треньор на месеца със състезатели от висок ранг. Състезателят прави треньора. Основната ни цел за годината бе класиране на „Файнал фор” в Европейската лига и успяхме. Ще се борим до край, важното е да победим. Тази година сме изиграли 64 гейма, това си е наша вина ние обичаме да си играем мачовете си до 3:2 гейма”, заяви Драган Нешич.

”Отборът е доста концентриран и с положителна нагласа за предстоящите мачове. Разучаваме тактическите задачи. Психически сме по-устойчиви.
Нека да свърши сезонът и тогава ще мога да Ви отговоря дали ще играя за клубния отбор на Драган Нешич – Йези”, заяви националката Елена Колева.
Днес в 19,15 часа националките ни пътуват за Кайзери (Турция) с полет София - Истанбул и от там с автобус до Кайзери.
МАРИЯ ПОПОВА
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyПон Юли 13, 2009 5:28 am

Драган Нешич: Искам всички да се страхуват от нас


Старши треньорът на женския национален отбор по волейбол Драган Нешич бе много доволен от спечеления бронзов медал от неговите момичета в Европейската лига. Нешич заяви, че е щастлив, но предстои още много работа, и иска промяна на манталитета.
"Ние тръгнахме с цел да играем Финална четворка, след това вече започнахме да мислим и за медал. Съжалявам за вчера, изиграхме сериозен мач, срещу сериозен противник. Този мач обаче ни е важен за следващата седмица. Но сега не трябва да мислим за другата седмица, трябва да се радваме за третото място. Срещу Франция не показахме най-доброто от себе си, но утре никой няма да се сеща вече за това. Всички ще помним само бронзовите медали от първата Европейска лига. Мисля, че започваме да се нареждаме между големите отбори", каза Нешич.
"През 2001 година България трябваше да вземе медал, и взе медал. Сега започваме от нещо много по-малко, Европейската лига не е европейско първенство. Аз обещах медал, и мисля, че изпълних обещанието си. Трябва да се радваме, но трябва и да се критикуваме, конструктивната критика е много важна. Ние имаме много по-добро бъдеще от Франция", обясни младият специалист.
"Със сигурност този медал ни дава самочувствие, а това е точно нещото, което ни липсва. Мисля, че ние сами се унижаваме и се подценяваме. Ние сме много сериозен отбор, ние не можем да обещаваме чудеса, но можем да караме във всеки мач съперника да се страхува. Такъв манталитет искам, трябва да блъскам топката, да защитавам, и да бием. В това отношение имаме много работа, иначе сме добре подготвени физически. Имаме много да работим в организацията на играта, трябва много да се работи", добави наставникът.
"Този медал искам да го посветим на Българската федерация по волейбол. Тези хора преди три години, когато бяхме на нулата, намериха инвеститори, разбраха, че има поколение, и затова искам да посветим на тях медала", завърши Драган Нешич.
Гонг
Върнете се в началото Go down
matei_fenka
Вечната фенка на Матей
Вечната фенка на Матей
matei_fenka


Брой мнения : 1764
Age : 28
Registration date : 01.08.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyПон Юли 13, 2009 8:48 am

Можеха момичетата повече,но бронза също е нещо голямо.Ако продължим да се развиваме със същото темпо наистина всички ще се страхуват от нас и да се надяваме,че догодина ще сме още по-напред lucky
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyСъб Авг 01, 2009 4:29 pm

Драган Нешич прави показно в детска градина

В истински спортен празник се превърна присъствието на старши треньора на волейболните ни националки Драган Нешич и съпругата му Нели Маринова в детска градина "Бодра смяна" в Добрич. Двамата изнесоха открит урок на малчуганите в двора, а после ги възнаградиха със сладолед. В аванс децата поздравиха с песен Драган Нешич, който днес празнува 39-ия си рожден ден. Семейство Нешич има идея да направи волейболна школа в Добрич, в която да работят местни специалисти и в която да помагат със своя голям опит. Една от техните цели е да накарат децата да спортуват от най-ранна възраст.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyСря Авг 12, 2009 6:24 pm

Нешич на крака при Петков в Пловдив, иска го за помощник в националния

Треньорът на волейболната "Марица" Иван Петков е поканен за помощник на Драган Нешич в женския национален отбор. Лично е отправил предложението на пловдивския специалист. Вчера Нешич бе в Пловдив и се срещна с наставника на тима от Кършияка. Двамата обсъдиха най-вече как да не пострада работата на Петков в "Марица".
"Това е голяма чест за мен, трудно може да се откаже такава покана. Трябва да се уточнят какви са възможностите да съвместявам двете длъжности", коментира Петков.
Специалистът ще разговаря с шефовете на пловдивския клуб, за да намерят решение на проблема.
"Марица" ще участва в Балканската лига, а на националния отбор предстои европейско. Ще трябва да намерим изход", заяви изпълнителният директор Стоян Гунчев.
Той и Петков, който му бе помощник, изведоха девическите ни националки до 4-о място на световното в Мексико.
До 17 август ще бъде финализиран трансферът на Ивелина Петкова от "Славия".
"24 часа"
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyСря Сеп 02, 2009 3:02 pm

Драган Нешич: Ако ни е страх, по-добре да отидем на плаж

Сръбският селекционер на женския национален отбор по волейбол Драган Нешич си е поставил високи цели за европейското първенство в Полша (25 септември - 4 октомври). На пресконференция във Варна специалистът призна, че иска да класира България сред 6-те най-добри отбора на континента и да продължи работата си с тима. Като част от подготовката нашите ще играят контроли с Чехия (5, 6 и 7 септември) и Сърбия (19 и 20 септември).

- Г-н Нешич, реално ли е да постигнем две победи в група с Русия, Белгия и Беларус?
- Няма невъзможни неща, но ще бъде много трудно. Русия е фаворит, обаче не трябва да забравяме Белгия и Беларус. Ако се страхуваме, по-добре да направим един плаж и да отидем в Полша като туристи. Сега имаме възможност да направим една крачка напред. Това означава да сме десети, осми, шести, пети или да говорим за медал. В момента не мога да кажа колко голяма ще бъде крачката. Със сигурност ще бъде успех, ако излезем от група. Нормално е след това да си поставим за цел класиране в първата шестица. Това лято отборът показа, че може да побеждавда в Европейската лига, но една седмица след това пропуснахме да се класираме на световно първенство и това е черна точка в подготовката. Другата година няма да играем на световното в Япония, а това беше цел на всички нас. Критиките, които понесохме, ще ни бъдат от полза на европейското първенство.
- Съжалявате ли, че няма да използвате талантливите състезателки от девическата формация?
- За голямо съжаление контузиите в спорта са нещо, което не можем да контролираме. В началото на годината имахме идея да вземем нападателките Добриана Арабаджиева и Емилия Николова, но и двете претърпяха операции. Таня Събкова също отпадна заради операция от апендицит. Пожелавам им да се възстановят добре и другата година да покажат какво могат. Сега трябва да използваме наличните сили. Не може да се оплакваме. Вместо тях шанс за изява ще получат либерото на девойките и Елица Василева.
- Липсва ли ви нещо в националния отбор?
- Липсва ни всичко и не ни липва нищо. Аз гарантирам, че с тези състезатели след две години България ще вземе медал. След тази година искам още повече да работя с националния отбор на България. Мисля, че сме прокарали един път, който има смисъл, и тепърва ще дава резултати. Националният тим обаче не е моя частна собственост. Като всеки треньор и аз съм вързан за резултатите. Когато свърши европейското първенство, ще видим какво сме направили. Както и да се класираме обаче, няма да има виновни, а отговорни - така беше и преди две години на първенството в Белгия и Люксембург (б.р. - там отборът стана 11-и). Аз никога няма да си измивам ръцете нито с Колева, нито с Янева, нито с Дебърлиева. Но всички носим отговорност. Сега, когато съм почти на 40 години, мисля, че мога да дам повече. Вече влизам в категорията на треньорите с опит. А този опит ми даде българският национален отбор и аз съм задължен да върна жеста.
Мая Димитрова, "7 дни спорт"
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyСъб Окт 03, 2009 5:06 pm

Драган Нешич: След 3 години България ще е най-добра в Европа

Каквото и да се случва, Драган Нешич винаги е широко усмихнат. Вечният оптимист естествено е доволен от представянето на женския ни тим на европейското в Полша и даде висока оценка за положения от подопечните му труд. В Полша Нешич видя играта, която искаше да види, която засега стига за класиране в осмицата. В Полша сърбинът взе победа и над легендарния руски треньор Николай Карпол, който води тима на Беларус. Българките спечелиха с 3:1.

Ето и коментара на старши треньора пред чакащите го на аерогара София журналисти:

- Доволен ли сте от осмото място на европейското първенство?

- Оценката ми е положителна! Надявам се да е така отстрана на цяла България. Като цяло отборът направи доста добро първенство и се надявам, че в следващите 2-3 години България ще се присъедини към най-добрите тимове в Европа.

- Съжалявате ли за нещо?

- Да, съжалявам, че изиграхме един лош мач срещу Русия. Бяхме неузнаваеми. Не търся извинение, но преди това нямахме победа в контрола поне месец и половина. Но след това всичко тръгна по-добре. След като победихме Белгия, се промени отношението ни към играта, настроението, просто всичко. Изиграхме един положителен мач и срещу Холандия. За съжаление обаче само до 20-ата точка.

- Как се чувстваше отборът ни пред 13 000 зрители на мача срещу Полша?


- Атмосферата трудно може да се опише. Залата беше препълнена. Трудно се чуваха дори треньорските указания. Направихме един добър първи гейм. Най-много ме е яд, че не успяхме да доведем мача до пети гейм. Заслужавахме го. Играхме добре, но накрая въпреки всичко ни остана горчилката от загубения мач.

- Какви изводи си направихте след 3-те победи и 3-те загуби в Полша?

- Според мен положителното е, че отборът показа игра. Обещахме, преди да заминем, че ако трябва до кръв да се бием и да дадем четири литра кръв, и момичетата точно това направиха. Затова им благодаря! Те направиха точно това, което исках от тях. Мисля, че самото класиране на европейско първенство е нещо много относително. Вижте какво стана със сочените за фаворити. Изпратиха Сърбия за медал, а тимът завърши на седмото място. Русия също изпадна от четворката. Най-много ми допада обаче това, че хората, обикновените хора, харесват нашия стил и това, което правим. След като вицепрезидентът на европейската конфедерация чехът Ян Хронек обяви, че сме се класирали за следващото европейско в Сърбия и Италия, ми честити след мача с Полша все едно сме спечелили. Всички ме поздравяваха, дори хора, които изобщо не разбират от волейбол. Всички казват, че ние сме изненадата. И дори днес на връщане, на летището във Варшава двама униформени с радиостанции спряха до мен и Петър Дочев (бел. ред. - помощник-треньор на женския ни национален отбор) ни казаха "Честито! Вие имате много добър отбор". Ето това е оценката, която най-много ме радва.

- В този момент изглежда неизбежно подмладяването на тима ни? Пред отказване са Кицигой, Арсова, Колева, Германова и Тенева.


- Все още не мога да говоря с точни имена, но предполагам, че ще има момичета, които вече няма да са на терена като състезателки. Но големите държави във волейбола като Полша и Италия успяват да променят статута на своите основни състезателки, след като момичетата вече не могат да играят. Те остават в отбора и помагат под някаква друга форма. Трябва и ние така да направим, за да не се губи знанието, което носят със себе си по-опитните в тима.

- Успяхте да наложите Елица Василева в титулярния състав. Доволен ли сте от нея?


- Елица направи едно много добро първенство. Бе на ниво. В последните две години тя се разви много бързо и много силно, и вярвам, че ще продължава в същия дух.

- Дали пък няма точно тя да е новият Казийски?

- Новият Казийски за нас може да бъде Василева, може да бъде и Рабаджиева, а защо не и Емилия Николова. Най-хубавото е, че ние имаме три състезателки с огромен потенциал, които могат да станат волейболистки от световна класа. А за Елица най-хубавото на това европейско първенство беше, че си спечели титулярното място в отбора.

- Оставането ви на поста подлежи ли на обсъждане?

- Ще остана, докато виждам, че има резултат и докато постигаме някакви успехи. В противен случай сам ще се извиня на всички и ще си тръгна.

НАДЯ КОЖУХАРОВА, Меридиан Мач
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyСъб Окт 03, 2009 5:15 pm

Договорът на Нешич с БФВ изтекъл, но той продължава да работи с националния отбор

Договорът на Драган Нешич като селекционер на националния отбор на България с БФ Волейбол е изтекъл с приключването на Евроволей 2009, но той ще продължи да работи с държавния тим, научи Sportal.bg.

„С изиграването на последния мач на България на европейското първенство в Полша изтече и моя договор с БФ Волейбол. Все още не съм го подновявал, но смятам, че няма проблем да продължа да работя с тези момичета и занапред. Имам отлични отношения с президента на БФВ инж. Данчо Лазаров. Той е много доволен от представянето на България на Евро 09 и смятам, че е въпрос на формалност да продължим контракта ми. Със сигурност ще работим заедно и в бъдеще”, заяви Драган Нешич специално пред Sportal.bg.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyПет Юни 18, 2010 8:50 pm

Драган Нешич: Разбрахме се с Тони Зетова, което е хубаво

Селекционерът на женския ни национален отбор по волейбол Драган Нешич заяви преди заминаването на тима за Лондон, където утре и в неделя ще играе мачовете си срещу домакините от Великобритания в Група "А" на Европейската лига, че окончателно са се разбрали с Антонина Зетова, което е една хубава новина.

"Ако бием два пъти Великобритания, имаме голяма възможност да се класираме за "Файнъл Фор"-а, което е основната ни цел. Тони Зетова тренира с нас тази седмица и ще пътува за Сърбия. Разбрахме се с нея, което е една хубава новина", коментира Нешич на летище "София".
Върнете се в началото Go down
KaTuTy92
Don`t Worry..Be Happy..
Don`t Worry..Be Happy..
KaTuTy92


Брой мнения : 1450
Age : 31
Registration date : 22.08.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyСъб Юни 19, 2010 7:53 am

Нешич е велик ! За мен той направи СУПЕР МНОГОО за националките ни ! Евала bravo
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyВто Юли 27, 2010 10:47 am

Драган Нешич: Не можахме да повторим представянето от трилъра срещу Турция

Селекционерът на женския ни национален волейболен отбор Драган Нешич коментира след загубения финал в Европейската лига от Сърбия с 1:3, че не са могли да повторят представянето си от петгеймовия трилър на полуфинала срещу Турция.

"Бяха ни останали сили за един гейм на топ ниво, но не и за целия мач. Сърбия е силен отбор и след вчерашния трилър срещу Турция не можахме да повторим представянето си", сподели Нешич след финала.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyВто Юли 27, 2010 10:49 am

Драган Нешич: Среброто ще засияе от утре

Селекционерът на женския ни национален отбор по волейбол Драган Нешич сподели, макар и с мъка час след финала на Европейската лига, че второто място тежи и натъжава днес, но сребърните медали ще заблестят от утре, когато отмине спомена за изгубения мач от Сърбия. „Как се чувства някой веднага след като загуби мач? Тежко. Среброто е нещо много хубаво, което ще блести от утре. Днес ни е неприятно. Трябва да гледаме положително, че стигнахме до финал и играхме доста прилично срещу един сериозен противник. Добре е, че ви тима ни има много млади състезателки на по 18-19 години. За всички ни е добре, че играхме в срещата за златото. Всички почувстваха какво е ½-финал и финал. Факт е, че изпълнихме целта си за стъпка нагоре - след бронзовите отличия, сега сме със сребърните. Бяхме близко и до още нещо, но нека правим нещата крачка по крачка. Волейболистките ни не са в пълна ваканция, а в почивка защото имаме квалификация за Гран При през септември. Момичетата получиха малко почивка и после пак се събираме. Не съм аз този, който трябва да оценяваме моята работа, има други, които трябва да го правят и да преценят дали това е било добре или зле. Аз съм доволен от свършената работа", сподели специалистът пред Гонг преди да пусне в почивка волейболните ни националки в Анкара.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 EmptyВто Авг 31, 2010 1:18 pm

Драган Нешич: Шансовете ни за Гран При се увеличиха

Новината за евентуалното разширение на Гран При - женският вариант на Световната лига при мъжете, завари старши треньорът на дамския ни представителен тим Драган Нешич на път за Чехия. Селекционерът научи от bgvolleyball.com за благоприятните за нас планове на международната федерация.

"Не съм запознат, но това е чудесна новина - заяви Драган Нешич. - Ако бъде реализирано увеличението на участващите отбори, ще е много добре. Гран При има нужда от разширение, защото има много класни тимове, които трябва да получат своя шанс за изява на световната сцена. Визирам българския състав например. Сега амбициите ни за получаване на квота от квалификациите в Италия се увеличиха", е мнението на специалистът.

Според него, на квалификацията в Каляри, българският отбор трябва да гони задължително две победи. А ако може да се "открадне" още един успех, шансовете ни за класиране стават съвсем реални. Българските националки излизат в първият си мач от важното състезание срещу представителките на домакините на 17 септември.

Междувременно в щаба на руският национален отбор вече потриват доволно ръце от новината. Рускините също търсят място за участие в Гран При и ще се борят за една от квотите в Италия. "Класирането на три вместо, два отбора от турнира в Каляри, ще облекчи значително задачата на сборная", пише руската преса.

Националният женски тим на страната бележи спад в световната ранглиста, като се смъкна с четири позиции надолу и в момента заема седмо място в класирането.

Българските волейболистки запазват константно своето място и без промяна се намират на 34-та позиция в световната ранглиста. Челното място в международната класация продължава да се заема от тима на Бразилия, следван от състава на САЩ, който след спечеления Гран При се изкачи до втората позиция. Трети са китайките, които пък отстъпиха едно място надолу
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Драган Нешич - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Драган Нешич   Драган Нешич - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Драган Нешич
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР :: ЖЕНСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР-
Идете на: