Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Художествена гимнастика

Go down 
+5
videto
scorpio
Elituu
jan4eto_sf
(((: Ваня :)))
9 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyСря Юли 09, 2008 10:58 am

Коментарите на този грациозен спорт - ТУК!
Художествена гимнастика 231741I

Художествена гимнастика 231742M

Художествена гимнастика 231740x
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
jan4eto_sf

jan4eto_sf


Брой мнения : 2375
Age : 30
Registration date : 21.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyСъб Юли 26, 2008 5:52 pm

Симона Пейчева и Елизабет Паисиева са нашата гордост в художествената гимнастика lucky само успехии
Върнете се в началото Go down
http://www.ambestenlife.piczo.com
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyНед Юли 27, 2008 11:29 am

Симона се отказва след Пекин sad
Дано и тя, и Бети, и ансамбъла да се представят достойно на Олимпиадата и дай Боже медал lucky
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyНед Юли 27, 2008 2:11 pm

Мхм, Деси, и аз съм играла гимнастика, не много, но и аз се контузих и спрях...
Голям зор беше, за това уважавам много състезателките lucky
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyНед Юли 27, 2008 7:17 pm

Моята беше в кръста ... sad:
И ми забраниха да играя Sad
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
Elituu
keep walking
keep walking
Elituu


Брой мнения : 2021
Age : 21
Registration date : 15.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyНед Юли 27, 2008 7:20 pm

лошоо sad:
при мене така стана с тениса една травма после и плевмония (нз как са пише) и тряяше да го спра
ся си чупя краката на волейбол Very Happy няям намерение да спирам с волейбола
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyПон Юли 28, 2008 6:07 am

Дааа, един от любимите ми lucky
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyПон Юли 28, 2008 6:09 am

мм и на мен...абе спорта е голямо нещо...а гимнастиката е нечовешки спорт Very Happy
Върнете се в началото Go down
videto
Just meee
Just meee
videto


Брой мнения : 3707
Age : 29
Registration date : 19.08.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyНед Ное 30, 2008 11:36 am

Симона Пейчева: Искам момиче


На 17 декември едно от последните ни Златни момичета в художествената гимнастика ще излезе в пенсия. Звучи страшно, защото тя е само 23 години. "Може би имах какво още да дам, но според мен и това стига", казва Симона Пейчева. Решението е трудно и страшно за всеки един спортист. Мнозина така и не успяват да го преживеят. Крехкото момиче обаче е надвило страховете, липсата на прожекторите и слиза от подиума, за да стане едно от всички. По време на разговора ни се убеждаваме в това. Малцина от околните я разпознават.

Раздялата
Рано или късно все някога трябваше да се откажа. Навремето момичетата го правеха доста по-рано. Сега възрастовата граница се вдигна. Решението ми е добре обмислено. Исках да си тръгна след голямо първенство. А по-голямо от Олимпиадата няма. Насъбраха ми се и доста странични фактори. Всъщност това не е първата ми раздяла, но малцина го знаят. Бях се отказала и след световното в Баку. Просто ми писна! Исках да се отърся от гимнастиката. Но треньорката Мариета Дукова успя да ме разубеди. Остави ме да бездействам 2 месеца. После ме покани в залата да съм покажела нещо на по-малките. И ме прилъга. Освен това трябва да имаш стимул. Не можеш да лежиш на стара слава. Така нищо не става.



Гимнастиката
Не съм си поставяла цели, но знам, че няма да се разделя завинаги с нея. Може би един ден ще бъда треньор или пък ще помагам с друго. Засега обаче искам да си почина. Да се откъсна от един живот, който съм водила толкова години. Искам да видя нещата от друг ъгъл. При нас има и друга практика. Треньор ставаш, като поостарееш. Смята се, че младите нямат опит. Не се притеснявам, ако един ден работя във федерацията. Това не значи, че ще седна зад бюро. Можеш да вършиш доста повече неща, когато ходиш по залите и виждаш проблемите на място.

Последното състезание
Олимпиадата настина е нещо невероятно! За мен тази в Китай беше две класи над предишната в Атина. Художествената гимнастика е чисто женски спорт. Ние сме една затворена среда. И в един момент попадаш на място, където има ужасно много спортисти, каквото е олимпийското село. Всички говорят само за състезанията. Виждаш колко хора в най-различни спортове преживяват успехи и падения. Гледаш на екраните как един се радва, а друг плаче. Това те зарежда с енергия. Контактувах предимно с българите. Е, заговаряхме се и с чужденците. Разминавате се, казвате си няколко думи, разменяте шапки или значки. Забавно е.



Сълзите в Пекин
Нямаше как да ги скрия! Бях толкова разочарована! През всичките години не съм била толкова уверена в себе си. Винаги съм излизала да изигра съчетанието, пък каквото се получи. Сега бе друго. На всяка цена исках да спечеля. Бях пренавита и това ми попречи.

Славата
При нас всяко чудо трае 3 дни. В другите страни имат политика в това отношение. Обичат шампионите си. При нас никой не ти предлага нищо, след като спреш. На мода са певци, певици, манекенки и участниците в риалити шоутата. Ние явно не ставаме за реклама. Който го дават по телевизията всеки ден, той печели.


Парите
Не съм осигурила живота си, а можех. Имах предложения да се състезавам за Русия и Украйна. Но не ги приех. Казах си - аз съм българка. Нищо, че един сънародник бе казал друго - патриотизъм спортист не храни. Животът не е само национална гордост. А у нас освен футболистите другите печелят прекалено малко. Аз на 14 години започнах да взимам заплата като националка. Не вярвах, че това ще стане, но се случи. И оттогава се издържам самостоятелно. По това време съучениците ми киснеха по кафенетата и харчеха парите на родителите си. Радвах се, че не съм като тях, но сега нещата се обърнаха. Те се утвърдиха в други сфери на живота, докато аз тепърва прохождам в него. Говорила съм доста по тези въпроси с други спортисти. С Боевски, с Йовчев. Вижте какво прави Йордан - участва във всякакви шоута и програми. От тях се издържа.



Настоящето
Първите три месеца бяха странни. Все още съм в процес на ориентиране към това, което ще правя в бъдеще. Не се виждам като бизнес дама.
Нещата трябва да ти идват отвътре. Иначе нищо не се получава. Сега гледам да завърша НСА. Стигнах до дипломиране, а преди все нямах време. Почивам си. Толкова не съм спала през живота си. Преди нямах време за нищо. Имах един почивен ден и се чудех какво да направя в него. Дали да свърша нещо, или да избягам извън София, за да си почина. Сега имам свое време. Когато се върнах от Китай, най-после си позволих истинска ваканция. Изключих телефона си и заминах за Гърция. Беше страхотно! А и никой не ми се обаждаше. Бях малко учудена, но ми дойде добре. Сега мечтая да посетя Испания. Харесала съм си Марбея от едно състезание. Уникален курорт. Въпреки че тогава видях само хотела и гледката от прозорците.

Пишман турист
Обиколила съм много места, но съм видяла като хората само две - Париж и САЩ. Иначе програмата беше от летището до хотела и после залата. Такава е съдбата на състезателите, които участват във финалите. Останалите винаги имат един почивен ден. Той обаче винаги съвпада с най-важния етап от надпреварата и така излиза, че най-добрите състезатели винаги са прекарани. Видях френската столица и Щатите по случайност. В Париж останахме един ден повече, защото нямаше полети до София. И успяхме да го разгледаме. Страшно ми хареса. В САЩ пък бяхме на лагер и в почивките се разхождахме. Щатите имат своя чар. Най-много обаче ме е впечатлявала Япония, макар и че там гледах нещата от хотелската стая. Всичко е толкова различно. Наистина друг свят. Бих искала да го посетя като турист.

Сладък живот
Имам време, но не за барове и дискотеки. Мина ми времето за тях. Сега трудно издържам да стоя цяла нощ, да се бутам с хората и да ми дъни музика. Излизам, но предпочитам тихите места като някой приятен ресторант.

Бъдещето
Имам някакви планове, но все още са неясни, за да говоря за тях. Надявам се, че ще осъществя всичко, което искам, и в новия си живот.
Както в кариерата, така и в личния.

Забулени тайни
Имам приятел. Много сериозен, и то от 2 години. Не можах да повярвам, когато се появиха онези истории с Пламен Константинов. Между нас не е имало нищо. Просто бях свидетел на тежката ситуация, в която той изпадна по време на Олимпиадата. Иначе приятелят ми няма нищо общо със спорта. Но ме разбира и винаги ме е подкрепял. Преди да го срещна, смятах, че задължително ще се събера със спортист. Причината - останалите хора трудно ни приемат. Доста мои колежки са имали такива случаи. Тренират цял ден, а през това време гаджетата им си стоят вкъщи и не правят нищо. Прибират се смачкани, а приятелите им казват: "Хайде да излизаме, какво толкова си правила. Само си си кълчила краката!". И нищо не се получава. Затова се радвам, че намерих човек, който ме разбира.

ЖЕНСКИ МЕЧТИ
Като всяко момиче и аз съм мислила за момента, когато ще стана майка. Винаги съм си мечтала да имам момиченце. Но сигурно по закона на Мърфи ще имам момче. Представяла съм си как ще гледам дъщеря си. Как ще си играем заедно с куклите.
Аз пропуснах това заради спорта. Нямам нищо против дъщеря ми да тръгне по моя път. Може и да не стане състезателка, но гимнастиката учи момичетата на много неща. Грация, походка, стойка. Режимът може и да е жесток, но е полезен.

За Русия с любов
В моя спорт няма хронометър и финал, затова съдиите са много важно нещо, всичко зависи от тях. Всеки си има собствен критерий и трябва да му се харесаш. Все едно мъж влиза в магазин и в него има още 5 души. Той взима едни дънки, а останалите - различни модели панталони. Хората са различни и никой не може да убеди другите да купят това, което харесва той. Така e и при съдиите. С тази разлика, че те гледат да защитят и държавата си. Тогава се забъркват едни интриги и комбинации, че става страшно. Трябва да си силен и да имаш характер, за да продължиш. Доста се е говорило за противопоставянето ни с руската школа. Вярно е, че те искат да бъдат винаги номер 1. Но това не значи, че са ни врагове. С конкурентките ми винаги съм се разбирала добре. Иначе съм видяла много добро от руснаците. Особено от лекарите им и масажистите. Виждат, че нещо ме боли, и после сами ме търсят, за да ми окажат помощ. Да не говорим, че са ми пращали трика, защото моите не били ефектни. Въобще, видяла съм доста хубави неща от руснаци и украинци. И никога няма да кажа нещо лошо за тях.

Историята с допинга ме амбицира двойно
Помня като ден днешен деня, в който научих страшната новина, че съм уличена в употреба на допинг. Бях на процедури. Имах тежка травма, всеки ден преди тренировка ходех и на лекар, който да ми постави инжекции. После се обади Мария Гигова. Това се случваше много рядко, не че ме е пренебрегвала. Каза ми да дойда във федерацията, което още повече ме изненада. Нещо в гласа й не ми хареса. Знаех, че ще се случи нещо лошо. Когато ми казаха за допинга, сякаш ми говореха за нещо странично. Все едно не ставаше въпрос за мен. Не го осъзнах отначало. Треньорката ми Мария Дукова го изживя повече от мен. Казах си, ще бъда силна заради нея. Толкова пъти ми е давала кураж и вдъхновявала. Така че сега аз трябваше да бъда силната. И се амбицирах двойно, за да се върна по-добра. Благодарна съм, че това се случи. Всяко зло за добро. Оперирах се от травмата. Ако това не се бе случило, можеше да се стигне до ужасни последствия за мен.

Момичетата днес бягат от залата
Спортът у нас загива, не само гимнастиката. Просто децата забравиха да спортуват. А това е много лошо. Няма го масовия спорт, който ще роди големите шампиони. Когато се записах в залата, бяхме 50-60 момичета. Днес това е мираж. А от 5 деца едно да стане, ще бъде добре за България. Гледам сегашните тийнейджъри. Висят по кафенетата, издокарали се възрастни, или стоят по цял ден пред компютрите. Аз не мога така. Започнах да пиша на компютър дипломната си работа и ме заболя глава. Но проблемът не е само с децата. Виждам доста жени, които са се занемарили. Жените трябва да са красиви, а всяка една е такава. Но трябва да се поддържа. 1 час фитнес през 3 дни или друг спорт са най-доброто средство. Гледам разни разплути същества и по телевизиите. Ужасно е. Но всичко си зависи от средата. Явно в нашата се ценят други неща.


Страхотно интервю
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyЧет Дек 04, 2008 10:13 am

Има още какво да даде разбира се Sad страхотно интервю I love you
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyЧет Дек 04, 2008 11:43 am

Едно прекрасно българско момиче с много качества, които не се ограничават само в спорта !!!

Това е разликата между българските и чуждите спортисти, ние сме хора, а не машини !


bg
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
The Punisher
"Никога не се предавай!"
Художествена гимнастика Default4
The Punisher


Брой мнения : 1907
Age : 41
Registration date : 30.11.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyЧет Дек 04, 2008 11:54 am

Попътен вятър, Симонка! lof

Художествена гимнастика 610x

bg
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyПет Дек 05, 2008 7:20 am

Най-красивата lof
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyПет Дек 05, 2008 7:27 am

Красота ...

Художествена гимнастика D940823b56

Художествена гимнастика 0007-large

Художествена гимнастика Zx500_541174

Художествена гимнастика 30378

Художествена гимнастика Simona-peicheva

Художествена гимнастика 460x322


Художествена гимнастика _MG_3465
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
videto
Just meee
Just meee
videto


Брой мнения : 3707
Age : 29
Registration date : 19.08.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyПет Дек 05, 2008 12:10 pm

Страхотно hug
Върнете се в началото Go down
miss_clever

miss_clever


Брой мнения : 2179
Age : 31
Registration date : 17.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyПет Дек 05, 2008 12:54 pm

Невероятна е!
Върнете се в началото Go down
jan4eto_sf

jan4eto_sf


Брой мнения : 2375
Age : 30
Registration date : 21.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyПет Дек 05, 2008 7:34 pm

Винаги много съм се възхищавала
Върнете се в началото Go down
http://www.ambestenlife.piczo.com
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyПет Дек 05, 2008 9:09 pm

страхотна е Симонка hug
бтв...Ванче вчера по физическо си изнамерих един обръч ....нищо не помня Very Happy в смисъл помня ама то обръча някакъв детски..ехх как искам пак sad
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyСъб Дек 06, 2008 10:32 am

Наистина, Деси, и аз не помня почти нищо, за този спорт е много важно постоянството da
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyСъб Дек 06, 2008 10:38 pm

как ме блазни идеята да отида в залата и да почна да тренирам,ама е късно sad
Върнете се в началото Go down
videto
Just meee
Just meee
videto


Брой мнения : 3707
Age : 29
Registration date : 19.08.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyСря Апр 08, 2009 6:59 pm

Уникален триумф за България - родни гимнастички с 11 медала от турнир в Русия

Уникален триумф за България постигнаха гимнастичките от клуб "Олимпия" Бургас, които спечелиха цели 11 медала на изключително силния турнир в руския град Обнинск.

Малките родни грации, които бяха единствените чуждестранни гости, се справиха с конкуренцията на цели 250 състезателки.

Над всички в турнира бе Киара Маджарова, която съвсем заслужено спечели златен медал в многобоя. С основен принос за невероятния успех на българската художествена гимнастика е и личната треньорка на Киара - Петя Монева. Красивата българка бе оценена по достойнство и също като своята възпитаничка получи златен медал за своята работа.
Върнете се в началото Go down
LiLityyy
Фенче №1
Фенче №1
LiLityyy


Брой мнения : 1915
Age : 31
Registration date : 15.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyЧет Апр 09, 2009 8:50 am

bravo hug for you bg bg bg
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyСря Апр 15, 2009 6:47 pm

честито... lof това е БГ...таланти-гимнастици,волейболисти,спортисти,които малко страни имат...трябва да ги запазим! lucky
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyПон Май 25, 2009 6:38 am

Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика EmptyПон Май 25, 2009 6:43 am

м...то ако почна да изброявам любими...всичко..абсолютно всичко е красиво и наистина lof
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Художествена гимнастика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика Empty

Върнете се в началото Go down
 
Художествена гимнастика
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: ВСЯКАКВИ ДИСКУСИИ :: ОСТАНАЛИТЕ СПОРТОВЕ-
Идете на: